Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sezampro i ISDN 2 kanala

[es] :: ISP :: Sezampro i ISDN 2 kanala

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.dialup.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Sezampro i ISDN 2 kanala25.01.2005. u 14:47 - pre 234 meseci
Interesuje me da li se i drugim korisnicima Sezampro-a javlja problem prilikom koriscenja oba kanala ISDNa za povezivanje.

Od danas (sa nekim problemima i od juce) jednostavno veza se konstantno prekida posle par minuta pa i manje, modem se rekonektuje pa ili radi ili uopste ne radi, opet rekonekcija i tako u nedogled.

Kada se podesi da radi sa jednim kanalom, sv je u redu.

Mislili smo da je do samog Intracom-ovg adaptera, ali smo tokom dana dobili novi, i nazalost, ista prica.

Da nije to do uvodjenja ADSL-a i "sakacenja" veze da bi se za njega dobilo vise protoka...? Stvarno ne znam sta da mislim, iz Sezama bas i ne dobijamo preterano korisnih informacija.
 
Odgovor na temu

Faraon zvezda i tame

Član broj: 44881
Poruke: 19
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Sezampro i ISDN 2 kanala25.01.2005. u 17:09 - pre 234 meseci
Ja imam pretplatu na dualni ISDN sa VeratNetom.

Ovo verovatno znaš, ali da kažem za svaki slučaj:
Da bi izabrao da li hoćeš da se povežeš sa 2 kanala na 128kbps, ili samo s jednim na 64kbps, moraš da promeniš setovanje u Control Panelu pod Phone and Modem Options. (Ja izvučem prečicu na desktop da bih lakše promenio kad treba.)

Treba da izabereš pod "Modems," pa "Properties," pa "Advanced."
I onda pod "Extra Initialization Commands" lupiš sledeće:

za 64kbps (jedan kanal) ukucaš: b40
za 128kbps (dva kanala) ukucaš: b0kas0

Međutim, provajderi uglavnom ne mogu da ti garantuju povezivanje na 2 kanala u isto vreme. Nego ti ponekad uspe, a ponekad ne. Dosta zavisi i od opterećenosti sistema, primetio sam da u gluvo doba noći povezivanje na 128 ide lako.

Ali i preko dana će te u većini slučajeva ipak povezati stabilno na oba kanala, AKO PROBAŠ VIŠE PUTA.
Znači, ako krene sa 2, pa jedan spadne, onda diskonektuj, pa ponovo. Ako ti baš treba 128 k'o 'lebac, najverovatnije će te povezati posle dvadesetak pokušaja.

Nego, čuo sam neku glasinu da nije dobro ostavljati setovanje na 128 (b0kas0) ako si u stvari samo povezan na 64. Neko mi je pomenuo da tada drugi kanal stalno pokušava da zove provajdera, i stalno beleži impulse.

Ne znam da li je to tačno, ali ja onda svaki put kad radi samo jedan kanal setujem na b40.
I bogami, telefonski računi mi deluju mnogo manje.
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.dialup.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Sezampro i ISDN 2 kanala25.01.2005. u 17:39 - pre 234 meseci
Nije problem u setovanju - 2 kanala rade kako treba vec mozda i 2 godine (ne secam se bas najtacnije kada smo uveli), osim od juce, kada se posle pola sata pokusaja, nekako uspostavila veza na oba kanala (mada je radila jako lose - kao preko jednog) i danas kada stvarno nema sanse oba da rade :-(
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
195.178.52.*

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: Sezampro i ISDN 2 kanala26.01.2005. u 14:37 - pre 234 meseci
Citat:
Rendisha: Nije problem u setovanju - 2 kanala rade kako treba vec mozda i 2 godine (ne secam se bas najtacnije kada smo uveli), osim od juce, kada se posle pola sata pokusaja, nekako uspostavila veza na oba kanala (mada je radila jako lose - kao preko jednog) i danas kada stvarno nema sanse oba da rade :-(


koju pretplatu koristis?
flat ili sate?
posto izgleda da polako onemogucavaju da preko flat pretplate(850din) bude vise korisnika na jednom racunu u isto vreme
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Sezampro i ISDN 2 kanala26.01.2005. u 15:55 - pre 234 meseci
Flat - ISDN 2 kanala, 1520 din. I password menjan juce.

Danas bio i covek iz telekoma, proveravao i oba kanala rade kako treba.

Probacemo jos preko nekog drugog provajdera da vidimo kako se ponasa.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Flat i ISDN 2 kanala - koji ISP?08.02.2005. u 18:45 - pre 233 meseci
Interesuje me da li postoji neki ISP koji podrzava ISDN 128k bez uvecanih iznosa Flat Fee pretplate.

Ako ne, koji su onda ISP-ovi koji podzavaju surf sa oba ISDN kanala?

Znam za EUnet, Beocity.net i evo Verat.net i Sezampro.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Sezampro i ISDN 2 kanala

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.