Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gimnazija, drustveni smer...???

[es] :: Vodič za učenje :: gimnazija, drustveni smer...???

[ Pregleda: 19553 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bleedoh
Gimnazija:))))
ehhh

Član broj: 43006
Poruke: 45
*.3dnet.co.yu.

Jabber: bleedoh@elitesecurity.com


Profil

icon gimnazija, drustveni smer...???17.01.2005. u 16:18 - pre 233 meseci
ovako... dobro sam uradio prijemni i upisao se (budala) na drustveni smer gimnazije u Pancevu. Sada zalim, kidam se... Zeleo bih jednog dana da studiram elektrotehniku/informatiku a sa drustvenog nikada necu uspeti da se upisem, a i da uspem... propao bih tamo. e sad, pitanja 2:
1) ostao bih na drustvenom smeru zbog sjajnih ortaka, ali da li cu USPETI kasnije da upisem i da budem ok student? matematika mi sjajno ide i sve u vezi sa racunarima, ali fizika mi nije jaca strana.
2) ako odgovorite negativno na 1. pitanje, onda recite sta da upisem: prirodni smer gimnazije ili elektrotehnicku skolu/racunarstvo????? hvala unapred.
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???17.01.2005. u 18:19 - pre 233 meseci
Pa, ja ti nikada ne bih preporučio da ostaneš u društvenom smeru samo zbog ortaka. Ionako možete biti u istoj školi. Znači, neka ti oni ne budu kočnica!

A što se tiče drugog pitanja, to ti zavisi od toga kakva je vaša elektrotehnička škola. Naša je dosta loša (čitaj: nizak kriterijum) pa sam ja zato upisao prirodni smer u gimnaziji i nisam se pokajao. To ti je moj predlog, a ti sad vidi!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.189.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???17.01.2005. u 18:27 - pre 233 meseci
U suštini mogao bi ti bez problema da sedneš i spremiš prijemni za bilo koji tehnički fakultet. Ne kažem da bi bilo lako ali uz adekvatan način pripreme i dužinu trajanja tih priprema sve je moguće. Najbolje bi bilo da ideš na pripreme upravo na onom fakultetu koji želiš da upišeš ako postoji mogućnost za to.

Drugi problem koji može da nastane jeste prvih par ispita na faksu. Medjutim, ako si već potrošio odredjenu količinu vremena na spremanje prijemnog i ako si voljan da radiš i to može da se prevazidje.

Moja preporuka je da se prebaciš na prirodno-matematički smer i da guraš odatle (mada možeš i sa društvenim da se upišeš na tech faks, ali malo teže).
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???17.01.2005. u 23:17 - pre 233 meseci
Ja sam prošle godine u Banjaluci maturirao društveni smjer, a sada sam na ETF-u i mogu ti reći da nije nimalo lako. Ne znam za vašu Gim, ali kod mene je fizika bila dno, matematika tako-tako,ne znam šta da ti kažem.
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.253.eunet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???17.01.2005. u 23:41 - pre 233 meseci
Znaci, i ja se slazem da ne treba da se mucis na drustvenom smeru zbog drustva... Mislim jeste to drustveni smer, pa drustvo i drustvene nauke :-)

Ali ako oces ETF za koji pod 1 moras dobro da znas fiziku, ja mislim da ti je bolje da upises gimnaziju (prirodni smer) i to neku JAKU, pa cak i ako moras da putujes iz panceva za BG... Neki moji ortaci iz seste su putovali iz panceva....


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 11.12.2013. u 19:15 GMT+1]
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

shadowgirl
treci vavilon

Član broj: 30464
Poruke: 43
*.vdial.verat.net.

ICQ: 251215251
Sajt: www.blejanje.com


Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???18.01.2005. u 20:35 - pre 233 meseci
Mislim da ti je definitivno bolje da se prebacis na prirodni smer jer i ja idem u istu skolu i znam da ces na prirodnom smeru imati i kvalitetnije profesore i vise ces moci da naucis i lakse ce ti biti. Ne znam ko ti predaje matematiku i fiziku? uostalom na prirodnom ces imati u 4.godini veliki fond casova ovih predmeta pa kad krenes da se spremas za prijemni mozda neces morati da ides na casove vec ces moci za vreme redovnog casa da pitas prof. za objasnjenje.Ovo ce da bude moguce narocito ako se budes trudio i ako na vreme krenes da se spremas.Uostalom videces i sam.Btw sa drustvom uvek mozes da odes do 'Keca' za veliki, pre ili posle skole kao sto sigurno i radite i nece se ni osetiti da ste u odvojenom razredu.
pozz.
be everything, fear nothing...
 
