Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca...

[es] :: Windows desktop :: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca...

[ Pregleda: 4924 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 12.12.2004. u 16:43 - pre 235 meseci
Pravim aplikaciju (nebitno... ) koja koristi klasicne mouse pointers iz windowsa.
zeleo bi da koristim drugacije kursore za misa.Kada u "Control pannel>mouse..."
promenim kursore i stavim one koji meni odgovaraju (recimo ruka umesto strelice)
dobijem to sto mi treba za moj program ali i za sve ostale aplikacije u windowsima.

Dakle, treba mi reg kljuc ili neka komanda koja menja izgled kursora u zeljeni i posle
izlaska iz mog programa vraca normalne windows cursore.Predpostavljam da je to nesto tipa... changemousecursor.reg i unchangemousecurcor.reg


Igos
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 12.12.2004. u 16:48 - pre 235 meseci
Ne postoji "per aplication" setovanje pointer-a.
To moras uraditi u svom programu a od programskog jezika zavisi na koji nacin (ali ne preko Registry-a).
 
Odgovor na temu

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 12.12.2004. u 21:32 - pre 235 meseci
Ali sta se desava ako napravim nesto kao...
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Cursors....
tekstualni fajl koji cu da reimenujem u ".key" i onda dvoklikom misa...
sta se onda, desava tj da li je moguce?
Tj. ne znam sta treba da se dopise, da mi recimo cursor "bizzy" zameni sa npr.
kursorom koji se nalazi u "..\my cursors\bizzy.ani"
Ako znas interesuje me tacan obrazac "u slovo"(posto blage veze s tim nemam) gde cu ja moci samo da izmenim putanje gde se nalaze moji kursori,
i jos jedan key koji vraca stvari na staro.
Hvala unapred
Igos
 
Odgovor na temu

Toxter
NS

Član broj: 39393
Poruke: 317
*.ftn.ns.ac.yu.



+6 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 12.12.2004. u 22:08 - pre 235 meseci
Citat:
igos: Pravim aplikaciju ...


Pa kad bi naveo u kom alatu pravis mozda bi ti mogli i pomoci.
Recimo Borlandovi alati to vrlo jednostavno resavaju, svaka komponenta
ima svoj property Cursor.
Sad mu nije nista, ubio si ga k'o zeca...
 
Odgovor na temu

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 12.12.2004. u 22:52 - pre 235 meseci
Radi se o neobook4
To je program koji pravi multimedijalne knjige,znaci "copypaste" programcic koji moze da se koristi bez nekog znanja o programiranju. Medjutim on nema opciju da
recimo zameni bizzy kursor (potpuno sam siguran) vec prikazuje ruzni windowsov pescani sat a sto se tice normal i highlited cursora(oni mogu da se menjaju) ako ih promenis u propertisima ogranicen si na 16 boja.Ja sam napravio neke kursore u 256 boja koji mi odgovaraju i kada ih promenim u control panel>mouse>pointers... zaista "chuche" u mojoj aplikaciji ali ujedno su prisutni i u celom windows okruzenju sto nije cilj.Zato...

Igos
 
Odgovor na temu

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 13.12.2004. u 07:26 - pre 235 meseci
Znaci uspeo sam da napravim reg fajl koji menja kursore...
medjutim oni se ucitavaju samo sa dvd-rom drajva e: (stoji im putanja e:\cursors\...) kad ubacim u cd-rom drajv d: registry ne ucita moje kursore
zato sto ih ne vidi jer im je putanja na drugom slovu. Sta upisati umesto
u registrije umesto slova "e" ili "d" ,zar ne postoji neki naziv (ono %blabla%)
koji obuhvata bilo koje slovo cd-a ili dvd-a.Pomagajte!
Igos
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 13.12.2004. u 11:21 - pre 235 meseci
Ako bi uradio to sa .reg fajlom opet bi izmenio pointere na celom sistemu, ne samo za svoju aplikaciju. To ti je ista stvar kao kada u Control Panel-u promenis samo na drugi nacin.
 
Odgovor na temu

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 14.12.2004. u 01:47 - pre 235 meseci
Da razumem ...ali isto tako sam napisao kljuc da prilikom izlaska iz moje aplikacije
kursore vrati na staro, e... medjutim sada ima drugi problem, moja app. poziva reg.kljuc koji sam napravio i sve se to vidi na ekranu,tj pojavi se ono tipa "potvrdi unos u redzistrije" pa ja kliknem na ok pa onda drugi prozor "kjuc je unet...ok" i to je ruzno i bezveze.
Probao sam i drugacije ali sam se zaglavio.
U programu u kome radim postoji opcija "Registry Write" i tu unesem:

HKEY_CURRENT_USER

Gde:
Control Panel\Cursors\Schemes\Moja Shema

Vrednost:
[PubDir]\Cursor\Cursor NORMAL 32k.cur,[PubDir]\Cursor\Cursor NORMAL 32k.cur,[PubDir]\Cursor\Cursor BIZZY 32k.ani,[PubDir]\Cursor\Cursor BIZZY 32k.ani,,,,,,,,,,,[PubDir]\Cursor\Cursor POINT 32k.ani

Kada pokrenem moju aplikaciju ona ucita ove vrednosti u registry, i u kad odem u "control panel>mouse>pointers>schemes" nadjem "moja shema" odaberem, svi kursori su ucitani, odem na apply i dobijem poruku da su vec ucitani (trazi "owerwrite"), sto vizuelno nije slucaj tj shema nije aktivna. Tek kad kliknem na ok kursori se zaista i promene.

Moje pitanje je: koja je komanda registrijima da ovu shemu stave da bude aktivna?
Jel postoji nesto tipa "run, open, -y...". Pomoc!
Ili makar... na koji od foruma da postavim ovo pitanje?
Igos
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 14.12.2004. u 13:48 - pre 235 meseci
A zar ne bi bilo jednostavnije da kazes koji programski jezik koristis pa da ti neko ko zna taj programski jezik kaze kako da to uradis kako valja pre nego nekim dovijanjima? Isto mozes postici postavljanjem teme u forum za odgovarajuci jezik (tj. kazi koji je jezik pa ce ova tema biti premestena, bolje nego da pises novu).
 
Odgovor na temu

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca... 14.12.2004. u 18:24 - pre 235 meseci
Pa zaista ne znam koji programski jezik koristi gore navedeni "Neobook4"
Igos
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako da promenim mouse cursors uz pomoc registry kljuca...

[ Pregleda: 4924 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.