Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gleda li neko americki fudbal na trecem??

elitemadzone.org :: MadZone :: gleda li neko americki fudbal na trecem??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11960 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??19.12.2004. u 23:09 - pre 235 meseci
Citat:
...na ko zna koliko mnogo boljih načina?

Kao na primer....
To bacanje zastavice (a ne "krpe") ima odredjenu simboliku...proteze se decenijama i ljudi to zadrzavaju. Ta zastavica ima usiven " fišek" u kome se nalazi pesak da bi dobila kakvu takvu tezinu i jednom prilikom kada je trener ulozio chelendz bacivshi zastavicu pogodio je nekog u oko. Od tada se dublje razmatralo o odlaska zastavice u penziju medjutim ona stoji i dan danas...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??19.12.2004. u 23:12 - pre 235 meseci
Na primer, dugme koje trener pritisne i onda se sa zvučnika čuje glas koji govori: "Challenge". Ili (još jednostavnije), da jednostavno kaže: "Challenge" i gotovo. I tako bih mogao još da nabrajam.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 01:09 - pre 235 meseci
Ma ne Bojane, to bi bilo smesno i polako bi sport poceo da gubi svoju draz. Najbolje da ima neki laserski mac kao Luk i da pocne da mase njim! he he
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 01:22 - pre 235 meseci
Ma koja je to draž kad pored svih onih kamera i gluposti (ja se zaista divim tehničkom praktično savršenstvu u organizaciji ovoga, ne znam da ijedan vieš sport može time da se pohvali) trener gađa nekog zastavicom - isto važi i za sudije. Najjednostavnije je ono što već rekoh - izggovori jednostavno u mikrofon i sve je rešeno, ne mora ničim da maše (ni mačem ni zastavicom).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

aantsas
NS

Član broj: 19160
Poruke: 131
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 11:49 - pre 235 meseci
Zastavice su najjednostavnije a ujedno i najbolje resenje.

Kada neki od sedam sudija primeti prekrsaj
covek lepo baci zastavicu u pravcu gde je primetio faul
i svi na stadionu znaju da je i gde je sudjen prekrsaj!

Tako je i sa crvenom zastavicom.
Kad je u terenu znas da je trener i zvanicno zatrazio preispitivanje sudijske odluke.

 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 12:18 - pre 235 meseci
Citat:
aantsas:
Kada neki od sedam sudija primeti prekrsaj
covek lepo baci zastavicu u pravcu gde je primetio faul
i svi na stadionu znaju da je i gde je sudjen prekrsaj!

Svi na stadionu? Teško da će gledalac odozgo da zapazi baš svaku zastavicu koja padne (dobro, primetiće neke, ali opet je teško odatle proceniti da li je zastavica ili papirić na vetru ili nešto treće). S druge strane, kad bi se to jasno i glasno izgovorilo, svi bi čuli i ne bi imali potrebe da se naprežu da gledaju šta je ono "malo žuto (crveno) što leti po vazduhu". Da ne spominjem gledaoce na TV-u, reci mi iskreno da li si baš svaki put zapazio da je zastavica uletela ili je u tom momentu režiser prikazivao baš nešto drugo, ili iz drugog ugla (naravno, piše gore "flag", ali ne mislim na to)?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 12:44 - pre 235 meseci
jep :p NFL je po meni mnogooo zanimljiviji od fudbala ne smara :p brate dok gledam fuzbal sem kad igra zvezda vs neko_dobar smorim se ko rezervna guma ovo NFL,znaci extra ;p.nisu ameri toliko glupi.

oakland raiders
mrzim npr remse koji si kao real madrid u fudbalu mnogo bogati oa igra ;(
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 13:16 - pre 235 meseci
@Bojan Basic
To bi svakako moglo da se resi, ali ja sam ti objasnio zasto se to ne radi. To je deo neke tradicije, i mislim da bi ceo sport poceo da gubi na cari koju nosi u sebi i ljudski faktor.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 18:38 - pre 235 meseci
Citat:
Bojan Basic: Svi na stadionu? Teško da će gledalac odozgo da zapazi baš svaku zastavicu koja padne (dobro, primetiće neke, ali opet je teško odatle proceniti da li je zastavica ili papirić na vetru ili nešto treće).

Sto je najbolje od svega, nije to jedna zastavica, vec svaki sudija koji primeti preksaj baci zastavicu. Znaci obicno ces kod prekrsaja da vidis nekoliko zastavica.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 19:24 - pre 235 meseci
Khm, na terenu postoji 7 sudija od kojih svako ima svoj zadatak, tako da se kod nekog prekršaja najčešće vidi samo jedna, eventualno 2, a 3 ili više izuzetno retko.

