Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Narcolepsy - Sleep Paralysis

[es] :: Nauka :: Narcolepsy - Sleep Paralysis

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10972 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 20:28 - pre 232 meseci
Pa dobro, nauka je tu da celu stvar objasni sa te biohemijske strane koja je vise-manje jasna (mislim da sam ranije obijasnio NDE kao hemijsku reakciju u mozgu...)

Za neka alternativna, neko ce reci i "dodatna" objasnjenja i postoje razne religije, filozofije i pravci misljenja - inace cuo sam za neke, i jos podosta toga a i nesto mozda doziveo na svojoj kozi... ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 20:36 - pre 232 meseci
Citat:
l1nk: i to redovno krece sa cudnim zvukom na sta i dolazim u to polubudno stanje.

Da da, to je to ;)
Citat:
Tacno je to za disanje, da se u tom stanju zista odigrava zanimljiva stvar i bar ja sam cesto imao osecaj i misao da nedisem ili da mi disanje nije vise automatizovano, vec da ga sam moram kontrolisati, sto nimalo nije lak posao...

Da, to bi bilo super, ako bi se disanje moglo u potpunosti kontrolisati, a da ne ispadnes iz tog stanja.

Citat:
Ali posto se malo zanimam za REIKI i Svet Energija meni licno je nesumljivo da lako moze da bude i jedan od manifestacija Svesti sto kazu "People can fly!", ali da nebi mnogo opterecivao tim temama..Cilj mi je bio da potvrdim da se to desava mnogima i da do sada niko nije stradao, i netreba paniciti iako je osecaj malo nezgodan...

Slazem se sa tobom - ni ja ne znam nekoga da je stradao od ovoga, a i nesto nemam osecaj da mi je mozak ostecen. U svakom slucaju ne treba paniciti, ali ni preterivati ako se mnogo gusis...najbolje bi bilo kada bi i disanje moglo da se kolko tolko kontrolise...Sto se tici Reiki - nisam ga proucavao, ali mogu samo jednu stvar da ti kazem - slobodno izucavaj sta hoces, ali nikom nemoj do kraja da verujes. Veruj samo sebi i svom osecaju.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 20:36 - pre 232 meseci
Ivan Dimkovic sve je moguce i nesumnjam u znanje koje posedujes vezano za nauku, stim da sam ja licno resenje za svoje potrebe pronasao upravo u tom spiritualnom svetu koja su meni licno pomogla , e sad da li se radi o autosugestiji ili necemu drugom, meni je pomoglo a to je najvaznije zar ne :)
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 20:40 - pre 232 meseci
As long as it works - naravno da je najvaznije :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 20:56 - pre 232 meseci
Obožavam teme o snovima. :)

Sleep Paralysis mi se desio par puta - osećaj je zaista odvratan. Najviše mi je ostao u sećanju jedan san koji sam imao pre otprilike godinu dana, noć pre putovanja u Hrvatsku. Tako, u snu, idem ja kolima u Hrvatsku, ćale vozi i tokom celog puta su neke opasne krivine, provalije i slično. Odjednom shvatam da je on zaspao za volanom i u tom trenutku izlećemo iz krivine i padamo u provaliju. Jasno vidim kako mi se trava sa tla sve više i više približava i u trenutku kad je trebalo da udarimo u tlo, ja se "budim".
Pokušavam da se pomerim - ne mogu. Pokušavam da viknem - ne mogu. Da dišem - ne mogu. Osećaj je užasan, totalna paraliza, kao da umirem. Nakon nekog vremena sam se uspešno "vratio u san", a kad sam se konačno probudio sve je bilo normalno... Naravno, samo što sam se gadno tripovao tokom celog puta u Hrvatskoj... :)

Što se OOBE (astralne projekcije) tiče, i tu sam imao jedno iskustvo. Barem ja mislim da jesam. Problem je u tome što sam se te večeri overdozirao Dramaminama (deco, ne pokušavajte to kod kuće - u pitanju je najgora psihoaktivna supstanca sa kojom sam imao kontakta, a može se legalno kupiti u svakoj apoteci...), pa mi nije baš najjasnije to sećanje. Uglavnom, u jednom trenutku sam ležao u svom krevetu, a već u sledećem sam sedeo za kompjuterom i pokušavao da nešto uradim. Kad sam pogledao na krevet, tamo sam ležao!! Mislim da mi se "astralno telo" istog trenutka vratilo u fizičko, pošto sam tako skočio da verujem da se cela kuća protresla kad sam se prizemljio... :)

Uh... ovo mi je jedan od dužih postova... ajde još jedan primer... :)
Da li vam se nekad desilo da u polusnu, kad legnete u krevet, odjednom pomislite da hodate ulicom, igrate neki sport ili nešto slično? Meni se to veoooma često dešava. Problem je u tome što nisam skroz utonuo u san, ali moj um veruje da se to zapravo dešava. Takođe, mozak još uvek ima kontrolu nad pokretima. Da ilustriram kako to izgleda....
Legnem u krevet, utonem u polusan. Odjednom se nalazim na košarkaškom terenu i vidim kako lopta ide prema meni. Pokušavam da je uhvatim, ali zapravo tako zveknem rukama u zid pored kreveta da mi sledeći dan izađu modrice...
Ili ovo... Kontam da idem ulicom, vidim stepenice ispred sebe. Pokušam da se popnem, a zapravo udarim nogom o ivicu kreveta... Užasno...
Da ne govorim o tom šoku kad skontam da ono što sam malopre video zapravo nije bilo stvarno. Kod sna je drugačije - imaš vremena da se razbudiš, dok se u ovom slučaju prelazak iz sna u javu dešava momentalno. Užasan osećaj...


