Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 56567 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.teol.net.



Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...17.01.2005. u 23:52 - pre 233 meseci
Kazu od 37 pa do 150KM (prepolovis i dobijes eure). Samo jos treba naci majstora da to zamijeni ako i kad uzmem.
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.218.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...18.01.2005. u 00:05 - pre 233 meseci
A što to ne bi sam zamenio?
Kupiš prvo odgovarajuću slavinu - da pasuje na one dve rupe znad kade (mahom su standardizovane) i da je fukcionalna, ako nisi imao dosad uzmi jednoručnu - lakše se podešava temperatura vode a i ne moraš stalno da zavrćeš/odvrćeš da bi uštedeo vodu kad npr. pereš sudove (nema veze ako to i nije tvoje zaduženje u kući samo navodim primer). I trebaju ti jedne dobre papagajke (velika klešta sa podesivom širinom ... hm... otvora, liče na papagajev kljun kad se sklope).

Prva, i najvažnija stvar zavrneš vodu. Ima negde u kupatilu taj ventil, u stvari ne negde nego u blizini kade i drugi u blizini lavaboa. Ima i jedan za mašinu za veš najčešće. Generalno ne možeš da omašiš.
Druga, isto tako važna stvar - isključiš bojler.

Odvrneš prvo dovod iz bojlera. Onda odvrneš slavinu. Da sad ne ganjam slike po netu, to su dve veeeliiike matice koje ulaze u zid. Obično su šestougaone.

Isti postupak za montiranje nove slavine samo unazad. Zgodno je, radi boljeg zaptivanja svih tih stvari da se svuda gde treba nešto da se zavrće stavi malo kudelje (beskoristan kanap od konoplje), jedno dva kruga, i to je to.

Vratiš sve u prvobitno stanje i skočiš na kupanje!
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...18.01.2005. u 08:20 - pre 233 meseci
Citat:
cicika: I trebaju ti jedne dobre papagajke (velika klešta sa podesivom širinom ... hm... otvora, liče na papagajev kljun kad se sklope).

Cicika, jel radiš po kućama?
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.40.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...18.01.2005. u 10:03 - pre 233 meseci
Po svojoj ako treba.


Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net.



Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...18.01.2005. u 12:45 - pre 233 meseci
Svestrana djevojka/zena...
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
213.244.197.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...20.01.2005. u 00:18 - pre 233 meseci
Lepo je to nego ja mislim da on planira da promeni samo ventile a ne celu bateriju.... :)
 
Odgovor na temu

zei
bgd

Član broj: 40123
Poruke: 196
195.250.120.*



Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...22.01.2005. u 12:13 - pre 233 meseci
eto sta sve covek moze da sazna ovde
poceli smo od bojlera zasto i kako greje vodu i sta radi
a na kraju smo dosli do problema sa slavinom!
eh koliko ja vidim ovde nema univerzalnog resenja
oni koji zive sami i ne koriste toplu vodu u toku dana (rade od 9 do 17) treba da ukljucuju bojler nocu (voda je uvek zagrejana nema kamenca)
a oni kojima treba topla voda stalno oni da smanje na ekonomicno grejanje vode u toku celog dana (voda je uvek zagrejana nema kamenca)
e sada treba svako od njih da uzme u obzir izolaciju bojlera (stiropor, st.vuna...) temperaturu prostorije u kojoj se nalazi (kupatila sa centr. grejanjem ili bez) velicinu kazana (80-50l) temperaturu vode koja puni bojler (zimi je nesto hladnija) i kolicinu tople vode koja izadje iz bojlera (sitnije rupice na tusu i kamenac...)
a sad eksperimentisanje....
uh
mali dodatak a tice se struje
da li ste sigurni da je jeftina struja od 24 do 08h?
srecno
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...22.01.2005. u 13:03 - pre 233 meseci
Citat:
da li ste sigurni da je jeftina struja od 24 do 08h?

