Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formula -ko ce biti ove sezone prvak?

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34662 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.83.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?22.05.2005. u 11:29 - pre 230 meseci
@Picsel
e mnogo mi se svidja tvoj stav, jedino sto ti je velika greska za schumachera da navijas :))

e sad ne znam ko je pominjao beneton kao losu formulu jer to je totalna neistina. Tada je za njih vozio i Johnny Herbert za koga sam najvise u zivotu navijao i koji je mnogo bolji vozac od "nabildovanog" Schumi-a. Ali naravno u toj sezoni je dobio samo dve trke jer zna se ko je prvi vozac....... Schumi je uvek isao na kvarno, uvek na snagu, uvek isterivao svoje da bi bio pobednik. Velicina je biti pobednik i na drugi nacin.

A ono sto mi je posebno zao, to je sto mnogi mozda i talentovaniji vozaci nisu uspeli da se dokazu samo zato sto nisu imali iza sebe dobre formule, odnosno tim.... i sto nije sve zavisilo samo do njih.
 
Odgovor na temu

Picsel
Beograd

Član broj: 39817
Poruke: 440
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?22.05.2005. u 15:19 - pre 230 meseci
Da, Schumaher je bas vozio tako kao sto si opisao... Ali to se vremenom promenilo, mislim da poslednjih godina vozi prilicno fer i "normalno"...
Kad je Montoja ushao u F1 mnogo me je podsecao na shumahera...

I evo zavrsila se trka... Alonso je imao dosta problema, da je trka trajala jos 5-10 krugova verovatno bi zavrsio na 8 poziciji... M. Shumaher je kasnio samo 10 stotinki za Ralfom, steta sto cilj nije bio malkice kasnije... :) Raikonen je stvarno dobro odvozio, svaka mu cast...
Alonso mi je ispao glupav, tri puta je "popushio" istu foru (ono obilazenje Heidfelda i Webbera)...
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?22.05.2005. u 16:18 - pre 230 meseci
Alonso je usporio zbog istrosenih zadnjih pneumatika-na jednom krupnom kadru se lepo videlo(2-3 kruga pre nego sto je poceo da usporava)koliko su istroseni.Naravno nasi genijalni komentatori to nisu zapazili...
"...lider trke Alonso koji je na cetvrtoj poziciji..."-ovo su zapazili :)
McLaren i Kimi deluju mocno,nadam se da ce tako i nastaviti inace ce ovo ponovo biti dosadna sezona...
Danasnja trka je bila strasno zanimljiva,skoro u Monte Karlu nije bilo toliko preticanja.Minardiji su bili opasnost za ostale vozace(sto taj tim postoji nikako mi nije jasno?).

Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

SandraNS_85
Sandra Dundjerski
Novi Sad

Član broj: 48771
Poruke: 27
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?22.05.2005. u 16:22 - pre 230 meseci
he he he Kimi najmocniji!!!! E jeste videli kako se vozi! E vise niko ne moze da se me ubedi da ce schumi biti prvak..... Hvala williamsu sto su povecali razliku izmedju alonsa i raikkonena! Ima bre Raikkonen da bude prvi na kraju samo gledajte!
 
Odgovor na temu

Picsel
Beograd

Član broj: 39817
Poruke: 440
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?22.05.2005. u 20:08 - pre 230 meseci
Citat:
Downforce: Alonso je usporio zbog istrosenih zadnjih pneumatika-na jednom krupnom kadru se lepo videlo(2-3 kruga pre nego sto je poceo da usporava)koliko su istroseni.Naravno nasi genijalni komentatori to nisu zapazili...


Naravno, zapazio sam to... A i nase komentatore ni ne volim, gledao sam juce kvalifikacije i danas trku... Pa sve sto su rekli na kvalifikacijama (vesti, novosti i sl. iz automoto sveta) su i danas ponovili... Od reci do reci...
Zato uvek gledam trku na nekom hrvatskom kanalu...
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?22.05.2005. u 20:18 - pre 230 meseci
Ja nisam te srece.Moram da nabavim satelitsku da bih eliminisao prenose na RTS-u sa sve komentatorima,kao i da bih bio u mogucnosti da pratim ostale grane motosporta.
Ovo sto su uveli da nema izmene pneumatika je takva glupost...
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Picsel
Beograd

Član broj: 39817
Poruke: 440
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 09:45 - pre 230 meseci
Pa da, sad se sve svelo na to ko ima izdrzljivije i bolje gume... Pa boks je i sluzio da se mehanicari trude da sto pre zamene gume... Sad sam stave gorivo i to je to... Glupost...
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.83.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 10:08 - pre 230 meseci
"Da, Schumaher je bas vozio tako kao sto si opisao... Ali to se vremenom promenilo, mislim da poslednjih godina vozi prilicno fer i "normalno"...
Kad je Montoja ushao u F1 mnogo me je podsecao na shumahera..."


