Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime

[ Pregleda: 6649 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime25.01.2005. u 21:23 - pre 233 meseci
Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime?

[Ovu poruku je menjao secret dana 25.01.2005. u 23:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Malo pitanje u vezi poste :D25.01.2005. u 21:41 - pre 233 meseci
Iz iskustva mislim da ce doci skoro 99% .Pogotovo ako se radi o nekom manjem mjestu.
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i25.01.2005. u 22:13 - pre 233 meseci
Rec je o Zagrebu
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i25.01.2005. u 22:15 - pre 233 meseci
Stize u Beogradu i Berlinu - pretpostavljam da ce sljakati i u Zagrebu bez problema.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i25.01.2005. u 22:38 - pre 233 meseci
Ohrabrujuce!

Ova posta mi je veoma bitna. Hvala momci!
 
Odgovor na temu

bigtime
Vladimir Dimitrijevic
Beograd

Član broj: 32587
Poruke: 120
*.178.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i25.01.2005. u 23:39 - pre 233 meseci
Samo nemoj da si napisao cirilicom bilo sta od adrese primaoca, jer vracaju sva pisma sa obrazlozenjem (i to na francuskom jeziku) da je svetskom postanskom konvencijom propisano da se posiljke u medjunarodnom postanskom saobracaju moraju adresovati latinicom.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i25.01.2005. u 23:58 - pre 233 meseci
Citao sam davno o slucaju da je covek poslao pismo u Kinu napisavsi samo ime, prezime i China, i pismo je islo od postara do postara dok nije doslo do onog pravog koji poznaje coveka, a mi vracamo cim nam nesto nije jasno. Ja cesto ne pisem ni ulicu ni broj, vec samo grad i posta stize, ali to sam probao samo za firme, za fizicka lica sigurno ne moze tako osim ako je bas mali gradic pa svu postu raznosi jedan pismonosa.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.168.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i26.01.2005. u 01:26 - pre 233 meseci
Za neke opstine , nepostoji dostava posiljka/paketa ali bi usvakom slucaju trebali da posalju obavestenje o prispecu posiljke.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ptt.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i26.01.2005. u 01:33 - pre 233 meseci
Citat:
pctel: Citao sam davno o slucaju da je covek poslao pismo u Kinu napisavsi samo ime, prezime i China, i pismo je islo od postara do postara dok nije doslo do onog pravog koji poznaje coveka, a mi vracamo cim nam nesto nije jasno.

Zaboravio si da napomeneš da si to čitao kod Riplija (odnosno, ja znam da sam ja tamo čitao). :)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

vragec
Beograd

Član broj: 4220
Poruke: 25
*.ekc-ltd.com.



Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime26.01.2005. u 09:24 - pre 233 meseci
Dakle, ulica koja tebe interesuje se nalazi u naselju Sopot u Novom Zagrebu (kao blokovi Novog Beograda). U Potocnjakovoj ulici su, koliko se secam, zgrade osmospratnice, ali ne drzi me za rec. Ziveo sam vrlo blizu, u soliteru, gotovo nikad nisam dobio pismo ili razglednicu sa navedenim brojem stana u adresi - svi stanovi su imali brojeve 1 do 5 na pojedinim spratovima.
Znaci, odgovor na tvoje pitanje je da bi tvoje pismo trebalo da stigne bez problema, osim u slucaju da primalac tvog pisma nije npr. Horvat, a ulaz u zgradi ima njih 3-4. Onda ti tu pomaze ime primaoca i staz postara u tom rejonu.

Pitanje za tebe - posto ti je vidim izuzetno stalo da to tvoje pismo stigne, zar nisi imao neki drugi nacin da ga posaljes?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i26.01.2005. u 11:18 - pre 233 meseci
Stići će, ne brini. Kod nas ovdje nije navika pisati broj stana. A dakako, sve ovisi o stažu i volji poštara. Ponekad kad dođe u zabludu, recimo u mojoj zgradi ostavi pismo ( ponekad i račun mamicu im!!!!) na radijatoru pored sandučića. Nekad se nađe ljubazan susjed pa ubaci u sandučić jel zna kome ide, ponekad čistačica baci u smeće. al ipak mislim da će doći. :)

 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i26.01.2005. u 11:29 - pre 233 meseci
Pa to nisam ja poslao. To je poslao neko drugi iz amerike, ali sam ja diktirao adresu pa sam zajebao stvar.

Citat:
osim u slucaju da primalac tvog pisma nije npr. Horvat


Nije, u pitanju je Pavlovic
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
62.108.108.*

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime26.01.2005. u 12:52 - pre 233 meseci
Stigne i kad staviš država Greece, grad Belgrado city.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i26.01.2005. u 13:10 - pre 233 meseci
Ajd sad da ne preterujemo
 
Odgovor na temu

chachkalica

Član broj: 43217
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime26.01.2005. u 14:35 - pre 233 meseci
pa ja kad sam se nesto prijavljivao na nokijin sajt stavio sam: belgrade, serbia, united kingdom, posto nema YU tj. SCG u ponudi i oba puta mi je stiglo :) ah da... nisam napisao broj stana :)
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i26.01.2005. u 14:44 - pre 233 meseci
Citat:
ah da... nisam napisao broj stana


Pa ne sumnjam ja toliko u medjunarodni saobracaj vec u nas
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li vam stize posta na kucnu adresu ako posiljalac ne stavi broj stana, vec samo broj zgrade i ime

[ Pregleda: 6649 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.