Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

materijali i oprema za zavarivanje

elitemadzone.org :: TechZone :: materijali i oprema za zavarivanje

[ Pregleda: 21952 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon materijali i oprema za zavarivanje16.04.2005. u 22:07 - pre 230 meseci
pozdrav ljudi. interesuje me gdje se u Beogradu moze kupiti razni matrijal za zavarivanje (elektrode i aparati). Prvenstveno mislim na aluminijum i njegove legure, specijalne celike itd. ako se moderatori budu ljutili saljite mi adrese na private.


 
Odgovor na temu

slovi81

Član broj: 47855
Poruke: 5
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje11.05.2005. u 00:17 - pre 229 meseci
sta planiras da varis sa tim aparatom,ako nije tajna,posto se ja bavim livenjem aluminijuma pa znam po nesto oko toga. a aparat ti nije problem naci,za elektro zavarivanje ti je potreban el.aparat na jednosmurnu struju (to mozes da namestis i od obicnog aparata samo treba da dodas 4 diode koje ce da isprave naizmenicnu struju u jednosmernu-klasican GRECO spoj),a moze da se vari i sa argonom,ma da ima i drugih prica za zavarivanje AL koje licno nisam isprobao ali sam cuo (autogeno, CO2...)
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje13.05.2005. u 12:59 - pre 229 meseci
kad vec pomenu to jel moze fora sa grecom na obican el lucni da radi kao co2 uz potrebnu opremu( valjci za dodavanje zice i gas )
 
Odgovor na temu

slovi81

Član broj: 47855
Poruke: 5
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje18.05.2005. u 20:53 - pre 229 meseci
moze,nov co2 ti je oko 350€ od 160A,pravjleni da ga kupis ti je oko 250€, tebi bi bilo potrebno da doplatis oko 180€ da ti to napravi ,sa majstorovim valjcima, manometrima,crevima...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje18.05.2005. u 21:56 - pre 229 meseci
Nemoj da se zezas i probas da zavarujes aluminijum CO2 aparatom...


Autogeno zavarivanje aluminijuma je prosto ako imas dobar topitelj, a oni su sad pristupacni,
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje19.05.2005. u 19:01 - pre 229 meseci
Moze da se zavaruje aluminijum sa co2 APARATOM ali ide argon umesto co2 gasa i keramicka dizna. Znaci alat isti oprema materijali drugi.
Nego jel to moze samo da se nakaci taj pravljeni deo da bude dodatak na one dve kleme.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje19.05.2005. u 19:08 - pre 229 meseci
Ako ubacis argon i zamenis diznu to prestaje da bude CO2 aparat ipostaje argonski :)

Ugrejani aluminijum redukuje CO2 i moze doci do vrlo opasnih situacija.

 
Odgovor na temu

elf
Nebojsa Lazovic
Beograd

Član broj: 4145
Poruke: 46
*.ibis.co.yu.



Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje07.09.2005. u 10:12 - pre 225 meseci
Kada smo vec kod varenja ... Moze li neko da napise koji su tipovi varenja najrasprostranjeniji, tipovi, prednosti , mane, za sta se koristi koji tip varenja, cene. Mislio sam kao neki obrazovni info na temu varenja.
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje07.09.2005. u 13:29 - pre 225 meseci
hNisam se bavio varenjem ranije jer za celik smaram matorog, ali me veoma interesuje aluminijum kog sam uvek izbegavao samo zbog nemogucnosti klasicnog elektro zavarivanja iako mi je njegova zadovoljavajuca cvrstina, lakoca i nekorozivnost uvek bila interesantna. Znaci, mene takodje zanima neko poredjenje iskusnih ljudi u smislu jednostavnosti zavarivanja, kvaliteta i izgleda vara (postoji li nesto kao sljaka kod alu zavarivanja) argonskog zavarivanja aparatom sa zicom i autogenog zavarivanja.
Dali je aparatom sa zicom moguce finije zavarivanje nego autogenim aparatom?
Koje su cene opreme? Pretpostavljam da boce mogu da budu polovne.

@McKraken
Citat:
Autogeno zavarivanje aluminijuma je prosto ako imas dobar topitelj, a oni su sad pristupacni

Sta znaci "dobar" topitelj?

Citat:
Ugrejani aluminijum redukuje CO2 i moze doci do vrlo opasnih situacija.

Molim te pojasni

Unapred hvala!

[Ovu poruku je menjao fibra dana 07.09.2005. u 14:36 GMT+1]
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje07.09.2005. u 16:40 - pre 225 meseci
Kad zavarujes autogeno (zicom i plamenom) moras da dodas topitelj. U principu je mesavina boraksa i jos ponekih zezalica koja ti omoguce da se povrsina aluminijuma otvori i zalepi zavar.

Za TIG i MIG postupke:

http://www.lincolnelectric.com...e/articles/content/alumfaq.asp



Aluminijum je sposoban da redukuje CO2 jer mu je oksidacioni broj uvek +3. U praksi to znaci (banalizovan primer) da imas jako puno C atoma koji ce preci u CO i imaces jako otrovne gasove svuda oko sebe dok zavarujes. POred toga, ako aluminijum (koji je retko kad cist Al vec legura sa npr. magnezijumom) moze doci do pozara jer Mg ubrzano gori u CO2 atmosferi. Itd.. Argon ili mesavina argona i helijuma su ono sto ti treba za zavarivanje u zastitnojh atmosferi :)
 
Odgovor na temu

gorcilo

Član broj: 46707
Poruke: 266
*.yu1.net.



+1 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje12.09.2005. u 15:08 - pre 225 meseci
Da li samo treba zameniti diznu i dodati argon,da bi co2 postao argonac?Da li treba da se jos nesto izmeni?Inace imam co2 od 200A, ima valjda dovoljnu snagu da vari sa argonom.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje01.02.2007. u 08:42 - pre 208 meseci
Ako mogu da ponovim pitanje, ali da mi odgovorite na PM, posto moderator brise ovu poruku kako ne bi doslo do reklamiranja. Jos jednom se izvinjavam ako nisam u pravu, a moderator ako smatra da nije u redu neka slobodno obrise. Nema problema.

Zna li neko kod koga mogu odneti jedan (cini mi se) aluminijumski deo da mi zavari?

Znaci...PM. Hvala unapred.

YU2MP
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: materijali i oprema za zavarivanje01.02.2007. u 11:19 - pre 208 meseci
Pozdrav,

sasvim je OK da zajednicki razumemo ono sto forum treba da bude i da zajedno tragamo za resenjima. Mislim da je ovako napisano jedno skroz prihvatljivo resenje, u sklopu teme sa svojom sustinom, dodata poruka sa naglaskom na privatnom obavestavanju, meni je to skroz kako treba.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: materijali i oprema za zavarivanje

[ Pregleda: 21952 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.