Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???

[ Pregleda: 5020 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???25.11.2004. u 17:30 - pre 235 meseci
Nisam hteo da pogledam na njihovom sajtu, jer je to sigurno preterano hvaljeno.
Pa sam hteo da čujem Vaša mišljenja - koliko je bolje od "običnog" P4 procesora (kao i extreme edition što valjda predstavlja 2.8+ intel procesore).

PozdraV
HVALA
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???25.11.2004. u 18:52 - pre 235 meseci
Extreme edition je procesor koji ima ogromnu kolicinu kesa (koji nepotrebno po meni dize cenu), znaci 2.8 extreme se od obicnog 2.8 najvise razlikuje po kolicini kesa i jedan i drugi imaju HT

jedna razlika je ovaj novi Extreme koji pored vise kesa ima i brzu magistralu - umesto 800 (4*200) ima 1066 (4*266) samo sto ces to zadovoljstvo platiti skoro jednu Iljadarku + carine, porezi ...

nazalost taj njihov HT jos uvek nedaje onaj odlican responsive osecaj koji dobijas na dual masini (da budem iskren licno nisam primetio skoro nikakvo poboljsanje u odzivu u odnosu na verziju bez HT-a) znaci ako imas para bolje idi na dual od HT-a nema leba

sto se tice brzine nemam obicaj da pokrecem gomilu benchmarkova posto moji zahtevi za brzinom i nisu nesto visoki, ali koliko vidim na internetu svi tvrde da dobijas ubrzanje od 10-30% zavisno od programa koje koristis




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - Vaša mišljenja???25.11.2004. u 19:28 - pre 235 meseci
PozdraV,

Dual mašini? - dual processors?

Znači HT treba da "kao" zameni dva procesora? Ili sam loše skontao.

Extreme je znači baš extreme čoveče ja imam (:p 4lancia) P4 2.4 (4x133 - 533FSB).
Ajooooj kako bi bilo da gurnem taj proc. kod meneeee, NO NE TREBA MI :).

hih koja magistrala čoveče... 266, efektivno 1066, ccc, a kod mene 166 (OC).

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???25.11.2004. u 20:09 - pre 235 meseci
Si dobro baki? Počinješ da me zabrinjavaš, počeo si sad i sam sa sobom da pričaš
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???25.11.2004. u 20:23 - pre 235 meseci
Citat:
bakiman: PozdraV,

Dual mašini? - dual processors?

Znači HT treba da "kao" zameni dva procesora? Ili sam loše skontao.

da "kao" ali nazlaost to radi ocajno, meni cak nije uopste vazna brzina dva procesora, nego samo onaj osecaj koji dual daje, ali toga nema

Citat:
bakiman: Extreme je znači baš extreme čoveče ja imam ( 4lancia) P4 2.4 (4x133 - 533FSB).
Ajooooj kako bi bilo da gurnem taj proc. kod meneeee, NO NE TREBA MI .

u tom slucaju bi trebao da se potrudis da dodjes do nekog 800FSB procesora (moze i 2.4/800) pomaze dosta kod programa koji dosta rade sa memorijom (naravno ne zaboravi i dual DDR 400)
znaci neki 2.8 bi trenutno verovatno imao najbolji price/performance cini mi se
Citat:
bakiman: hih koja magistrala čoveče... 266, efektivno 1066, ccc, a kod mene 166 (OC).

PozdraV

166 OC pa ko kaze da i ovaj nemozes da overklokujes (dobro manje ali ipak)
razlika je velika, ali posto taj extreme ima EKSTREMNO puno kesha ne dobija se nesto na performansama u odnosu na FSB800 verziju, ubrzanje FSB/memorije najvise pomaze procesorima sa malo cache-a
inace EE (Ekstreme Edition) prosesori su nerealno skupi, i cene im prebrzo padaju da bi bili isplativa investicija, oni su tu cisto da pokazu kako Intel moze i brze (kao recimo Radeon x800 ili GeForce 6800 ULTRA)

ukratko zaboravi EE, i uzmi neki P42.8 FSB800 (ako uspes pored ove nestasice), ili mozda neki A64 (939) sta vise voles od ovih semprona i celerona begaj kao od djavola !





