Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5721 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)27.03.2005. u 23:07 - pre 233 meseci
ummmm... pogledaj:

Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)27.03.2005. u 23:16 - pre 233 meseci
Pa to je ono sto tvoj server vraca :)
Ja sam probao na ftp.microsoft.com, ftp.westwood.com, ftp.gnu.org i ftp.keystealth.org i sve je radilo bez greske. Mozda tvoj server radi malo drugacije od ovih i daje te foldere koji se zovu samo '.'
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)27.03.2005. u 23:56 - pre 233 meseci
A bre jahvrame, jahvrame, zajebavas tu postene pomagace, ko da ne umes da ispravis sam...

Pocevsi od PC-DOS-a 1.0 na ovamo, pored [..] koje referencira Parent direktorijum, postoji i [.] koje referencira TRENUTNI direktorijum. Na slicnu stvar sam naleteo praveci klon WinCMD-a za linux .
Ne znam srkijev kod, ali sigurno postoji rek. f-ja koja izlistava sadrzaj direktorijuma i ako naleti na direktorijum pri izlistavanju, rekurzivno poziva samu sebe. Dodaj proveru pre rek. poziva:
if (DirName <> '.') and (DirName <> '..') then RekPoziv; //ili nesto slicno

Samo me cudi da posle 8 rek. poziva (sudeci po slici) kod nastavi izlistavanje (trebalo bi da uleti u beskrajnu rekurziju i izazove stack overflow)...
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)28.03.2005. u 00:24 - pre 233 meseci
Mozda bi kod uleteo u beskonacnu rekurziju da JaHvram nije kliknuo na Stop
Uvek u svim rekurzivnim funkcijama stavljam "sigurnosnu" proveru da bih mogao da zaustavim rekurziju pritiskom na dugmence ako nesto krene kako ne treba
Probaj da sve foldere koji pocinju sa tackom da izostavis iz provere kao sto _v!rus_ kaze. To bi trebalo da pomogne. Nije mi ni palo na pamet da ce se tako nesto pojaviti na ftp serveru i zato to nisam ni predvideo. Moja greska
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)28.03.2005. u 11:16 - pre 233 meseci
ok, pogledacu... a i posle duzeg `listanja` izbaci stack overflow... ajde pogledacu sta mogu da uradim.....
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)28.03.2005. u 11:54 - pre 233 meseci
Ako ti nije bitno da bas odmah pri prvom listanju uzmes sve podake o fajlovima sa servera (sto i nije bas najbolje jer ako je neki malo veci ftp sajt, a losa veza ima da ti radi listanje satima, a mozda i danima) uvek mozes da izlistas samo root i gotovo. Kad korisnik pokusa da otvori neki folder ti onda uzmes podatke za taj folder i u TreeView-u dodas nove fajlove i foldere (TreeView ti sluzi kao neka vrsta cashe-a). Tako je mnogo bolje da radis pod uslovom da ti nije bas bitno da odmah imas sve podatke Tako radi i Explorer u Windows-u.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)28.03.2005. u 22:18 - pre 233 meseci
ma bitno mi je samo da moze da se skine ceo sajt (pa mu ja onda sa if funkcijama odredjujem da li ce da ignorise velike fajlove, koje foldere, koje tipove fajlova...)

btw. sje*'o sam delphi... radi sad... ali jedva... skinem ja novi Indy10 i on mi kaze da obrisem stari Indy... i ja obrisem... i sad mi ne radi tvoja app (sa novim Indy-jem, kaze opet nedostaju neki Property-ji, i ne radi mi par drugih VCL... :((()

Da li neko zna gde skinuti stari Delphi... i ljudi, kako da predjem na noviji delphi kad imam krsh komponenti samo za shesticu... a od toga su mi neke bas bitne...

@Srki (offtopic): evo ti jos dve skin komponente (w/ source, ofcourse) http://avramyu.spymac.net/trash/Srki_82_skins_Delphi.zip
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)28.03.2005. u 23:25 - pre 233 meseci
Ako su ti komponente samo za sesticu nema ti spasa. Samo Delphi 6 mozes da koristis. Ako imas source svih potrenih komponenti onda nije problem. Instaliras Delphi 7, otvoris *.dpk fajlove komponenti i gde imas recomi vcl60.bpl ili rtl60.bpl ti ih samo zamenis sa vcl70.bpl i rtl70.bpl i ima da rade i na Delphi 7... uglavnom sve
Ako su vec kompajlirane mozes samo da se nadas da ce kreatori izbaciti i verziju za Delphi 7.

P.S.
Moj programcic radi sa verzijom Indy-a koja ide sa Delphi 7. Ne radi sa novom 9. ni sa novom 10. verzijom. I ja sam se zeznuo isto kao i ti pa sam danas morao ponovo da instaliram Delphi
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)28.03.2005. u 23:53 - pre 233 meseci
e jbg... onda ovo pitanje stoji on standby do daljnjeg :(((((

a nisi pokusao sa NMFTP?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)29.03.2005. u 00:15 - pre 233 meseci
Nisu bitne komponente nego princip :)
Ovaj primer koji sam ja uradio mozes da uradis i sa tim komponentama. Pogledao sam malo kako NMFTP radi. Kad pozoves list proceduru on ti daje onaj event za svaki file, folder ili sybolic link i kad se svi eventi zavrse zavrsava se i list procedura tako da uvek mozes da znas kad je zavrseno listanje nekog foldera.
Teoriju sam ti vec par puta objasnio... pokusaj samo da prodjes kroz kod i da polako pises svoj. Vrlo je jednostavno. Samo moras da obratis paznju da iz eventa koji se javlja kada se listaju folderi ne smes da listas drugi nego tek kad se list procedura zavrsi.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)29.03.2005. u 11:17 - pre 233 meseci
ajoooooooj :(

KAKO da vidim kad je zavrsilo?! Vec sam pitao ovo... jesi video one komponente?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
*.freeserbia.sezampro.yu.

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)29.03.2005. u 15:25 - pre 233 meseci
Neces videti nikako ako samo pitas
Kad se zavrsi procedure List zavrsilo se listanje

To otprilike ide ovako:

List (pozvao si je)
...Event
...Event
...Event
...Event
...Event
...Event
...Event
...Event
List se zavrsi

Eto... vrlo jednostavno. Dok se svi Eventi za dati folder ne pozovu List procedura se ne zavrsava.

To mozes proveriti ako napises ovakav kod.
Code:
Application.MessageBox('Pre listanja','Info');
FTP.List;
Application.MessageBox('Posle listanja','Info');

Event napises ovkao
Code:
begin
Application.MessageBox('Event','Info');
end;


I dobices

Pre listanja
Event
Event
Event
.
.
.
Posle listanja

Nadam se da si me ovog puta razumeo.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)29.03.2005. u 20:17 - pre 232 meseci
ajoj... tek kad mi nacrtas :) ja vidim :P ok... znam da necu uspeti (jednostavno kad ne uspem iz prve... druge... trece... onda necu nikad), ali pokusacu
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)30.03.2005. u 00:50 - pre 232 meseci
Javi kako ti ide i ovog puta nemoj da brises kod Kad negde zapne daj kod ovamo da ti pomognemo

(offtopic): Video sam te komponente jos odavno, na osnovu njih i radim svoje komponente. Jedini problem za sada su scroll box u drugim kontrolama (list box, combo box...) i na formama, ali valjda cu i to skontati.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)30.03.2005. u 01:12 - pre 232 meseci
"Da kapetane!" (Sponge Bob SquarePants)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Odlucio sam da downloadujem ceo sajt :) (FTP)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5721 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.