Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o psychedelic-trance muzici?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 46937 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?30.03.2005. u 15:38 - pre 232 meseci
Zahteva ekser po pesmi tako da nije za mene.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?30.03.2005. u 21:21 - pre 232 meseci
Sva ta e-muzika je s***** i ne možeš da se zabaviš sa njom,zbog toga su narodnjaci konza.Muzika je prazna ako nisi na nečemu tako da je ne slušam ništa preterano.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?30.03.2005. u 23:56 - pre 232 meseci
Zašto su uvek najglasniji oni koji nemaju pojma o čemu pričaju ili žele samo da popljuju?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 00:14 - pre 232 meseci
ocigledno "zato sto su narodnjaci konza" ... jel pratis ti topic? :)
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 01:05 - pre 232 meseci
Corey, respect (šalim se naravno).
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 01:10 - pre 232 meseci
Citat:
bluesman: Zašto su uvek najglasniji oni koji nemaju pojma o čemu pričaju ili žele samo da popljuju?


Pa covek je pitao za misljenje i ljudi ga daju podjednako glasno.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.beoland.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 02:04 - pre 232 meseci
Rambo Amadeus - Evribadi dens nau
Rambo Amadeus - Zganje Rave

WORD!:)
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

djdrale
Drasko Dragoljic
Starcevica

Član broj: 10047
Poruke: 380
*.etfbl.net.



+7 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 09:05 - pre 231 meseci
Hm ajde necu komentarisati one koji su posjetili temu samo da nekoga i nesto omalovaze.

Da se sada vratim malo na temu.

Psychedelic-Trance - E to je meni muzika u odnosu na neki Minimal techno ili na recimo nekomercijalni House.

Ima melodija sto je najvaznije, tako da nije dosadna. Ne udara samo jedan ritam, kao sto je to standard kod Techno-a.

Inace ne da mi se kucati, tako da zavrsim: nema (barem za mene) BOLJE MUZIKE.

Pozdrav


Al' stvarno ne znadem sta bih stavijo!!!
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Psychodelic Rulezzz31.03.2005. u 09:34 - pre 231 meseci

Sajkodelik je odličan za onog ko ga shvati na pravi nacin. To vam je kao klasika, ne može svako da razume klasiku, jel da? Inače omiljene vrste muzike su mi trens i klasična muzika (kakav sklad). Takođe volim da čujem rejv, rep, hiphop i bluz. Jedino što ne volim su džez i domaca scena (pogotovo narodnjaci-beskičmenjaci). Ne kažem da je džez loš (daleko od toga), jednostavno još uvek nisam uspeo da shvatim poentu te muzike. Ima vremena. Vratimo se na sajkodelik. Na te žurke i divljanja nikada nisam išao niti mi pada na pamet. Takođe mi ne pada na pamet da progutam pilulu da bih mogao da odslušam performans do kraja. Trens slušam za dušu, isto kao i klasiku.
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 11:48 - pre 231 meseci
Citat:
Fuzz: Zahteva ekser po pesmi tako da nije za mene.


sada sam cuo da je JOS brze,sto znaci jedan i vise EKSA po pesmi!

Ili je mozak toliko nagrizan kiselinama da ne treba nista!

A skoro sam slusao onu iz sobe 23,ona je poklonik psychedelic-trance,rekla je u fazonu:
"ovu muziku mogu da slusaju ljudi koji su evoluirali korak napred"

ili korak nazad.......


toliko....

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 13:36 - pre 231 meseci
Btw, da li neko slucajno zna koliko ce biti ulaznica za Umeka u NSu (ne u pretprodaji, nego na vratima)?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Dragan_v
Dragan Vasic
\Telekom\It\
batocina

Član broj: 9084
Poruke: 131
*.dialup.neobee.net.

Jabber: Vaske@elitesecurity.org
ICQ: 48390397
Sajt: www.bestcentar.com


Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 14:59 - pre 231 meseci
Citat:
"ovu muziku mogu da slusaju ljudi koji su evoluirali korak napred"

Bez namere da služim kao meta za pljuvanje....Ako tako stvari stoje, i ne moram da evoluiram...ja se držim muzike svoje mladosti....kol'ko god to smešno zvučalo...
dakle 80's, kad su ljudi još uvek svirali INSTRUMENTE...a muzičari znali koji tonovi čine koji akord....

Ajde sad...udrite me ovako matorog :)
 
Odgovor na temu

galaz
Beograd

Član broj: 49448
Poruke: 78
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 15:18 - pre 231 meseci
mnogo vishe slusham minimal od psihodelije. minimal mi je pun energije, dok mi je trance hladan... a i zurke su mi mnogo jache(mislim na minimal)! na primer, chris liebing u kpgt-u, za razliku od, recimo, tim schuld-a u trezoru... ko je bio u trezoru, pa posle na afteru, zna o chemu pricham... volim ja i trance, ali ne koliko minimal. :]
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 15:56 - pre 231 meseci
Citat:
Dragan_v:
dakle 80's


i ja najvise volim 80' ali nisam prestao da pratim i nove stvari i da uzivam u njima...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 16:34 - pre 231 meseci
Citat:
Dragan_v: Bez namere da služim kao meta za pljuvanje....Ako tako stvari stoje, i ne moram da evoluiram...ja se držim muzike svoje mladosti....kol'ko god to smešno zvučalo...
dakle 80's, kad su ljudi još uvek svirali INSTRUMENTE...a muzičari znali koji tonovi čine koji akord....

