Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)

[es] :: Fizika :: Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)

[ Pregleda: 6687 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

diablo_
Dimitrije Spasojevic
Unknown Location

Član broj: 44088
Poruke: 25
*.ptt.yu.



Profil

icon Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)12.01.2005. u 16:11 - pre 233 meseci
Molim vas pomozite mi.Dobio sam dva 1 iz fizike i profesor mi je rekao da moram da odgovaram teoriju iz ove oblasti ali u nasoj knjizi nije dobro objasnjeno.Moze li neko od vas da mi kaze neke osnovne definicije iz ove oblasti.Idem u 2 godinu Gimnazije matematicki smer.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)13.01.2005. u 20:47 - pre 233 meseci
Ako želiš da impresioniraš profesora svojim znanjem, mislim da mi se u mailboxu zadržala knjiga »Osnovi fizike« Javorskog i Pinskog (prvi tom, onaj koji ti treba). Matematički aparat manje-više prilagođen je drugom razredu gimnazije, ali i pored toga u priličnoj meri zadržana je dovoljna matematička strogost. Ono što tebi treba je poglavlje 30, u kome je kroz umereno kratke lekcije (dve-tri strane »sovjetskog« ;) formata) obrađeno sledeće:
1. Termodinamički parametri gasa koji se kreće
2. Jednačina kontinuiteta
3. Impulsna jednačina
4. Bernulijeva jednačina
5. Brzina prostiranja elastičnih poremećaja
6. Proračun sabijanja gasa. Mahov broj
7. Mahov konus
8. Glavni udarni talas
9. Pojave na ravnom skoku sabijanja
10. Talasni otpor
11. Mlaznik
12. Analogija između mlaznika i toplotne mašine
13. Lavalov mlaznik
14. Reaktivno kretanje
15. Avionsko krilo
16. Merenje pritiska i brzine u toku tečnosti
17. Proračun viskoznosti. Otpor cevovoda

Naravno, ni mi kod Nataše (MG) nismo radili sve ovo, nego kudikamo manje, pa samo treba da izabereš šta ti treba.

Hardverski preduslovi:
1. Rečnik ruskog ;)
2. DejaVu viewer
3. Malo strpljenja dok radiš :)
4. Knjigu ne cepam ;) dakle – sve ili ništa :) (reda 5MB)

Ako si zainteresovan, pošalji mi na EMAIL svoju adresu, pa ću ti rado forwardovati knjigu. Naravno, tekst je na znatno višem nivou nego što treba za dvojku; pravi (i jako dobar) srednjoškolski udžbenik.

P. S. Ko su autori aktuelnog udžbenika? Ako su to i dalje Raspopović i još neka dvojica, nije neko čudo što ti ništa nije jasno :)
 
Odgovor na temu

diablo_
Dimitrije Spasojevic
Unknown Location

Član broj: 44088
Poruke: 25
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)15.01.2005. u 12:37 - pre 233 meseci
Jeste raspopovic autor ali ne mogu da se snadjem sa ruskim.Hvala ti na pomoci ali mi treba nesto na srpskom ili eventualno engleskom.Moze i neki sajt na netu.
 
Odgovor na temu

Hasic Irfan
Hasic Irfan
BiH

Član broj: 199561
Poruke: 1
91.191.9.*



Profil

icon Re: Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)31.10.2008. u 16:33 - pre 187 meseci


ej rao evo jedansajt pa provjeri valjal
http://www.zemris.fer.hr/predm...Fustin/downloads/diplomski.pdf
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
94.189.240.*



+33 Profil

icon Re: Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)01.11.2008. u 12:17 - pre 187 meseci
Citat:
diablo_: Molim vas pomozite mi.Dobio sam dva 1 iz fizike i profesor mi je rekao da moram da odgovaram teoriju iz ove oblasti ali u nasoj knjizi nije dobro objasnjeno.Moze li neko od vas da mi kaze neke osnovne definicije iz ove oblasti.Idem u 2 godinu Gimnazije matematicki smer.


Fluide imas svuda! Kad jedes supu uzmi kasiku i vrti je po tanjiru i razmatraj uslove na granici (ivicama) tanjira. :) Zezam se! Tesko je reci neke fundamentalne definicije. Ono sto je bitno da ti kod opisivanja fluida odredjujes neke makroskopske parametre za fluid temperaturu ,gustinu , pritisak ... Inace fluid je zajednicko ime za tecnosti i gasove. Znaci fluide i dises i pijes ih. Ta jednacina kntinuiteta koju ces videti ako otvoris diplomski je zapravo zakon odrzanja mase. Nista drugo do . Ako uzmes vodu iz bokala i prespes je u casu. Masa vode u casi bice ista kolka je bila i u bokalu. Malo karikiram, ali recimo da je to to... Zakon odrzanja energije je zapravu Bernulijeva jednacina. Pogledaj u udzbeniku sabirke u ovoj jednacini i videces da imaju dimenziju . Nadam se da ti je ovo pomoglo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Dinamika Fluida (pomagajte molim vas)

[ Pregleda: 6687 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.