Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja

elitemadzone.org :: TechZone :: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 37893 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja03.05.2005. u 19:55 - pre 230 meseci
Citat:
ali to ipak ne klasifikuje ovu kucu kao plasticnu, ili sa promajom ili kako god je vec okarakterisana u ovoj temi.

Ma promaja je bila moja sala na "lahor" iliti zemljotres koji je autor pomenuo. Naravno da montazne kuce nemaju problema sa promajom. Takodje im je dobra i toplotna izolacija.

Verovatno da bih i ja razmisljao o kupovini montazne kuce da imam tolko novca. Ima svoje prednosti, ali mi i uliva nesigurnost. Zato bi bilo dobro da sto vise ljudi iznese svoja iskusta sa takvim kucama.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&st03.05.2005. u 20:43 - pre 230 meseci
Znam ljude koji imaju takve kuce vec 20 godina i nemaju neke posebne zamerke na njihovu funkcionalnost. Bio sam vise puta u takvim kucama i nemam sta posebno da kazem - na prvi pogled ne primecuje se neka razlika u odnosu na zivot u standardnoj kuci. Pre nekoliko godina kada je bio zemljotres u Mionici, na obicnim kucama su napukli zidovi a na montaznim nista. Videvsi to, 90% ljudi koji su gradili novu kucu tamo odlucili su se za montaznu, a ima i nekih zanimljivih kombinacija klasicne i montazne kuce (to ovi koji su pravili dve kuce kupe obican materijal za jednu i montazni za drugu pa to sve izmesaju i naprave dve identicne kuce). Te kombinovane kuce onda izadju jos jeftinije a zavrse se jednako brzo kao montazne, ali planiranje toga nije za nas vec za iskusne gredjevinare profesionalce.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

AGUSTA
rijeka

Član broj: 56059
Poruke: 20
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja03.05.2005. u 21:30 - pre 230 meseci
dal bi netko mogao bit ljubazan pa mi probao nabavit broj telefona te firme koja gradi kuce ?

hvala
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.132.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja04.05.2005. u 03:21 - pre 230 meseci
Da ne pišemo u dve različite -iste teme , pa moje slike pogledajte na : http://www.elitesecurity.org/tema/111207

vozdra________
fanzo.org
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&st04.05.2005. u 09:51 - pre 230 meseci
Pozdrav,

Citat:
drbogi:
Problem je jer takvom kućom ne možeš da zadovoljiš urbanističke uslove u pogledu spratnosti.


E ovo jeste vec jedan ozbiljan nedostatak koji je zaista, koliko je meni poznato, za sada neresiv. Cim se pojavi P+1+PTK odmah stvar pada u vodu. Ustvari, najcesce to nije uslov urbanista vec limit ali ume da bude smetnja samoj izgradnji. Lako se moze zaobici na nacin da se ne dobije upotrebna dozvola osim u onim retkim varijantama (ne znam vec godinama da tako nesto uopste vise i postoji) da se mora za odredjeno vreme izgraditi po fazama citava kuca ili ode kuca na dobos. To je funkcionisalo u slucajevima kada su prodavani gradjevinski placevi za dzabe prakticno ali je uslov bila takva izgradnja sa ciljem ubrzanog podizanja tipskog vikend naselja.

Sa druge strane, ovo je ozbiljan udarac za neku eventualnu perspektivu nadzidavanja i to zaista stoji. Postoje opcije zidanja donjeg sprata pa onda montazna kuca sa potkrovljem ali ovde vec koketiramo sa klasicnom gradnjom i u praksi ovo je opravdano samo kod kosog placa i poluukopane garaze i podruma te je i ovo kao resenje ipak jedna nepotpuna stavka. Opet, pitanje je koliko je realno i neophodno uopste takvo prosirenje u visinu jednog dana i koliko smo sposobni realno proceniti vlastite potrebe za sebe i naredna nam pokolenja za jedan objektivan period u kome paralelno stanuju u kuci dve do tri generacije. Kod stana je situacija ista, nema prosirenja u najvecem delu slucajeva.
 
Odgovor na temu

TODORIC
Srbija

Član broj: 24708
Poruke: 35
*.r205.logikom.net.



+1 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&st04.05.2005. u 09:57 - pre 230 meseci
Evo da stavimo sve na papir:

- Ako imate plac odlično, a
- ako nemate plac cena: je od 20-60 evra po m2 što nam za temelj od 100 m2 i 200 m2 placa iznosi 4.000 evra.

Struja
- elektroenergetska saglasnost za priključak 3x16A (Elektrovojvodina) iznosi ~ 25.000 din.

Materijal za temelje i ploču od 100 m2
- ( šljunak, cement, kamen, armatura, daske za šalovanjene ) iznosi ~ 300.000 din.

Majstori za izradu ploče
~1.000 - 1.500 evra ( samo izlivanje ploče iznosi od 7 - 10 evra po m2).