Ovoga se ne treba drzati "kao pijan plota". Vise puta sam imao prilike da vidim ljude koji kao stede struju, velike potrosace ukljucuju samo u jeftinijoj tarifi, a kad zavirim u ormarce sa uklopnim satom, ono sat kasni 10 sati, pa skuplju struju racuna kao jeftiniju, a jeftiniju kao skuplju. Zamislite sad, covek 5 sati ceka da pocne jeftinija tarifa, i kad pocne ukljuci potrosace, a kod njega upravo pocela skuplja!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...30.01.2005. u 13:15 - pre 233 meseci
Citat:
pctel: Ovoga se ne treba drzati "kao pijan plota". Vise puta sam imao prilike da vidim ljude koji kao stede struju, velike potrosace ukljucuju samo u jeftinijoj tarifi, a kad zavirim u ormarce sa uklopnim satom, ono sat kasni 10 sati, pa skuplju struju racuna kao jeftiniju, a jeftiniju kao skuplju. Zamislite sad, covek 5 sati ceka da pocne jeftinija tarifa, i kad pocne ukljuci potrosace, a kod njega upravo pocela skuplja!


Ovo što ti pričaš važi samo za potrošače električne energije koji imaju prebacivanje tarifa sa satnim mehanizmom koji se nalazi pored brojila,ukoliko se satni mehanizam poremetio što se dešava kada nestane struje tada se ili prilagodite njemu ili prijavie distribuciji pa će oni to već ispraviti.Nisam siguran koliki je broj takvih potrošača,ali mislim da je to veoma mali broj.
Jednostavno proveriti koja je tarifa pogledom na brojilo.Skoro sam proveravao i uključili su jeftiniju tarifu skoro u minut.MTK prijemnik dobija signal iz transformatorske stanice u čijim se razvodnim postrojenjima nalazi predajnik koji šalje signal kroz mrežu do MTK prijemnika koji zatim prebacuje tarifu na brojilu.
 
Odgovor na temu

zei
bgd

Član broj: 40123
Poruke: 196
195.250.120.*



Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...30.01.2005. u 15:41 - pre 233 meseci
Citat:

Jednostavno proveriti koja je tarifa pogledom na brojilo.Skoro sam proveravao i uključili su jeftiniju tarifu skoro u minut.MTK prijemnik dobija signal iz transformatorske stanice u čijim se razvodnim postrojenjima nalazi predajnik koji šalje signal kroz mrežu do MTK prijemnika koji zatim prebacuje tarifu na brojilu.

to jeste tacno. skoro svi potrosaci (na teritoriji beograda) imaju MTK uredjaje.
problem kod ovog nacina menjanja tarife je u opterecenju. kada je veci teret (potrosnja) nece uvek da se uspesno ostvari prebacivanje tarife i tako vasa brojila i dalje mere skupu struju....
najlakse je onima koji imaju indikaciju na razvodnoj tabli u stanu...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...30.01.2005. u 16:00 - pre 233 meseci
Citat:
jablan: Cicika, jel radiš po kućama?
Citat:
cicika: Po svojoj ako treba.

E pa Cicika, ovde jedno ne iskljucuje drugo! Informisi se malo, razmisli... Nikad se ne zna. Mozda bi mogli zajedno da "stedite struju" za kupanje
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...30.01.2005. u 16:42 - pre 233 meseci
Da ne bi ovde bilo nepotrebnog brisanja molim korisnike da se ubuduće drže zadate teme. Ja razumem da je zabavno kad žensko zna svašta da radi i da to može da izazove različite komentare, podrazumevam dobronamernost istih ali, opet, vrlo dobro znate moj stav po pitanju off topic poruka bile one ili ne na moj račun.

Citat:
najlakse je onima koji imaju indikaciju na razvodnoj tabli u stanu...


Uglavnom takvi indikatori postoje, čak i na tablama sa onim starim, keramičkim, osiguračima. Doduše, ne znam kakva je situacija u kućama starijeg datuma koje su dugo priključene na gradsku mrežu.


Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...30.01.2005. u 18:56 - pre 233 meseci
Citat:
cicika: Da ne bi ovde bilo nepotrebnog brisanja molim korisnike da se ubuduće drže zadate teme.

Razumeo. Dakle, nije pozeljno da se za zamenu baterije koriste papagajke, pogotovu ne nove, sa ostrim zubima, jer se tako moze ostetiti ona sjajna povrsina (hrom, nikl? ne razumem se u to podrucje; ima ih i obojenih, bar na Zapadu). Treba potraziti neki podesivi kljuc, kojih ima vise vrsta. Takodje se koriste i fiksni kljucevi, ali je u oba slucaj pozeljno koristiti plasticne uloske, bilo improvizovane, bilo standardne (i to sam video na Zapadu, mozda ima i ovde).