S druge strane, nisi mi uopšte objasnio kakva je to tradicija. Mnoge znatno radikalnije promene u sportu se vrše (trenutno mi pada na pamet ubacivanje poena za promenu u odbojci od pre nekoliko godina, a da ne spominjem bilijar koji onako pratim i svake godine se promeni pregršt stvari).
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 23:04 - pre 235 meseci
Pa odbojka uopste nije izgubila svoju car (ako ju je uopste i imala) promenom tog pravila. Zamisli da u evropskom fudbalu bude uvedeno ono pravilo koje su pominjali da sudija moze da pogleda ponovljeni snimak kada je nesto sumnjivo?! Pa to bi jednostavno ubilo fudbal! Svaki ljudski faktor bi iscezao! Ne bi vise bilo nerviranja oko sudije, ne bi bilo raspravke medju fanovima...jednostavno fudbal bi postao DOSADAN! Ne kazem da bi takav efekat imalo ukidanje zastavice, ali to su neke sitnice koje taj sport cine lepsim. But...this is just me talking...mozda ja i nisam u pravu....
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 23:08 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Zamisli da u evropskom fudbalu bude uvedeno ono pravilo koje su pominjali da sudija moze da pogleda ponovljeni snimak kada je nesto sumnjivo?! Pa to bi jednostavno ubilo fudbal!

Ja zaista ne mogu da verujem o čemu ti pričaš. Pokušavaš li to da kažeš da je za evropski fudbal bolje ukoliko sudija, kad nešto ne vidi dobro, lupi onako kako on smatra iako nije siguran (kao što je sada), nego kad bi lepo da razjasni svoju nedoumicu snimkom? Ne mogu ni izdaleka da sagledam kako si ti zaključio da bi to ubilo fudbal, ja čak tvrdim da bi mu to povećalo popularnost.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 23:16 - pre 235 meseci
Ma najbolje je da celokupni sport robotizujemo, da vise nema ni fudbalera koji bi gresili, sudije roboti i ne ides vise na utakmicu, vec ti robot donese TV u krevet. Razmatralo se uvodjenje ovog pravila pre par godina (jer su to videli u NFL-u) i razmisljali su o tome jedno 7 minuta i odbili iz razloga koji sam ti naveo:gubitak ljudskog faktora. Igra bi izbubila onu draz, fudbaleri bi prestali da simuliraju penale, da pokusavaju da igraju rukom kao Maradona, dolazili bi na utakmice kao na posao, igra bi se prekidala na svakih 10 minuta da sudija gleda po pet minuta usporeni snimak...sve u svemu fudbal bi postao jedno veliko s*****!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??20.12.2004. u 23:53 - pre 235 meseci
Čekaj, zar nisi ti rekao da voliš i evropski i američki fudbal, ali američki mnogo više? E pa u američkom upravo ta opcija postoji, i da li mu je ubila draž ili šta već? Kod mene je upravo to ogroman plus za sam sport, da li ti tvrdiš da bi i on bio mnogo bolji kada ne bi bilo opovrgavanja sudijskih odluka? Ili ćeš da kažeš da su to koncepcijski drugačiji sportovi pa u evropskoj varijanti sudija treba da bude kakav jeste, a i u američkoj kakav jeste? (tek to neću shvatiti ako tako kažeš, ali čekam tvoj odgovor)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??21.12.2004. u 00:44 - pre 235 meseci
Pa americki fudbal ima i bez toga dosta nekih tehnikalija, tako da ne mislim da to sa ponovljenim snimkom unistava ovu igru. Pogotovo sto to spada u neka od pravila igre, da npr. trener ibacuje crvenu zastavicu i to moze da uradi jednom u poluvremenu, pa ako zatrazi kada ne treba, onda kasnije, ako bude nesto zaista kriticno, ne moze vise da trazi. To je jos i zanimljivo, da ti kazem. A kako ces u gudbalu to da regulises? Trener nema zastavice i to nije nikada postojalo u fudbalu. Jedino da sudija ima mobilni pa ovaj da ga zove i da mu se zali. Mozda si i za tu varijantu?! :-)

P.S.Znate li da se u americkom fudbalu koristi 12 lopti koje se donose nekoliko trenutaka pre utakmice, u blindiranim kutijama, i te lopte se po zavrsetku utakmice NIKADA vise ne koriste u NFL-u?

Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

aantsas
NS

Član broj: 19160
Poruke: 131
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??21.12.2004. u 10:36 - pre 235 meseci
Sad u nedelju pred pocetak 100-tog prenosa na 3K bio Pesikan
i rekao jednu veeeeliku istinu,
da ko se jednom primi na americki fudbal NIJEDAN drugi sport mu nece
vise biti toliko zanimljiv!

Moram priznati, da je prilicno u pravu...

Cak ni kosarkaske utakmice, koje i daljem obozavam da gledam,
ne iscekujem sa toliko nestrpljenja kao NFL tekme!

Soccer ukoliko se drasticno ne osavremeni ce ostati tamo gde je sad,
u 19. veku!

Kada nemam drugog izbora na TV-u,
i pocnem da gledam neku utakmicu evropskog fudbala
jedini nacin da je ucinim zanimljivom je da pocnem da je pratim kao NFL-tekmu!

