Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svet Kompjutera i crackovani Half Life 2

elitemadzone.org :: MadZone :: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 2

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 23087 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
195.252.85.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 00:08 - pre 235 meseci
Citat:
m4rk0:
Pa lepo sam ja rekao: Obratite paznju cime su se clanovi ES-a (odnosno sam sajt) bavili pre 2-3 godine i sada sole nekom pamet oko legalnosti i pirateriji. Cccc...
Ivan Dimkovic:Cime? :)[/quote]
Ha, cime ?!?...
Citat:
Postovani,

primetili smo da na sajtu elitesecurity.org postoji tema o krekovanju
naseg softvera Internet Caffe.

Molim da uklonite bilo kakav sadrzaj na tu temu sa celog sajta.
Softver je zasticen u saveznom zavodu, i ukoliko ne preduzmete nista,
bicemo prinudjeni da preduzmemo mere za zastitu prava.

Poruke korisnika jesu njihova licna stvar, ali vi kao moderator ne bi
trebalo da dopustate ovakve pojave.

Pozdrav,

Vladan
ANTAMEDIA
office@....
+381 64 210 1636


_________________________________________
Internet Caffe - www.antamedia.com/caffe
23 languages, 1100 cafes ... and growing !

Jel treba jos koji primer ? Pa i sam Gojko je priznao da se ES nekada bavio crackingom ( ali njegovom losom stranom). I ti Ivane pitas "cime". He, jos jednom.
PS.Poruka o obustavljanju tema u vezi sa crackingom doneta je
22.06.2003. u 19:20, a znamo da je 2.5 godine ranije Es rodjen...Vise od 2 godine ilegalnosti na ES-u i ti pitas cime ste se bavili. I treci put "ha".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 00:13 - pre 235 meseci
Uh huh.. polako, crackingom se ES bavio pre nego sto je bio forum ;)

A piraterija je vrlo brzo pocela da se suzbija kako je ES postajao ozbiljan forum sa velikim brojem ljudi, koliko znam, dobar deo vremena dok sam ja bio clan ovog foruma nije bas puno tolerisana osim strane donekle (izuzetak je SAT forum ali to je duga prica) - crackovi su tolerisani do 2003, to je tacno ali je ta greska ispravljena na vreme zeljom ES-tima.

Na kraju krajeva - ovde svi koliko znam pisu u svoje ime a ne u ime ES-a osim kad to nije navedeno eksplicitno.

Moj se stav po tom pitanju svakako nije promenio u to mozes biti siguran ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 00:50 - pre 235 meseci
Daajte, ljudi, kakve su ovo prozivke?! :)
Mislim da kod nas ljudi imaju lošu naviku da instaliraju softver bez plaćene licence u vrednosti omanje kuće (i na Zapadu krekuju, ali i kupuju programe, mnogo više nego što mi to mislimo). Npr. koriste WinZip, a pošto im treba i prog za rar, instaliraju i WinRAR. Postoje ZipGenius ili IZArc koji mogu da zamene oba (izuzev pravljenja rar, što i nije neko naročito odricanje). Pa za pdf Adobe Acrobat, umesto PDFCreator; FlashGet ili GetRight umesto LeechGet ili FDM; WS FTP umesto SmartFTP ili Filezilla; Mirc umesto HydraIRC ili XChat; Diskeeper Pro umesto Diskeeper Lite. Itd., da ne nabrajam dalje, cela jedna topovana tema je posvećena free alternativama, kojih, bar za Windows, ima dosta, mnoge od njih su vrlo kvalitetne. Takođe postoji mnogo komerc. programa koji su potpuno funkcionalni 30 dana i mogu dosta posla da obave (da ne pominjem sad i linux). Ne bi bilo loše kada bi ljudi polako(ali sigurno) počeli da budu svesniji da je krekovanje i sl. ipak prekršaj, ali i ne samo zbog toga; prosto je (i) pitanje karaktera. Mnogi žive praveći softver, nije baš lepo koristiti plodove tuđeg rada bez plaćanja i još se ponositi kao da je dobročinstvo. Okej, meni nije problem da platim program, svi komercijalni koje koristim su plaćeni ili nabavljeni preko stranih časopisa, čak i Opera koju povremeno koristim prikazuje banner :). Naravno, ako neko nema love, onda nema, na takve proizvođači i ne računaju, prepušteno je njegovoj dobroj volji šta će i koliko koristiti. Kad su u pitanju firme, mislim da nema opravdanja, kako god nazvali ilegalno korišćenje programa. Neko je pomenuo kako je lep osećaj kada kupiš program (licencu), drugačije se osećaš - živa istina. Mogli bismo početi da menjamo svoje navike, pa i na taj način se približavati normalnom svetu.