Odgovor na temu

bleedoh
Gimnazija:))))
ehhh

Član broj: 43006
Poruke: 45
*.3dnet.co.yu.

Jabber: bleedoh@elitesecurity.com


Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???19.01.2005. u 12:05 - pre 233 meseci
ok, onda se u drugoj definitivno prebacujem na prirodni. hvala na savetima. PS: shadowgirl, matematiku mi predaje elizabeta, fiziku mi predaju nevena i neka sto svaki drugi dan nije u skoli, ima bebu valjda.
 
Odgovor na temu

ruvke
Bojan R.
Pancevo-carsko naselje

Član broj: 46673
Poruke: 1
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 142526561


Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???28.01.2005. u 22:14 - pre 233 meseci
Brate ja sam zavrsio drustveni smer i pravo da ti kazem sto se tice drustav i zezanja onda ostani tu, ali ako stvarno hoces ( i vec sada znas sta ces da upises (70% ljudi promeni misljenje do kraja, od onoga sto zele da upisu kada su tek na prvoj god)) da upises ETF onda bezi na prirodni i pisi molbu jos sada Lajthu.. Toliko..
 
Odgovor na temu

Jelena Tasic
Jelena Tasic
Vranje - Beograd

Član broj: 8417
Poruke: 20
62.108.97.*

ICQ: 349


Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???01.02.2005. u 18:37 - pre 233 meseci
E ovako, zavrsila sam vranjsku gimnaziju i bila u vrlo slicnoj situaciji kao i ti. Secam se samo da sam u to vreme govorila da je to sto sam upisala jezicki smer "najgora stvar koju sam u zivotu uradila" sto mi iz ove perspektive deluje smesno pa i detinjasto. Naravno da ce ovi sa matmetickog smera govoriti kako oni mnogo vise uce i mnogo vise znaju. Kad si drustveno-jezicki smer onda te ubijaju u pojam svi redom, pa i profesori koji po 'default-u' smatraju da su ovi sa prirodnog inteligentniji. Ali to su samo predrasude, i sto pre naucis da se nosis u zivotu sa tim i da ne shvatas preozbiljno, to bolje za tebe... A ako uzmes nase skolstvo generalno, cinjenica je da vrlo malo ili nimalo ljudi ne zavrsi srednju skolu sa nekim extra kvalitetnim znanjem. Ja sam sebe ubijala u pojam maksimalno i imala kompleks zbog toga sto sam jezicki smer i na kraju odustala od upisivanja faxa koji sam zelela (FON) jer sam smatrala da sam nesposobna da to upisem a kamoli zavrsim. I tu sam sebi debelo spustila kriterijume i resila da upisem ekonomiju. I sta se desilo? Otisla sam na prijemni na FON zato sto me brat tog dana naterao jer je znao da sam to zelela da upisem. NISAM spremala prijemni za FON eksplicitno, nisam ni videla onu njihovu knjigu za pripremu. Spremala sam matematiku za ekonomski fax ali sam mislila da je to moje znanje nistavno i apsolutno inferiorno u odnosu na, jelte, 'genijalce' sa matematickog smera. I desi se da polozim prijemni na FON-u i to za budzet dok pola ovih 'matematicara' ne upadne ni u samofinansirajuce... Dakle, nemoj mnogo da slusas price. Ti sam znas sta ti je i kako najbolje. Jos uvek si mlad i nijedna odluka koju doneses nije 'ultimativna' i uvek ima vremena za prepravke i predomisljanja. Ako si pametan i vredan, onda nema problema, pa makar isao i u neku skroz levu skolu... Sve najbolje.
 
Odgovor na temu

bleedoh
Gimnazija:))))
ehhh

Član broj: 43006
Poruke: 45
*.3dnet.co.yu.

Jabber: bleedoh@elitesecurity.com


Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???07.02.2005. u 13:35 - pre 232 meseci
pa delimicno si u pravu Jelena, medjutim, nasa gimnazija dosta se razlikuje od drugih(ne kazem da je laka, bas obratno), pre svega sto nas dave i stavljaju (preterano) akcenat na neke predmete koji nam u zivotu nece zatrebati, npr. latinski, biologija(!) i dr. Ok, je to je mozda karakteristicno za drustveni smer, ali kod nas je bas preterano. Evo na primer mi iz matematike nismo odradili pola onog sto su odradili prirodnjaci, a i kada odradimo, to sve bude ono u fazonu da se kaze da smo odradili. Fiziku necu ni da pominjem. Dovoljno je reci da smo gubili 7-8 puta fiziku, i da smo vec dve profesorke promenili i to samo u 1. polugodistu!
PS: ruvke, ja ne menjam misljenja. Apsolutno sam siguran za ETF jer me jedino i to zanima u zivotu. :))))) hvala svima, i ja vama zelim sve najbolje!
 
