Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...

elitemadzone.org :: MadZone :: Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...

[ Pregleda: 960 | Odgovora: 5 ]

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan M. Radovic
Pančevo

Milan M. Radovic
Član broj: 16959
Poruke: 370
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...21.03.2007. u 21:56

Milsio sam da podelimo iskustva sa kasnjenjem beovoza i naravno posledice na... posao,fax
I naravno zasto toliko kasne? Koji je razlog?
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
21.03.2007. u 21:56 

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 2646
217.169.219.*



Profil

icon Re: Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...21.03.2007. u 23:13
Odrzavaju tradiciju
loseg poslovanja...........
21.03.2007. u 23:13 

Mister_rap
Aleksandar Šćepanović
Student, TQS Interactive Team.
Beograd

Mister_rap
SuperModerator
Član broj: 8822
Poruke: 1733
*.ix.sitestream.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com
Sajt: www.spike.com


Profil

icon Re: Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...21.03.2007. u 23:29
Citat:
sasa022: Odrzavaju tradiciju :(
loseg poslovanja...........


Vazda se odvalim kad "dodjem" na MZ.
Diplomat of swing with aliens at my feet
Comin' down the rampart through beam on the street...

21.03.2007. u 23:29 

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 766
82.117.222.*



Profil

icon Re: Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...22.03.2007. u 01:49
Citat:
Mister_rap: Vazda se odvalim kad "dodjem" na MZ.
To si rekao i u jednoj od prethodnih tema.
Slobodno ti dodji o5 i odvaljuj se do sutra
Daljinski upravljaci za vase racunare! http://www.profiulenjivac.com
22.03.2007. u 01:49 

Pharos
Pančevo

Član broj: 20664
Poruke: 974
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...22.03.2007. u 23:11
Sigurno čekaju onog simpatičnog čikicu što prodaje Gricka-Lice, flastere otporne na vatru, BTC baterije domaće proizvodnje pravo iz HonKonga i sl. da smisli neki novi slogan!
77 77 77 2E 65 73 6E 69 70 73 2E 63 6F 6D
22.03.2007. u 23:11 

NickS
Nick de Serbia
Beograd

Član broj: 17478
Poruke: 92
*.jugohemija.com.



Profil

icon Re: Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...23.03.2007. u 10:57
Citat:

Beovoz ničiji

Ulaganje 100 miliona evra u "Beovoz" nadoknađuje nedostatak metroa u Beogradu, u gradskoj upravi tvrde da je nadležna Vlada Srbije

"Beovoz" bi mogao da nadoknadi nedostatak metroa u Beogradu kada bi u njegov razvoj bilo uloženo 100 miliona evra, tvrdi direktor Sektora za prevoz putnika "Železnica Srbije" Milutin Milošević. U ovom trenutku, "Beovoz" je prilično nepouzdan i većina Beograđana od njega nema neke vajde.
- Neophodna su ozbiljna ulaganja u sistem prigradskog šinskog prevoza kako bi Beograđani imali ozbiljan prevoz, što podrazumeva polaske na 20-ak minuta. Najčešće primedbe putnika su kašnjenja vozova, a uzroci su stanje infrastrukture, loše pruge, zastareli i istrošeni vozovi... Jedan od najvećih problema je nedostatak rezervnih garnitura vozova. "Beovoz" funkcioniše sa deset garnitura, iako je realno potrebno dvadeset! Ove godine prvi put, zahvaljujući uspešnom poslovanju, funkcionišemo bez dotacija grada, što, međutim, ne znači da one nisu potrebne - kaže Milutin Milošević.

Jedan od najvećih problema "Beovoza" je taj što je on u sistemu "Železnica Srbije", dakle pod kapom Ministarstva za kapitalne investicije, kojem prevoz Beograđana nije prioritet. S druge strane, grad ne želi da se "petlja" u nešto za šta nije nadležan. Gradonačelnik Nenad Bogdanović kaže za Press da nije stvar u tome da li grad želi da se petlja ili ne, već je problem nadležnosti.
- Nije tačno da prvi put ove godine grad ne pomaže "Beovozu". Mi smo imali planove i dogovore sa "Železnicom" i radili smo neke stvari za "Beovoz". Sređivali smo stanice, na primer, zato što smo procenili da je to korisno za građane. "Beovoz" je potreban Beograđanima, ali je još potrebniji stanovnicima Pančeva, Inđije, Pazove... - kaže Bogdanović.

On podseća da grad ne traži da drugi rešavaju ono što je u njegovoj nadležnosti, ali podseća da je Beograd ove godine izdvojio pare za Pančevački most i još neke projekte koji su u nadležnosti Ministarstva za kapitalne investicije.
- Mi nemamo nikakvu obavezu prema "Beovozu", ali smo s vremena na vreme spremni da učestvujemo ukoliko imamo sredstava. To što mi zahvaljujući racionalnom trošenju novca povremeno damo pare za ono što nije naša nadležnost, nikako ne znači da treba da podržimo svaki projekat koji nekom padne na pamet - jasan je Bogdanović.
Pomoćnik ministra za kapitalne investicije zadužen za železnice, Dejan Lasica, danima je izbegavao kontakt sa novinarima Pressa.
(A. E.)

Propali pregovori

U "Železnicama Srbije" tvrde da je svojevremeno bilo pregovara sa gradskim čelnicima o ozbiljnijem "ulasku" grada u "Beovoz". Pregovori su propali jer je grad tražio da preuzme nadležnost i formira javno preduzeće koje će upravljati "Beovozom". Gradonačelnik Bogdanović, međutim, negira da je bilo takvih razgovora.
- Nikakve priče o tome nije bilo. Priča je mnogo ozbiljnija i oni koji sada pričaju o tome nisu učestvovali u razgovorima koji su vođeni kada smo mi ozbiljno razmišljali o "Beovozu". Imali smo neke ideje, ali "Beovoz" očigledno nije prioritet u "Železnicama" - kaže Bogdanović.

Najviše para od kraka ka Pančevu

"Beovoz" je za šest meseci ove godine prevezao 3.645.760 putnika i inkasirao 66,6 miliona, što je povećanje za 5,32 procenta u odnosu na prošlu godinu. Najviše novca zarađeno je od prodaje karata na takozvanom "severnom koridoru" na kojem se nalaze stanice Karađorđev park, Vukov spomenik, Pančevački most, Pančevo varoš, Pančevo glavna i Ovča. Najveći protok putnika registrovan je u stanicama koje imaju automate za karte, i to Pančevo glavna, Pančevački most, Karađorđev park, Vukov spomenik i Novi Beograd, gde je ostvaren ukupan prihod od 35,6 miliona dinara.


http://www.novinepress.co.yu/beograd/2006-09-20

23.03.2007. u 10:57 

elitemadzone.org :: MadZone :: Vasa iskustva sa Beovozom? Kasnjenja...

[ Pregleda: 960 | Odgovora: 5 ]

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.