"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 09:01 - pre 235 meseci
Citat:
Mnogi žive praveći softver, nije baš lepo koristiti plodove tuđeg rada bez plaćanja i još se ponositi kao da je dobročinstvo

To je OK ali ne u potpunosti. Prvo cekaju i sakupljaju tudje pare. E, kad im se guzica napuni shushke, onda pocinje proizvodnja softwera ( da bi proizvodio kvalitetan sofwer moras imati materijalnu odnosno finansijsku osnovu ). A ta osnova je zaradjena tudjim, a ne njihovim radom ( casti izuzecima ). Tako da nije nikakav zlocin nekupovati od ljudi koji su na taj nacin stekli pocetne finansije...
PS:Odlicno je sto si napomenuo prisustvo free alternativa. Nek mi sad neko kaze da kradem sto takodje instaliram alternative, jer, jao meni, pa to koci posao velikih glaveshina (sarkazam). Ispasce jos da ni alternative ne treba koristiti jer su oni cisti plagijatori, a onim pravima koji su najzasluzniji pripada najmanji deo kolaca upravo zbog tih plagijatora (ironija).

[Ovu poruku je menjao m4rk0 dana 07.12.2004. u 10:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 09:11 - pre 235 meseci
A gde nestadose zli Ameri? ;)
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 09:14 - pre 235 meseci
Sad sam poceo da pricam u globalu. Vise se ne konkretizujem samo na Amere. Ima tu jos onih koji su pored Amera zasluzili "pljuv-partiju"...

[Ovu poruku je menjao m4rk0 dana 07.12.2004. u 10:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 09:16 - pre 235 meseci
A, pa nisu više zli - kad ne mora da se plati :o)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.161.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 10:24 - pre 235 meseci
Kad su u pitanju ove Advocacy teme, ja bi da dam jedan konstruktivan predlog.

Razdvojiti Advocacy na dva dela

1. Advocacy -21 (+oni koji se tako osecaju)
2. Advocacy 21+

Tom podelom bi se resili ove decurlije (i oni koji su u glavi jos uvek to), kojima mama i tata daju pare za internet, i da imaju za prevoz do skole i nazad, a koji onda u slobodno vreme ovde pojasnjavaju teorije zivota, i nacin na koji ekonomija i slobalan svet treba da funkcionise...

Jedno tako mozemo da imamo normalne diskusije
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.161.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 10:32 - pre 235 meseci
Na brzinu sam prosao kroz ovu temu i copy/pastovao neke od zanimljivih komentara...

E sada mala anketa za autore ovih bisera dole:
KOLIKO VAS JE NEKAD ZARADILO NEKE PARE OSIM DZEPARCA KOJE VAM DAJU MAMA I TATA?

Osecam da ce biti 0% :)


Citat:
uuuu, sad smo svi nesto "legalni"!!! Nikome ne odgovara sto SK testira krekovane igre, sto se na forumu pise o istim...! Neverovatno! A sta tebi licno to smeta, trooper? Jel ti nesto zao mocne gaming industrije?! Jesu li oni nekada nesto uradili za tebe? Jel ti dolaze na slavu?

P.S. crack, crack, crack, crack, crack....

Citat:
A kako su to oni stavili do znanja?! Jesu li rekli ili je neko sasvim slucajno provalio? A do pre godinu dana ti nije smetalo. A i mnogo bi se ti naigrao da nije bilo krekovanih igrica. Trulo mi je da slusam i da citam vise kako neko stalno glumi drvenog advokata nekim tamo kompanijama, a niko im to nije trazio. Ako vec nemas nikakve stete od toga, nemoj da te to toliko pogadja. Cak i da si programer u UbiSoftu ili Eidosu ni tada ne bi trebalo to da te zanima jer ti radis za platu, a ne za procenat. To bi trebalo da pogadja vlasnike igrackih giganata, jer ce zaraditi koju milion manje. A ja nikada necu kupiti original igru, jer ce uvek biti crackova. A i nije mi to najveci problem u zivotu, tj. nije mi to najprece. Pre cu te pare da dam prosjaku na ulici.

Citat:
Citat:

Meni je to isto kao da RTS1 pusti novi serijal StarTreka koji su maločas skinuli sa neta




Eh kamo sreće...

Citat:
Brate jer vidis ti u kakvoj drzavi mi zivimo.Pa kod nas kada igra izadje nema je ispod 50€ dok je u Americi mozes kupiti od novca za dzeparac.To sto si ti burza jedan ne moras nama da nabijas na nos.

Citat:
Steta sto misam mogao danas da odem.Morao sam da cuvam mladje brata.

Citat:
pa zato sto nas sa strane pritiskaju... boli njih za nasu ekonomsku situaciju, oni se brinu za svoje interese pa pritiskaju nasu vladu a ona brze bolje nas...

Citat:
nasi programeri pisu ili usluzne programe za firme koji nikom drugom i ne trebaju niti ih ko i krekuje ili programe za "ceo svet" gde uticaj srpske piraterije nema nikakve veze...

Citat:
Dal bi neko onda našu zemlju ozbiljno shvatao?




Našu zemlju i onako niko ozbiljno ne shvata, pa kad je već tako...

