Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako refresovati bezimen prozor? ILI - Kako mu dati ime?

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako refresovati bezimen prozor? ILI - Kako mu dati ime?

[ Pregleda: 3386 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gzox
Novi Sad

Član broj: 20999
Poruke: 43
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Kako refresovati bezimen prozor? ILI - Kako mu dati ime? 23.11.2004. u 08:59 - pre 236 meseci
Treba da pomocu javaskripta izvrsin reload jedanog window-a. Taj window prozor nema svoje ime. Shvato sam da moram da dam ime prozoru da bih mogao da upravljam sa njim iz drugog prozora.

Shvatio sam kako se daju imena prozorima koji se otvaraju (kreiraju) pomocu java skripta. Medjutim, ja imam vac otvoren prozor koji nema svoje ime! Znaci kada ukucam u link ka stranici u nekom prozoru trebalo bi da neki javaskript kod na toj stranici da ime tom prozoru.

Kako se to radi? I ako to ne moze, kako onda mogu da se obratim prozoru koji nema ime? Koja je komanda za izvrsenje Reloada (refresaha) prozora?
 
Odgovor na temu

bzero
dev null
europe

Član broj: 5907
Poruke: 371
195.252.85.*

Jabber: bzero@elitesecurity.org
Sajt: www.google.com/search?q=b..


Profil

icon Re: Kako refresovati bezimen prozor? ILI - Kako mu dati ime? 24.11.2004. u 10:11 - pre 236 meseci
Za reload prozora koristi se location.reload() jedino treba da stavis na koji prozor se to odnosi. Inace ne moras da znas ime prozora da bi mu pristupio.

Reload samog prozora:
Code:

self.location.reload();


Reload prozora koji je otvorio tekuci prozor:
Code:

opener.location.reload();


Reload parent prozora (npr ukoliko je tekuci prozor u frame/iframe-u):
Code:

parent.location.reload();


Reload glavnog (gornjeg) prozora u hijerarhiji prozora koje si otvorio:
Code:

top.location.reload();


Prozorima koje nisi ti otvorio ne mozes da pristupis.
Never trust an operating system you don't have sources for.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako refresovati bezimen prozor? ILI - Kako mu dati ime?

[ Pregleda: 3386 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.