Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U cemu je problem?

[es] :: Ostali hardver :: U cemu je problem?

[ Pregleda: 3059 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pele
Dragan Markovic
Valjevo

Član broj: 2196
Poruke: 66
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon U cemu je problem?20.02.2005. u 17:03 - pre 232 meseci
Konfiguracija je sledeca:
Mainboard MSI848P Neo
Celeron(R)CPU 2.00GHz
512MB of RAM (400mhz)
MSI FX 5200 T 128 series G-forces
HDD 120 GB S-ATA
napajanje nije neka "marka".Skoro kupljeno(novo).
Nije mi jasno sta se desava.Skoro nijedna nova igrica ne moze da se igra.Na primer DOOM 3 strasno secka(nemoguce igrati)a na slabijoj masini moze.probao sam sa promenom drajvera ali ne vredi.Ima li neko savet sta uraditi.Ostalo je jos da promenim napajanje,ali nisam siguran da bi to popravilo stvar.Inace,sistem je stabilan,ne pada.
 
Odgovor na temu

monte32

Član broj: 45464
Poruke: 75
217.24.27.*



+2 Profil

icon Re: U cemu je problem?20.02.2005. u 20:07 - pre 232 meseci

Karta-ocaj/64 bit-na memorijska magistrala
Mora jaca karta,zato i postoje one iznad 150E
 
Odgovor na temu

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: U cemu je problem?20.02.2005. u 21:00 - pre 232 meseci
Ma i to je problem mada ne glavni. A kako to onda da ista igrica pristojno radi na DOOM 3 sa srednjim detaljima na GeForce 4 ? Ostatak konfiguracije je isto kao i kod njega Celeron 2.00 GHz i 512 Kingston DDR 400. Resenje problema zahteva definitivno malo vise informacija mada ja bih prvo pogledao podesavanja graficke kartice od BIOSA pa do njenih drajvera kao i naravo podesavanja u samoj igri posto predpostavljam da si to prvo uradio i pokusao da smanjis malo detalje i to.

Napajanje i problem oko igrica nema veze jedno s drugim odmah da ti kazem. Da ti je bas toliko slabo napajanje razni problemi bi se manifestovali i dok ne igras igrice ili ti se kompjuter ne bi ni upalio pa prema tome to zaboravi. Problem treba traziti do podesavanja graficke karte. Tu bih prvo ja poceo. Ostatak konfiguracije je zadovoljavajuci i moze da pokrene novije igre sigurno ti kazem mada sad kojom ce brzinom to sve raditi to je vec druga prica. U svakom slucaju sa nekim middle ili low detaljima mozes sigurno igrati DOOM 3.
 
Odgovor na temu

Pele
Dragan Markovic
Valjevo

Član broj: 2196
Poruke: 66
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: U cemu je problem?20.02.2005. u 21:26 - pre 232 meseci
Pored toga graficka karta je 128-bit (evo dela iz upustva: "native support for 128-bit floating point, 64-bit floating point and 32-bit integer rendering modes ... ")

Inace evo jos jednog primera igricu mohpa(medal of honor pacific assault)(na dvd-u je pa nema bagova koji bi se mogli pojaviti da je verzija kopirana sa dvd na obicne cd-ove)
nemoguce je igrati na low grafici(svemu)a ne samo da imam sve za minimum nego i za recomended configuration.Pored toga desava se da igrice koje sam ranije igrao sa velikom rezolucijom i najboljom grafikom sada je otezano jer i one podosta seckaju i na medium grafici.Predhodna graficka je bila Ati radeon 9600 SE 128 mb (proizvodjac je club 3d a inace je bila 64-bitna)
Ona je gurala sasvim dobro vecinu igrica...medjutim njenom promenom sam uocio velike promene na radu racunara...pomazitie :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: U cemu je problem?

[ Pregleda: 3059 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.