Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38582 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 10:23 - pre 234 meseci
Ova tema će se baviti diskusijom o ADSL servisu u ponudi Telekoma Srbija. Molio bih sve učesnke da se drže veoma jednostavnih pravila za diskutovanje na ovoj temi:

1. Da, znamo da je Telekom Srbija monopoolista i sve što uz to ide. Nema potrebe ovo ponavljati po hiljaditi put.

2. Držite se teme, a to je ADSL. Odnost drugih provajdera i Telekoma je irelevantnan za ovu temu. Za to postoji mnoštvo tema na ovom i drugim forumima.

3. ADSL još uvek nije zvanično u ponudi, čim bude, neko će objaviti relevantnu informaciju sa Telekomovog Sajta ovde. Do tad, verovatno niko od učesnika ne zna ili ne sme da kaže ništa drugo. Nemojmo se baviti rekla-kazala informacijama.

Marko.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 10:35 - pre 234 meseci
A zasto su nas onda vukli za nos, da se javljamo kao zainteresovani za ADSL "pocetkom oktobra" kad nista nisu znali? Bar da kazu ono sto su takodje obecali - tehnicke mogucnosti instalacije za pojedine telefonske brojeve. "Sve je isto, a ni ADSL-a nema"!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.veljko.net.

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 16:05 - pre 234 meseci
To su uradili pojedini provajderi u nadi da će prigrabiti što više korisnika i ako su znali da neće skoro moći da pružaju usluge ADSL-a preko Telekom-ove infrastrukture.


Ova diskusija će morati da sačeka malo pošto Telekom još uvek ne nudi usluge ADSL-a.



 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 17:52 - pre 234 meseci
Te informacije na benchmarku sam u stvari ja prvi izneo na ES-u. Podložne su korekciji naravno, pošto je ovo insider informacija iz telekoma a finalna ponuda kao što znamo još nije izneta. Mada je ova dosta verovatna, barem tako kažu.

Evo i tačno poruke gde sam to pisao:
http://www.elitesecurity.org/poruka/516743

A i na benchmarku je već bila jedna starija tema koja je citirala tekst sa te poruke. Bez linka ka izvoru, naravno.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 18:45 - pre 234 meseci
Da, video sam tu temu sto si ti napisao, ja nisam dobro napisao prethodni post, akcenat nije trebao da bude na cenama nego:
Dakle od danas se prave Ugovori za provajdere.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 19:19 - pre 234 meseci
Ovo je jos jace:

Citat:

Sezam je prvi trazio i uzimaju 100 portova.


Mislim da toliko portova treba za moj komsiluk ovde... ccc


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 19:29 - pre 234 meseci
Sa ovakvim cenama biće problem i to prodati. Za sto instaliranih moraš cirka 1000 firmi da kontaktiraš, ili da one kontaktiraju tebe. Kućni korisnici 1%. Penetracija najbržeg i najmodernijeg pristupa internetu ADSL-a u Srbiji 2017te čitavih 1‰.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
213.244.197.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija08.12.2004. u 22:51 - pre 234 meseci
Ma u ovoj zemlji je vrlo popularno da uzmu i sisaju malu kolicinu korisnika koji moraju da uvedu nego da posteno naplate vecoj kolicini korisnika, veci im je profit. Naravno mi nemamo jedini lek za to: Konkurenciju.

Ako bre produze monopol telekomu ES mora da organizuje izlazak na ulice
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 02:46 - pre 234 meseci
Sta reci osim da se ne cudim :)

Sto neko rece, 2017-te cemo mi i dalje kuckati dial upom. I to nam je mnogo. Treba kamen u glavu. Sto nas NATOvci nisu sve pobili 1999, nego ovako da se mucimo.
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu.



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 16:50 - pre 234 meseci
Citat:
Mister Big Time: Sta reci osim da se ne cudim :)

Sto neko rece, 2017-te cemo mi i dalje kuckati dial upom. I to nam je mnogo. Treba kamen u glavu. Sto nas NATOvci nisu sve pobili 1999, nego ovako da se mucimo.



Dobro bre ljudi, i ja volim internet, ali ima u zivotu jos po necega.
Dobicemo kad tad i adsl i drugo, ne zato sto telekom odluci ili ne, nego zato sto to tako ide.

Ko da nekom zivot zavisi od interneta.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 17:12 - pre 234 meseci
Citat:
mca: Dobro bre ljudi, i ja volim internet, ali ima u zivotu jos po necega.


Na primer? :)

Citat:
Ko da nekom zivot zavisi od interneta.


Hmmm...... Pa..... Meni?
:)

Ajmo bez takvih prozivki - jasno je da svi koji učestvujemo u ovoj temi ŽELIMO da pristupamo preko ADSL-a i smatram da nema potrebe za takvim komentarima.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 17:34 - pre 234 meseci
Može li neko iz Telekoma da objasni zašto je izabrano radius rešenje takvo kakvo je?
 
