Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program kasa-skladište

[es] :: Access :: Program kasa-skladište

[ Pregleda: 6442 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hollowdo
Rovad Civomiskam
Republika Srpska

Član broj: 14600
Poruke: 50
*.teol.net.



Profil

icon Program kasa-skladište09.12.2004. u 01:12 - pre 235 meseci
Ovako ljudi,
treba mi sledeće:

Program PC kasa(koju mi nije problem odraditi) i(što mi jeste problem) treba da kad se neki artikl proda u određenoj količini da istu količinu skida sa stanja u skladištu(skladište može biti posebna baza) i kad se količina smanji,recimo na 5 komada da mi to javi.


E sad ne želim biti neozbiljan,malo se i kužim u te baze ali ovo mi je preveliki zalogaj.Ukoliko mislite da mi ne možete pojasniti kako da to uradim,da li neko ima takav neki program za prodaju.Neka košta koliko košta.


Hvala.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz.

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Program kasa-skladište09.12.2004. u 05:17 - pre 235 meseci
Tesko da ce ti neko dizajnirati sistem za dzabe. Kreni da radis pa kad negde zapnes postavi konkretno pitanje, nacice se neko da odgovori.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Program kasa-skladište09.12.2004. u 14:27 - pre 234 meseci
Tvoj program "Kasa" verovatno ima tabelu tblProdatiArtikli (RacunID,ArtiklID,ProdataKolicina), gde se belezi sve sto prodje kroz kasu. Mozes da za potrebe magacina napravis jos jednu tabelu, tblUlazRobe i tu upisujes (ArtiklId,DatumUlaza,KolicinaRobeKojaJeUslaUmagacin). Sada imas u tabeli tblUlazRobe sve sto je uslo u magacin i u tblProdatiArtikli sve sto je izaslo.

Ako uradis sumiranje Kolicina po ArtiklID u obe tabele (nikakav WHERE, sumiras kolicine GROUP BY ArtiklID), dobices dva kverija, qryUkupanUlazPoArtiklima i qryUkupanIzlazPoArtiklima. Razlika sumiranih polja iz ova dva kverija za isti artikl daje ti trenutnu kolicinu u magacinu. Znaci, imas tri kverija:

qryUkupanIzlazPoArtiklima:
SELECT ArtiklID, SUM(KolicinaRobeKojaJeUslaUmagacin) AS UlazUkupno
FROM tblUlazRobe

qryUkupanIzlazPoArtiklima:
SELECT ARtiklID,SUM(ProdataKolicina) AS IzlazUkupno
FROM tblProdatiArtikli

qryStanjeNaLageru:
SELECT U.ArtiklID, U.UlazUkupno-I.IzlazUkupno AS StanjeNaLageru
FROM qryUkupanIzlazPoArtiklima AS U
INNER JOIN qryUkupanIzlazPoArtiklima AS I ON U.ArtiklID=I.ArtiklID

Pretpostavljam da imas negde i tabelu tblArtikli, gde je savki artikl izlistan tacno jednom, na primer (ArtiklID,Opis,Proizvodjac,Itd_Itd,MinimalnaDozvoljenaKolicina)

Sad uradis ovo:
qryArtikliKojeTrebaNaruciti:
SELECT A.ArtiklID, A.Opis,A.Proizvodjac,A.MinimalnaDozvoljenaKolicina,
S.StanjeNaLageru
FROM tblArtikli AS A
INNER JOIN qryStanjeNaLageru AS S ON S.ArtiklID=A.ArtiklID
WHERE S.StanjeNaLageru<=A.MinimalnaDozvoljenaKolicina

Kveri qryArtikliKojeTrebaNaruciti mozes da izvrsis kad god hoces i dobices odgovor na svoje pitanje. Pretpostavlja se da ce kolicina na lageru uvek biti veca ili jednaka od nule - ne mozes da prodas nesto sto niej trenutno u radnji. Na lageru = u magacinu plus ono sto je u samoj radnji na rafovima = sve sto do sada nije prodato. Ako budes marljivo unosio sve ulaze u bazu, i bukvalno sve bude islo kroz kasu, rezultat kverija qryStanjeNaLageru bice jednak stvarnom stanju. U realnom zivotu, to nikad nece biti 100% tako, uvek ce postojati neka sitna razlika izmedju inventarisanog stanja i onoga sto kompjuter kaze. Ovo zbog toga sto se ponesto iznese iz radnje a da ne prodje kroz kasu, pa izlaz nije evidentiran. Neki put ce ti promaci da uneses ulaz. Neki put, pri brojanju se nece bas sve tacno prebrojati, ljudskom greskom ili zato sto je artikl premesten i zaturen negde u radnji.

Srecno

:-)
 
Odgovor na temu

matovicv
Sarajevo

Član broj: 16662
Poruke: 118
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Program kasa-skladište10.12.2004. u 08:39 - pre 234 meseci
Kako napraviti u accessu tabelu u kojoj imam cijena, maloprodaja 20%, veleprodaja 10%, PDV 17%, ali tako sto imam u cijena osnovnu cijenu bez poreza i PDV-a, nego da kada izaberem artikal sa osnovnom cijenom ja mu odredim po cemu da racuna, jeli malopr., veleprod., ili PDV i da to doda na cijenu za ispis na POS printeru.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Program kasa-skladište10.12.2004. u 19:27 - pre 234 meseci
Za MatovicV: ovo ti je novo pitanje, nema veze sa ovom temom. Molim te pokreni novu temu sa ovim pitanjem. I probaj da budes malo jasniji. Mi smo uglavnom programeri a ne knjigovodje i ne razumemo uvek sve strucne termine pa mora da nam se objasni vise puta :-) Ne znamo sta je maloprodaja, veleprodaja i PDV dok nam se ne objasni :-(

:-)
 
Odgovor na temu

hollowdo
Rovad Civomiskam
Republika Srpska

Član broj: 14600
Poruke: 50
*.teol.net.



Profil

icon Re: Program kasa-skladište12.12.2004. u 01:23 - pre 234 meseci
@Zidar:
Mnogo hvala na iscrpnom pojašnjenju,baciću se na rad,pa ćemo vidjeti hoće li šta da proradi.U svakom slučaju,mnogo hvala.
Ako negdje zablokira,ja se ponovo javljam.











Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Program kasa-skladište

[ Pregleda: 6442 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.