Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷

elitemadzone.org :: TechZone :: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 39805 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.05.2005. u 16:31 - pre 229 meseci
Prirodni metod je osa potajnica ... (ona vrlo tanka, sa vidljivom vrlo dugom, tankom iglastom zaokom od jedno par cm) mada, onda posle toga imas male ose potajnice u parketu, ali one nece tu da se zadrzavaju, nego kad pojedu gada, razviju se u odrasle izbuse izlaz do povrsine i odlete (ne obavezno tim redosledom), a ne vracaju se ako tu nema njihovih zrtvi - drugih larvi drvotocaca.

Ali, ima dva problema: kako ih nahvatati i kako ih navesti da "obrade" parket
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷02.06.2005. u 16:43 - pre 229 meseci
Zeleo bih da se zahvalim svima na pomoci. Ako vas zanima resenje problema, onda redom:

Neko nenormalno krckanje mi je jelo zivce danju i nocu, posto je parket dobro izjeden pretpostavio sam da je u njemu problem. Poslusao sam Zorana i kupio Ksilolin u poljoprivrednoj apoteci. Kad sam izneo sve stvari iz sobe da bih premazao parket ispostavilo se da se krckanje premestilo u pretsoblje. :) Umesto u parketu crvotochci/drvotochci su se nalazili u drvenim stocicima. Tako da je problem resen sa manje muke, ali sam izgleda dzabe kupovao sredstvo. :) Sto se stocica tice, upravo se ispostavilo da je problem bio sto su kupljeni od nekog privatnika koji ih je napravio od loseg drveta koje nije mazano ksilolinom i u kome su se nalazile larve.

Eto to bi bilo to.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.51.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷03.06.2005. u 01:54 - pre 229 meseci
Ne moraš bacati stočić.
Špric i iglu i polako sipaj u rupice. Ako nema rupica , onda istim tim špricom polako sipaj na drvo , ono će istog momenta upiti.
Tako se restauriraju stari nameštaj , rariteti... prefarbaju i opet su ko novi (stari).
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Dejan027

Član broj: 101877
Poruke: 3
77.46.187.*



Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.08.2007. u 10:41 - pre 201 meseci
Imam isti problem.Posle nekoliko godina od postavljanja parketa pocelo je da se javlja krckanje.Na kraju mi je pala luda ideja. Parket koji sam mogao da izvadim sam stavljao u mikrotalasnu pecnicu (otprilike na 3 min.) i za divno cudo u tom parcetu nema vise da krcka!E sad sledi pitanje. Kako sa onim parketom sto ne mogu da izvadim? Razmisljao sam se da rasturim mikrotalasnu i izvadim taj generator pa da ga usmerim direktno gde krcka.Sta mislite dal moze to da se izvede?
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.cable-2.sattrakt.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.08.2007. u 21:28 - pre 201 meseci
Ovo bi mogla biti i provala , ali i ideja godine !!!!
Pročitaj ( ako te ne mrzi) šta sam napisao sve gore.....pa mislimmmm...moraću da otvorim agenciju za savetovanje
fanzo.org
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.08.2007. u 21:57 - pre 201 meseci
Jeeeeee ljudi mislim stvarno.........

Citat:
Razmisljao sam se da rasturim mikrotalasnu i izvadim taj generator pa da ga usmerim direktno gde krcka.Sta mislite dal moze to da se izvede?


Moze da se izvede ali je jako OPASNO i mogao bi da nastradash, zato se nemoj igrati.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
87.250.111.*



+40 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.08.2007. u 22:45 - pre 201 meseci
Slična diskusija se prije nekoliko godina vodila na Sezamu. Nadam se da se user sevnik neće ljutiti što ću ovdje prenijeti dio onoga što je on tada pisao:
...
Budi siguran da nisu stenice. Rupu u drvetu može da napravi samo insekt sa specijalizovanim viličnim aparatom i još specijalizovanijim probavnim traktom, na našim prostorima ima ih nekih tridesetak vrsta. Rupice koje si video su otvori koje je imago, pošto je u tvom nameštaju već završio višegodišnji stadijum larve, napravio kada je izlazio da se pari, tj. da položi još jaja u tvoj nameštaj. E sad, sami otvori koje ženka napravi legalicom su mikroskopski i može ih poznati samo stručnjak.

