Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?

[ Pregleda: 5436 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emzee
Bg

Član broj: 44892
Poruke: 15
*.energoprojekt.co.yu.

Sajt: www.protagonija.co.sr


Profil

icon Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 09:45 - pre 234 meseci
Pozdrav svima!

Izvinjavam se sto pitam ovo jer predpostavljam da ste vec puno pricali o ovoj temi ali sobzirom da mi je konekcija ocajna nemogu sebi da priustim da pretrazujem zato cu direktno da pitam.

Desava mi se da kada kreiram sajt (sa mnogo okvirnih slika) on u IE izgleda normalno. Medjutim, kada ga otvorim u nekom drugom brauzeru npr. Mozilla izgleda totalno raspadnuto. Sad znam da treba da se optimizuje itd. ali me zanima kako to sve da uradim???

Isto stvar je vezana i za rezoluciju posto ja koristim 1024x768 i tako i kreiram sajt, medjutim na vecim rezolucijama sajt se razvuce i neizgleda onako kako izgleda na 1024x768.

Ako bi neko mogao detaljnije da mi objasni sta da radim po ovom pitanju.

THANX
 
Odgovor na temu

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 10:12 - pre 234 meseci
1 odgovor na frku:

koristi reltivne dimenzije, znaci em i % kada odredjujes sirine.
da li mozes da ponudis link ka problemu?
 
Odgovor na temu

Emzee
Bg

Član broj: 44892
Poruke: 15
*.energoprojekt.co.yu.

Sajt: www.protagonija.co.sr


Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 10:25 - pre 234 meseci
Evo npr. pogledaj sajt www.hiphopsvashtara.co.sr . U IE se vidi sve normalno jer glavni logo i nvigacija treba da budu iste duzine kao i sadrzajni deo dole. Sada kada ga pogledam u Mozzili taj gornji logo se vidi samo do pola, pola se nevidi.

Inace sta mislite o tom sajtu?

www.hiphopsvashtara.co.sr
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 10:32 - pre 234 meseci
Po meni nemas potrebe za tim a i ako imas Im_a_Veggie ti je pomogao. Ako ti se u Mozilli razleti onda vjerovatno nisi zadao svim celijama sirine i visine jer koliko sam ja skontao to je problem za njega. Dobar je sajt.
 
Odgovor na temu

Zero-Cool
Novi Sad

Član broj: 38821
Poruke: 144
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 11:48 - pre 234 meseci
Probaj da radis sajt sa upotrebom CSS-a i DIV-a umesto tabela u pocetku ce ti biti malo tesko ali kad se naviknes onda nece biti problema,a samim tim ces uspeti da ti se sajt (sajtovi) vide u svim brauzerima isto.

I sve velicine mozes stavljati u % i Em-ovima kao sto ti je Veggie to preporucio, i najbolje je kada stranicu pravis za rezoluciju 800x600 px jer je to trenutno najbolje optimizovana rezolucija tj jos uvek vecina ljudi koristi tu rezoluciju, a oni koji koriste vece rezolucije opet ce lepo videti tvoj sajt.

Mozes takodje da koristis i fiksne velicine u px-ima ali vezane za rezoluciju 800x600 tj. da ti sirina stranice ne bude veca od 760px a visina nije bitna (za to postoji scroll). Stranica ti je ok u IE se lepo vidi,u FF je malo navigacioni deo razbacan,ali ostatak je dobra.
Mess with the best die like a rest!!!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 12:01 - pre 234 meseci
Citat:
Zero-Cool: Probaj da radis sajt sa upotrebom CSS-a i DIV-a umesto tabela u pocetku ce ti biti malo tesko ali kad se naviknes onda nece biti problema,a samim tim ces uspeti da ti se sajt (sajtovi) vide u svim brauzerima isto.

xexexexe :)
da, dogod je browser != IE :)

mali dodatak: CSS 2.0 ce praviti mnooogo problema u IE, ali jednom kad pokapiras sta sve nije kompatibilno i nadjes workaround, tek onda ce sve biti ok...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 13:23 - pre 234 meseci
http://www.pepfx.com/web_design/articles/screen_resolutions.php
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 13:50 - pre 234 meseci
Ajde i ja malo da se ubacim u rasparavu.
Gledanjem malo ovog "veoma lepog i uređenog koda" koji je nastao pomoću "veoma hvaljenog" editora FrontPage dolazim do zaključka da ovde Mozilla pravilno prikazuje sajt dok IE pravi probleme.

Zašto ovako mislim?
Da se bavimo malo matematikom.
Npr. uzmimo za primer rezoluciju 1024x768.
Ukupna širina svih slika koje se javljaju u header-u je 153+126+172+107+246=804px.
Znači potrebna nam je ćelija tabele širine 804px u koju ćemo smestiti sve slike.

A kada računamo veličinu postojeće ćelije u koju su smeštene ove slike dolazimo do rezultata:
1024 * 0,99 * 0,66 = 669,08px

Od ove veličine treba oduzeti i razne margin-e i padding-e koje stvaraju pojedini elementi a koji nisu uzeti u obzir prilikom izrade sajta. I tako dolazimo do veličine ćelije od otprilike širine 650px (možda i manje a možda i više).

I sada vi meni obasnite kako smestiti slike 804px u 650px. I zato se dešava ono prelamanje, pa poslednja slika od 246px prelazi u sledeći red.

A da zaboravio sam da oduzmem i širine levog i desnog frejma, tako da se dolazi do snatno manje vrednosti.

A da ne govorimo o rezoluciji 800x600.

Ono što ti ja predlažem je da prvo pređeš na neki normaliniji html editor. I da malo gledaš kod (kada dodaš neki elemenat uvek pogledaj šta se menja u kodu), izbegavaj upotrebu frejmova...

Pozdrav.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?13.01.2005. u 22:00 - pre 234 meseci
Sajt je sasvim OK i Firefox ga sasvim lepo prikazuje. Jedino što bi trebalo da uradiš jeste da centriraš navigaciju tj. onu sliku a vrhu strane i to je to.
Nije nikakav problem što je u rezoluciji 1152x864 koju koristim ostatak sajta širi.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da optimizujem sajt za sve browzere i rezolucije?

[ Pregleda: 5436 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.