Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radovan The Third

[es] :: Muzička produkcija :: Radovan The Third

[ Pregleda: 3292 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Radovan The Third20.12.2004. u 01:31 - pre 234 meseci
Kao jedan od mnogobrojnih ljubitelja Radovana III, na qrac mi se popelo to sto je zvuk maksimalno los.

Nagradno je pitanje, da li moze da se nesto uradi da se zvuk bar malo ocisti?

Ima li neki expert koji bi to uradio, pa makar pravili fondaciju da se to finansira?
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Radovan The Third20.12.2004. u 11:04 - pre 234 meseci

Ovu temu sam bas ja zeleo da postavim?!?
No pored zvuka slika je losijeg kvaliteta od mojih "arhivskih" VHS kaseta.
Takodje mi se cini da je Radovan III prebacen direktno sa VHS kasete bez ikakve obrade.
Nazalost, izgleda da su se mnogo pomucili obradjujuci KO TO TAMO PEVA(slika i ton - izvanredni) tako da nisu zeleli da ponove tu avanturu i potrose silno vreme na ostale filmove u nizu(ili da ne gresim dusu - samo na Radovana treceg).
Sto se tice obrade zvuka, pokusacu, pa cu vam rado objaviti rezultate.

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Radovan The Third21.12.2004. u 08:11 - pre 234 meseci
Momci, naravno, kupio sam DVD i ja i sinoc odvojio (po ko zna koji put) tri sata da se iscerekam sa zenom... Stvari stoje ovako: slika je ISTA ili BOLJA nego na VHS-u. Bice vam jasnije kada vam kazem da je i original od pre deset godina na VHS-u bio ovakav, plus je imao degradaciju sa svakim pushtanjem. Original snimak je i napravljen valjda na VHS-u, pa se sada, posto je neko odradio neko "moderno" filtrovanje, vidi svaka linija na TV-u. Dalje, zao mi je sto nisu popravili neke ocigledno moguce popravljive stvari (senke, duhovi, mracne stvari) ali.... Za razliku od videa, TON je bolji za tu nijansu sto se bar cuje ceo spektar VHS-a, plus ima manje shuma (ako se ne varam). Medjutim, da li ste primetili koliko je taj lik sto je radio ton lose ozvucio (1 lik u sredini sa pecaljkom, 3 sata, otpale mu ruke?) salu, feed ka kameri je povremeno prekidan, kompresija/limiting su OCAJ BOZIJI, svaki put kada neko tresne vratima, zvuk se izdemfuje na tri sekunde... ma, strasno. Dakle, ocena: shum, mozda je i moglo manje, ali sa artefaktima... leveling, neodradjen, moglo se malo GAIN-ovati post-festum neka replika... "Sweetening" cista jedinica, i ovde stajem. ALO! OVO JE DEO SRPSKE ISTORIJE I AKO JE TAKO MULJAV, NEKA GA TAKVOG ZANAVEK! Ah, da.... filmovi su radjeni na perfo-traci, i ako se ne varam, godinama smo gledali samo lose VHS-to-BETA kopije na TV-u, a originali su sada na DVD-u. Ipak reziseri nisu toliki moroni za zvuk i postprodukciju.... sem (RIP) Zike Pavlovica i celog "noire" pokreta, gde je zvuk u drugom planu.....
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Radovan The Third21.12.2004. u 16:40 - pre 234 meseci
ne znam kako bi očistio to čudo... činjenica je da je od početka lanca zvuk katastrofa.. možda neko filtriranje, ali mislim da bi to pojelo većinu materijala....

ali... ne mogu da se ne složim s ton majstorom... ako radio beograd već ima te U67, zašto ih koriste samo za debilna snimanja radio drama ***ote? Cela scena Radovana je jako zahvalna za ozvučavanje, i mislim da je totalni bedak što su (kao i obično) ozvučenje prepustili nekom idiotu kome je dnevni posao sudopera.

i još toga bih rekao, ali neću.