Odgovor na temu

ADSL-ovac
Adsl Ovca

Član broj: 36885
Poruke: 5
195.252.100.*



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 18:00 - pre 234 meseci
Citat:
mca: Dobro bre ljudi, i ja volim internet, ali ima u zivotu jos po necega.
Dobicemo kad tad i adsl i drugo, ne zato sto telekom odluci ili ne, nego zato sto to tako ide.

Ko da nekom zivot zavisi od interneta.


U pravu si 100% !!! Bice ADSL pre ili kasnije, sa vremenom ce pasti i cene.Pa sve sto se odmah pojavi to je u pocetku i skupo
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.panline.net.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 18:03 - pre 234 meseci
Citat:
mca: Ko da nekom zivot zavisi od interneta.


Meni zavisi zivot od interneta i dobre (brze) konekcije, jer bez nje ne mogu da radim
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 18:12 - pre 234 meseci
Pa ADSL postoji već godinama, nisu ga sada izmislili. Zašto mora da bude skup?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija09.12.2004. u 18:18 - pre 234 meseci
Gojko... Ne mistifikuj stvari. Ako nešto pitaš, onda lepo objasni šta pitaš...

Šta je značilo ono RADIUS pitanje? Kakvo je RADIUS rešenje izabrano, pa ti ne odgovara?

Inače, skupo je zato što je oprema skupa. Svaki novi servis košta više u početku.

Nekad si stvarno gori od Telekomove ekipe sa prozivkama...

Marko.
 
Odgovor na temu

Dzivdzan
Severni Pol

Član broj: 5458
Poruke: 70
*.ericsson.net.

ICQ: 133174709
Sajt: www.ericsson.com


Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 09:29 - pre 234 meseci
Kod nas je sve komplikovano.
Kako to da Bugarski Telekom nudi ADSL za 20Evra od samog pocetka, mislim da je brzina 256kbits BEZ OGRANICENJA DOWNLOADA a nasi ne mogu???

Cela ova prica je vidjena u drugim zemljama pre 3-4 godine, sto ce reci da se zna kako sve funkcionise, sta treba raditi, a sta ne treba.


Citat:
markom:

Inače, skupo je zato što je oprema skupa. Svaki novi servis košta više u početku.

Marko.


Sto se tice opreme, ona moze da se otplati za 2-3 meseca koriscenja prikljucka. Znaci BUSINESS CASE POSTOJI i veoma je jednostavan.

 
Odgovor na temu

covek_iz_senke

Član broj: 10483
Poruke: 224
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 13:08 - pre 234 meseci
copy/paste sa beotel foruma....

...Pre neki dan raspravljamo na fax-u (elektro) asistent i mi studenti: 1.nasi linkovi ka inostranstvu daleko su manji nego sto je potrebno da bi se na adsl prikljucili svi zainteresovani (ima nas)! 2.postoji usko grlo izmedju 95% nasih centrala koje se moze resiti samo postavljanjem direktnih vodova i optickih kablova (HA,HA mozda 2008 ili 2010)! 3.preko 80% nasih centrala nema dslam
Zakljucak: za sve gore navedeno potrebno je vise meseci (u Srbiji mozda godina) rada i poprilicno ulaganja. Kako stvari stoje Telekomu ce biti produzen monopol (KO ZNA DO KAD) tako da sve mozemo da zaboravimo! Ovo govorim u ime vecine nas smrtnika sirom Srbije, sto se tice malog broja sretnika u Beogradu cije centrale se nalaze na kicmi vodova, pa MOZDA to sve uskoro proradi i MOZDA ce da radi lapo dok vas je malo ali poznajuci sve slicne projekte u nasoj zemlji nesto bas nisam siguran! I naravno UVEK je tu Telekom da nesto zajebe!...

Sta vi mislite o tome?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 14:48 - pre 234 meseci
DZIVDZAN je u pravu, o tome lupam celo vreme - 20E, pa idemo napred, inace - mrak i to tezak, pretezak. Nego, idem na onu drugu temu da vidim sta je to novo na T sajtu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

covek_iz_senke

Član broj: 10483
Poruke: 224
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija10.12.2004. u 14:58 - pre 234 meseci
Evo novosti i na telekomovom sajtu :)


Usluga brzog pristupa Internetu korišćenjem ADSL tehnologije

“Telekom Srbija” a.d. počinje sa uvođenjem nove usluge namenjene malim i srednjim biznis korisnicima, kao i rezidencijalnim korisnicima, pod nazivom Usluga brzog pristupa Internetu korišćenjem ADSL tehnologije. U početnoj fazi, usluga će biti dostupna samo pretplatnicima u Beogradu a tokom 2005.godine i pretplatnicima u Novom Sadu i Nišu, i pružaće se preko Internet Servis Provajdera.


Usluga omogućava stalan pristup Internetu preko postojećeg klasičnog telefonskog priključka, uz istovremeno korišćenje Interneta i telefonske usluge. U ponudi se nalaze tri vrste paketa u zavisnosti od digitalnih protoka: 256/64 kb/s, 512/128 kb/s i 768/192 kb/s za preuzimanje/slanje podataka respektivno.


Samo sto opet nema cena!!!

Ma moramo da ih stisnemo malo!!!


 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL - Diskusija o Implementaciji Telekoma Srbija

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38582 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.