Uf... Kao što rekoh, obožavam teme o snovima... :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 21:05 - pre 232 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Za neka alternativna, neko ce reci i "dodatna" objasnjenja i postoje razne religije, filozofije i pravci misljenja - inace cuo sam za neke, i jos podosta toga a i nesto mozda doziveo na svojoj kozi... ;-)

Eto vidis ;)
Inace, pogresno je ne dozvoliti nauci da objasni i ove stvari - kompletna nauka i jeste nastala na nasim iskustvima i opazajima, zar ne? E sad, imali smo davno jednu raspravu gde sam ja tvrdio da je pomocu nasih 5 cula nemoguce naucno objasniti sve pojave tj. sagledati realnost, i da smo u stanju da vidimo samo deo realnosti, dok si ti tvrdio da je pomocu raznoraznih naprava moguce obuhvatiti celokupnu stvarnost. Elem, ja i dalje tvrdim da smo ograniceni zbog nasih cula, ali takodje mislim kada bi uspeli da se razvijemo da recimo svi budemo u stanju da spoznamo jos neke dimenzije realnosti, kao na primer na ovaj nacin o kome smo ovde diskutovali - e tad bi bilo mnooogo mnooogo posla za nauku ;P
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 21:12 - pre 232 meseci
Mislim da su to 2 pogleda na istu stvar - licno volim da se drzim onog baziranog na cinjenicama merljivim sa nasih 5 cula :-) i do sada nisam imao razloga da sumnjam u njega, ali naravno volim da cujem i svako drugo objasnjenje, ako nista drugo - to su vrlo interesantne stvari.

Uzged - da doprinesem diskusiji i problematicnim budjenjima, u tih par puta kada sam imao probleme sa tim, secam se da sam jednom imao "perpetualni san" - tj. da sanjam a mislim da sam se probudio i nekoliko puta se "probudim" u snu, i posle nekog vremena u snu ukapiram da i dalje sanjam i da se krecem po necemu sto nije realnost :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 23:06 - pre 232 meseci
Dobro, to se desava cesto, ali to je obican san. Bas je dobra fora kad ukapiras da sanjas i da mozes da radis sta hoces. Medjutim uvek nekako kratko traje - jednom sam propustio da opeljesim neki supermarket pun nekih doyaya cokolada, a jednom sam se bas bio nameracio na neku extra dobru ribu (bila je gola naravno) al sam se probudio brzo ;(
Mada, postoji i tumacenje po kom je i san ustvari astralna projekcija, samo u snu se prelazak(izlazak) desava nesvesno i nekako automatski, i zato i nema svih onih neprijatnosti koje se dozivljavaju u svesnom stanju.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 23:10 - pre 232 meseci
Imao sam iskustva sa ovim (probudis se, ali ne mozes da se pomeris), ali predpostavljam i zbog cega. Pre 3-4 godine sam bio zaludjen za Astralnu Proekciju i vezbao sam oko godinu dana. Prestao sam to da vezbam jer sam postao skroz pogubljen i posle toga je pocelo ovo da mi se desava, samo sto (iskreno) nisam imao mu*a tada da probam da izadjem u astral (jednostavno nisam bio spreman i oladio sam se od toga...).

Osecaj je ODVRATAN ali stvarno ODVRATAN. Bitno je samo da ne panicite nego probajte odmah da zaspite ponovo, jer ume da bude zajbano ako se uspanicite pa se jos vise "probudite".

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao abishai dana 13.04.2005. u 03:41 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis12.04.2005. u 23:48 - pre 232 meseci
Pa izgleda da si uvezbao dobro ;) Zasto sada kada se probudis ukocen, jednostavno ne probas da izadjes? Stvarno mislim da ne moze nista strasno da ti se desi, probaj, makar na kratko. Zanimljivo je i to da je ta situacija sto se vise plasis sve odvratnija - tako da je mozda taj osecaj "odvratnosti" u velikoj meri posledica strahova! Jer ja kad "izadjem" neprijatan osecaj cini mi se da nije vise toliko izrazen - osim sto tada postoje realni strahovi od nepoznatog jer si svo vreme potpuno svestan situacije u kojoj se nalazis. Opet ako se bas plasis, i ako ti je to toliko odvratno mozda je bolje da iskuliras situaciju, nemoj sad da ispadne da te ja nagovaram pa da ispadne neko s***** ne daj Boze...Ako iskuliras situaciju nekako mi je logicno da ce i to stanje vremenom da nestane - kao kad vezbas bilo sta pa prestanes...jos neko vreme ostaju vidljivi znaci vezbanja, pa nestanu...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 01:18 - pre 232 meseci
Ajde sad... zapali me ponovo

