Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vba i access preko ado modela- kako da azuriram podatke kod izlaska iz fokusa

[es] :: Access :: vba i access preko ado modela- kako da azuriram podatke kod izlaska iz fokusa

[ Pregleda: 3202 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bane

Član broj: 449
Poruke: 230
*.teol.net.



Profil

icon vba i access preko ado modela- kako da azuriram podatke kod izlaska iz fokusa22.02.2005. u 16:30 - pre 233 meseci
Radim bazu podataka u acces-u. Radi se o malo komplikovanijem problemu. Preko ODBC servera sam povezao bazu sa VBA. Zatim sam koristio recordset-ove(ADO model). Naravio sam vezu sa query-jem koji sam predhodno napravio. Inace on vrši izvjesna sumiranja ulaza i izlaza artikala a zatim njihovo oduzimanje, stim da se kod unosa podataka mora obratiti pažnja da rezultat ne može biti negativan. Ako jeste vraća se fokus na polje u datom formu i zahtjeva se da se smanji unos. Problem nastaje upravo kod tog upisivanje u formu. Koristio sam situaciju kada gubim fokus određenogh polja da tada vrši i povezivanje sa kverijem te i provjeru uslova. Problem je u tome što podaci koje unesem u polje nemogu isprva biti ažururirani tako da u prvom unosi kursor izlazi iz fokusa bez problema iako je unos preveliki tj. rezultat ove sume u query negativan. Kada se vratim na box naknadno i probam da izađem iz fokusam tek onda dobijam rezultate.
Probao sam da rešim problem sa rs.update gde je rs naravno recorset (izvrsio sam sva neophodna podesavanja ali javlja mi da nepodržava update)
Nisam siguran zašto u vba nemože pošto sam ovu opciju koristio iz vb i davala je rezultate.
Postoji li mogućnost da ipak bez rs.update prevaziđem ovaj problem?
1000 zasto 1000 zato
 
Odgovor na temu

bane

Član broj: 449
Poruke: 230
*.teol.net.



Profil

icon Re: vba i access preko ado modela- kako da azuriram podatke kod izlaska iz fokusa24.02.2005. u 16:50 - pre 233 meseci
Nisam siguran oko podesavanja u ODBC Data soutce Administrator šta sve treba uraditi. Podešavapo sam u use DSN i kada sam u Accessu počeo raditi u VBA mogu napraviti samo jedan recordset objekat. Čim napravim drugi i započnem unos u form kompajler mi javlja problem na
rs.Open, "DSN=op_sql"
Dali možda treba da se vrše podešavanja system DSN-a, File DSN-a ...
1000 zasto 1000 zato
 
Odgovor na temu

bane

Član broj: 449
Poruke: 230
*.teol.net.



Profil

icon Re: vba i access preko ado modela- kako da azuriram podatke kod izlaska iz fokusa25.02.2005. u 13:22 - pre 233 meseci
Poruka koju daje:


[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] The SELECT Statment includes a reserved word or an argument name that is misspelled or missing, or the punctuation is incorrect
1000 zasto 1000 zato
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: vba i access preko ado modela- kako da azuriram podatke kod izlaska iz fokusa

[ Pregleda: 3202 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.