Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako saznati smtp server za slanje maila??

[es] :: Zaštita :: Kako saznati smtp server za slanje maila??

[ Pregleda: 3898 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlado2302
Zagreb

Član broj: 43726
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Kako saznati smtp server za slanje maila??13.03.2005. u 03:45 - pre 232 meseci
Da bi poslao email moram znati ime smtp servera. Jel tako?

Na koji nacin da ga program sazna kad se prvi puta instalira na mašinu? Konkretno, riječ je o c++?

Ako sam dobro shvatio MyDoomA, on u imeniku (pa kasnije skeniranjem u dokumentima) traži email adrese (npr. [email protected]) i zatim izvlači domenu (bla.com) i na nju dodaje riječ kao npr. mail, smtp itd. tako da dobiva ime servera (mail.bla.com) i onda se pokušava spojiti na taj server i poslati email. Ako ne uspije pokušava dalje sa drugim imenima. Ali to su metode pokušaja koje često nisu ni približno točne.

Zanima me zna li netko kako saznati na sigurniji način ime smtp servera ako takav način postoji. I dali možda postoje nekakve klase u programima u koje vi koristite tako da se mail šalje direktno na server primaoca? Ili tako nešto..
ja nista ne znam
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Kako saznati smtp server za slanje maila??13.03.2005. u 08:27 - pre 232 meseci
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Account Manager -> Default Mail Account

učitaj taj broj u recimo varijablu X. Ukoliko je različit od NULL otvori:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Account Manager\Accounts\0000000X -> SMTP Server

A možeš izlistati i SMTP server za ostale korisničke račune te njih koristiti.

Mada bi ti moj savjet bio da hardkodiraš u crva nekoliko tisuća gmail acc-ova i koristiš gmail-ov SMTP server. Za njihovo postepeno dekodiranje možeš koristiti dekripciju a la z0mbiev "Delayed code technology".

Nadam se da imaš svoj SMTP engine i da ne koristiš ono đubre MAPI.
 
Odgovor na temu

vlado2302
Zagreb

Član broj: 43726
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako saznati smtp server za slanje maila??13.03.2005. u 14:46 - pre 232 meseci
Citat:
Nadam se da imaš svoj SMTP engine i da ne koristiš ono đubre MAPI.


Imam svoj smtp, a mapi nisam ni pokušavao upoznati. Zar ti se zamjerio?

Citat:
Mada bi ti moj savjet bio da hardkodiraš u crva nekoliko tisuća gmail acc-ova i koristiš gmail-ov SMTP server.


Kako to misliš napraviti gmail account? I slati preko gmailovog smtp servera?
Pokušao sam upisati smtp.gmail.com u svoj smtp engine, ali mail nemogu tako poslati, dobijem grešku da je problem sa serverom. Pomislio sam da je to besplatni smtp server, ali očito nije. Kako onda to mislis, mozes li mi malo to objasniti?
ja nista ne znam
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Kako saznati smtp server za slanje maila??13.03.2005. u 15:00 - pre 232 meseci
Citat:
vlado2302: Imam svoj smtp, a mapi nisam ni pokušavao upoznati. Zar ti se zamjerio?


Svoj ili tuđi? hehe :)

Ako koristiš neautorizirano MAPI, korisnik će dobit veliki ružni dijalog na kojem će mu pisati da neki 3rd party program želi koristiti njegov identitet za slanje mejla.

Ali zato System.Web.Mail .NET klasa nema tih problema :))

Citat:
Kako to misliš napraviti gmail account?


Rekao sam ti da hardkodiraš u kod unaprijed napravljene acc!!! Ili možeš i nove registrirat i stvarat u letu..samo što će period stvaranja novih trajati po par dana..

Citat:
I slati preko gmailovog smtp servera?Pokušao sam upisati smtp.gmail.com u svoj smtp engine, ali mail nemogu tako poslati, dobijem grešku da je problem sa serverom. Pomislio sam da je to besplatni smtp server, ali očito nije. Kako onda to mislis, mozes li mi malo to objasniti?


Treba ti engine imati podršku za SSL. U C# je to jedna linija koda, a ako pišeš svoj engine to ti je par tjedana posla :))
 
Odgovor na temu

vlado2302
Zagreb

Član broj: 43726
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako saznati smtp server za slanje maila??13.03.2005. u 15:33 - pre 232 meseci
Očito da s borlandovom 5.02 verzijom nisam u mogučnosti tako nešto napraviti. I svojim znanjem hehe.
Zato pokušavam rfc-om preko naredbi helo, mail from, rcpt to.. i attachmentima u mime formatu poslati mail. Ma nije to za crva nego za keylogger. Taj ssl (Secure Sockets Layer) je neophodan za gmail? Šta fali slanju maila rfc metodom?
ja nista ne znam
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Kako saznati smtp server za slanje maila??13.03.2005. u 15:59 - pre 232 meseci
Citat:
vlado2302: Zato pokušavam rfc-om preko naredbi helo, mail from, rcpt to.. i attachmentima u mime formatu poslati mail.


Super ako to sve sam radiš na razini socketa. Tako treba :>

Citat:
Taj ssl (Secure Sockets Layer) je neophodan za gmail?


DA!

Citat:
Šta fali slanju maila rfc metodom?


Pošto sve mora ići ručno preko socketa...puno housekeepinga :>

Evo ja sam prije par mjeseci bio radio komponentu jednog bota koja je imala i keylog i smtp preko gmail i to dvoje je bilo gotovo za 1 popodne....u C# rađeno :> Ti se ovako ručno u C++ možeš bakćati tjednima dok ti ne proradi kako želiš :>
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kako saznati smtp server za slanje maila??

[ Pregleda: 3898 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.