Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko

elitemadzone.org :: MadZone :: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14938 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:23 - pre 230 meseci
ok, sad je zvanicno.

Nauka je novi MadZone.

juce smo saduxu "lecili" zanoktice, danas vodimo rasprave na predskolskom nivou.

secret, ili premestaj/brisi/lockuj ili gtfo.
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

AlexanderTheGreatest
Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:34 - pre 230 meseci
Citat:
vindic8or: re: lova

dobar primer za postavljaca teme

bitno je koliko love imas (veca cifra - bolje), nije bitno kako je imas (kesh, racun, stock bonds, nekretnine etc etc)


nije u pitanju kako je imas nego kako je trosis i zaradjujes, mozes ti da imas 200€ u novcanicama od 50+50+100 ili 10 novcanica po 20 evra, mozes u dinarima, u zlatu to ti je sve isto ali KAKO ga zaradjujes: da li na posten nacin ili ne, da li se mnogo mucis ili ne, onda ti je bitnije i KAKO ces ga potrositi.

Citat:
draganbg82: Primer je i DISANJE.

Nije bitno KAKO dises vec KOLIKO dises, jer ako ne dises dovoljno...


Nije tacno. Zasto nas uce da udisemo na nos a izdisemo na usta. To je KAKO treba disati. A ako ne disemo dovoljno to imash iznad u gornjoj poruci. Nedovoljno znaci uopste ne disati neko vreme. Znaci neko vreme ne unositi vazduh (nishta) u pluca. Ne moras da upumpavas vazduh celim kapacitetom pluca dovljno je upumpavas pola ali je bitnije(zdravije) da pravilno dises.

Citat:
STELLANOVA: Jednostavno.... SEX


Sto se seksa tice, reci mi mozes li ti 10 puta zaredom?
Bolje je jednom, dvaput ali kvalitetno.

Citat:
mungos

Ako ti je bitnije kako si zadovoljio jednu babu, umjesto nekoliko mladih ždrebica, onda zaista...


Ovde mozes da diskutujes o tome da li je bolje sa jednom ili dve babe odjednom tj odjednom sa jednom ili dve mlade zdrebice.
NEMOJ DA MESAS BABE I ZABE, OVAJ, BABE I RIBE, OVAJ, BABE I ZDREBICE!
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

Toyo

Član broj: 45193
Poruke: 227
*.kovnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:35 - pre 230 meseci
Posto sam bio i u jednoj i u drugoj situaciji:

1.Za one koji imaju: vazno je KAKO ce to da potrose.
2.Za one koji nemaju: bitno je KOLIKO ce da dobiju,zarade (novca).

3.Ako si iole pametan uvek tezis da ides iz 2->1

4.Trojka se nikada nece sloziti sa primarnom reciju: KOLIKO, nego ce uvek da radi KAKO.

5.Ako ides na ono pod 3. iz 2->1 (kvota oko 30), kladi se na sebe - ako smes!

Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao Toyo dana 23.05.2005. u 19:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

AlexanderTheGreatest
Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:38 - pre 230 meseci
Citat:
Toyo: Posto sam bio i u jednoj i u drugoj situaciji:

1.Za one koji imaju: vazno je KAKO ce to da potrose.
2.Za one koji nemaju: bitno je KOLIKO ce da dobiju (zarade).

3.Ako si iole pametan uvek tezis da ides iz 2->1

4.Trojka se nikada nece sloziti sa primarnom reciju: KOLIKO, nego ce uvek da radi KAKO.

5.Ako ides na ono pod 3. iz 2->1 (kvota oko 30), kladi se na sebe - ako smes!

Pozdrav!


Kazem da se ne radi o sve i nishta nego mnogo i malo.
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

AlexanderTheGreatest
Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:42 - pre 230 meseci
Citat:
: ok, sad je zvanicno.

Nauka je novi MadZone.

juce smo saduxu "lecili" zanoktice, danas vodimo rasprave na predskolskom nivou.

secret, ili premestaj/brisi/lockuj ili gtfo.


To Secret: Proceni da li je tema za brisanje ili ova poruka koju je vindic8or napisao.
To vindic8or: Zasto se onda upustats u raspravu ako je na predskolskom nivou? Nije rasprava na predskolskom nivou vec si ti na niskom pa ne mozes da shvatis. Procitaj skorije moje poruke.


What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:47 - pre 230 meseci
Dobro bre covece mozes li ti da shvatis da je bitno i kako i koliko?Pitam te onako covecanski...
Stanislave preterano .....
P.S.Da bi nesto naucio moras i da pogresis.Zasto si tako tvrdoglav kada su svi koji su postovali vec srusili tvoju "teoremu"?
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Toyo

Član broj: 45193
Poruke: 227
*.kovnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:53 - pre 230 meseci
Najbolje je mnogo novca-suludo potrosenog.