Tako na primer,
kad golman ispuca loptu to je punt,
ispucavanje sa peterca je kick off,
kad neko krene u prodor taj je running back,
kad primi pass onda je wide receiver,
kad neko uleti klizeci to je tuckle ili sack,
kad se dodje u sesnaesterac to je crvena zona,
korner je on side-kick,
slobodnjak je field goal,
gol je naravno touchdown,

zuti karton je ubacena zuta zastavica
kad pocnu da jure sudiju to je challange ...

i mogu vam reci da utakmica odma postaje mnogo zabavnija!

P.S.
Ovo za lopte u blindiranim kutijama stvarno nisam znao,
ali zvuci jako zanimljivo i sigurno postoji razlog!



 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??21.12.2004. u 12:41 - pre 235 meseci
Naravno da postoji razlog. Nekada su namestali utakmice, tako sto svasta stavljali u lopte. Detalje ne znam, ali toliko znam.

P.S.Znate li da su dresovi koje igraci u NFL-u nose prakticno neunistivi? Tacnije, njihovi saigraci nemaju nikakve sanse na ih pocepaju, zato sto se prave od specijanog rastegljivog materijala, i jedina sansa je mozda da se odsiju po savovima.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

aantsas
NS

Član broj: 19160
Poruke: 131
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??21.12.2004. u 12:55 - pre 235 meseci
A ja jos pre neki dan razmisljam kako to da za svo ovo vreme
pracenja NFL-a, nisam video da je nekom pokidan dres
i pored svih tih silnih hvatanja i potezanja!

Zanimljivo!

 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??21.12.2004. u 13:13 - pre 235 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Pa americki fudbal ima i bez toga dosta nekih tehnikalija, tako da ne mislim da to sa ponovljenim snimkom unistava ovu igru.

Ajd' opet: zašto (po tvom mišljenju) gomila tehnikalija u američkom fudbalu ne uništava isti, a samo jedna u evropskom bi ga uništila?
Citat:
Nabukodonosor:
Trener nema zastavice i to nije nikada postojalo u fudbalu. Jedino da sudija ima mobilni pa ovaj da ga zove i da mu se zali. Mozda si i za tu varijantu?! :-)

Sad si skroz izmešao babe i žabe. Jeste, trener u fudbalu nema zastavicu jer nije uvedeno pravilo da može da je ubaci u teren. Kad bi to uveli tutnuli bi zastavicu u ruke treneru i gotovo - to sa zastavicom i može da prođe u evropskom fudbalu jer tu nema mikrofona i ostalih gluposti, dok je u američkom koji je tehnički daleko savršeniji od evropskog umesto smešne zastavice treba uvesti jednostavno izgovaranje u mikrofon. Gde si tu pronašao mobiln telefon?

Nabukodonosore, da ti nije pctel neki rođak?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: gleda li neko americki fudbal na trecem??21.12.2004. u 14:15 - pre 235 meseci
Pa ja sam ti vec osam puta rekao zasto sam protiv uvodjenja mikrofona, laserskih zraka ili neke trece elektronske inovacije u NFL. Kada bi nesto uveli umesto zastavice, ne mora da znaci da bi poslusali tvoj predlog i uveli mikrofon, vec bi im mozda pala na pamet neka druga sprava. A vec sam ti i rekao zasto mislim da to ne bi nikako bilo dobro za evropski fudbal. Pa jel citas ti bilo sta od ovoga sto ja napisem. Moracu da pocnem da citiram samog sebe. Evo:

Citat:
Ja sam rekao:Razmatralo se uvodjenje ovog pravila pre par godina (jer su to videli u NFL-u) i razmisljali su o tome jedno 7 minuta i odbili iz razloga koji sam ti naveo:gubitak ljudskog faktora. Igra bi izbubila onu draz, fudbaleri bi prestali da simuliraju penale, da pokusavaju da igraju rukom kao Maradona, dolazili bi na utakmice kao na posao, igra bi se prekidala na svakih 10 minuta da sudija gleda po pet minuta usporeni snimak...sve u svemu fudbal bi postao jedno veliko s*****!


Pa zar ne mislis da oni markeri u NFL ne mogu da se zamene necim tehnoloski naprednijim?! Vec oni likovi vucaraju peske ona cudesa! Mislis li da umesto toga ne moze negde sa vrha stadiona da se nekim laserskim zrakom iscrtava linija po terenu i da bude kao nama na TV-u?! Sto, Ameri su tehnoloski slabi pa ne znaju to da izvedu! Jednostavno, neke stvari ostaju u domenu tradicije i oni sami znaju da kada bi sve to zamenili necim ultra-hiper-turbo-mega modernim stvarima, igra bi jednostavno izgubila smisao. Stadioni bi polako poceli da se prazne.
A koji je po tebi plus tih inovacija, osim sto bi fudbal postao jedna igra bez greske, gde bi ljudi bili samo marionete u rukama masina?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: gleda li neko americki fudbal na trecem??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11960 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.