Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za moderatore u vezi e-book...

[es] :: .NET :: Pitanje za moderatore u vezi e-book...

[ Pregleda: 2867 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.fastres.net.

ICQ: 3754011


Profil

icon Pitanje za moderatore u vezi e-book...04.03.2005. u 13:49 - pre 233 meseci
Samo sam hteo da pitam jeli dozvoljeno povremeno da se uz post stavi neka knjiga? Ako treba moze da se stavi i u RAR formatu sa passwordom... a mislim da za to jos niko nije odgovarao koliko ja znam
Cisto da svako prosiri svoju digitalnu biblioteku malo
Naravno odnosilo se na .NET knjige a i generalno na programiranje...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Pitanje za moderatore u vezi e-book...04.03.2005. u 14:53 - pre 233 meseci
Može ako su ispunjena sledeća dva uslova:

1) Da se ne krši zakon, tj. da autor knjige dozvoljava takav način reprodukcije
2) Da je fajl dovoljno mali da se uklapa u ograničenje koje postavlja ES.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pitanje za moderatore u vezi e-book...04.03.2005. u 14:58 - pre 233 meseci
Na stranu sve price o copyrightu, attachment posta je limitiran na 100kb, tako da je tehnicki neizvodljivo. A sve i da jeste, mislim da nije u redu da se promovise piraterija u bilo kom obliku.
Da, znam, svi mi to radimo, manje ili vise, ali ja prvi brisem sve piratske postove, tako da nema leba od toga
Ako bas hoces da delis sa drugima, napravi svoj licni sajt i ostavi link u potpisu, onda je tvoja odgovornost da na sajtu drzis legalne stvari... Koliko vidim, to nije protiv pravilnika.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.fastres.net.

ICQ: 3754011


Profil

icon Re: Pitanje za moderatore u vezi e-book...04.03.2005. u 15:04 - pre 233 meseci
Nista onda imam drugu vrstu predloga posto vidim da od prvog nema nista
Ko je zainteresovan za ovaj predlog... lepo da se otvori jedan post gde moze svako da stavi spisak e-book koje ima na raspoloaganju i da ostavi neku mail adresu na koje moze da stane 10tak MB pa mozemo da ih razmenimo (predlog ko nece da ostavlja svoje mail adrese moze uvek da otvori jednu na www.walla.com od 1 GB ili Gmail sta god ), mislim da to nije ilegalno kao sto mogu da stavim i spisak pesama koje imam, sad kako sam dosao do tih knjiga ili muzike to je vec druga stvar... i mislim da vi nemate nikakvu odgovornost sto se toga tice inace bi morali i da pitate ko od nas ovde ima original Visual Studio .NET!!!
(za divno cudo sve M$ programe imam orginal tako da mogu da ucestuvujem i dalje na ovom forumu hehe)
Jel je to izvodljivo?

Naravno da se razumemo to sve predlazem cisto da mozemo da imamo vise materijala za ucenje i za raspravu a mislim da i ja licnom imam dosta toga da vam pondudim sto se tice literature stare i nove...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pitanje za moderatore u vezi e-book...04.03.2005. u 15:34 - pre 233 meseci
Tehnicki, bilo kakav link koji vodi od ESa ka zasticenom materijalu nije dozvoljen. Cak iako si leglano kupio taj eBook, to sto ga ti distribuiras ga cini piratovanim.
A sto se tice ostavljanja spiskova "legalnih" knjiga koje posedujes, iako tehnicki ne predstavlja prekrsaj pravilnika, ipak nije u skladu sa namenom ES-a. Cilj ovog foruma je da se resavaju tehnicki problemi na koje nailazis i da se razmenjuju ideje vezane za .net. Slobodno mozes da preporucis neku knjigu kao odgovor na neciji problem, ali postovi tipa "Ja imam ove knjige: 1, 2, 3, 4,.... Ko hoce nek mi se javi na mail" ipak nije u duhu ovog foruma. Ne znam da li se moje kolege slazu sa mnom oko toga, ali ovo su moja dva centa. Vise nego jedanput sam video kako dobar forum preko noci postane pijaca, i ne zelim da se to desi ovde.

BTW, tehnicki govoreci .net je besplatan, ne moras posedovati VS da bi pravio .net aplikacije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Pitanje za moderatore u vezi e-book...04.03.2005. u 16:04 - pre 233 meseci
Miki, mi nismo finansijska policija da jurimo ilegalne kopije VS.NET-a, ali nećemo da dozvolimo ni da se naš forum pretvori u svaštaru (pijacu, što bi rekao Miljan). Da li neko koristi ilegalan VS.NET, legalan VS.NET, #develop ili monodevelop, to je njegova stvar - mi smo ovde da diskutujemo o tehnologiji koja nas interesuje, a ne da javno promovišemo kršenje zakona. Postoje drugi forumi koji imaju labaviju politiku moderisanja pa možeš na njima da razmenjuješ knjige.

Poz.
 
Odgovor na temu

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.fastres.net.

ICQ: 3754011


Profil

icon Re: Pitanje za moderatore u vezi e-book...04.03.2005. u 16:20 - pre 233 meseci
Ok, ok bez ljutnje mozete i da brisete ovaj post nema frke...
To je bila samo moja dobra volja da podelim sa ostalima ovo sto sam imao... that's it
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Pitanje za moderatore u vezi e-book...

[ Pregleda: 2867 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.