Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koliko košta kondenzator od 2200 microF i 6,3V ?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: koliko košta kondenzator od 2200 microF i 6,3V ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8541 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
195.252.85.*

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: koliko košta kondenzator od 2200 microF i 6,3V ?25.04.2005. u 11:42 - pre 232 meseci
Citat:

...
ali oni ne razumeju nas da konstatacija kvara iznosi 95 % posla i vremena i da ja nemogu da "vizuelno" procenim sta je sve neispravno, vec moram da zavrsim posao do kraja da bi izvrsio kalkulaciju. Obrnuto je recimo kod auto mehanicara koji ti za 5 minuta konstatuje kvar i onda zna koji ga posao ceka i da predvidi koliko ce vremena potrositi za sve to, pa oni onda ispadnu posteni a mi lazovi
...

Imao sam slučaj da me je čovek skoro ispljuvao jer nakon vizuelnog pregleda nisam znao šta je sve neispravno na TV-u i koliko će to da košta. Kaže taj isti: "Kad ja s čovekom pogodim da mu orem njivu, ja odmah vidim koliko će to posla biti i kažem mu cenu...".
Pfff, na ovo nisam imao komentara, samo sam poželeo da mi više nikad ne dođe na vrata...

Citat:

...
Ispricacu jos jednu anegdotu. Covek odnese TV kod majstora i ovaj mu konstatuje kvar (kaskada), kaze cenu i musterija odustane. Majstor ne naplati konstataciju kvara a "pametna" musterija zivka telefonom ostale majstore i pita koliko kosta ugradnja kaskade. Na kraju ode sa kaskadom kod najjeftinijeg majstora i ovaj mu ugradi kaskadu. Kada je posao zavrsen majstor naplati uslugu a musterija ga pita: A zar necete da ukljucite TV da vidimo jel radi? A ovaj mu kaze: Mene to neinteresuje. Mi smo se dogovorili da vam za tu cenu ugradim kaskadu a ne da vam popravim TV. "Pametna" musterija ukljuci TV i on neravno neradi. Sta se posle desilo nije bitno. Pozdrav svim majstorima - ko ce da vas brani ako ne sami sebe.

Svaka čast majstoru. Moraću to zapamtiti za ubuduće.

Pozdrav svima
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: koliko košta kondenzator od 2200 microF i 6,3V ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8541 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.