Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uslovno instaliranje programa

[es] :: .NET :: Uslovno instaliranje programa

[ Pregleda: 4084 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pastor
Laslo Pastor
Novi Sad

Član broj: 6232
Poruke: 91
*.metrohive.net.



Profil

icon Uslovno instaliranje programa23.12.2004. u 14:31 - pre 234 meseci
Zelim da na masini gde instaliram program proveri da li postoji ranija verzija ....ako postoji da proveri da li postoji folder npr reporti u Program Files/ime programa/
i da mu ponudi da i zeli da pregazi taj folder ili ne


U Launch Condition Management in Deployment postoi pretraga da li postoji odredjeni fajl i ako ne postoji nece da instalira applikaciju e... meni treba obrnuto ako postoji inastaliraj ali postavi uslov i da proverava folder a ne fajl...

HELP
Za sada bez dobrog potpisa !
 
Odgovor na temu

adnan78
Adnan Strujic
Software Engineer/System Architect
SCG

Član broj: 27187
Poruke: 55
*.yubc.net.

ICQ: 17136266


Profil

icon Re: Uslovno instaliranje programa08.06.2005. u 18:56 - pre 228 meseci
Ako mislis na samu aplikaciju installer automatski provjerava da li vec postoji instalirana applikacija, i kaze ti ako moras prvo da deinstaliras staru verziju. Ako se ne radi o folderu same aplikacije, moraces rucno da napravis logiku i za to je potrebno da koristis installer class.

Pogledaj u MSDN-u "Installer class".

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Pastor
Laslo Pastor
Novi Sad

Član broj: 6232
Poruke: 91
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Uslovno instaliranje programa09.06.2005. u 08:27 - pre 228 meseci
Hi adnane

ali vs "Installer class" mi je "slabo" za ovo sto ja hocu....Zelim da korisnik odluci da li hoce da instalira razne module programa ( u pitanju su odredjeni kristal repori) trenutno sam to uspeo da uradim i WIX-u ....u sledecoj verziji vs2005 bi trebalo da to bude intregralni deo studija mada neverujem da ce nesto olaksati rad sa njim.
:-)


Za sada bez dobrog potpisa !
 
Odgovor na temu

adnan78
Adnan Strujic
Software Engineer/System Architect
SCG

Član broj: 27187
Poruke: 55
217.26.75.*

ICQ: 17136266


Profil

icon Re: Uslovno instaliranje programa09.06.2005. u 09:51 - pre 228 meseci
Ti bi da dobije nesto kao ono korisnik klikne custom, pa onda selektuje ovo hocu-ovo necu... Pa nisam siguran kako bi to moglo da se izvede is studija. Jedino mi pada na pamet, da za svaki modul napravis po setup project, koji ce imati za output ono sto treba tom modulu. Da u core aplikacije stavis installer klasu koja ce da prikaze win formu, na kojoj ce korisnik da selektuje sta bi zelio da instalira, i onda da ona poziva redom druge setup projects koji bi se izvrsili u nekom silent modu...itd..itd.. al to mi djeluje previse kolmlikovano. Al definitivno je zanimljivo pitanje. Sad si i mene zaintresovao... progooglacu malo, pa ako nadjem nesto javljam ti (:

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Uslovno instaliranje programa

[ Pregleda: 4084 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.