Zar niste primetili da postoji sajt http://www.uvozizkine.com/, a pre nekog vremena i http://www.kupovinaizkine.com/ ? Prosto mi je cudno da ovde do sada niko nije nista ni pomenuo u vezi ovih sajtova. Prvi je za uvoz na veliko, a drugi na malo.
Nude uvoz robe koja sa moze izabrati i sa iskljucivo kineskih sajtova kao http://www.tmall.com/ , ili http://www.taobao.com/ gde prodavci inace nemaju mogucnost slanja u inostranstvo, a cene su uglavnom nize od ostalih kineskih sajtova gde se porucuje direktno. Kazu da nude i pregled robe pre slanja iz Kine, povoljniji transport ... Mada mi to sve izgleda nesigurno jer sam kontaktirao vlasnika sajta koji je tu valjda iz Bgd, ali za glavni kontakt ostavlja samo podatke kompanije iz Kine koja sve to obavlja i ciji je vlasnik opet neki nas covek sa kojim on saradjuje ... pa ako eventualno naidju problemi odes u Kinu ... ;-)
Zar niko do sada nema bar neka iskustva o ovome?
32/49 ademare @ 03.10.2012. u 20:47
Taobao je kineski Ebay i ima licitacioni i fiksni deo. Jedino sto je interesantno tu , je da se mogu videti Prave cene, po kojima Kinezi jedni drugima prodaju robu. Najveca mana za taobao je to sto ne radi Google prevodioc kako treba , ne prikazuje stranice ispravno, pa je gotovo nemoguce koristiti.
Postoji ko zna koliko stotina ili hiljada Kineza posrednika za kupovinu preko Taobao-a , tako da ne vidim svrhu jos jednog "domaceg" . Gde je mnogo "ruku" i gde se svako " Ugradjuje" cena naravno odlazi u nebo. Lavovski deo cena na sajtovima koji nude tzv. free shipping je upravo cena Postarine. Ne postoji besplatno slanje vec je Postarina uracunata u cenu.
Tako da ko hoce da kupi nesto preko Taobao-a prvo u tom Kineskom Galimatijasu treba da se snadje i da odabere sta hoce. Onda da nadje posrednika i da on to za tvoje pare kupi i plati unatar Kinesku postarinu, nesto kao nase kurirske sluzbe, sto i nije bas jeftino. Kineska i HK posta imaju vrlo slicne cene svojih usluga kao nasa posta izrazene u dolarima, posebno u medjunarodnom saobracaju. Sada treba platiti uslugu posredniku koje su fiksne do odredjenog iznosa a preko toga se uvecavaju procentualno. Posrednik to salje posle za Srbiju i placa se medjunarodna postarina.
Kada se to sve sabere , provereno kosta vise nego da se odmah narucilo sa nekog Kineskog sajta koji nudi "besplatnu postarinu" . Kako je to moguce ?? Iz dva razloga, ukidaju se posrednici, Kineska firma narucuje i salje za Srbiju. Drugo, velike Kineske Trgovacke firme koje se ovim poslom bave imaju ugovore sa HK i Kineskom postom , pa dobijaju veliki popust na kolicinu, dnevno salju stotine i hiljade predmeta , nego sto plati mali posrednik koji posalje nekoliko pisama dnevno. To inace vazi u svim zemljama pa i kod nas, nije ista cena po komadu ,kada ti saljes jedan paket ili kada pravno lice salje hiljade.
Tako da je to potpuno neisplativo za 99,99 % stvari. Jedino u slucaju nekog retkog proizvoda koji se ne moze naci na regularnim sajtovima.
33/49 Peca_zvucnici @ 03.10.2012. u 21:20
Pa Google Translate veoma šturo prevodi sa kineskog na engleski sajtove, ali ako selektuješ posebne tekstove na sajtu i prebaciš to u obično tekstualno prevođenje možeš dobiti mnogo potpuniji prevod.
Ja sam probao da napravim upit za neke kineske proizvode sa Taobao perko www.kupovinaizkine.com i ponudili su mi stvarno nižu cenu transporta, tako da uz niže kineske cene, njihov procenat i sve ostale peripetije ukupna cena je niža nego kod direktnog naručivanja sa Aliexpress i Alibaba. Samo meni je sve to malo nepouzdano, nemam poverenja ...
P.S. Alibabini prodavci inace nude i na malo (1 kom.) i uglavnom su povoljniji nego Aliexpress - neko je pomenuo da trguju samo na veliko.
34/49 mmihic @ 20.10.2012. u 10:47
Ok, pošto vidim da se raspitujete o sajtovima koji se bave uvozom i kupovinom iz Kine, želim da pojasnim neke stvari.
Alibaba grupu je osnovao Jack Ma 1999 godine. Danas Alibaba grupu čine sajtovi www.alibaba.com, www.aliexpress.com, www.taobao.com, www.tmall.com, www.1688.com, www.juhuasuan.com, www.etao.com, kineski yahoo - www.yahoo.com.cn i www.alipay.com. Svi sajtovi su nastali razvijanjem i proširivanjem Alibaba.com sajta Od navedenih nama su najzanimljiviji alibaba.com b2b(businesses2businesses), aliexpress, taobao(C2C) i tmall(B2C).
Alibaba je jedan od najvećih ako ne i najveći svetski sajt za trgovinu na veliko i nije deo ove priče.
Taobao i Aliexpress su u suštini isti sajtovi ali namenjeni različitim tržištima.
