Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sifilis u Beogradu-sex ili igla?

[es] :: Nauka :: Sifilis u Beogradu-sex ili igla?

[ Pregleda: 4208 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Sifilis u Beogradu-sex ili igla?18.12.2004. u 19:04 - pre 234 meseci
koliko je sifilis rasprostranjen u Beogradu?Ima li poznatih slucajeva dobijanja sifilisa preko igle tokom transvuzije krvi?Naime dobrovoljno sam davao krv pre 3 meseca i bio sam potpuno zdrav.Sada sam ponovo davao krv u Zemunu i zvali su me da mi kazu da postoji mogucnost da sam zarazen ovom bolesti ali da nije izvesno pa sam dao jos jedan uzorak.Sada cekam rezultate,mada sam siguran da seksualnim putem nisam mogao da dobijem nikakvu bolest u poslednja 3 meseca.Nije izvesno ni da sam bolestan jer sumnjam da je neko zeleo da se "nasali"sa mnom.Mozda jer sam bio malo neozbiljan prilikom vadjenja.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.yubc.net.



+7169 Profil

icon Re: Sifilis u Beogradu-sex ili igla?18.12.2004. u 20:53 - pre 234 meseci
Period inkubacije sifilisa ide i do 40 godina ako me pamcenje ne vara - tako da od 3 meseca nema neke vajde :-)

Ali, dobra vest - cuo sam da u Bgd-u ima dosta false alarm-a za tu bolest tako da si najverovatnije u toj grupi ako si siguran da nisi imao sex sa osobom zarazenom istim.

Cak, i da se ispostavi da si zaista navukao bolestinu - imas srece da je otkriven jako rano pa ce jedina posledica verovatno biti ta da ce da te zivog izbuse sa antibioticima :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Sifilis u Beogradu-sex ili igla?20.12.2004. u 23:58 - pre 234 meseci
Ovaj... mala tehnička ispravka. Period inkubacije sifilisa ne traje baš do 40 godina. Period inkubacije je vreme od dolaska u kontakt sa patogenom do pojave prvih simptoma. Prvi simptomi sifilisa nastaju u roku od nekoliko nedelja, iako vrlo često prolaze neprimećeno. A za razvitak sekundarne i tercijarne faze potrebno je od 6 meseci "pa naviše", šta god im to značilo. Sa ostalim se slažem.

Anyways, dalibord5, bakterija koja izaziva sifilis se jako teško detektuje (vidiš i sam da nisu sigurni, možda jeste možda nije...), pa ti preporučujem da se, i ako ne nađu ništa, za svaki slučaj iskontrolišeš za nekih godinu dana. Ako u međuvremenu primetiš neke ranice na sluzokoži, brže bolje kod lekara po penicilin. I problem rešen. :)

Zamalo zaboravih. Direktni odgovori na tvoja pitanja:

a)Koliko ja znam, nema dokazanih slučajeva prenosa iglom kod nas, jer treponema je bakterija (nije baš virus) i vrlo je slabo ima u krvi čak i kada je čovek teško bolestan.
b) prokuženost populacije u Srbiji se procenjuje na oko 0,1-0,3%
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Sifilis u Beogradu-sex ili igla?21.12.2004. u 10:38 - pre 234 meseci
hvala na inf.I bio sam siguran da nisam zarazen,ali kako kazu"nikad se ne zna"Mogu samo reci da nije prijatno ni pomisliti iako je bolest izleciva.Kako li je tek HIV-pozitivnima?
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Sifilis u Beogradu-sex ili igla?

[ Pregleda: 4208 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.