Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bezbednije?

[es] :: Enterprise Networking :: Sta je bezbednije?

[ Pregleda: 2659 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SystemMan
Duledudule
Smederevo

Član broj: 29864
Poruke: 92
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Sta je bezbednije?21.01.2005. u 23:51 - pre 233 meseci
Radi se o Linksys router-switch(u), interesuje me sa aspekta bezbednosti, dali da onemogucim remote konekciju (radi administriranja uredjaja) ili ne, znam da cu onda morati ici do uredjaja kada on ne radi kako treba. Inace uredjaj ima javnu adresu.Sta je bezbednije omoguciti ili ne omoguciti remote administraciju???

p.s.Uredjaj se nalazi u mojoj blizini.
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.88.EUnet.yu.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Sta je bezbednije?22.01.2005. u 01:40 - pre 233 meseci
Što restriktivnije dozvole za pristup ruteru, to ti je njegova bezbednost veća! Međutim, vremenom velika bezbednost ume da dosadi: svaki put kad treba nešto da promeniš, trk u server salu, kači se na konzolu...

Zato mislim da je najbolje da sebi dozvoliš remote pristup samo sa nekog fiksnog IP-a i onda, kad treba nešto da radiš na ruteru, uloguješ se prvo na neki svoj server sa fiksnom IP adresom koju si dozvolio, a potom se sa njega telnetujes ili ssh-ujes na ruter.

Zoran
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Sta je bezbednije?22.01.2005. u 17:02 - pre 233 meseci
Koji Linksys ruter imas?

Ja imam BEFSR41 i koristim ga za konekciju sa ISP-jem, ali imam problem. Kada se ukljuci treba mu neko vreme da pocne da radi kako treba, a ako se prekonfigurise treba mu oko sat vremena da pocne da radi.
YU2MP
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Sta je bezbednije?23.01.2005. u 09:59 - pre 233 meseci
Posto nisi naveo model rutera onda je sve ovo uopstena prica.
Prosaraj po googlu i po sajtu proizvodjaca da vidis da ne postoji neka "rupa" u firmeveru. Ako postoji, uradi update firmvera.
Ako uredjaj ne radi kako treba pa su mu potrebni cesti reseti, onda kontaktiraj proizvodjaca(teh. podrsku) i razmisljaj o tome da kupis/zamenis za neki bolji.


a)Ukoiliko mislis da stalno nesto cackas na ruteru onda(ne savetujem):
ako na ruteru mozes da podesis exluzivan pristup za administraciju sa jedne adrese(odredjeni port, odredjena adresa) i ako mozes da komuniciras sa njim preko iole ozbiljnije kriptovane sesije onda ostavi opciju za remote administraciju.

b) Ukoliko jednom podesis ruter da radi valjano, uradis backup setovanja nema vise potrebe da se logujes na njega. Ostavi ga da radi ukini remote administraciju. U slucaju da moras da radis neke izmene zbog promene u mrezi i servisima iste, otkacis ruter, zakacis ga na serijski port na masini, izadministriras i vratis na mesto. Ukoliko imas laptop onda je lakse jer u tom slucaju, naravno "prineses" laptop i odradis sta treba.:o))


ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Sta je bezbednije?

[ Pregleda: 2659 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.