Ajde sad...udrite me ovako matorog :)



hahaha, matori, ispao si iz koloseka definitivno :)

vidi ovako.

u tvoje vreme je jednu numeru koju si slusao stvaralo i po 50-100 ljudi, znaci bez zezanja, sa sve sviracima, vokalistima, inzenjerima, producentima etc etc

elektronsku muziku, uglavnom pravi jedan covek, ako je u pitanju grupa do 2-3-4, ali to je to.

ranije si imao tacno rasporedjeno ko sta radi i ko sta zna. danas jedan covek sve radi i logicno, sve mora da zna :) komentar o tonovima u akordu je jadan.


tako da ako mislis da je vrhunac muzicke umetnosti to sto neko pred publikom "svira" instrument -> phahahahahahahahahaha
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 19:25 - pre 231 meseci
E pa sad si `malo` preterao. Jesi ti cuo za bendove od 3-4 coveka,u kojima obicno jedan od njih pise vecinu muzike koju zajedno razradjuju i izvode. Sad ti hoces da kazes da su svi oni smesni,a likovi za miksetom su vrhunski umetnici. Nemam nista protiv elektronske muzike,ali se nazalost 90% aktuelnog opusa elektronskih muzicara svede na remixe pesama bendova koji nemaju veze sa elektronskom muzikom. Ako se remixom uopste moze nazvati dodatak jednolicnog basa kojem je valjda jedini cilj da olaksa tranzicije izmedju pesama.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 19:29 - pre 231 meseci
@Fuzz,

To naravno nema veze sa umetnoscu i tu si u pravu - takodje, postoje i te kako kvalitetni stvaraoci elektronske muzike sa vrhunskim delima, i saradnjom sa izvodjacima drugih vrsta muzike (npr, Massive Attack + Nusrat Fateh Ali Kahn).

Medjutim tvoje poredjenje je pogresno - tog sto stavi bass i proglasi to za svoj "remix" mozes jedino porediti sa "klasicnim" izvodjacima koji uzmu akorde i gotove aranzmane od poznatih i to proglase "svojom" pesmom uz minimalne izmene, tipa promenu pevaljke :)

Sto je kolega Vrzic rekao :) Muzika se samo deli na dobru i losu.

Inace, nisam neki preterani fan psychodelic-trance muzike, ima nekoliko stvari koje mi se mnogo svidjaju - ali eto, vec sam i zaboravio ko je autor (Sven Vath mozda)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 19:38 - pre 231 meseci
Slazem se,mislim ja slusam Massive.
Ali takva vrsta `kradje` nije jednako izrazena u svakom pravcu muzike.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 19:42 - pre 231 meseci
Pa i nije, u pravu si, ali to je verovatno zato sto su kompjuteri i softver za authoring daleko vise dostupni od klasicnih instrumenata, a i daleko lakse i sa manje ulaganja (kako u opremu tako i u znanje) se dolazi do nekih vidljivih (cujnih) rezultata.

Za instrumental ipak moras da imas bar malo sluha :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragan_v
Dragan Vasic
\Telekom\It\
batocina

Član broj: 9084
Poruke: 131
*.dialup.neobee.net.

Jabber: Vaske@elitesecurity.org
ICQ: 48390397
Sajt: www.bestcentar.com


Profil

icon Re: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?31.03.2005. u 20:58 - pre 231 meseci
Citat:
tako da ako mislis da je vrhunac muzicke umetnosti to sto neko pred publikom "svira" instrument -> phahahahahahahahahaha

mislim....sta je ako nije ovo ? vrhunac umetnosti je da kliknes PLAY ?
pa .... da ne širim raspravu...svako ima pravo na mišljenje...ok,,,možda i na smeh...tako da posle ove poruke nemam nameru da dalje polemišem...
ali jedina ideja na ovo ''hahaha'': zamisli recimo jednog Stinga, Satrianija,noflera, Kinga (Level 42), ili sl. i pored njega jednog, bilo kog izvodjača tuc-tuc-tuc-tuc muzike...ne trudim se da im znam imena...
pa onda zanemari njihovo poznavanje računara....
...e sad...obojica sebe zovu MUZIČAR....
jel izgleda jedan malo jadno ?
mislim....''završio sam akademiju...odsek gramofon...''
opet kažem .... tako meni izgleda...poštujem one koji se ne slažu...

[Ovu poruku je menjao Dragan_v dana 31.03.2005. u 22:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Sta mislite o psychedelic-trance muzici?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 46937 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.