Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"

[es] :: Security :: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"

[ Pregleda: 3667 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Harlem
nazalost nista
N/W Adriatic

Član broj: 38441
Poruke: 6
*.globalnet.hr.



Profil

icon Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"04.02.2005. u 00:02 - pre 233 meseci

Zanima me vase misljenje o jednoj recenici u jednom dokumentu

"Tvrdnja o pohranjivanju slika na korisnikovo racunalo bez njegova znanja u ovom slucaju ne stoji, jer se bez korisnickog znanja dokumenti s interneta pohranjuju samo na lokacijama C/WINDOWS/TEMP i C/WINDOWS/TEMPORARY INTERNET FILES"


Da li je to stvarno istina?
Pogotovo kad se radi o izjavi odnosno navodu jednog sudskog vjestaka!
...ne dogadja se uvijek samo drugima...
 
Odgovor na temu

TiXo
Tihomir Pantović
Čačak

Član broj: 7796
Poruke: 537
195.252.80.*

Jabber: tixo@jabber.ru
ICQ: 74381511


Profil

icon Re: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"04.02.2005. u 00:47 - pre 233 meseci
Netačno, ali bi bilo lepo da se vidi i ceo kontekst.
GnuPG public key:
tixo.asc


Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and
then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with
people of all creeds and nations.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"04.02.2005. u 01:02 - pre 233 meseci
Dokumenti koje sa Interneta spremaš iz Internet Explorera se prvo spremaju u temp drektorij pa onda kopiraju na odredišnu lokaciju, te pokreću sa temp lokacije. U tom kontekstu tvrdnja stoji.

U ostalim ne.
 
Odgovor na temu

Harlem
nazalost nista
N/W Adriatic

Član broj: 38441
Poruke: 6
*.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"05.02.2005. u 21:44 - pre 233 meseci

Cijeli kontekst...?Možda bi bilo preopširno opisati bas cijeli zapisnik,ali mozda ce bolju sliku dati i prethodnih par recenica:

"...Podaci iz Registry-ja pokazuju da je datoteka pod nazivom "xxxyyy"snimljena sa neke internet stranice(nepoznata adresa) odgovarajućom akcijom(Save) korisnika u folder C:/MY DOCUMENTS/MY PICTURES.
S obzirom da se u istom dijelu Registry-ja nalaze zapamćeni podaci o snimanju drugih dokumenata (zadnjih 10 dokumenata) istog tipa (Gif datoteke) na različite lokacije(C:/WINDOWS/DESKTOP), očigledno je da je korisnik samoinicijativno birao lokaciju za spremanje dokumenata na svoj tvrdi disk.Ovo se vidi iz toga jer nije svaki put korištena automatski ponuđena lokacija za spremanje dokumenata,već je ta lokacija proizvoljno mijenjana od strane korisnika. "

Onda slijedi navedena tvrdnja,za koju mi je prijatelj,dobar poznavatelj računalne tehnologije rekao da ona, pak, ne može stajati....

Ne znam , mene ovo pomalo zbunjuje, jer gdje se onda pohranjuju svi dokumenti koji bez znanja korisnika dođu s interneta na njegovo računalo?Zar samo na te 2 lokacije...i da li se npr. to isto može reći za i za sav mogući malware,odnosno jesu li i crvi,virusi,trojani isto tako dokumenti ili ne...?


Sundance;

-ako sam te dobro razumio,tvrdnja moze stajati samo ako se radi o dokumentima koje korisnik stvarno,svjesno sprema s interneta?


...ne dogadja se uvijek samo drugima...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"06.02.2005. u 13:38 - pre 233 meseci
Ono tvrdjenje iz prvog posta nije tacno u datom kontekstu. U tim direktorijumima se automatski snimaju fajlovi (u Windows-u 98, a rekao bih da se ovde o njemu radi). Medjutim pri namernom snimanju (Save As i Save Picture As) se bira direktorijum u koji ce se snimiti. Pri tome obicno se po default-u nudi My Pictures direktorijum ali se i pamti onaj koji je poslednji koriscen (ali sve to pamcenje i podrazumevano prikazivanje je u dijalogu za izbor lokacije pri namernom cuvanju slike).
Iz toga bih rekao da je ono u prethodnim recenicama ispravno. Cak je deo "Ovo se vidi iz toga jer nije svaki put korištena automatski ponuđena lokacija za spremanje dokumenata,već je ta lokacija proizvoljno mijenjana od strane korisnika." i suvisan jer i da su svih 10 bili u My Pictures opet bi to bilo samoinicijativno snimanje.

Samo bih skrenuo paznju na jos jednu "sitnicu" veza no za "...očigledno je da je korisnik samoinicijativno...". Jeste ocigledno ali ne i obavezno - podaci u Registry-u se mogu rucno menjati.
 
Odgovor na temu

Harlem
nazalost nista
N/W Adriatic

Član broj: 38441
Poruke: 6
*.globalnet.hr.



Profil

icon Re: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"06.02.2005. u 15:58 - pre 233 meseci

Hvala Shadowed-u, kao i svim ostalim koji su se potrudili odgovoriti na ovo pitanje, posto se radi o necem sto meni,kao laiku, jednostavno nije bilo jasno....
...ne dogadja se uvijek samo drugima...
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"15.02.2005. u 01:16 - pre 232 meseci
Ne kontam-da li sve sto je nekad bilo sacuvano na kompu moze da se “iskopa” kasnije?
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Sto se sve moze "bez znanja korisnika?"

[ Pregleda: 3667 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.