Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???

[es] :: Baze podataka :: Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???

[ Pregleda: 3923 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

858
Armin Bahtic
BiH

Član broj: 39711
Poruke: 1
*.dslam.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???17.11.2004. u 12:10 - pre 235 meseci
Pozdrav raja,

imam slijedeći problem: Dobio sam projekat da za "Obračun Plaća" izradim Data Base u MS Accesu (Office 2003), to samo po sebi i nije toliko problematično kada bi ja samo mogao prepoznati šta su mi tu ENTITETI. Pa ako neko tu može pomoći bio bi mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???17.11.2004. u 20:22 - pre 235 meseci
Ako ne znas sta je Entitet, onda je ovo pitanje za forum Baze Podataka. Takodje, u tom slucaju ne stoji
Citat:
Dobio sam projekat da za "Obračun Plaća" izradim Data Base u MS Accesu (Office 2003), to samo po sebi i nije toliko problematično
Naprotiv, veoma je problematicno.

Usput, pre 20 godina u Bosni je obracun plata bio zanimanje i samo nekoliko majstora je to radilo i svi su oni radili za po nekoliko firmi. Naravno da je tada obracun plata bio mnogo slozeniji - samodoprinosi, krediti, regres, topli obrok, interna kasa, etc. Ali nije prosto ni danas, verujem. I nece bez entiteta. A mozda su entiteti Federacija i Republika Srpska :-)

Eto tiga na. Pravim se mnogo pametan a ni temu ne umem da prebacim iz foruma u forum. Simke, pomazi ako boga znas :-)
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???18.11.2004. u 05:24 - pre 235 meseci
Prebaceno:)

Inace kao sto Zidar rece, nije da nije problematicno. Mislim da bi bilo mnogo bolje i jednostavnije da kupis neki sistem koji vec radi to sto ti treba. Ja se licno nebih upustao u avanturu pravljenja nekog finansijskog sistema - ima ih mali milion na trzistu, nevidim razlog zasto bih ja morao da nparavim jos jedan.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???18.11.2004. u 14:16 - pre 235 meseci
Pa ako ne zna da razlikuje entitete onda je vrlo problematicno. Ukratko, uopsteno i ne bas sasvim tacno za entitet mozes da uzmes bilo koju imenicu iz opisa problema a koja oznacava pojam koji treba da bude "trajan" (za datu aplikaciju). Uglavnom potrazi malo literaturu koja se baci projektovanjem baza podataka.
Owl
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???18.11.2004. u 21:06 - pre 235 meseci
PLate su jedna od najosetljivijih aplikacija. Prvo svi će da te rastrgnu ako nešto zezneš, a drugo propisi se menjaju jedno 2X nedeljno, pa ti vidi. Dakle sačuvaj živce, batali to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Kako prepoznati ENTITETE pri izradi DB???

[ Pregleda: 3923 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.