Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22661 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 03:53 - pre 234 meseci
http://www.betanews.com/articl...ox_11_to_be_Delayed/1107012284

The next major release of the browser had originally been scheduled for a March debut. However, Goodger said the release date had to be pushed back because of "the realities of the work remaining to be done," including a lot of bug fixes and testing to ensure a stable application.


Čudno.. milioni programera širom sveta, pa ipak kasnimo.. eh.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 04:46 - pre 234 meseci
Lijepo sam govorio da jednom kad FF izađe iz bete i kad se suoči sa real-world problemima, pogotovo testiranje da se neke stvari ne razbiju nakon što je uhvatio značajniji dio tržišnog kolača - neće MS biti jedini po kojem će pljucati da patcheve za browser ne izdaje trenutno.

Smile, hackers...što je tržište veće, updates su inertnije, mogućnosti za malware eksponencijalno rastu :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 05:00 - pre 234 meseci
Ma ne, ne razumete vi to :-) FF je toliko dobra da su morali malo da je koce, da oni jadnici iz MS-a ne pocnu da cine samoubojstva.

Ama ljudi, pa to je jasno - svaka komplikovana stvar je komplikovana i za stvaranje i za odrzavanje. Vi ocigledno imate daleko, daleko vise znanja od mene u ovoj oblasti (ja ga skoro ni nemam, nikad u skoli nisam to ucio, toliko sam vec mator) pa to znate i bolje od mene, a meni licno se mnogo dopada ono kad negde u nekim uputstvima, objasnjenjima i slicno pise: "To je mozda tako..." Naravno da je "mozda" kad su unutra miliona tranzistora ili slicnih stvari, pa milioni komandi, pa to su tako brojne kombinacije, glava da zaboli. Dve sijalice mogu imati 4 stanja, zamisli onda kako je to kad imas milione i milione hardverskih i softverskih "sijalica"! Dobro je, da uopste ista od toga i radi. A ako pogledate ove forume za manje upucene od vas, ta slika je ista - neko stalno kuka kako mu ne radi ovo ili ono, sto je nekad posledica problema na energetskom nivou, ali vrlo cesto i u samom srcu cipova ili programa...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 05:16 - pre 234 meseci
Citat:
Sundance:
Smile, hackers...što je tržište veće, updates su inertnije, mogućnosti za malware eksponencijalno rastu

Ma ja ne vidim kako će neki haker nešto da se raduju ako Firefox poveća udeo. Ne vidim ni da je to bio slučaj sa IE.

Onomad sam lepo napravio onaj test - ugasio AV i antispyware, surfovao sa IE po warez i XXX sajtovima i.. osim kukija - NIŠTA.

Ako ćeš ti da skineš i instalira[ neki program koji pride u sebi sadrži i radi instalaciju virusa ili spyware, nije to greška ni Firefox ni IE.

Najsmešnije mi je kad neko ima spyware a ovi mu preporučuju da koristi Firefox ili Operu, kao to će mu pomoći :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 05:36 - pre 234 meseci
Citat:
degojs: Ma ja ne vidim kako će neki haker nešto da se raduju ako Firefox poveća udeo. Ne vidim ni da je to bio slučaj sa IE.


Neće se početi radovati, nego će početi exploitati rupčage i u njemu :) A nije da ih baš i nema (mada nisu nešto kritične kao u IE, ali zato FF ima znatno jednostavniji dizajn). Koliko vidim na forumima koje moderiram, dosta ljudi koristi i 0.8, 0.9 i RC verzije (koje god već postoje), tako da opet ostaje da problem nije u browseru nego u tromosti korisnika da apliciraju sigurnosne zakrpe :)

Štoviše sa FF je još gora priča jer ljudi u startu misle da za to ne postoji malware koji ga exploita, pa će još manje biti skloni instalirati zakrpe čak i kad potreba za njima bude kritična, dok mi poor IE/Maxthon users uvijek moramo imati jedno oko otvoreno :)

Citat:
Ako ćeš ti da skineš i instalira[ neki program koji pride u sebi sadrži i radi instalaciju virusa ili spyware, nije to greška ni Firefox ni IE.


Evo baš jučer instalirao i odmah maknuo Babylon, jedan proggy kao dictionary, đubre mi instalirao čak 3 programčića u Program Files i registriralo svoje DLL-ove kao explorer add-ons....ccc

Citat:
Najsmešnije mi je kad neko ima spyware a ovi mu preporučuju da koristi Firefox ili Operu, kao to će mu pomoći :)


Ma to ti je ona priča - cimer za 5 min na IE nakupi svega i svačega, mjesec dana sa FF i ništa se nije dogodilo... Yeah right. Najviše spywarea i dolazi iz eksternih programa, problem je u uzrocima tih problema (programima koji ih instaliraju), a ne u MS-u.

Tko hoće 100%-tnu sigurnost sa MSIE neka ga pokrene kao restricted korisnik sa runas. I onaj DropMyRighty tool je fora.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 05:55 - pre 234 meseci
Citat:
degojs: Onomad sam lepo napravio onaj test - ugasio AV i antispyware, surfovao sa IE po warez i XXX sajtovima i.. osim kukija - NIŠTA.


lep izgovor da se surfuje po XXX sajtovima pita te sef sta to radis: evo, ispitujem sigurnost browsera au, vidi ovu, kakva je ...

A sto se tice 1.1 -> bice kada bude ... nisam siguran da mi nesto treba vise u browseru od ovoga sto sada imam. A i svaki dan iskacu novi extensioni, tako da ce me to zadovoljiti.

