Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BOSCH klima: da ili ne?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: BOSCH klima: da ili ne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34166 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kica777
Beograd

Član broj: 59639
Poruke: 2
*.67.eunet.yu.



Profil

icon Re: BOSCH klima: da ili ne?29.05.2005. u 00:03 - pre 230 meseci
Bas ste me zainteresovali za tu klimu, ali ne mogu da nadjem na netu nista o istoj.
Da li je oznaka sigurno B1 RK 12102 ?
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: BOSCH klima: da ili ne?29.05.2005. u 22:46 - pre 230 meseci
i ja sam trazio, nema teorije da se nadje.....bosch vise i ne pravi zidne split sisteme, sad ima neke podne sisteme.
 
Odgovor na temu

Maibach
Beograd

Član broj: 60392
Poruke: 6
195.252.85.*



Profil

icon Re: BOSCH klima: da ili ne?05.06.2005. u 02:24 - pre 230 meseci
Citat:
Matsushita Electronics je jedan od delova Panasonica, kao i Tehnics. Ili nije deo Panasonic-a nego su oni zajedno nekakav konglomerat, šta li već.

Odgovor:
Matsushita Co. Ltd je firma koja posluje pod razlicitim imenima u zavisnosti od trzista i vrste proizvoda. Panasonic, Technics, Quazar na USA trzistu i da li bese Universal za azijsko trziste. Ovo mozete zamisliti kao organizacione jedinice kompanije Matsushita.
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: BOSCH klima: da ili ne?05.07.2005. u 19:19 - pre 228 meseci
Nema na Netu nista o toj klimi... Koliko sam uspeo da vidim, nema nista o gomili Bosch uredjaja...
Evo, doslo je leto i vrucine i klima radi sasvim regularno... Koristim je za hladjenje celog stana (70 i nesto kvadrata)... Doduse, postoji problem sto moram da zadam znatno nizu temperaturu od zeljene da bi mi u najudaljenijoj prostoriji bilo fino, a onda je u sobi u kojoj je klima - malo previse hladno... Ali, sta cu - to je normalno kad nemam pare za dve klime...
Sve u svemu - odlican uredjaj za tu cenu ( 17.700 je zimus kostala).
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: BOSCH klima: da ili ne?06.04.2006. u 14:12 - pre 219 meseci
Evo naslo se nesto para kod mene i za drugu klimu pa sam kupio Tadiran. U odnosu na taj jeftini Bosch - stvari stoje ovako:

1. Tadiran brze "pocinje" da radi "punom parom" tj. da greje ili hladi (cini mi se da je za nijansu jaci od one Bosch).
2. Prednost Bosch-a je sto krilce za usmeravanje vazduha mozete postavljati u svim smerovima (od polozaja "niz zid" do polozaja "u plafon"), a kod Tadirana je taj ugao vrlo mali pa dobro pazite gde postavljate unutrasnju jedinicu da vam ne bi uvek duvala manje-vise u glavu!
3. Tadiranov daljinac koji se isporucuje kod nas (nije onakav kao na Tadiranovom sajtu) je blagi uzas! Deluje kao kad uporedite pravi mobilni telefon sa onom igrackom za decu. Deluje vrlo nekvalitetno sa premalim displejom (oni digitalni satovi od pre dvadeset godina su imali bolji displej). Problem sa tajmerom je posebna prica. Kod Bosch-a (i mnogih drugih jeftinih klima) lepo postoji sat pa vi namestite u koliko sati zelite da se uklj./isklj.. Kod Tadirana podesavate za koliko vremena da se uklj./isklj. pa vi sedite i racunajte ujutru u 7:42 koliko ima npr. do 16:20 popodne, a korak "preciznosti" je pola sata! Komplikovani metod cete usavrsiti kad pet puta ukapirate da niste uspeli jer je problem pod sledecom tackom...
4. Uputstvo koje vam sleduje uz uredjaj je sramota servirati kupcu uz bilo sta sto kosta vise od 200-300 dinara, a kamoli 24.500 koliko kosta Tadiran GTM-12H. Pisao ga je neko punih deset minuta, a diktirao mu stranac koji ne vlada srpskim jezikom. Nesto poptpuniju varijantu dobijate na ruskom jeziku ako vas to tesi. (Uz Bosch sleduje cela mala knjiga na lepom engleskom jeziku.)
5. Onaj zvuk pistanja koji ima svaka klima kada prihvati bilo koju komandu sa daljinca - kod Tadirana je toliko jak da ga nocu sigurno cuju i komsije, a ne daj Boze da neko spava u toj prostoriji dok mi vi "ugadjate" temperaturu. Probacu da otvorim unutrasnju jedinicu i da nadjem taj pistavac kako bi mu rupicu malo zalio lepkom i tako ga iole "upristojio".

Sve u svemu Bosch je super! Tadiran odlicno sluzi za osnovnu namenu (hladjenje ili grejanje), ali cak i tu moramo da mu zaboravimo onu manu sa malim uglom pomeranja krilca za usmeravanje vazduha.
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
212.200.117.*



+1 Profil

icon Re: BOSCH klima: da ili ne?06.04.2006. u 22:41 - pre 219 meseci
To što si ti kupio a zove se Tadiran je ustvari Midea,a mogao si da kupiš i pravi Tadiran, ali ne za taj novac.To vam je samo pouka da se ipak malo više treba raspitati pre nego što se uzme klima,inače nailazio sam i na te iste klime sa oznakom carrier,housel itd...Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: BOSCH klima: da ili ne?08.04.2006. u 03:15 - pre 219 meseci
Hvala na pouci (nisam ironican nego, zaista - iskren), ali Mideu imam u firmi (i dve Housel) i sve su znatno drugacije od ove Tadiran... Midea pokrece pomenuto krilce za usmeravanje vazduha skroz u krug, a ovaj Tadiran jok! Housel su bas bezveze jer niti hlade niti greju kako treba, a jedna od njih se kvarila vec dva puta za dve godine. A daljinci su bolji i kod i te Midea-e i kod tih Housel u poredjenju sa ovim "Tadiranom". Slazem se da su mi uvalili nesto sasvim levo ali to "levo" greje i hladi bas kao i ono "desno" sto ima moj prijatelj, a na cemu isto pise Tadiran i sto ima vrlo slican daljinac ovom mom levaku (to je kupio pre dve godine i platio mnogo vise). Meni sve to lici na prevaru u kojoj je lepo spojena kvalitetna spoljasnja jedinica sa nekom bezveznom kineskom unutrasnjom plus usteda na daljincu i jos ponekom sitnicom. To mi je jedino palo na pamet, a ti me koriguj, jer sve radi super (kamo srece da umesto onih Housel na poslu imamo dve ovakve "leve" Tadiran). Sto se Boscha tice, sve deluje mnogo kvalitetnije, a jeftinije (jedino sto ih vise nema "ni za lek").
P.S. Bas me zanima i sta sam kupio i kako ce i koliko to da radi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: BOSCH klima: da ili ne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 34166 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.