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???25.11.2004. u 21:01 - pre 235 meseci
Znači moj 2.4 non HT i EE je odličan izbor. E pa baš lepo...

HVALA na odgovoru...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???25.11.2004. u 22:17 - pre 235 meseci
Pozdrav,
WOW, jos da ga nadjes u slotu 1 za BX cipset i poletece!
...pazi kad ne bi morao ni da flashujes Bios, bog da Te vidi sa takvim procesorom
pozdrav
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???25.11.2004. u 23:51 - pre 235 meseci
da jeste dobar izbor, ali bi bilo jos bolje da nadjes FSB800 verziju (koliko sam shvatio ti imas FSB533)






So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???27.11.2004. u 12:32 - pre 235 meseci
Da, imam 533, no gledaću da uzmem kad uzimam neki 3.2 ili 3.6 od 800FSB, jer ploča toliko podržava, nadam se da EE nisu ova dva gore navedena, no i to se da proveriti.

HVALA za odgovore, saznao sam šta treba.

NO mislim se gde da nađem adapter 478toSLOT1 pa da gurnem u 440BX

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???28.11.2004. u 18:47 - pre 235 meseci
imas 3.2 i obican i EE, a 3.6 ima samo obican, nema EE, paznja 3.6 iako nije "extreme" se ipak ekstremno greje, i kuler koji dolazi sa procesorom nije dovoljan


So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???28.11.2004. u 19:15 - pre 235 meseci
HT tehnologija donosi poboljsanja, nece zameniti 2 procesora, ali ako su niti/procesi pogodni (tj. recimo jedna nit radi floating point a druga fixed point, tj. druge delove procesora) ubrzanje se vrlo priblizava ubrzanju 2 posebna procesora.

U svakom slucaju - bolje je imati HT nego nemati ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???28.11.2004. u 20:58 - pre 235 meseci
Naravno da ako uzimam 3.6 da ću uzeti i bolji cooler, onda imam potencijal za poveći OC.

Hvala ti na obaveštenju, a jel imaju proc. sa HT od 3.2 i 3.6 za 478socket?

Slažem se da je sigurno bolje imate nego nemati, još kada se nađe OC, HT, DC i OC MEM, to je onda zmaj od računara...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???29.11.2004. u 06:41 - pre 235 meseci
Citat:
bakiman: Naravno da ako uzimam 3.6 da ću uzeti i bolji cooler, onda imam potencijal za poveći OC.
nisi shvatio, on neradi ni na normalnoj brzini sasvim kako treba sa onim kulerom sa kojim dolazi, treba da uzmes neki bolji kuler za normalan rad

a sto se overclocka tice nisam bas siguran da ces izvuci previse iz ovoga procesora (3.6) koji je vec fabricki na maksimumu svojih mogucnosti, bolje uzmi neki sporiji, dobices veci procenat overclocka.
Citat:
bakiman: Hvala ti na obaveštenju, a jel imaju proc. sa HT od 3.2 i 3.6 za 478socket?
procesori koji su brzi od 2.8 postoje SAMO SA HT-om, znaci sigurno je HT, za procesore koji su sporiji/jednaki 2.8 mozes da biras, ali doplata za HT verziju je reda 3-5 eura.
detalje mozes da pogledas ovde : http://intel.com/products/desktop/processors/pentium4/index.htm






So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???29.11.2004. u 07:38 - pre 235 meseci
2.8c bez HT PC MARK2004 system 3610 (BIOS disabled)
2.8c sa HT PC MARK2004 system 4160 (BIOS enabled)

i manje seca kada je vise zahtevnih programa ukljuceno
(a u Control Panelu ti pojavi dva CPU pa mozes i da foliras dual kod manje upucenih ;))

svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Šta donosi INTELova HT tehnologija - vaša mišljenja???

[ Pregleda: 5020 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.