Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

coroutines u C-u

[es] :: Art of Programming :: coroutines u C-u

[ Pregleda: 5054 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvrba
The Lord of Chaos

Član broj: 31716
Poruke: 105
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon coroutines u C-u04.01.2005. u 08:34 - pre 235 meseci
Napisao sam novi clanak o korutinama u C-u te na primjerima pokazao koristenje malo poznatih funkcija setjmp/longjmp i (jos manje poznatih) funkcija set/get/make/swapcontext.

http://www.core-dump.com.hr/index.pl?node_id=418

komentari su dobrodosli...
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: coroutines u C-u04.01.2005. u 15:42 - pre 234 meseci
Clanak je zanimljiv, ali bilo bi dobro da na pocetku pise sta je motivacija za koriscenje korutina. Ako procitam clanak kao neko ko ne zna nista o korutinama, mene bi zanimao sazet opis u kome mogu da procitam da li su korutine meni interesantne i sta dobijam i gubim koriscenjem korutina.

E sad, nezavisno od samog clanka, postoji pitanje da li su korutine korisne i cemu tacno sluze - a na to pitanje nije dat dobar odgovor. Iz primera u clanku se vidi da su korutine komplikovanije za koriscenje od obicne rekurzije, ali se ne objasnjava gde je dobit. Optimizacija return-ova u Cu nije vredna truda jer to nije bottleneck programa - ako je stablo plitko, onda ionako nema veze, a ako je duboko, onda je bolje da se cela stvar napise nerekurizvno ako je brzina zaista bitna. A cak i da pretrazivanje mora da bude rekurzivno, u praksi se pokazuje da je return ionako mnogo brzi od ostatka tela funkcije. A zlatno pravilo optimizacije kaze da vredi optimizovati samo stvari koje ce imati efekat na krajnje vreme izvrsavanja.

Znaci, osim nekog uvoda u korutine, bilo bi dobro da napises gde ocekujes da vidis primenu ovako necega. Sam primer (pretrazivanja stabla) je dobar jer moze na relativno jednostavan nacin da objasni problem, ali ono sto nedostaje je gde bi i za sta ovako nesto moglo da se primeni.

I da, sitan detalj: na jednom mestu si umesto tehnika napisao tehnia (bez k). Spell check :)
 
Odgovor na temu

zvrba
The Lord of Chaos

Član broj: 31716
Poruke: 105
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: coroutines u C-u05.01.2005. u 08:10 - pre 234 meseci
Thx na komentarima.. pedagogija mi nije bas jaca strana :) u clanku sam pretrpostavio da onaj kome treba zna i sto je i zna gdje ce upotrijebiti, samo treba pokazati KAKO :)

No, kad ulovim vremena.. dopisem malo vise o motivaciji itd..
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: coroutines u C-u05.01.2005. u 11:25 - pre 234 meseci
Mogu malo da pomognem za motivaciju.

Na predmetu Programiranje u realnom vremenu na ETF napravljen je jedan kernel za rad u realnom vremenu koji se zasniva na kooperativnom multitaskingu ostvarenom pomoću setjmp i longjmp. Kernel podržava neke uobičajene primitive za multitasking.

Zainteresovani mogu da pogledaju sajt predmeta.

f
 
Odgovor na temu

zvrba
The Lord of Chaos

Član broj: 31716
Poruke: 105
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: coroutines u C-u05.01.2005. u 14:17 - pre 234 meseci
Citat:
filmil:
Zainteresovani mogu da pogledaju sajt predmeta.
f


Eh jos da si stavio i link, bilo bi super :)
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.ptt.yu.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: coroutines u C-u05.01.2005. u 17:39 - pre 234 meseci
Mnogo je vode proteklo otkad sam polagao taj predmet. Mislim da se u međuvremenu link menjao (više puta). Morao bi neko upućeniji da uskoči sa svežom informacijom.

f
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: coroutines u C-u05.01.2005. u 17:57 - pre 234 meseci
http://rti7020.etf.bg.ac.yu/rti/te5prv/

Ali pitanje je da li ce imati koristi.
 
Odgovor na temu

zvrba
The Lord of Chaos

Član broj: 31716
Poruke: 105
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: coroutines u C-u09.01.2005. u 08:47 - pre 234 meseci
Citat:
Reljam: Clanak je zanimljiv, ali bilo bi dobro da na pocetku pise sta je motivacija za koriscenje korutina.


Bi li sljedeci kratki zadatak bio dovoljna motivacija: Zadana su dva binarna stabla. Ispitati da li imaju ekvivalentnu strukturu (i, dodatno, sadrzaj). Dakle dva binarna stabla imaju ekvivalentnu strukturu ako (intuitivno) njihov "graf izgleda isto". Uz to se jos moze usporedjivati i sadrzaj (dakle, u odgovarajucim cvorovima da se nalazi isti podatak).
 
Odgovor na temu

zvrba
The Lord of Chaos

Član broj: 31716
Poruke: 105
*.fina.hr.



Profil

icon Re: coroutines u C-u14.01.2005. u 07:47 - pre 234 meseci
Eto, dao sam si truda i implementirao mali library koji bitno pojednostavljuje koristenje korutina. Na stranici

http://www.core-dump.com.hr/index.pl?node_id=418

se nalazi i novi link sa downloadom arhive koja sadrzi library i sve primjere iz teksta. Tekst je updatean i objasnjava implementaciju libraryja (koja je malo tricky).
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: coroutines u C-u

[ Pregleda: 5054 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.