Ja mislim da se Schumi nije nista promenio, nego da je jednostavno ferrari toliko usavrsio formulu da vise nije bilo potreba bilo koga isterivati sa staze i toliko snazno se boriti za pobedu.
A to sto je Montoja isto tako usao u F1, to uopste nije plus za njega, naravno ljudima se to svidelo jer su u njemu videli ozbiljnog konkurenta Michaelu ali..... ipak nije to to....

A ovi nasi sa Rts-a, lepo je neko zapazio, sve citaju iz novina, onda jos to ponove i na treningu i u trci, al ajde to su jos i neke interesantne stvari.... ali sto ne vide kada je hajdfild u boksu pretekao vebera, i kada to konstantuju sa pola sata zakasnjenja, pa to sve ponove jos 300 puta u toku trke, sve se iznenadjujuci.... pa to vise nije normalno. A o prepoznavanju vozaca i da ne govorim, gotovo redovno pomesaju vozace istih timova..... Meni je strasno zao sto nemam hrt2, jer svaku trku ovi upropaste !!!! A da ne pricam kad pocnu da svrsavaju na Schumi-a !!
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 14:08 - pre 230 meseci
Pa da trku komentarisu iz novina njihove informacije bi bile svezije :)
Najjaci su kada vodeci vozac ide u boks sa 30 i jace sekundi a oni se naprze:"Da vidimo na koju ce se poziciju vratiti..." Uzas.
Citat:
Picsel: Pa da, sad se sve svelo na to ko ima izdrzljivije i bolje gume...
Pa boks je i sluzio da se mehanicari trude da sto pre zamene gume... Sad sam stave gorivo i to je to... Glupost...

+je postojala mogucnost i da nesto pogrese,pa da naprave trku zanimljivijom a i vozaci su vise forsirali bolide.Sada se preticanje u sustini ne isplati,jer dok obidjes onog ispred tebe istrosis pneumatike taman toliko da kasnije moras da usporis da bi ih sacuvao.Bez veze...
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 14:26 - pre 230 meseci
Mislim da je zanemarljivo koliko su puta u prošlih recimo sedam sezona mehaničari pogrešili kod zamene guma. Skoro uvek su te greške imale neke veze sa dolivanjem goriva.
Komentatori kako-tako, kad nema Čede Brkića i njegovog "Fa-ntastično" (komentara za svaku priliku) još i nekako; Veljko je sasvim ok po meni, svaki put kaže po nešto zanimljivo, dok je Peđa bolji za neke druge sportove.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 23.05.2005. u 15:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 14:30 - pre 230 meseci
Dobro i tu si u pravu,ali ipak voznja je bila agresivnija sa izmenom guma.Slazes li se?
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 14:37 - pre 230 meseci
Pa ne slažem se. Uporedite vremena po krugu pa ćete videti da li se vozi sporije (ili manje agresivno) u odnosu na prošlu sezonu. Recimo, (ako se ne varam) ovo je prvi Monte Karlo posle ne znam koliko sezona da je neko nekog obišao na stazi a ne u boksu.
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 14:51 - pre 230 meseci
Jedna od retkih trka u Monte Karlu a da je bilo obilazenja na stazi je upravo posledica istrosenih pneumatika.Vreme po krugu nije reper jer ne zavisi samo od guma(iako formule jesu brze ove godine).Kada bi obisli Alonsa da mu se nisu istrosile gume?Ne bi ga obisli jer bi bio isto brz kao i oni.Sumaher ne bi obisao Barikela jos sto godina da ga isti nije propustio(hoce li biti kazne za ovo?).Ovako je moguce da iako je formula dobro podesena i brza vozac ne moze da je iskoristi do kraja jer je ogranicen gumama.To je bez veze.Formule bi bile brze bar sekund po krugu da vozaci ne moraju da brinu o gumama.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
212.200.125.*



+1 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 14:57 - pre 230 meseci
Ovu sezonu (naravno) osvaja Schumi. Mozda uz malo vise truda, ali ipak. Ni ja ga ne volim nesto preterano, ali stvarno covek zna da vozi! Ko je video, eto, npr. preticanje Button-a u Imoli (da ne idemo dalje u proslost), bice mu jasno. E sad, druga je prica sto FERRARI ima ove godine problema vise nego ikad, od guma, pa nedovoljnih testiranja novog bolida (sto mi nikad nece biti jasno, posto su oni uvek ,ali uvek, prvi (ili medju prva 2-3 tima) predstavljali nove bolide, poboljsanja, itd.). Ja cu, naprimer, uvek navijati za FERRARI, pa bio tu Schumi ili Barrichello ili bilo ko drugi, sem Raikkonen-a i Montoya-e. E sad, zasto bas njih dvojice, kad mnogi misle da su Dream Team: pa Raikkonen-a ne podnosim, ne znam zasto, nije zbog voznje, trudi se on decko, al' ja mislim da kad bi se sreli da bi se tako potukli, nista ne bi ostalo! A sto se tice Montoya-e, pa covek nije normalan, jeste vi gledali bre kako on vozi, to je totalno nenormalno, pa samo u prethodne 2 sezone je jedno 2-3 puta preletao preko drugih vozaca, o sudarima da i ne govorimo, vozi covek jednostavno na sve ili nista (znaci: il' ce proci nekog il' ce se zalepiti u njega pa ce obojica ispasti!). Strasno! To moze da bude dobro mozda u nekih 1-2% situacija ali u ostalim... I nece se ni smiriti dok ne ubije il' sebe il' nekog drugog. Osim ako pre toga ne izleti iz F1. Jedini mozda ko sad moze da ugrozi Schumacher-a je Alonso. Iza njega stoji najbolji tim ove sezone -> Renault, a vodi ga Flavio Briatore (sef Benetton-a u vreme kad je Schumi bio tamo => najbolje zna Schumi-ja jer je tad Schumi, u stvari, i postao Schumi). A Mercedes je prvi i zadnji put valjao u vreme J.M.Fangio-a, ovo sad imaju srece pa im sve radi evo vec drugu trku, kad krenu motori da eksplodiraju i menjaci da se lome, odose oni. Steta za sasije (McLaren), to retko ko tako dobro pravi. Ako dosad neko nije zaspao citajuci, 'ebiga zbog duzine, al' morao sam i ja da olaksam dusu.