Poenta je, nemaš ti problema sa stenicama već sa tačkastim drvotočcem ili nečim sličnim. Onog trenutka kada vidiš rupice, već je kasno. Jedini način da ih uhvatiš na delu je da u gluvo doba noći, kada je tiho, uzmeš stetoskop, prisloniš na nameštaj i osluškuješ. To, začudo, vrlo lako polazi za rukom (ili krilom, kako hoćeš) detlićima, ali ljudima teško. Ipak, najverovatnije je da se radi o insektu koji je razvoj počeo još na stovarištu, dok je tvoj nameštaj bio obična daska i koji nema šanse da položi jaja u suvoj sredini u stanu. Ali ako je gore pomenuti tačkasti drvotočac ili hrastova strižibuba, zlo i naopako.
...
Štetu u drvetu prave larve insekata, čitaj crvi. U drvetu su se našli tako što je nekada davno, moguće i pre prerade drveta i ugradnje, imago, čitaj odrasli insekt, položio jaja. Rupice koje nastaju polaganjem jaja su mikroskopske i ne mogu se videti. Jedini način da otkriješ prisustvo crva u drvetu je osluškivanjem. Tipično, larva mirno gricka drvo i razvija se, a vlasnik zaraženog nameštaja nema pojma. Sad, drvo nije mnogo hranljivo pa razvoj jedne larve traje po više godina. Kada se dovoljno ugoji učauri se, što naravno takođe nećeš videti i preobrazi u imago. Odrasli insekt nema šta da radi u drvetu pa progrize izlazni otvor i napušta drvo u potrazi za seksom. Izlazni otvori su rupice koje si video. Dve rupice samo znače da su dva imaga napustila drvo. Moguće je da unutra ima još larvi koje nisu stigle da završe svoj razvoj, ali to ćeš veoma teško pouzdano utvrditi. U svakom slučaju, insekticid koji si ušpricao je dragocen jer je verovatno pokokao sve ostale larve u blizini. Ponovi ti to za svaki slučaj.

Takođe je moguće da su dva imaga posle ludog provoda ponovo položila jaja u tvoj nameštaj. Moguće, ali malo verovatno, jer je nameštaj u stanu vrlo suv, tipično od 8 - 12% ravnotežne vlage, a to su uslovi koji odgovaraju samo malom broju štetočina. Kako god, nemoj očekivati da ćeš znati rezultate za 2 - 3 dana, započeo si bitku koja traje mesecima ili godinama.
...
 
Odgovor na temu

Dejan027

Član broj: 101877
Poruke: 3
77.46.202.*



Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.08.2007. u 22:48 - pre 201 meseci
Mislio sam da pri tom pokusaju budem na bezbednoj udaljenosti na primer u drugoj sobi i sa zatvorenim vratima.Napominjem da kod parketa koji sam stavljao u mikrotalasnu nije se cak ni lak ostetio, a nema vise krckanja!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.08.2007. u 23:56 - pre 201 meseci
Citat:
apex: Moze da se izvede ali je jako OPASNO i mogao bi da nastradash, zato se nemoj igrati.
Zasto da nastrada? Samo ukloni vrata i mikro postavi tim otvorom ka parketu i eto uzivanja! Za svaki slucaj na parket stavi porcelansku pocudicu sa vodom, da generator ne crkne odmah i iz daljine kanapom setaj rernu po sobi Drugo pitanje je sta ce biti u stanu (ili podrumu) ispod tvog, da ne pocnu sijalice da se pale same od sebe ili da iz metalnog lustera pocnu da iskacu varnice ?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷27.08.2007. u 01:19 - pre 201 meseci
Samo kuciste mikrotalasne nije napravljeno da "lepo izgleda" i da se "ne isprskas" ili ne znam ti ni ja zasto. Ono stiti od zracenja koja ta mikrotalasna proizvodi.

Uostalom ima na netu 100000000000 tema o stetnosti mokrotalasne, da sada nebi isli off.........

To da li ce neko vuci mikrotalasnu po sobi, supi ili gurati noge od stolica i stolova u nju, to je njegova stvar, ja sam samo napomenuo da bi to moglo biti opasno, ne samo po njega, nego i po veliki broj ljudi koji citaju ovo i koji bi sutra to isto pokusali, verovatno 50% njih pokusavajuci da drze rernu rukama dok to rade.

Iako mozda smrdi po meni je svaki insekticid pouzdanije i normalnije resenje.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
91.148.93.*



+1450 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷19.12.2009. u 23:32 - pre 173 meseci
Ja sam pre nekog vremena sužavao ugradne plakae jer sam ih prepravljao za klizna vrata i nasao sam kanale od crva ali posto se dugo vremena nije nista culo, nisam ni reagovao sa otrovima. E sad, imao sam na izvolte da vidim kako je t sve islo i krenulo posto su u pitanju bile letve od konstrukcije.

Znači ta jedna letva koja je najvise nastradala - sve je krenulo od kore drveta na jednom mesti koja je ostala tokom obrade. Znaci letva nije bila savrsena nego je jedan mali deo bio nepravilan i imao koru koja nije otstranjena. Po meni, moguće je da te crve ili sta vec dobijete pre u drvetu koje ima čvorove jer se taj leptir ili sta tu zavuče i polozi jaja.
Ispravite me ako grečim, moj otac 40 godina nije lakirao parket i nikad nista nije uslo u njega.
Pozz

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Angliana
Zrenjanin

Član broj: 239712
Poruke: 3
82.208.225.*



Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷19.12.2009. u 23:46 - pre 173 meseci
velis 40 god.???...pa da....to ti je dokaz da su svi materijali bili mnogo kvalitetniji nego sad....sad ti je takvo vreme daj da za male pare napravis nesto da lici na orman ili parket i da ga prodas sto skuplje da veliku lovu zaradis a da ne traje dugo godina jer kako bi ti zaradjivao ako bi nesto trajalo godinama??gde je tu profit??hellooooo............ :D

samo 1 primer ako mi dozvolis...nevezano za temu...
ja imam suknju od moje bake ...iz 50te godine proslog veka...i kad god je obucem nema coveka ,zena ili muskarac ,nebitno,koji me nizu pitali gde sam taj materijal nasla i takvu suknju posto se to vise ne proizvodi...a toliko puta sam je zakacila na razne siljke,ostre predmete....i nista!ma nista!suknja i dalje kvalitet br.1!...materijal prosto je kvalitetan...i dalje je kao nova!a pazi stara je 59 godina!!!!!!
Foul appearance hide fair reality!
 