Doduse, degojs, u pravu si kada kazes da je neozbiljno da se nesto kaze da ce biti gotovo u martu, a kasnije ne bude. Mnogo njih prati firefox kao uspesan opensource projekat.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 06:17 - pre 234 meseci
Evo danas cackao nesto i ajde reko da vidim credits u FF...kad ono..izmenju ostalih i ...



nase gore list..
sta da vam kazem...mi moramo da budemo u svakoj corbi... :)
Razlog vise da koristite FF :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.bitsyu.net.

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 07:21 - pre 234 meseci
Citat:
Bill Gates on Browser Development

"In terms of our agility to do things on the browser, people who underestimated us there in the past lived to regret that."

No one benefits more in a competitive environment than consumers. So all I can say to Bill here is:
Bring It On


pokupljeno sa http://weblogs.mozillazine.org/ben/archives/007237.html

ajd sad :)
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 15:45 - pre 234 meseci
Hehehehe, ovo je smešno..

MS praktično već godinama ne radi na IE ništa posebno, a ovi se zapenili kao: "BRING IT ON!!" :)))

Sa jedne strane ih pritišću sudovima, a sa druge ih tamo neko proziva... Misssim..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 16:23 - pre 234 meseci
FF sve više postaje kult. Iskreno se radujem ovakvim poteškoćama u razvoju samo da prizemljim OSS fanatike.

I onda kad budu nakrcavali nove featurez u browser...pa još novih...pa kad ne budu dodali ni jedan entry u meni bez temeljitog testiranja da provjere da li ruši kompatibilnost sa svim starijim verzijama...

We'll see.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 16:55 - pre 234 meseci
Auuu šta ćemo mi Firefox zealoti da radimo... Kakav je to blam kad se mora čekati skoro 6 meseci između dve verzije browser-a...
Mora da nam se sad svi IE-ovci smeju u fejs... :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 16:58 - pre 234 meseci
Čisto sumnjam. Oni koji još uvek koriste IE --- te ljude verovatn nije nešto briga za bilo kakve napredne stvari tipa tabbed browsing i slično. Ono, zaboli ih uvo kako Firefoxu ide, njima IE radi sve što im treba.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 17:16 - pre 234 meseci
Ili jednostavno nisu obavešteni o tome da postoje bolje stvari od IE... Tabbed browsing, full CSS support, mogućnost instaliranja ekstenzija, veliki broj skin-ova, Gecko engine, brži rendering, ........
Ali zaista... Da toliko čekamo na sledeću verziju nema smisla... :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 17:22 - pre 234 meseci
Hehe, još ispade tabbed browsing advanced feature :)

Nego, mogao bih se i kladiti da većina običnih korisnika (čitaj ne geakova) misli da je IE == Internet.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 17:30 - pre 234 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Ili jednostavno nisu obavešteni o tome da postoje bolje stvari od IE... Tabbed browsing, full CSS support, mogućnost instaliranja ekstenzija, veliki broj skin-ova, Gecko engine, brži rendering, ........
Ali zaista... Da toliko čekamo na sledeću verziju nema smisla...



This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 17:41 - pre 234 meseci
Citat:
dinke:
Nego, mogao bih se i kladiti da većina običnih korisnika (čitaj ne geakova) misli da je IE == Internet.


Pa tačno tako. I misliš da im nešto znače stvari kao tabbed browsing i ostalo?

Dobili su pop-up blocker i to je praktično sve što im je i smetalo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 17:43 - pre 234 meseci
@Palma:
Jesi probao da koristiš taj "Gecko" iz Maxthon-a? Da li primećuješ ikakvu razliku u odnosu na IE engine?

@degojs:
Da li misliš da je to u redu? Svi mi znamo kakvih sve ima korisnika računara, ali ja na to uopšte ne gledam kao na neku pozitivnu pojavu.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 17:55 - pre 234 meseci
U pravu si ti Byteflush, postoji nešto bolje od Explorera - Maxthon!
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 17:55 - pre 234 meseci
Citat:
Byteflush:
@degojs:
Da li misliš da je to u redu? Svi mi znamo kakvih sve ima korisnika računara, ali ja na to uopšte ne gledam kao na neku pozitivnu pojavu.


Pa nemam ja šta da mislim o tome. Ljudi sami odlučuju da li im takve stvari kao tabbed browsing nešto znače ili ne. Da im znače, verovatno bi se raspitali više, našli drugi browser i slično. Ono što jeste mnoge nerviralo jesu pop-up prozori.

Meni to lično znači (tabbed browsing, zato i ne koristim goli IE nego Maxthon, ali i Firefox - kako kada kliknem :), ali velikom broju ljudi ne. Većina ljudi malo čita novine i tako to šta ih već interesuje i gotova priča.. Ne sede satima za kompjuterom svaki dan :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 19:48 - pre 234 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Tabbed browsing, full CSS support, mogućnost instaliranja ekstenzija, veliki broj skin-ova, Gecko engine, brži rendering, ........
Ali zaista... Da toliko čekamo na sledeću verziju nema smisla... :)


Blabla, to gotovo sve ima Maxthon.

Jedino što je diskutabilno jest taj so-called brži rendering, koji na današnjim mašinama predstavlja zanemarivo malu razliku.

Još nisam našao sajt koji nešto znači, a da je IE-unfriendly.

I Maxthon ima gomilu skinova, ekstenzija i pluginova.

FF FUD, fuj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22661 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.