Odgovor na temu

vlax

Član broj: 4013
Poruke: 9
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???15.02.2005. u 02:30 - pre 232 meseci
Prebaci se na prirodni obavezno. Meni je fiziku predavao Bora Poznatov 3 godine i sad mi je dosla ta slogirana sto ima bebu. Uopste mi nije jasno kako je mogla da upadne na prirodni smer ali mislim da ce tebi predavati Daba ako se prebacis. On je uz Boru, Veliku i jos par njih najbolji profesor u skoli. Sada spremam prijemni za FON (matematika) i veruj mi da mogu da ga spremim za 3 nedelje max. (kod Velike sam imao cetvorku) tako da ti to dosta govori o kvalitetu predavanja mada opet kazem sve zavisi ko ti upadne. Inace, sto se tice latinskog, biologije i ostalih glupih predmeta, to smo svi preziveli pa moras i ti.

Pozdrav, Krecha IV-6
 
Odgovor na temu

bleedoh
Gimnazija:))))
ehhh

Član broj: 43006
Poruke: 45
*.3dnet.co.yu.

Jabber: bleedoh@elitesecurity.com


Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???16.02.2005. u 13:47 - pre 232 meseci
he, he ako ti kazem jos da mi matematiku predaje elizabeta...sve ce ti bti jasno. prebacujem se sigurno u drugoj ali se nekako bojim... toliko toga su odradili vise od mene, plasim se da ne padnem na godinu. hvala na savetima.
PS: cuo sam za veliku da je malo...he he... nezgodna:)
 
Odgovor na temu

djlala
nenad munteanu
vienna

Član broj: 58863
Poruke: 1
*.dsl.sil.at.



Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...??? hitnooooooooooo help help20.05.2005. u 14:03 - pre 229 meseci
Pozdrav svima,
zovem se Nenad Munteanu,rodjen sam 15.12.1978 u Pancevu, i jos kao dete bio sam adaptiran.
Ovim putem pokusavam da pronadjem moju majku. Znam samo da je moja majka iz Starceva,
i da je njeno ime Vidakovic Jelena a da je moj otac Dinic Mile iz Dolova.
Zamolio bih vas ako iko zna ili ima ikakve informacije o njoj ili njenoj Familiji u
Starcevu da me kontaktira putem e-maila "[email protected]" jer ja vec godinama pokusavam
da dobijem bilo kakve informacije ali nazalost bez uspeha. Zato pokusavam ovim putem da
pronadjem moju majku. Bilo bi mi vrlo drago ako bi neko imao bilo kakve informacije.
Svima srdacno hvala na pomoci i sa nestrpljenjem ocekujem vase odgovore.
Puno srdacnih pozdrava iz Beca, Nenad Munteanu.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???20.05.2005. u 14:21 - pre 229 meseci
wtf???
 
Odgovor na temu

Mare94-pancevo

Član broj: 210026
Poruke: 1
79.101.217.*



Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???26.01.2009. u 13:15 - pre 184 meseci
ja sam 8 razred razmisljam sta da upisem mislio sam elektro za komjutere ali cale mi kaze da je to jako tesko pa razmisljam i gimnaziju matematicki smer ako matematika mi ide veoma dobro ali volim i racunare pa sam ja razmisljao da upisem gimnaziju a posle fakultet za racunare ili tako nesto?????POMOC PLSSS



I jer zna neko koliko bodova je potrebno za gimnaziju matematicki smer a koliko za elektro tehnicku za kompjutere plzzzz pomozite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 11.12.2013. u 19:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kisa956333
Sanja Djordjevic
Beograd

Član broj: 269872
Poruke: 10
95.180.86.*



Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???24.06.2011. u 19:51 - pre 155 meseci
A sta cu dobiti u drigoj godini gimnazije(drustveni smer)?
sanjchy905
 
Odgovor na temu

OgnjenVojkic
Ognjn Vojkic
gimnazija
gimnazija
London

Član broj: 323225
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: gimnazija, drustveni smer...???21.05.2014. u 14:50 - pre 119 meseci
Imam jedno pitanje, da li mozda neko zna sa kojim prosjekom u osnovnoj, se moze upisati drustveno-jezicki smjer? I ako neko moze da mi napise predmetee Hvala vam jakooo
Haahahahahahha
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: gimnazija, drustveni smer...???

[ Pregleda: 19553 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.