Cak postoje i specijalna kljesta bas za instaliranje baterija i slicnih stvari, "chromcangle", koje su u stvari kombinacija kljuca i kljesta - podesavaju se precizno, srafom, celjusti se krecu paralelno, ali se stvar moze i stegnuti rukom, kao svaka druga kljesta, jer kljucevi uvek imaju malo lufta, pa "klecaju", bilo fiksni, bilo podesivi, ali to "niko" nema.

Citat:
Doduše, ne znam kakva je situacija u kućama starijeg datuma koje su dugo priključene na gradsku mrežu.

Preklopni sat = sa satnim mehanizmom, bas sat. Indikator - nema. Nacin utvrdjivanja da li si u jeftinoj ili skupoj tarifi - otvaranjem vrata na ormancetu sa strujomerima i preklopnim satom i direktan vizuelni uvid.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...30.01.2005. u 19:24 - pre 233 meseci
Mozes i sa papagajkama, samo podmetnes krpicu pod zube...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...30.01.2005. u 23:40 - pre 233 meseci
Citat:
Ovo što ti pričaš važi samo za potrošače električne energije koji imaju prebacivanje tarifa sa satnim mehanizmom koji se nalazi pored brojila,ukoliko se satni mehanizam poremetio što se dešava kada nestane struje tada se ili prilagodite njemu ili prijavie distribuciji pa će oni to već ispraviti.Nisam siguran koliki je broj takvih potrošača,ali mislim da je to veoma mali broj.

Od onih koje sam ja video, preovladjuju satni mehanizmi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...31.01.2005. u 02:42 - pre 233 meseci
Citat:
nije pozeljno da se za zamenu baterije koriste papagajke, pogotovu ne nove, sa ostrim zubima, jer se tako moze ostetiti ona sjajna povrsina


A evo i odgovora (zaboravih da napomenem ranije, nekako mi se to podrazumevalo):

Citat:
Mozes i sa papagajkama, samo podmetnes krpicu pod zube...

Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net.



Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...31.01.2005. u 16:47 - pre 233 meseci
Imaju posebna klijesta za instalaciju cesme (baterija me previse asocira na baterije) sa plasticnom izolacijom na celjustima i izgledaju kao neke niskobudzetne papagajke sa kur*onom.
Kakva imate iskustva sa cesmama koje nemaju koletala nego samo onu rucicu princip sjevero-zapad, jugo-istok, jugo-zapad, sjevero-istok? Da li one mogu praviti problema ako neko nema dobar pritisak u stanu katkad?
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...01.02.2005. u 01:25 - pre 233 meseci
Misliš na tzv. jednoručne baterije?

Mi ih imamo u kući već 15ak godina. U kupatilu smo jednom promenili i jednom u kuhinji i to pre 4-5 godina. Inače četvoro nas je u kući imamo najveću potrošnju vode u zgradi (recimo duplo veću nego što ima porodica druga po potrošnji, kojih je petoro u stanu). U prevodu niko nije mogao bolje od nas da ih izrabi. Zgodno je što nema nikakvih gumica za menjanje i što se lakše i brže podešava temperatura vode.

Što se tiče pritiska vode može doći do problema sa prebacivanjem na tuš jer je za to potreban odredjeni pritisak. Medjutim nema tu većih problema nego sa običnim česmama jer je prinicip funkcionisanja generalno isti.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net.



Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...01.02.2005. u 09:00 - pre 233 meseci
Na taj korak bih.cu se odlucio/ti jer na ovdasnjoj cesmi kad prebacim na tus onda curi topla/vrela voda na cesmu i samim tim se trosi, A rucke i ventili su svaka razlicita, za posebnu pricu...
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

Joca Carica
Jovana Djokic
Kosjeric

Član broj: 21228
Poruke: 10
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...18.10.2006. u 09:27 - pre 212 meseci
Da il bi meni neko mogao da objasni kako ustvari radi bojler???
Ugledam i okomim se!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Par stvari oko bojlera i potrosnje struje...

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 56567 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.