Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kina pravi najvecu IPv6 mrezu

[es] :: Advocacy :: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6647 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.bitsyu.net.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Kina pravi najvecu IPv6 mrezu30.12.2004. u 11:56 - pre 234 meseci
http://www.nixa.co.yu/blog/?postid=7

Citat:
After buying a part of a IBM,China aims to become the leading player in the creation of the next generation of the Internet with the launch of an Internet Protocol version 6-based network linking 25 universities in 20 cities across China.


a jos i ovo

Citat:


China's National Development Reform Commission has set aside 1.4bn yuan ($169 million) to support six next-generation Internet networks, according to People's Daily , China's main daily newspaper. Half of it will be used on projects linked to the university network, with the remaining money given to five telecom operators .


sta je sledece ?


ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu31.12.2004. u 17:30 - pre 234 meseci
Pa sledece je da kina polako ali sigurno pretenduje da bude No1 u IT sektoru. Mada ako pogledas istoriju u nazad jedno 30 godina videces da su se tada glavna desavanja bila na americkim univerzitetima :), univerziteti su uvek nekako test baloni pre nego sto tehnologija udje u industiju.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu31.12.2004. u 18:56 - pre 234 meseci
Bez ogromnog R & D, ništa od Kine kao #1.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu01.01.2005. u 19:44 - pre 234 meseci
Citat:
Bez ogromnog R D, ništa od Kine kao #1.
Uz dužno poštovanje, jesi li skoro proverio koliko ima ljudi poreklom iz Azije u vrhunskom RD-ju?

Sledi špekulacija, ali upoznavši nekoliko gorepomenutih, stičem utisak da im fali samo jedna direktivica "s vrha" da svi, u par dana, emigriraju na daleki istok i tehnološki potamane ostatak sveta.



f
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu01.01.2005. u 20:26 - pre 234 meseci
Dakle, samo fali da svi oni emigriraju na daleki istok. Samo to.

Postavlja se pitanje otkud tu gde jesu sada.. možda baš zbog tih direktivica sa vrha i još poneke sitnice? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu01.01.2005. u 20:41 - pre 234 meseci
Čisto radi autorskog prava. Orginalni članak: http://news.com.com/China+laun...twork/2100-1025_3-5506914.html

Nije lepo prepisivati i potpisati se svojim imenom. Budi maštovitiji, objasni svojim rečima ili napravi BLOG na srpskom.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 00:04 - pre 234 meseci
Citat:
Samo to.
Bez problema. Kod mene na poslu ima nekoliko stotina kineza koji su svi došli kao stipendisti kineske vlade: da pokupe znanje a zatim nazad. Ne mogu da se otmem utisku da sve to ima neku svrhu.

Citat:
Postavlja se pitanje otkud tu gde jesu sada.. možda baš zbog tih direktivica sa vrha i još poneke sitnice? :)
Delimično odgovor možeš da pronađeš u jednom prošlogodišnjem IEEE Spectrumu gde je išao članak o kinezima koji su skinuti sa nekih važnih R/D stvari zbog industrijske špijunaže.

f
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 01:43 - pre 234 meseci
Citat:
Kod mene na poslu ima nekoliko stotina kineza koji su svi došli kao stipendisti kineske vlade: da pokupe znanje a zatim nazad.


Koliko sam ja znao neke (studente), svi su gledali kako da ostanu ovde, ako ikako mogu. Ovi koji nisu studenti, a rešili su pitanje trajnog boravka --- još nisam čuo da je neki poželeo da se vrati u Kinu. Vraćaju se samo oni koji moraju. Čuo sam za jednog koji je zaradio nekih 5 miliona i sam otišao, ali na Tajvan, opet ne u Kinu (da ne sitničarimo sad oko toga da li je Tajvan ili ne deo Kine :)

Živi bili pa videli.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 01:50 - pre 234 meseci
Citat:
filmil: Uz dužno poštovanje, jesi li skoro proverio koliko ima ljudi poreklom iz Azije u vrhunskom RD-ju?