Odgovor na temu

gago007
Petar Miskovic
PG

Član broj: 255850
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷26.03.2010. u 23:41 - pre 170 meseci
ljudi moji pa mene to debilce od zivotinjice izludje. . . .
ali pazite ovo. .. evo upravo sad sam zavrsio.
Pocelo je da kucka i ja sam vidio gdje kucka krcka ili kakko vec i tacno tu gdje krcka sam iskopao PARKET!!! kad sam probio nozem imao sam sta da vidim. . .gore je samo bila povrsina parketa a dolje sve izmrvljeno. . . (To je sve u onoj jednoj dascici da ne pomislite sad nesto :P ) i onda sam uzeo usisivas usisao to izmrvljeno uzo neko sredstvo sto sa njime cistim tastaturu i isprskao sa time dok sam prskao ISKOCILO JE NESTO poput CRVA samo crne boje i dugacko 3-4 milimetra NARAVNO UKOKAO SAM GA i ISPRSKAO na kraj DEZEDORANSom. . . SAD ZA SAD JE TISINA ali cu da uzmem ovaj "ksilolin" i da premazem parket kompletan xD. . . .
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷27.03.2010. u 01:37 - pre 170 meseci
Kojim dezedoransom si ga isprskao? Ima onih dobrih bugarskih...nemoj sa axe. Ne pomaze.
 
Odgovor na temu

gago007
Petar Miskovic
PG

Član broj: 255850
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷27.03.2010. u 10:33 - pre 170 meseci
Neki najjobicniji,koji mije dosao do ruke.
Sve u svemu vise se ne cuje. . . jer taj crvic sto sam ga ufatio i ubio je izgleda bio on.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷27.03.2010. u 20:40 - pre 170 meseci
Mozda ima rodjake koji ce da ti se osvete. Prskaj jos.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷17.06.2011. u 14:43 - pre 155 meseci
Dobro da nadjoh ovu temu .... ne mogu više da živim od žiška .... i u paretu i u nameštaju .... dodje m da sve razvalim sekirom i zapalim u dvorištu ....
 
Odgovor na temu

VOJA123

Član broj: 233124
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷08.02.2012. u 20:51 - pre 147 meseci
Poznata mi je muka, pa evo kako sam je rešio: Osluškivanjem locirao otprilike mesto gde se baškare, zatim uzeo(inspirisan idejom sa mikrotalasnom pećkom) peglu, stavio parče papira preko drveta(da bih ga zaštitio od oštećenja), stavio peglu na papir, podesio na najjače, ostavio peglu petnaest minuta, zatim je skinuo, proverio da li je drvo pretoplo za dodir, pomerio peglu 10-ak cm, opet ostavio, ponovio postupak... Provozao sam tako peglu preko celog sumnjivog područja- i posle toga mir. Nema više grickanja, nerviranja, buđenja u pola noći... Pre toga sam probao varijantu sa zamrzivačem- nije pomoglo, a otrov mi se nije dalo stavljati, u pitanju je spavaća soba. Jedino mi je žao što nisam imao priliku da ih gledam, dok se krčkaju(oni su krivi za moje sadističke porive)
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷09.02.2012. u 06:25 - pre 147 meseci
^Ovo je baš bilo agresivno. Kako sad izgleda lak? Nemoguće da se ne vidi gde je pegla prošla.
 
Odgovor na temu

VOJA123

Član broj: 233124
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷09.02.2012. u 17:14 - pre 147 meseci
Citat:
ctrl alt del: ^Ovo je baš bilo agresivno. Kako sad izgleda lak? Nemoguće da se ne vidi gde je pegla prošla.

E pa ovako, da je agresivno, agresivno je. Toliko me iznerviralo da bi i bacač plamena upotrebio. Sa druge strane, pošto nigde nisam našao rupice, alternativa je bila vatrica. Na sreću, kada je sve prošlo, strasti se smirile, krajnji rezultat je bio sasvim ok. Boja i lak su ostali čitavi, samo na jednom mestu(2x1 cm, izgleda da sam tu držao predugo peglu) se pojavila smola iz drveta- očigledno da je to parče bilo borovina. Nisam morao naknadno ništa sanirati, mada sam bio spreman na šmirglanje, ponovo farbanje i lakiranje. Nisam napomenuo, nije parket u pitanju, već parče nameštaja- deo kreveta, a lakirano je polu mat lakom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Nešto mi jede parket #$ß@&łŁ÷

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 39805 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.