Citat:
Ovaj nas programer koji je protiv izvoza domacih mozgova ili Filozofa ili sta vec bi mogao da prilozi ili da potvrdi koliko "originalnog" softwera ima!?
Daj bre vnapolju ti bi satro nesto naucijo (Imao bi para da placash legalan softver kao sto je MAX,Maya,2003 server....). Svi bi ste sve znali da radite da ne koristite od na desetine kilograma nelegalnog softvera. Koja je prednost naseg studenta u odnosu na bilo kog van juge? E vidis,prednost je u tome jer mozesh za 150 din. da kupish sta hocesh i da se igrash sa tim do mile volje(Obucavajuci samog sebe),dok ce onaj "jadnik" sa zapada da koristi samo ono sto mu obrazovna ustanova udeli!?

Citat:
Prvo su nas bombardovali...sad jos treba da kupujemo od njih originalan softver, e pa ne moze dragi moji. Pre cu kupiti falsh nego da im dajem pare za njihova gov*a.
A sto se tice ostalih programa, posebno domacih autora e od njih cu uvek kupovati, jer napraviti dobar softver u nasoj ( siromasnoj ) zemlji je tesko pa su zasluzili svaki dinar, a sto se tice "natovskih du*elizaca" njima ne namerava da dajem pare jer nikada necu zaboraviti sta su mi ucinili i na koji su nacin stekli pare uz pomoc kojih sada prave te programe.

Citat:
Ako koriscenje piratskog softvera znaci da sam ja lopov, onda je tako. Ja sam jedna velika lopovcina. Ali da nasi imaju neku tako jaku industriju (nemoj Ivane samo da kazes da je nece ni imati, jer mi koristimo piratski softver, tako mozemo u krug do prekosutra) ja to zaista ne bih radio. Ali Amerikanaca mi je pun qurac, i ako drugacije ne mogu da im doskocim, e pa ovako cu.

Citat:
bash su legende, odrzavaju piratski duh!
svaka im cast! poslednjih 13 godina redovno citam SK, i svaka im cast, bash su me odusevili! samo napred SK!!!


 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
195.66.174.*



Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 10:32 - pre 235 meseci
Kako ste to primjetili a ne i adresu www.k****-palac.com koju su objavili u dodatku :))) Ovaj broj kao da je Kuzma uredjivao :)))))))))))))
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 10:42 - pre 235 meseci
@ventura
svaka cast
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 11:36 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Ne mozes ti ocekivati da neko da celu platu za jebenu igru! Ne budimo smesni! Kada budemo imali plate od npr. 3000 eura onda niko nece ni pomisljati da se ceo dan bakce sa satelitom nebi li skinuo neku igru, vec ce otici i kupiti original.

A sto si onda rekao da to radis da bi se na neki nacin osvetio prokletim Amerikancima? Izgleda da si promenio pricu tek kada je neko pomenuo nero, winzip itd...

A sto se tice toga da bi kupovao originale kada bi imao platu 3000 evra, u to ne verujem. Ja znam da ne bih da zivim ovde jer sto bih ja ispadao ovca. Ja sam kupovao pirate zato sto mogu! Svi traze neko opravdanje, te prokleti Ameri, te plate itd...

Citat:
A ja sa npr. 200 eura platom ( i to je mnogo, prosek je mnooogo nizi) nemam nameru ni da razmislim o tome. Lako je nekome da pametuje i filozofira o nekoj igrackoj industriji (tebi) kada ima lepu platu.

Ali sto se ti ne potrdis da imas lepu platu. Ivan je krenuo sa poslom u Srbiji a ne u Nemackoj. Umesto da igras igrice mogao bi da programiras nesto, bas me zanima koji bi ti onda bio izgovor.

Takodje siguran sam da pirati unistavaju nasu industriju sofvera. Da se kod nas striktinije provodi zakon pa vise njih bi pravilo softver. Odistao sam od nekih ideja samo zbog toga sto sam znao da se ne bi isplatile zbog piraterije. Takodje znam da bih i manje igrao igrice a vise se bavio programiranjem. Studentske verzije programskih alata su uglavnom besplatne svuda pa bih to mogao da koristim. Naravno sada kod nas ne mozes da nabavis original jer nikome se ne isplati da ovde to prodaje jer ko bi to kupio pored pirata? Mali broj ljudi.

Citat:
Stavi se u kozu prosecnog Srbina (koji ne zivi u Nemackoj) i koji ceo mesec dirinci za 150-200 eura. Kazi mu ti da od tih para treba da odvoji polovinu da bi kupio sebi li klincu igru.

Pa umesto da igra igricu sto se ne potrudi da nesto uradi pa da ima vecu platu od 150-200 evra?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.161.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 207.12.2004. u 11:47 - pre 235 meseci
Citat:
Pa umesto da igra igricu sto se ne potrudi da nesto uradi pa da ima vecu platu od 150-200 evra?


E ovu recenicu treba crvenim masnim slovima ispisati svakome ko proba da unese fraze tipa "male plate","nema para u drzavi","radimo za dzaba","ameri nam za sve krivi","e samo da udjemo u europsku uniju","e samo da mi pare padnu sa neba" i ostalo...

Niko nama nije kriv do nas samih... Znaci ako zivis bedno, i ako nemas pare, i a ko ti je riba ruzna ko ker, nije ti niko drugo za to kriv, nego samo ti...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svet Kompjutera i crackovani Half Life 2

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 23087 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.