Citat:
strš: Vraćam se na kod koji sam postavio.
Zamisli da nema dalje. Da je ovo ceo kod. Da li će "stati" posle zadnje naredbe ili će stalno biti na "oprezu" i čekati da se nešto dogodi (vezano za switch)?
Da, nema ovde petlje kao kod mikrokontrolera (
while (1) ili
for ( ; ; ), zavisi sta koristis)...
Ako je ovo ceo kod, program ce postaviti vrednost
caseSwitch na 1 (
caseSwitch = 1), uci ce u
switch naredbu, uporediti uslove (case), naci vrednost za taj case i odraditi ono sto je definisano za taj uslov. KRAJ.
I u C# imas petlje kao sto su do{}while, do{}until... kojima mozes da vrtis svoj program gde i kad ti treba.
Citat:
strš: "Malo je drugacija logika kod mikrokontrolera."- nisam baš razumeo, smatraš da nisam u pravu kad kažem da mikrokontroler odrađuje adresu pa onda prvu sledeću itd. (ograđujem se ako u kodu ima petlji koje ga vode na druge adrese na primer goto)?
Ne, nego kod programiranja za desktop, program obicno nije tako jednostavan da se samo izvrsava linijski (redom, komanda-po-komanda, red-po-red), vec obicno imas skokove u programu gde se nakon izvrsene jedne komande poziva druga koja je ko-zna-gde u programu, pa te ona "baca" na neko drugo mesto... razumes sta hocu da kazem?
Kod kontrolera ispadanje iz programa imas samo za interrupte gde ti navedes za koji interrupt se izvrsava koji potprogram i program se vraca tamo gde je stao...
Citat:
strš: "Ti mozes da napravis od ovog dela koda funkciju koja ce se zvati (recimo) ProveriSwitch (int pSwitch), koju mozes da pozivas kad god ti je potrebno u programu i da joj prosledis parametar pSwitch."- hoćeš da kažeš da napravim podprogram koji ću moći da pozivam kad mi zatreba (kao kod mikrokontrolera)?
Da, upravo tako... znas i sam da u programiranju imas funkcije i potprograme...
Citat:
strš: Posavetuj me koju literaturu da koristim ili kako da naučim "objektno orijentisano programiranje"?
Ovde imas spisak knjiga, al' posteno da ti kazem, ja sam sa OOP krenuo na faksu, knjigu ne volim ocima da vidim ako nije nesto vezano za elektroniku ili ako nije vezano za istoriju, znaci da bubam OOP iz knjige - ne ide!

Vise volim da odgledam par video tutorijala, generalno tako sam naucio 80% svega vezano za programiranje i elektroniku.
Jedna jako bitna stvar - kako stojis sa engleskim jezikom?
Ako ne razumes sta ti se prica i ne mozes da procitas sta pise - moj ti je savet da batalis sve i da upises neki kurs engleskog.
Nista od ovog sto radis ne vredi ako ne razumes sta ti pise i sta ti se govori. Veruj mi, vise ces vremena potrositi da savladas bilo koje gradivo ako ne znas engleski. Istina, ima par knjiga i na srpskom i dosta prevedenih knjiga sa engleskog, ali sve je to dzaba.
Znaci - ako si sa engleskim na Ti onda imas YT, imas predavanja sa raznih svetskih univerziteta pa gledaj, slusaj, uci...
Ako si pak sa engleskim na Vi - batali sve, odradi jedan kurs engleskog od mesec-dva dana i tek onda pocni sa ucenjem...
Citat:
strš:Još jednom se zahvaljujem.
Nema na cemu, tu smo da se pomazemo. Ako sam ti pomogao bar 1% - ja sam prezadovoljan!
Sve najbolje!
Pozdrav.
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.