P.S. A sto se tice RTS-a i komentatora: NO COMMENT!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 17:41 - pre 230 meseci
To sve može i a i ne mora. Evo iz drugog ugla, da se gume mogu menjati, verovatno bi svi oni bili i još brži, ali bi možda istovremeno lakše 'preforsirali' svoj bolid, pa bi neko onda odustao zbog kvara na motoru ili na menjaču? Nije baš teško zamisliti, pogotovu su se McLaren-u takve situacije dešavale nebrojeno puta u zadnje dve-tri sezone. Sve u svemu, ako je to pravilo pomoglo da timovi budu konkurentniji, onda podržavam.

@challenger
Podsetio si me kako je Mika Hakinen svojevremeno izjavljivao (u svojoj poslednjoj sezoni čini mi se) kako ne odustaje od borbe za titulu dok god ima matematičku šansu da osvoji šampionat. Ako Šumaher nastavi ovako, ode i matematička šansa ;) Takođe, ako je iko poznat kao neko ko vozi na sve ili ništa onda je to baš Šumaher. Kako je vozio i šta je sve radio u sezonama pre 2000-te, to je za priču. Inače, verujem da uspesi McLaren-a nemaju nikakve veze sa srećom. Sreća je bila kad je Johnny Herbert pobedio pre par godina u Stjuartu ili kad je Panis to uradio u Monte Karlu devedesetih. Ovo sad je samo logična posledica rada i ulaganja.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 17:49 - pre 230 meseci
Ne volim Mercedes ali milo mi je zbog Sandre sto Rajko dobi :)))

A kakvi su Finci svi rumeni kad sam bio na Hungaroringu 98e prepadao sam se od njih :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 17:56 - pre 230 meseci
Malo i off topic (neka se moderatori ne ljute), nemam ja inače ništa protiv Ferarija-snimljeno u Novom Sadu, pre tri sata ;))

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 18:08 - pre 230 meseci
Eh neko se rodi da zivi a neko da umre...
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 19:02 - pre 230 meseci
@Bryan Fury
Mehanika se lako sredi sto se izdrzljivosti tice.Sta da radim kada mrzim "usporavanje" bolida i "povecanje bezbednosti"...Izrezes pneumatike(smanjis prianjanje),podignes prednji i ogranicis zadnji spojler(opet smanjis prianjanje) a sve u cilju povecanja "konkurentnosti" i "bezbednosti".Sve je to cool i kapiram ljude koji gledaju F1 zbog toga sto navijaju za neki tim ili vozaca ali ja F1 prvenstveno gledam zbog novih tehnologija,mehanickih i aerodinamickih resenja,inventivnosti i inovativnosti i sva ta ogranicenja me uzasno nerviraju(a opravdanja za ista izludjuju).Ne trazim da me podrzis u tome ali pokusaj bar da me razumes...
Pozdrav covece,i nastavi da uzivas u F1.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?23.05.2005. u 19:46 - pre 230 meseci
Citat:
Downforce: Mehanika se lako sredi sto se izdrzljivosti tice.


Pa, u najmanju ruku mislim da se gomila mehaničara ne bi složila sa tobom, kad pogledam koliko je bilo odustajanja zbog mehaničkih kvarova u zadnjim sezonama ;)
Nemam ja ništa protiv toga i slažem se sa tobom što se tiče novih tehnologija; mada mislim da i ograničenja često mogu da nateraju inženjere da budu kreativniji nego što bi inače bili da imaju odrešene ruke što se tiče snage motora i aerodinamike (da bi doskočili ograničenjima). Takođe i da sam na mestu vozača, verovatno bih voleo malo ograničenja, ipak su njihovi životu u pitanju kad kod sednu u bolid~nisu džabe zabranjeni turbo motori i neke slične stvari. Vidi recimo formulu kart (mada nije preterano poredivo), tamo je to sve slobodnije i što se tiče snage i aerodinamike i slik pneumatika, pa je ipak F1 broj 1 ;) Pozdrav~
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula -ko ce biti ove sezone prvak?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34662 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.