Ma batalio sam... doduse i dalje imam zelju da probam.... . Ali eto... znas kako je kada prestanes, posle ti nije svejedno, da mi se to desilo tada uh... bio bih neverovatno srecan
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.85.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 01:53 - pre 232 meseci
Ma bre nemam muda da se vratim da spavam posle ovog tripa :( Kakvi astral Projection :) Jel se ovo leci :) ???? Necu ovo da mi se opet desi Ko bre da sam ziv sahranjen i ne mogu iz groba da izadjem :) dobro sad u kill bill 2 neko to i uspe.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 02:29 - pre 232 meseci
Citat:
abishai: Ajde sad... zapali me ponovo :)

Ma batalio sam... doduse i dalje imam zelju da probam.... :). Ali eto... znas kako je kada prestanes, posle ti nije svejedno, da mi se to desilo tada uh... bio bih neverovatno srecan :)

Xe xe stvarno ne znam sta da ti kazem ;) Ne kontam, kazes da si prestao sa time ali zapadas u stanja ukocenosti - odalte pa do izlaska te deli samo tvoja volja - u tom stanju jednostavno nije potrebno nista posebno da radis, osim da jednostavno pozelis da se kreces kao i normalno sto to cinis (odnosno ovo vise lici na neko puzanje), samo sto nece hteti telo da ti se krece, vec duh - simple as that ;) Bar tako je kod mene, ja nikad nisam ni koristio neke posebne tehnike, vec to dodje samo od sebe. Vidim da zelis, ali i da se plasis toga...ne znam sam odluci...mislim da nista ne gubis ako probas...Pozdrav.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 02:44 - pre 232 meseci
Citat:
the.kum:Ne kontam, kazes da si prestao sa time ali zapadas u stanja ukocenosti.


Veruj mi ni ja. Dok sam vezbao nije mi se to ni jednom desilo, kada sam prestao desilo mi se 5-6 puta do sada??

Znam da je to ona "poslednja faza" kroz koju se prolazi, ali jednostvano.... ne znam, ne bih to da probam, odkud znam da ne pocne to posle cesce da mi se desava, ipak (paraliza) nije bas prijatan osecaj.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.86.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 02:56 - pre 232 meseci
Izgleda da te vezbe imaju odlozeno dejstvo To jeste korak do odvajanja, mada je to kod mene ko sto rekoh ujedno i prvi korak, jer samo od sebe dodje. Paraliza je valjda potrebna upravo iz razloga da bi "duh" iliti astralno telo moglo da izadje...a sad ako bi to praktikovao, pa pretpostavljam da bi ti se to cesce desavalo, mada mozda bi vremenom mogao bolje da kontrolises sve to...Ne znam, nikad nisam probao te tehnike...your choice
Citat:
Silencer
Ma bre nemam muda da se vratim da spavam posle ovog tripa Kakvi astral Projection Jel se ovo leci

Jok Sad si gotov U Lazu ce te strpaju Xexexe...iskuliraj bre
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 07:46 - pre 232 meseci
Zanima me na koji nacin ste vi uvezbavali Astralnu Projekciju ? Moja iskustva se osnivaju uglavnom na raznim tehnikama meditacija.

Ince nema tu leka, nije ni potreban. Ko jednom otkrije sto the.kum kaze da smo ograniceni zbog nasih cula, Svest ce teziti ka samoprepoznavanju... A najbolje resenje je prepustanje, gde se olaksava da "Um" lakse prihvati njemu nepoznato...poz :)
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.244.197.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 12:19 - pre 232 meseci
Uh ovo se i meni neki put desi i nimalo mi nije bilo prijatno prvih nekoliko puta ali kao sto su neki vec rekli samo se opustite i sve ce biti u redu ...
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 12:59 - pre 232 meseci
Ovo sa paralizom mi se do sada nije desavalo...I nadam se da nikad nece...Kako ste vi opisali,izgleda kao mnogo gadna stvar?
Nego,jel se desavalo nekome (sigurno jeste) da se u onom periodu dok pokusavate da zaspite,odjednom cimnete kao da vas je nesto opalilo po glavi?Ja uvek pomislim da sam pao sa kreveta :) Zasto se ovo desava (trzanje)?


Pozdrav
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 14:18 - pre 232 meseci
Ako cemo da gledamo sa "spiritualne" strane, astralno telo je krenulo da ti klizi iz tela i onda se odjednom naglo vratilo u telo (verovatno se nisu otvorile sve cakre itd... itd...)
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Narcolepsy - Sleep Paralysis13.04.2005. u 15:27 - pre 232 meseci
@andrej
Pročitaj moj post iznad, treći paragraf... Verovatno mislimo na istu stvar...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Narcolepsy - Sleep Paralysis

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10972 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.