Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kontrola drugog racunara

[es] :: Security :: kontrola drugog racunara

[ Pregleda: 7302 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran0406
Tomic Zoran
tu negde

Član broj: 33627
Poruke: 115
*.nasamreza.com.



Profil

icon kontrola drugog racunara13.12.2004. u 14:02 - pre 235 meseci
situacija je sledeca, trenutno imam 2 racunara kod sebe, ali za neki dan jedan od njih dajem na koriscenje. zanima me kako mogu kontrolisati sa strane rad na tom racunaru (kog dajem). Naravno, mislim preko interneta. Ja sam stalno online, a taj drugi racunar ce biti cesto online.
Sta trebam da instaliram na racunaru koji ostaje kod mene, a sta na racunaru koji dajem?
Da li postoji mogucnost da se preko nekog programa na racunaru koji ostaje kod mene pojavi obavestenje da se taj drugi racunar koga dajem konektovao na internet?
Ako postoje takvi programi, koji su, i gde ih naci?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: kontrola drugog racunara13.12.2004. u 14:06 - pre 235 meseci
Tebi u sustini treba trojanac. Ima i legalnih aplikacija koje rade isto. Bilo je vec reci o tome, pretrazi forum. VNC, PC Anyware...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: kontrola drugog racunara13.12.2004. u 18:55 - pre 235 meseci
Imas ga vec integrirane u windoze, zove se Remote Desktop
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: kontrola drugog racunara14.12.2004. u 13:35 - pre 235 meseci
Da, ali njemu treba ukljcenje u postojecu sesiju a ne kreiranje nove.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: kontrola drugog racunara14.12.2004. u 16:31 - pre 235 meseci
Kako to mislis da njemu treba ukljucenje u postojecu sesiju, a ne kreiranje nove?

Pa veli coek da ce taj drugi komp vrlo cesto biti online. Svaki put kad treba nesto prckat nek se spoji preko remote desktop klijenta. Samo je za*** ako ta masina svaki put ima novu IP adresu, onda ce morat slozit mini-trojana koji ce slat obavijest o IP na mejl ili nesto..
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: kontrola drugog racunara14.12.2004. u 16:48 - pre 235 meseci
Vidi, kad koristis VNC na primer, (ili nekog trojanca), on prikazuje desktop ulogovanog korisnika, ako pomeras misa i njemu se tamo pomera mis, sve sto on radi ti vidis i sve sto ti radis (na remote masini) on vidi. Mislim da je to ono sto mu treba.

Kod Remote Desktop-a se ti zasebno logujes na Win i imas svoju sesiju (svoj destop, programe, itd.). Ono sto bi mu dalo mogucnost kao VNC je Remote Assitance ali to trazi da user na posmatranom racunaru zatrazi (dozvoli) da se ovaj poveze.


Uporedi to sa telnet-ovanjem. Kad se telnetujes na neki Linux box ne kucas nekom po ekranu vec imas svoj shell ;).
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: kontrola drugog racunara14.12.2004. u 16:49 - pre 235 meseci
I ja mislim da je možda bolje da koristi nekog trojanca, npr. SUB7, ali pošto je on u definicijama AV prije trebaš isključit AV na tom računalu da ga nepronađe. Ako nisi zadovoljan sa Sub7 on potraži malo po netu za koji drugi. Čini mi se da ih ima na www.astalavista.com (barem ih je prije bilo) aj puno sreće.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: kontrola drugog racunara14.12.2004. u 17:40 - pre 235 meseci
Pa nije specificirao je li mu treba nova sesija ili kacenje na vec postojecu.

Ako vec govori o tome kako bi bilo lijepo da prima notifikaciju kad se taj remote stroj ukljuci, za pretpostaviti je da je na njemu vec ulogiran drugi korisnik kojeg ne bi bilo pozeljno ometat.

Ili sam krivo zakljucio? :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: kontrola drugog racunara14.12.2004. u 17:45 - pre 235 meseci
Pa, rekao je da hoce da kontrolise rad na tom racunaru a ne da radi na njemu :). Ja sam bar odatle zakljucio. Mozda bi najbolje bilo da on sam kaze sta mu od ta dva treba inace mi mozemo da razvijemo studiju oko reverse ingenering-a njegovog posta i da nista ne za kljucimo.
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: kontrola drugog racunara14.12.2004. u 20:54 - pre 235 meseci
Ako želiš informacije kad je na netu možeš napravit neku malu aplikaciju koja ti šalje na mejl podatke. Za provjeravanje je li na netu napravi neki mali loop i koristi API funkciju InternetGetConnectedState, i onda samo te informacije pošalješ na mejl . AKo hoćeš napravit ču ti ja to.
 
Odgovor na temu

zoran0406
Tomic Zoran
tu negde

Član broj: 33627
Poruke: 115
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: kontrola drugog racunara15.12.2004. u 11:37 - pre 235 meseci
Iskreno, ne znam da li mi treba vec postojeca sesija ili nova, ali znam da je taj pacunar koji hocu da kontrolisem sada kod mene, i da na njemu mogu raditi sta hocu dok ga ne dam na koriscenje. Tako da AV nije problem.
Glavni cilj mi je da nadgledam rad na tom racunaru dok je na internetu, naravno da ne budem primecen, a necu se zaliti ni ako ja budem mogao da radim nesto sa njim (da otvaram foldere i slicno, vise od toga mi nije potrebno).
Skinuo sam SUB7 2.1.4 i pokusacu nesto da uradim sa njim, pa ako ne budem znao, opet cu se javiti za pomoc.
Hvala svima u svakom slucaju!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bobanex
Boban Mitrovic
Pozarevac

Član broj: 45916
Poruke: 393
*.vdial.verat.net.

ICQ: 54710282
Sajt: matematika-012.tk


+31 Profil

icon Re: kontrola drugog racunara23.01.2005. u 00:03 - pre 234 meseci
moja preporuka je program remote administrator
promena ip adrese je svakako problem te instaliraj neki dns client...
Shoutcast striming za online radio stanice
http://shout-cast.tk
Rešeni zadaci sa prijemnih ispita
http://matematika-012.tk
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: kontrola drugog racunara

[ Pregleda: 7302 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.