Aliexpress je sajt na kome možete poručiti robu i stići će vam u bilo koji deo sveta(ako je prodavac pošalje).
Taobao sajt je namenjen isključivo kineskom tržištu i niko ko je van Kine ne može kupovati sa njega. Nama najbitnija razlika između ova dva sajta je u cenama proizvoda gde možete naći da je isti proizvod na Taobao-u višestruko jeftiniji nego na Aliexpressu, upravo iz razloga tržišta. Oba sajta su tipa (C2C), nešto slično našem limundu.
Od ova dva Taobao je višestruko veći pošto svi kinezi ne znaju engleski jezik koji moraju znati ako žele trgovati preko Aliexpress-a.
Taobao je početkom ove godine imao u ponudi preko 800 miliona proizvoda i preko 370 miliona registrovanih korisnika. Dnevno sajt ima preko 50 miliona jedinstvenih poseta i danas se nalazi među 20 najposećenijih sajtova na svetu. Koliko je veliki sajt zaključite sami ako vam kažem da Taobao ima poseban pretraživač za pronalaženje proizvoda.
Sajt www.tmall.com je tipa B2C. Na njemu su prodavci zvanične radnje i prodavnice i tu možete kupovati samo originanle proizvode i brendiranu robu. Da se razumemo originale možete naći i na Taobao-u i Aliexpress-u, ali Tmall je namenjen isključivo prodaji brendirane robe.
Pošto su Taobao i Tmall namenjeni isključivo kineskom tržištu oni nemaju englesku niti bilo koju drugu verziju sajta.
Na kineskom tržištu se kao posrednik između prodavca i kupca javlja Alipay. Alipay je recimo vrsta banke i ona je takođe deo Alibaba grupe. Kupac kada poručuje robu preko Taobao-a ili Tmall-a uplatu vrši na Alipay-u, tek kada potvrdi da mu je roba stigla i da je dobio ono što je poručio tek tada Alipay prebacuje uplatu na račun prodavca. Da bi ste imali Alipay nalog potrebno je da imate otvoren račun u nekoj kineskoj banci.
[Reklamiranje ovde nije dozvoljeno!]
[Ovu poruku je menjao bakara dana 20.10.2012. u 18:13 GMT+1]
35/49 ilijev @ 22.04.2015. u 12:18
Imam pitanje. Porucio sam nesto sa Aliexpressa i posle nedelju dana preko sajta http://www.trackitonline.ru/ sam video da su dva paketa stigla u Srbiju. Dalje ne mogu da ih pratim a prosle su vec tri nedelje od tada.
Da li neko moze da mi da neki sajt gde mogu da na osnovu broja posiljke sa Aliexpressa da pratim moje pakete i u Srbiji?
36/49 valjan @ 22.04.2015. u 13:12
Zavisi u kom formatu su ti brojevi za praćenje, ako su prema UPU S10 standardu, dakle počinju sa dva slova od kojih je prvo R, zatim sledi 8 cifara pa kontrolna cifra pa dva slova po ISO standardima za oznaku države preko čije pošte je poslato (npr. RA123456789CN), onda možeš pratiti i na sajtu naše pošte, u protivnom nemaš praćenje i to što si video na tom ruskom sajtu (ili na bilo kom drugom) nije bilo praćenje nego šarena laža... Ako si dobio broj koji počinje sa PK ili sa Y, onda si dobio Yanwen "praćenje", pisali smo o tome na drugim temama u okviru E-kupovine, pa pretraži...
2015-03-31 00:00
Serbia, Arrive at Serbia Airport-(Yanwen's Track End)
2015-03-27 00:00
BeiJing, Handled by Airline
2015-03-26 00:00
Beijing Internationg Mail Center, Prepare to Dispatch
2015-03-25 00:00
Beijing Internationg Mail Center, Received
2015-03-25 00:00
BeiJing, Arrived at Beijing Internationg Mail Center
2015-03-23 20:00
ShenZhen, Despatched from Yanwen ShenZhen Sorting Center
2015-03-23 18:00
ShenZhen, Arrived at Yanwen ShenZhen Sorting Center
Pa ljudi moji da li je ovo normalno???
7 dana da upakuju i da stigne u Srbiju a posla 22 dana da ovi nasi trutovi udare pecat???
Da li ima negde broj carine i da ih zovem na telefon da vidim gde su paketi???
39/49 valjan @ 22.04.2015. u 21:06
Ne, ne, ne, nije taj stigao za 7 dana u Srbiju, verovatno je tek sad krenuo iz Kine. YanWen praćenje je samo predstava u dva čina za prekraćivanje vremena koja nema nikakve veze sa stvarnošću. Već smo o tome pisali na drugim temama, na primer: http://www.elitesecurity.org/p3541039
Samo da razjasnimo da je YanWen jedan od najvećih kurira u Kini, ali nema praćenje paketa, jedino pravo praćenje je REGISTROVANA avio pošta, bilo da je CN, HK, SG ili koja već, nema veze, ali mora biti registrovana a ne obična varijanta, i to košta nekih 1,5-2 dolara...
40/49 ilijev @ 22.04.2015. u 23:19
OK. Znaci ne preostaje mi nista drugo nego da sedim i da se nadam da ce paket sto pre stici.
Koliko vi obicno cekate da vam stigne paket. Koje je bilo najkrace a koje najduze vreme? Da znam sta da ocekujem.
Ranije sam porucivao preko DX i imao sam pracenje paketa i do i u Srbiji i bio sam zadovoljan sa svim osim sa cenom.