Sledi špekulacija, ali upoznavši nekoliko gorepomenutih, stičem utisak da im fali samo jedna direktivica "s vrha" da svi, u par dana, emigriraju na daleki istok i tehnološki potamane ostatak sveta.
f


Filipe, mozes slobodno da podpises i mene ispod ovog teksta - mislim potpuno istu stvar
na zadatu temu.

Da dodam, znam ih nekoliko vrhunski vrhunskih PhD-jeva iz oblasti VLSI dizajna koji su
sa pozicije 'slobodnih strelaca' (staff members) tj. tipova koji priskacu gde god firmi
treba i resavaju probleme koje smrtnici ne mogu 'ladno otisli da vode firmino novo
odelenje u Shanghai-u. Jedne sekunde se nisu razmisljali da li da napuste severnu
Kaliforniju u kojoj su (sa amerskim pasosem) ziveli sa platom od 150k$++.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 01:59 - pre 234 meseci
Citat:
da vode firmino novo odelenje u Shanghai-u


Čije firme su u pitanju - USA ili Kineske?

Mislim.. ima i Microsoft, kako pišu novine, fenomenalno, odelenje za R & D u Pekingu, ali ipak mi se čini da više koristi od toga na kraju imaju Ameri (tj. MS).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 02:11 - pre 234 meseci
Citat:
Delimično odgovor možeš da pronađeš u jednom prošlogodišnjem IEEE Spectrumu gde je išao članak o kinezima koji su skinuti sa nekih važnih R/D stvari zbog industrijske špijunaže.


Dakle, to je taj R & D - špijunaža USA kompanija? Pa, slažemo se, čini mi se: špijuniraju upravo one koji imaju bolji R & D.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.informatik.uni-erlangen.de.



+27 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 08:43 - pre 234 meseci
Kako je krenulo, ako su Otkriće i Leonov davno ispali iz igre, za Cijen možda i ima nade :) Kad sam već kod toga, vezano za ovo Filipovo zapažanje, proguglajte malo za dotičnim Cijenom Hsju-Šenom (Tsien Hsue-Shen).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 14:10 - pre 234 meseci
Citat:
Kako je krenulo, ako su Otkriće i Leonov davno ispali iz igre


It can only be attributable to human error :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 22:50 - pre 234 meseci
Citat:
Dakle, to je taj R D - špijunaža USA kompanija? Pa, slažemo se, čini mi se: špijuniraju upravo one koji imaju bolji R D.
Nisam siguran da si dobro razumeo: Kinezi učestvuju u američkom razvoju koji je ruku na srce najkvalitetniji pošto se tamo ulaže najviše para. Ali izgleda nemaju skrupula da ono što iščačkaju "podele" sa zemljacima, koji u isto istraživanje nisu uložili ni pare. A to se Amerima naravno ne sviđa. A nisu u pitanju špijuni, već vrhunski stručnjaci u svojim oblastima.

f
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 22:50 - pre 234 meseci
Citat:
Koliko sam ja znao neke (studente), svi su gledali kako da ostanu ovde, ako ikako mogu.
Srećem se svakodnevno sa kineskim studentima i istraživačima, i prilično sam siguran da su, bar kod nas, ljudi sa takvim stavom izuzetak a ne pravilo.

Koliko sam uspeo da vidim, glavna namera je da se usavrši zanat, a onda nazad na daleki istok; nemam pojma gde i zašto, ali tako rade. Zato ih rektor i voli: dolaze na nekoliko godina (2 do 4), ostave pare za školarinu, za to vreme odrade IC dizajne koji su im zadati a zatim se izgube bez traga.

