Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dozvola za stoljpi

elitemadzone.org :: MadZone :: Dozvola za stoljpi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15901 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi16.03.2005. u 09:42 - pre 233 meseci
gane, kakva ti je to subsonična municija? Znam da postoje potkalibarna zrna koja imaju veću brzinu od standardnih. Jednostavno se zrno manjeg kalibra stavi u plastičnu čašicu dijametra realnog kalibra koja služi kao nosač i potiskivač zrna dok ne izleti iz cevi, a zatim otpada i zrno nastavlja samo... Međutim ovaj tip zrna se koristi za artiljerijsku municiju i za neke puščane kalibre (na primer metak kalibra 30-06 sa potkalibarnim zrnom .223). Ovakvi meci imaju veću brzinu leta, rezantniji su, ali i manje precizni jer zrno ne dobije dobar spin (tokom prolaska kroz cev nema direktnog kontakta zrna i žljebova). Osim toga u većini zemalja ovakvi meci su zabranjeni baš zbog toga što na zrnu nema tragova žljebova pa se ne može otkriti iz koje je puške pucano. Mislim da ovakva municija za ručno oružje ne postoji.

Tehnički, problem velike probojnosti i male zaustavne snage metka se može rešiti izborom tipa zrna: bez košuljice, sa polukošuljicom, sa šupljim vrhom...ali to je mislim zabranjeno koristiti (osim u lovu), pa svakako 7.62 treba zaobići.

Imaoci oružja koji više ne žele da ga poseduju iz bilo kog razloga, a ne mogu da ga prodaju zbog zasićenog tržišta i skoro nikakve potražnje mogu da se obrate policiji sa zahtevom za onesposobljenje oružja. Plati se neka taksa i u specijalizovanoj radionici se izbuše ležište cevi i možda još nešto preradi tako da se oružje više ne moža koristiti. Onda se može dobiti dozvola za držanje trofejnog oružja. Mislim da se na njega ne plaća godišnja taksa. Ako vam ni takvo ne treba, mislim da se može predati policiji za uništenje i razduženje. Tačnost ovog pasusa je najbolje proveriti u vašem lokalnom supu!!!!!!

 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Dozvola za stoljpi16.03.2005. u 09:44 - pre 233 meseci
Citat:
gane1: Obicno je bilo da ako je neko stekao neka prava za vreme vazenja nekog zakona,novi zakon mu ih ne moze oduzeti,odnosno tad se primenjuje resenje koje je za zainteresovanog povoljnije!ALi kod nas...


U potpunosti se slažem, daleko smo od pravne države
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dozvola za stoljpi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15901 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.