Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GF4-TV OUT(problem)

[es] :: Multimedijalni uređaji :: GF4-TV OUT(problem)

[ Pregleda: 3262 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vls
Beograd

Član broj: 41173
Poruke: 16
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon GF4-TV OUT(problem)22.12.2004. u 08:58 - pre 235 meseci

Kada prikljucim graficku na TV,ne dobijam uopste sliku na SVHS-u?Da li je potreban neki drajver za prikljucivanje na TV?
 
Odgovor na temu

markonirs
Goran Marković
Sistem administrator
Kruševac

Član broj: 19496
Poruke: 37
*.air.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: GF4-TV OUT(problem)26.12.2004. u 09:50 - pre 235 meseci
Nije ti potreban nikakv drajver za prikljuciti graf-u na TV. Ako si fizicki sve lepo prikljucio potrebno je da odes na podesavanja graficke kartice i udjes u deo koji se odnosi na GF-4 (imas jezicak u kartici advanced) i tamo ukljucis opciju CLONE (u delu n-view). Nakon toga treba da dobijes sliku na TV-u. Naravno TV treba da bude prebacen na AV ukoliko ga spajas skartom ili cincem.
 
Odgovor na temu

vls
Beograd

Član broj: 41173
Poruke: 16
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: GF4-TV OUT(problem)26.12.2004. u 11:35 - pre 235 meseci
Hvala.Resio sam problem.Pored clone moze i sa single opcijom.A jel' moze nekako da se zvuk prebaci na TV?
 
Odgovor na temu

Zla-Tek

Član broj: 41923
Poruke: 10
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: GF4-TV OUT(problem)27.12.2004. u 05:07 - pre 235 meseci
Naravno da možeš prebaciti i zvuk na TV-zapravo dovesti.Potreban ti je audio kabel sa mini jackom koji se u komp spoji na izlaz za zvučike, a u Tv na audio In.Ako nemaš audio In na Tv nego vjerovatno scart tada još moraš nabaviti konektor koji ubodeš u scart i na njega priključiš i audio i grafički izlaz iz compa.Još bi ti preporučio da si skineš sa neta jedan programčić TV-Tool (ne znam koja je zadnja verzija) ali radi sa svim n-Vidia grafičnim karticama i možeš sve lijepo podesiti!
Uživaj!
 
Odgovor na temu

vls
Beograd

Član broj: 41173
Poruke: 16
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: GF4-TV OUT(problem)27.12.2004. u 09:48 - pre 235 meseci
Mislim da nemam audio in.U stvari imam prikljucak sa slusalicom na slici,ali to je verovatno samo za slusalice.Ja sam se prikljucio na TV preko onog tankog kabla(valjda je to cinc).Imam 2 ovakva prikljucka na TV-u.verovatno je jedan za AV,a drugi za SVHS.
Imam TVtool ali on mi ne pomaze mnogo jer s njim ne radi subtitle.
A izlaz za zvucnike je onaj gde sam prikljucio zvucnike.Jel' ima jos neki?Da ne vadim zvucnike.
A koji tacno kabal treba da kupim?Jel' se ovaj cinc ubacuje u scart kabal,pa se scart ubaci u TV.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: GF4-TV OUT(problem)27.12.2004. u 10:12 - pre 235 meseci
Pozdrav,
greska, ta dva mala cinca su ustvari ulazi za video i audio. SVHS izgleda sasvim drugacije bez obzira sto je i on okrugao. Drugi slobodan ulaz pored tog u koji si stavio kablic sa graficke je zapravo ulaz za zvuk. Tebi treba:

1.- delioc jedan stereo (3,5mm) na dva stereo izlaza
2.- kablic koji ima sa jedne strane stereo bananicu 3,5mm a sa druge strane dva cinca

alternativa: ukoliko na zvucnicima imas (na onom koji ima u sebi pojacalo i potenciometre) i stereo izlaz za slusalice, dakle isti kao i na zvucnoj kartici, onda uzmes kablic pod brojem 2 i ubodes ga na zvucnike upravo u taj izlaz za slusalice a drugi kraj ide u TV. Druga alternativa je da samo premestis zvucnike zgodno da mozes gledati TV i slusati zvuk sa istih zvucnika.

instaliranje svega ovog: delioc pod 1 ubodes u izlaz na zvucnoj kartici i onda jedan njegov izlaz koristis za zvucnike a drugi za klablic pod 2. Taj kablic pod 2 montiras tako da 3,5mm jack ide na drugi izlaz na deliocu (ili izlaz za slusalice opisanom pod alternativa) a njegov drugi kraj tako da u slobodno mesto pored video ulaza na TV-u ubodes cinc koji je oznacen kao Left na kablicu pod 2 (u slucaju prenosa mono signala Left vuce zvuk).

pozdrav
 
Odgovor na temu

vls
Beograd

Član broj: 41173
Poruke: 16
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: GF4-TV OUT(problem)28.12.2004. u 08:32 - pre 235 meseci
U pravu si.Uspeo sam da prikljucim pomocu prikljucka pod 2.Ali u njega nisam uspeo da uguram zvucnike,tj. uspeo sam, ali posto nije kompatibilan dobijam zvuk koji zuji.Znaci da moram da nabavim i ovaj pod 1.
Jel' bolja slika ako umesto cinceva koristim SCART?
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: GF4-TV OUT(problem)

[ Pregleda: 3262 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.