Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci

[es] :: Linux :: onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci

[ Pregleda: 2837 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

Član broj: 17063
Poruke: 229
*.teleportgroup.net.



Profil

icon onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci18.11.2004. u 00:37 - pre 236 meseci
E moji ljudi sta da kazem. Imam ja lepo instalirana 3 sistema, win98 winxp i rh9.
pre neki dan me zezao win98 i ja ga lepo reinstaliram. on lepo prebaci windowsow shugavi "boot-loader" u moj mbr i meni nema linuxa nikako (jedino boot disketa pali). Sta da radim? kako bez ponovnog reinstaliranja vracam grub bl u mbr? pomagajte ljudi.
Na linuxbalkan.com ima FedoraCore3! Fantazija.
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci18.11.2004. u 01:17 - pre 236 meseci
Imaš tri opcije:
- pretraga na ovom forumu
- pretraga na google-u
- man grub
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci18.11.2004. u 01:21 - pre 236 meseci
http://www.yolinux.com/TUTORIALS/
da ne prepricavam imas tacno sta ti trena
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
213.244.208.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci18.11.2004. u 11:53 - pre 236 meseci
Slazem se u napred da ovo nije odgovor na tvoje pitanje, ali zasto ako ti bas smeta podizanje sa diskete ( sporost medija, velika mogucnost kvara istog ) ne napravis od nje boot cd i tako podizes sistem.


Poz Nenad


p.s pokusaj bez reklama :))
 
Odgovor na temu

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

Član broj: 17063
Poruke: 229
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci18.11.2004. u 14:28 - pre 236 meseci
ok bio sam na yolinux. lepo lepo. ali sta ja treba da uradim?
da napravim boot disketu kako tamo pise, uzmem i kucam neke komande da zameni onaj windowsov u mbr. KOJE KOMANDE? tamo pise gomila svari sa lilo a za grub samo kako se pravi disketica. pisite ljudi ako mozete.
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.motorola.com.



Profil

icon Re: onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci18.11.2004. u 17:31 - pre 236 meseci
Ovo je, bez ustrucavanja i veoma bezobrazno, maznuto iz Gentoo handbook-a, ovdje

Ako si vec imao Linux instalaciju koja radi (a reklo bi se da jesi), podigni Linux sa diskete i kao root cukaj sve sto se nalazi prije dvostruke kose crte ("//"):

Citat:
# grub
grub> root (hd<X>,<Y>) // (Specify where your /boot partition resides)
grub> setup (hd<X>) // (Install GRUB in the MBR)
grub> quit // (Exit the GRUB shell)


E, sad, <X> treba zamijeniti sa brojem diska (za Grub to pocinje od 0). Ako imas samo jedan disk (sto mi se cini da je slucaj) onda je <X>=0.

Y je broj particije na tom disku (pocinje od 0, naravno). Na primjer, ako imas ovakve particije na disku (pogledaj fdisk): prva win98, druga winxp, treca linux boot, cetvrta... onda je <Y>=2.

U tom slucaju, komande bi bile:
Citat:
# grub
grub> root (hd0,2)
grub> setup (hd0)
grub> quit


Ne znam da li imas /boot particiju, u Gentoo se obicno koristi za to mala disk particija, reda velicine ~32M. Ako nemas, onda treba da koristis particiju na kojoj ti se nalazi kernel (imas custom kernel, zar ne?), cesto se taj fajl zove "bzImage".

U grubu (kad dobijes prompt "grub>") radi ekspanzija parametara pritiskom na <tab>. Vrlo mocno, smanjuje mogucnost da se zeznes. Koristi se tako da otkucas komandu, naprimjer "setup (" i onda zveknes <Tab>. Grub ce ti ponuditi kao izbor ono sto vidi. Probaj, obavezno.

Srecno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: onaj windowsov glupi "boot loader" mora da se ubaci

[ Pregleda: 2837 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.