U međuvremenu žive u brodskim kontejnerima koji su doneti jer više nema "normalnih" mesta za studente, ćute i rade svoj posao, drže se zajedno i ispomažu bez rezervi, i naravno nikada zaista ne postaju deo zajednice.
Citat:
Ovi koji nisu studenti, a rešili su pitanje trajnog boravka --- još nisam čuo da je neki poželeo da se vrati u Kinu. Vraćaju se samo oni koji moraju.
Ispričah kako to ovde izgleda i to je stvar koja se ponavlja već godinama, tako da mislim da ima dovoljno materijala koji može da potvrdi ovu priču.

f
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 22:50 - pre 234 meseci
Citat:
Čije firme su u pitanju - USA ili Kineske?
Verovatno je svejedno.

Koliko sam upoznao Kineze, deluje mi da su izvanredno sposobni i radi da rade "ispod žita" za svoje interese, a ako se firma već nalazi u Kini, verovatno za to imaju i mnogo više prilike nego bilo gde drugde.

f
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu02.01.2005. u 22:50 - pre 234 meseci
Citat:
Citat:
Kako je krenulo, ako su Otkriće i Leonov davno ispali iz igre
It can only be attributable to human error :)
Onaj Cijen stradao je na Evropi. Ovaj pravi verovatno sa Evropom neće imati nikakvih problema.

f
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu04.01.2005. u 21:49 - pre 234 meseci
Citat:
Citat:

Dakle, to je taj R D - špijunaža USA kompanija? Pa, slažemo se, čini mi se: špijuniraju upravo one koji imaju bolji R D.
.... Ali izgleda nemaju skrupula da ono što iščačkaju "podele" sa zemljacima, koji u isto istraživanje nisu uložili ni pare. A to se Amerima naravno ne sviđa.

Zaboravih da pomenem još jedan članak iz Spectrum-a koji poredi kinesku i američku mikroelektronsku tehnologiju.

U njemu se kaže da je kineski R/D prešao put od višemikronskih do submikronskih procesa za daleko kraće vreme nego odgovarajući američki; danas kineska tehnologija mikročipova nimalo ne zaostaje za onim što se u svetu smatra za poslednju reč tehnike.

f
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu05.01.2005. u 07:49 - pre 234 meseci
Koje su to nove i napredne tehnologije poreklom iz Kineskih firmi? Neki OS možda?

Inače, Filipe, kad seliš u Kinu?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu05.01.2005. u 17:21 - pre 234 meseci
Citat:
Koje su to nove i napredne tehnologije poreklom iz Kineskih firmi? Neki OS možda?
Nadam se da ne misliš ozbiljno da je ijedan operativni sistem nova i napredna tehnologija. Celokupno znanje o operativnim sistemima sedi po knjigama bar dvadeset godina. Zato ako neko napravi novi OS (a to se često radi za specifične primene), on ne pravi nikakvu naprednu tehnologiju već samo implementira već poznate stvari. Prema tome, (novi vlasnički) OS nije proizvod istraživanja i razvoja već para i vremena uloženih da se isplate ljudi koji na njemu rade.

Razvoj tehnologije ide uvek evolutivno. Ne znam koje nove i napredne tehnologije ima Kina, kao ni da li ih ima. Ali, činjenica je da su neke ondašnje tehnologije, poput IC, prešle za 15-tak godina put koje je američka tehnologija prešla za dosta duže vreme (25-30 godina). Činjenica je takođe da su vrhunski istraživači u mnogim oblastima poreklom Kinezi, bez obzira na to što žive i rade u US.

Meni izgleda kao da Kinezi imaju načina da sakupe ovu dijasporu ako tako odluče (dakle ovo pretpostavljam), a takođe vidim da se to dešava konkretno u tehnologiji IC kola i objasnio sam u prethodnoj poruci kako se to dešava (ovo znam jer sam video). R/D ipak čine ljudi a ne abnormalna količina para (koja je potrebna ali ne i dovoljna); Kinezi očigledno imaju vrhunske ljude, izgleda da imaju para da ulože u tehnološki i da ne biraju sredstva da ulove prečicu kako bi što brže napredovali.
Citat:
Inače, Filipe, kad seliš u Kinu?
Nisam planirao.

f
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Kina pravi najvecu IPv6 mrezu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6647 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.