Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete

[es] :: Digitalne kamere :: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete

[ Pregleda: 6616 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enilno

Član broj: 41796
Poruke: 1
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete12.12.2004. u 13:53 - pre 234 meseci
Da li je moguce koristiti DVC kasete za kamkordere vise puta (presnimavati), i koliko, i da li se tom prilikom gubi na kvalitetu snimka ?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete13.12.2004. u 09:36 - pre 234 meseci
Koliko sam video po uputstvima uvek se pominje visestruko snimanje na kasetu i da vremenom kaseta gubi karakteristike. A i analogno drugim kasetama zasto ne bi moglo da se snima ponovo?

Meni je interesantno pitanje ma li kakve razlike od proizvodjaca do proizvodjaca.Posto je li tipovi kaseta kao sto ih ima za audio i tako to.
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete13.12.2004. u 13:41 - pre 234 meseci
Citat:
broker: Meni je interesantno pitanje ma li kakve razlike od proizvodjaca do proizvodjaca.Posto je li tipovi kaseta kao sto ih ima za audio i tako to.

Postoji dosta falsifikata na trzistu, razlike u cenama izmedju proizvodjaca i modela dosta variraju, ali ipak nisu dovoljno velike da biste rizikovali zapusenu video glavu ili guzvanje trake
Preporuka: Skuplje Panasonic trake, Sony Exelence ... Pre snimanja traku premotajte skroz do kraja i nazad.
Izbegavajte: Kupovinu traka na buvljaku i sl. Izbegavajte duze koriscenje 90min traka
Kupite: Dobru kasetu za ciscenje video glave i praktikujte po 5 sec. ciscenja na 7-8 sati snimljenog materijala.
 
Odgovor na temu

MethodMen

Član broj: 40910
Poruke: 8
212.62.59.*



Profil

icon Re: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete13.12.2004. u 14:45 - pre 234 meseci
Citat:
DigitNBG:
Izbegavajte: Kupovinu traka na buvljaku i .


xexe, jel zato sto oni tamo drze to i malo se smrzne prvo...pa onda da suncu se malo prokuva...i tako to...:)

meni nije jasno sto ako se pomera tehnologija tako moderne kamere snimaju na traku...kako nemaju neke memorijske module...i tako nesto...ili mozda imaju ali vidim da se koriste i ove kasete ???
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete14.12.2004. u 20:32 - pre 234 meseci
Da i ja kazem koju,
kod mini DV kaseta postoje 3 duzine(SP) 30,60 i 80 min.
U svakom slucaju 80-minutna traka je najtanja,i analogno dolazimo do zakljucka da je i najosetljivija.
Medjutim ja izvesno vreme koristim bas 80 minutne Panasonic trake i to model sa "zlatnim klinom"(ne znam kako lepse da objasnim),cene 850 din u BG elektroniku.
Probao sam i one jeftinije Panasonic trake od 80 min,ali sam sa njima u jednom slucaju imao problema,tako da sam odustao od "jeftinih" traka.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete14.12.2004. u 20:43 - pre 234 meseci
Citat:
DigitNBG: Kupite: Dobru kasetu za ciscenje video glave i praktikujte po 5 sec. ciscenja na 7-8 sati snimljenog materijala.

Koliko se sećam, u uputstvima i za kameru i za kasete ne stoji ovakav savet - već da treba čistiti tek kad se zaprlja (tj prijavi ti kamera head cleaning reqiured), i u trajanju od 10-15s (jedni kažu 10, drugi 15).

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.251.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete14.12.2004. u 21:39 - pre 234 meseci

Citat:
meni nije jasno sto ako se pomera tehnologija tako moderne kamere snimaju na traku...kako nemaju neke memorijske module...i tako nesto...ili mozda imaju ali vidim da se koriste i ove kasete ???


Stvar je u kolicini materijala. Sat i po snimanja kad prebacis na PC bude 13 GB. Trake su ipak ekonomicnije.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete25.12.2004. u 00:02 - pre 234 meseci
Traka zapisuje oko 30Bb/sec. DVD kamere oko 9Mb/s. Zato ce trake jos dugo postojati. Bitno je ne mesati trake razlicitih proizvodjaca, cak ni razlicite modele. Zato sto im je razlicit hemijski sastav sloja uz glavu. U protivnom se napravi reakcija komponenti i glava se sjebe. Kasete za ciscenje treba max 5 sec "gledati" je habaju intenzivno glave. Ja koristim Maxell trake (made in japan su i ima samo jedan model-nema sto modela, nego jedan-najbolji !). Fuji su the best al ih nema kod nas. Emtec (Basf) je dobar, pojavio se kod nas. Gradacija tipova kod istog proizvodjaca se javlja zbog sledeceg: traka je za par modela sa istog "kalema", ali za jeftinije modele se namotava sa dela blizem centru kalema (smotanije). Traku pre upotrebe treba premotati do kraja pa na pocetak, samo jedanput, da bi pri snimanju traka bila zategnuta prema mehanici vase kamere. Ni manje ni vise. Cuvaju se uspravno polozene da se izbegne sleganje trake. Tehnologija izrade svih traka je ME (metal evaporated). Trake od 80 min treba izbegavati (profici ih nikad ne koriste) jer su tanje i rastegljivije pa sa njih lakse otpada "perut" koja kasnije izaziva "head cloged" message. Izbegavati i chesto izbacivanje/ubacivanje trake na istom mest, jer se tu ubrzano guzva. Mnogi i ne drze traku u kameri, jer su im onda opruge i mehanika nategnuti sve vreme... Preterivanje.
Ima i novih modela trake koje imaju naneshen ME sloj sa obe strane trake. Navodno one bolje primaju signal na sebe (DVPro). Sto se vise traka puta presnimava (tu se broji i reprodukcija) vise se haba, otpadaju chestice ME filma, i glava strada. Ja posle 10-ak ciklusa traku vise ne koristim.
Skuple trake navodno pruzaju vise ciklusa al su tolko i skuplje, pa je svejedno.

Ne meshajte picja, mislim trake !
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Pitanje vezano za DVC (MiniDV) kasete

[ Pregleda: 6616 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.