Još neke sitnice u odnosu na ukupnu sumu:
- pocinkivana traka 4x25 mm ili 4x30 mm,
- izrada vodovodno-instalacione mreže,
- lopate,
- kolica,
- mešalica ( ako su ozbiljni majstori alat vam neće trebati ) i
- još uvek se nađu neočekivani troškovi ( opštini i raznim javnim preduzećima kojima plaćate harač ).

A najbitnija stvar je da imate keš lovu jer čim idete preko računa sve je nešto skuplje.

Ovo je gruba računica i sve može biti i nešto jeftinije ( uhvatite društvo da vam kopa temelje i pomaže pri livenju ploče ).

Izvođač radova mora da ima licencu za građevinske radove jer ako sve radove izvodite u sopstvenoj režiji kao po komandi se pojavi građevinska inspekcija koja vam udari novčanu kaznu a može vam zabraniti i izvođenje radova na određeni vremenski period.

A kada sve to uradite platite 20.000 evra nekoj od firmi koja pravi montažne kuće (Ivanjica, Krivaja-Zavidovići, ili drugi ) i dobijete samo vašu kuću.

mod napomena:
radi lakšeg čitanja teksta, izvršen je mali "prelom"

[Ovu poruku je menjao secret dana 04.05.2005. u 19:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AGUSTA
rijeka

Član broj: 56059
Poruke: 20
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja04.05.2005. u 11:04 - pre 230 meseci
posto sam ja iz Rijeke a poznato je da kod nas u primorju puse bura.koliko ce trebati toj kuci da kod malo jace bure poleti ko Doroti iz carobnjaka iz Oza ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&st04.05.2005. u 12:08 - pre 230 meseci
Ovaj, u USA je gomila kuca uradjeno po tom principu (montazne) - pa nisam nesto cuo da lete u vazduh, iako tamo vreme u nekim krajevima zna biti vrlo divlje :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

AGUSTA
rijeka

Član broj: 56059
Poruke: 20
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja04.05.2005. u 12:17 - pre 230 meseci
pa i nebi se bas slozio sa tobom...tocno je da je vecina kuca tako napravljena...ali koliko ja znam bas tamo kod tih njihovih "malo" jacih vjetrova to leti na sve strane.

ja sam se jako zainteresirao za takvu gradju kuce,ali kod nas cijene nisu normalne .pa jedino sto mi preostaje da vidim sa nekom vasom firmom (recimo http://www.infobiznis.co.yu/mo..._kuce/index_montazne_kuce.html ) kako bi se izvelo da mi oni dodju to odradit.mislim da bi placanje prijevoza i jos nekih dodatnih troskova bilo jeftinije nego u hr placanje 500 eura po m2
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja04.05.2005. u 17:09 - pre 230 meseci
Ako su kod vas kuce tolko skuplje, mozda postoji i neka razlika u kvalitetu. Ja bih se raspitao malo oko kvaliteta tih kuca.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&st04.05.2005. u 17:21 - pre 230 meseci
Pozdrav,

pa ja sam imao takvu kucu u Loboriki (ni 100 km od Tebe) i kupio sam je od Marlesa (Slovenija). Tada sam placao 310 DM/kvm plus prevoz od Slovenije (samo 60km su davali) pa plus dva fizikalca koja im dajes na raspolaganje (bila je i varijanta nesto jeftinija da im das i stolara i jos jednog zanatliju zaboravih kog) i plus temelji i krovna obloga i oluci koji nisu bili obracunati u cenu. Naravno, OZ sam video kao i Ti, iskljucivo na TV-u, nigde nista nije odletelo iako u Rujeci ume da duva i nesto jaca bura zaista. Dakle, ukoliko si mislio da ces videti Strasilo, Lava i Limenka, ne bacaj pare na montaznu kucu

btw, njihove malo jace vetrove imas samo na Atlantskoj (istocnoj) obali i ne mozes ih uporediti cak ni sa Senjskom burom, daleko su postojaniji i jaci.


Todoric, racunica je bliska realnoj ali ovde se prica o ploci bez temelja (tzv. novi sistem gradnje, za mene novi ali koga god da pitam svi pricaju da je to stara stvar), dakle izliva se samo ploca. Kuca u mom neposrednom komsiluku je stara nesto preko deset godina i na istom je principu. Ostale racunice su solidno tacne ali cak i da dosegne cena kuce cenu prodatog stana jos uvek ostaje duplo veca kvadratura i dvoriste a da ne pominjem one koji imaju mogucnost da rade u dvoristu (raznorani mehanicari itd) ili one koji rade najbanalniju stvar - kradu struju recimo. Sve ima svojih pogodnosti ili neprakticnostim zaista uvek postoji i citav niz zackoljica koje umeju da zagorcaju zivot ali iz linkovanog cenovnika vidimo da je:

TIP 110

110,46 POVRŠINA neto (m2) bez površine zidova

100,84 POVRŠINA (m2) računajući terase kao 50% površine

18.500 CENA (Evro)

Svaki primerak tipskog projekta se plaća 70 Evra

te nije tesko nastaviti racunicu. Ja sam prosle godine imao pred sobom jednu pravu finansijsku katastrofu prilikom resavanja stambenog pitanja jednog od radnika (adaptacija objekta u njegovom vlasnistvu) gde je odleprsalo celih 8500 eura za podizanje i vracanje krova i blago nadzidavanje platforme za koji kvadrat vise (izuzetan ekvivalent potkrovnim resenjima u montaznim kucama, galerije u dva nivoa). Koliko god ovo smatrao bacanjem novca, moglo se samo izaci u susret ili ne, primera radi, izvodjac cak nije ni sut odneo nego smo morali da ga posebnim putem opomenemo da to uradi, nebitno je za celu pricu.

U tekstu u vezi koga plemisemo izdvaja se i ovo:

Sve ostalo, od poda do krova uz najrazličitije boje i dekoracije, u čak 330 modela koji se postavljaju na fasadu ili zidove unutar stana, i više od 36 različitih vrsta profila prozora i vrata dobija se od CSM i Eteks fiberglasa.
...........
Proizvođači i izvođači su otišli i korak dalje tako da kupci kuće od 100 kvadrata za 20.000 evra mogu da biraju i od kakvih će pločica srediti kupatilo, kakvu boju sanitarija žele, kao i da li bi hteli brodski pod ili aluminate.



Ovi unutrasnji radovi su jedan zaista interesantan detalj, pogledajmo samo koliko kostaju ovakve stvari u slucaju stana kada recimo dotraju ili se iz drugog kakvog razloga moraju zameniti
 
Odgovor na temu

grunger_
NBG

Član broj: 6431
Poruke: 158
212.200.23.*



+3 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja08.05.2005. u 14:46 - pre 229 meseci
Upravo sam chuo da jedan porodichni prijatelj koji negde u blizini Zablja ima montaznu kucu ima velike muke sa mishevima, ne zna kako da ih se oslobodi, svuda su rupe po zidovima...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja08.05.2005. u 15:36 - pre 229 meseci
Macka? A moze i machor :-)

Salu na stranu, i gipsani pregradni zidovi (poznati ovde po firmi knauff) su takodje raj za mishove ako se isti, jeli, zapate.

Ranije (a i danas) su ljudi ziveli i u komplet drvenim kucama. I opet su se nekako sa misevima snalazili. Nesto mi se i ne cinu da se mishu bas zzvace kompositna ploca od fiber vlakana i smole :-)
 
Odgovor na temu

Shoneprime

Član broj: 178346
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.brvnare.net


+3 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu18.05.2012. u 10:33 - pre 144 meseci
Kuće Kanadsko - Ruskog stila, tačnije brvnare ili drvene kuce. Pravi se od punih oblica preko 200 mm prečnika što je dovoljno za Sibir gde su zime mnogo rigoroznije.
Prave brvnare od punih oblica imaju epitet najlepših brvnara i one se jedine mogu nazvati pravim brvnarama. Danas ljudi naprave kucu od dasaka, poluoblica, greda i nazivaju je Brvnara :) smesno (To su DAŠČARE )
Brvnare su po mnogome efikasnije i bolje od zidanih kuca. Pre svega vlaznost u njima je optimalna jer zidovi dišu i mnogo je zdravije i prijatnije živeti u njima. Kako se razvija gradjevinarstvo u Evropi ima i dalje dobro džeće brvnare koje imaju i preko 800 godina, zahvaljujući raznim premazima za održavanje drveta, kao što su premaz drveta protiv požara i premaz proti žižaka i insekata. Zato je bitno da se ovakve kuće redovno održavaju.
Boravak u njima je kao u nekoj banji, osećaćete se zdravije, odmornije a i sam miris drveta ima pozitivno dejstvo na ljudsku psihu...sve u svemu drvo je prirodan materijal i te kuće se prave od 100% prirodnog materijala.
Drvo je čak 5 puta bolji izolator od zida-cigle zato 20 cm balvani od brvnara zamenjuju kao zid-ciglu od 1 metar. Zato su ove kuće zimi tople a leti hladne.

Evo kako izgledaju te kuće :



Izvor :

http://www.brvnare.org
 
Odgovor na temu

radivojepa
Nenad Radivoje
Web majstor
Pancevo

Član broj: 318022
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.zeolitprodaja.com


+1 Profil

icon Re: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra14.09.2022. u 11:23 - pre 18 meseci
Nasao sam jos jedan bolji sajt za izradu brvnara od celih oblica

[url=]https://www.brvnare.net[/url]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kuće po kanadskom receptu - "Stan" za 20.000 evra - kvadrat 200 evra. Uslov:plac, ploča, voda&struja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 37893 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.