Citat:
Ipak reziseri nisu toliki moroni za zvuk i postprodukciju


možda je to razlog što je u svim domaćim filmovima 50 godina posle rata prisutan samo jedan lavež psa: bilo da je pudlica ili rotvajler - identičan zvuk :) Budimo realni, režiseri su NEVIĐENI moroni za zvuk :)
FBzP
 
Odgovor na temu

dandellion

Član broj: 42237
Poruke: 177
195.252.87.*

Sajt: www.acidzen.org


Profil

icon Re: Radovan The Third22.12.2004. u 06:00 - pre 234 meseci
mislim da od chiscenja zvuka tu nema nista.... osim ako neki japanci nisu napravili neko ludilo od ardvera za koje nikome nije jasno kako i sta radi a kosta par stotina hiljada $$$... a sumnjam i u to......
zvuk je sniman pecaljkom (ko sto rece ton majstor) ali u pozioristu za vreme lajv izvodjenja... a pecaljka na toj udaljenosti se bas ne voli sa akustikom pozorista, pa je sve izaslo mutno i zamuljano. bistriti to nekim fiterima ne daje neke rezulte, manje je ruzan zvuk ali je text i dalje nerazumljiv

a sad, da li su domaci reziseri moroni za zvuk..... pa ne znam, ali cesto mi se cini da jesu. retko ko se u domacem filmu iscimao da mu zvuk bude korektan, jos je redji slucaj da je neko zaista kreativan sa zvukom.... a i, nesto malo sam pricao sa mikromanima i snimateljima koji se uvek vaade na to da je po reziseru slika uvek ispred zvuka tako da ce na snimanju postavljanje tehnike za zvuk uvek zavisiti od onoga sto ostane nakon sto je postavljeno sve ostalo na sceni.....



 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Radovan The Third22.12.2004. u 16:52 - pre 234 meseci
ponovo offtopic :)

jeste, režiserima je uglavnom slika ispred zvuka (zadrtost? ograničenost? čisto kenjanje?)
ali ta situacija se polako menja, makar u US. Režiseri, kamermani, DPs... svi gledaju superiorno na ekipu koja radi zvuk, ali mogu da ga puše (da izvinu dame), jer zvuk je sve veći i veći faktor u svemu tome....
ali ajde, staviću se u tačku gledišta producenata koji su radili snimanje radovana. Zašto, pobogu, nisu stavili par U67 sa strana; pogurali mikrofone gde god su mogli, i na kraju krajeva platili mikromana? Jer ako je osoba koja je ozvučavala Radovana III bila plaćena, znači da je ceo projekat bio jedna genijalna stvar koja je dopala u ruke neviđenim idiotima....
89... Ne mogu da krive tehnologije, jer su imali sve što im je bilo potrebno, i ceo sistem je sigurno prežvakan u praksi kako kod nas, tako i šire.
FBzP
 
Odgovor na temu

dandellion

Član broj: 42237
Poruke: 177
*.beotel.net.

Sajt: www.acidzen.org


Profil

icon Re: Radovan The Third22.12.2004. u 18:33 - pre 234 meseci
nisam siguran, ali mislim da je taj radovan snimljen cisto za internu arhivu pozorista kao 250to izvodjenje... niti je ikakav kesh tu bio u igri (privatna oprema, dobra volja i td...) niti je ideja bila da to procuri po gradu.... ali naravno da je procurelo, zato su prve kopije i bile tako lose....
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Radovan The Third22.12.2004. u 23:56 - pre 234 meseci
Procitao sam na ovom forumu da se predstava snimala krisom, tj. akteri nisu imali pojma da se predstava "belezi". Bolje receno shvatili su to tek sredinom predstave. Takvo saznanje dovodi do odgovora zasto su zvuk i slika tako losi. Narocito ako je neko negde visio skriven sa VHS kamerom.
Sto se tice ciscenja sumova i obrade zvuka, najblaze receno jedna stvar povlaci drugu. Ako se odstranjuju sumovi onda se gubi na "visokim", njihovim vestackim podizanjem se opet gubi na.... i tako u nedogled. Tako da ja licno nisam dobio neko drasticno unapredjenje zvuka. Bolje receno u nekim delovima je govor bolji dok se u nekim usred suma cak losije cuju nakon obrade, dok bilo koja intervencija ne donosi bolje rezultate. Cini mi se da je nemoguce dovesti do veceg poboljsanja zvuka ili bar ja to ne mogu da uradim.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Radovan The Third23.12.2004. u 08:01 - pre 234 meseci
Citat:
Pici man: Procitao sam na ovom forumu da se predstava snimala krisom, tj. akteri nisu imali pojma da se predstava "belezi". Bolje receno shvatili su to tek sredinom predstave. Takvo saznanje dovodi do odgovora zasto su zvuk i slika tako losi. Narocito ako je neko negde visio skriven sa VHS kamerom.


Alo, pa jel hteo Radovan da shutne mikromana jedno par puta, pretio mu (mangupski), maznuo mu sundjer na kraju... itd. Ili su svi bili toliko cirke da nisu videli ili culi da se snima? Na kraju krajeva, mozda je sve to sto pricas moguce, ali Georgina, Jelence i Deda nisu sigurno bili pijani....
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Radovan The Third

[ Pregleda: 3292 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.