Malo objasnjenje: ako ima jaaaako puno novca, a nikada ni ne probas kako je lepo da ga trosis - doci ces do jedne (isto tako) sulude situacije, kada budes imao 60+ godina. Eeeej da je meni malo mladosti, ove pameti i samo malkice onoga novca sto sam imao, a nisam potrosio, sta bi bilo...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 18:57 - pre 230 meseci
Naravno da je bitno i jedno i drugo, i ta dva nikako ne idu odvojeno.Naime, ništa ne vredi mnogo ako je loše urađeno, i ništa ne vredi ni dobro urađeno ako je malo.Možeš uzeti bilo koji primer.Recimo, košarkaška utakmica (niti je dobro ako šutneš 100 puta na koš, a pogodiš 30, isto kao što ne vredi da šutneš 30 puta i pogodiš svih 30, ako je protivnik pogodio 31 put), novac (ne vredi mnogo ako umeš da ga potrošiš kako treba ako ga imaš malo, isto kao što ne vredi ako ga imaš mnogo, a ne umeš da ga potrošiš, odnosno potrošiš ga uludo), čitanje (ne vredi ti mnogo ako pročitaš 100 knjiga, a razumeš 2-3, isto kao što ti ne vredi mnogo ako pročitaš 2-3 knjige i skroz ih ukapiraš) itd...Dakle, koliko i kako je jednako bitno i ne postoji način da se odredi šta je bitnije.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

AlexanderTheGreatest
Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 19:30 - pre 230 meseci
Ovo sto je Toyo rekao vise dokazuje moju tvrdju. Kad dodjes u 60+ recices eh da mi je samo malo onog novca pa da ga pametno potrosim.

Citat:
Marko_L: Naravno da je bitno i jedno i drugo

Naravno da je i jedno i drugo bitno ali je KVALITET BITNIJI.

Citat:
Marko_L:  isto kao što ne vredi da šutneš 30 puta i pogodiš svih 30, ako je protivnik pogodio 31 put),

Kako je mogao protivnik da pogodi 31put ako smo bacali po 30 puta?

Citat:
Marko_L: Recimo, košarkaška utakmica (niti je dobro ako šutneš 100 puta na koš, a pogodiš 30, isto kao što ne vredi da šutneš 30 puta i pogodiš svih 30, ako je protivnik pogodio 31 put),


Naravno da je bitnije u prvom slucaju ti je ucinak 30% a u drugom 100% sto dokazuje da je bitnije KAKO a ne koliko.
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

AlexanderTheGreatest
Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 19:36 - pre 230 meseci
Citat:
Downforce: Dobro bre covece mozes li ti da shvatis da je bitno i kako i koliko?Pitam te onako covecanski...
Stanislave preterano .....


Gde su dokazi? Ja sam svoje izlozio na prvoj stranici, pri dnu. Covecanski razumem da je i jedno i drugo bitno ali je KVALITET bitniji.

Jel bolje da imas sto pokvarenih cokolada ili jednu dobru?
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

Toyo

Član broj: 45193
Poruke: 227
*.kovnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 19:43 - pre 230 meseci
Svadjate se oko takvih stvari, gde se nikada necete naci.

Prvo i najvazije je da se dodje do bilo cega u zivotu (na posten nacin - ako je moguce), kada se dodje do toga, onda ono najvaznije gubi smisao, i sada je najvaznije, manje vazno. Video si da mozes, uradio si to sto je trebalo. Tada ti je najvaznija neka druga stvar, za koju si mislio da je potpuna glupost. Kada prodje i to, najvaznije ti je nesto sto ti se pre toga cinilo totalno glupim.

Sta hocu da kazem: Za svakog pojedinca je najvaznije nesto u zivotu, sto drugome nista ne znaci. Potpuno je besmisleno voditi ovakvu vrstu rasprava, koje nicemu pametnom ne vode.

Mislim da je ovo zrelo za zakljucavanje. :)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 20:00 - pre 230 meseci
Citat:
Kako je mogao protivnik da pogodi 31put ako smo bacali po 30 puta?

Upravo si nesvesno pomenuo još jednu stvar koja je jako bitna pored kako i koliko, a to je koga ? (uf, ovo počinje da zvuči perverzno :D).Naime, u košarkaškoj utakmici ti ne možeš da odrediš koliko će puta i kako tvoj protivnik šutirati na koš.U tome i jeste stvar.To se može primeniti i na ostale primere.Isto kod čitanja, veoma je bitno KOJU knjigu si pročitao i razumeo, jer nije isti pročitati i razumeti "Crvenkapu" ili "Napredne tehnike programiranja u C\C++".Tako da opet, ne možeš da kažeš da je bitnije samo kako odnosno bitan je kvalitet, a ne kvantitet, jer ovo prvo ponekad proistekne iz ovog drugog.Mnogo je tu kombinacija, da bi rekao "E to je bitnije i tačka".To ponekad zavisi od slučaja do slučaja.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 20:55 - pre 230 meseci
Filozofija mi je uvek zanimljiva,ali ovo je vec previse...
Ovde nema nikakve teorije vec jedna recenica o kojoj se vec dugo raspravlja a sve zajedno,nema smisla.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 21:32 - pre 230 meseci
Please LOCk, LOcK, LoCK, lOCK
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

AlexanderTheGreatest
Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 22:03 - pre 230 meseci
Pa, ovako da zakljucimo. Vas zadatak je bio da oborite ovu misao i dobro ste se trudili. Ja sam dao previse opstu misao da bi se ona mogla svuda primenjivati. U nekim slucajevima bitno je i "koliko" ali "koliko" nikada nije bitnije od "kako".

A sta mislite o ovome:
Nije bitno koliko zivis nego kako zivis.

Ahil je izabrao kratak ali slavan zivot.
Sta vi mislite?
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 22:16 - pre 230 meseci
A da se ti malo potrudis i das tvoj "dokaz" te tvrdnje, primere (osim Ahila, mada je i taj primer diskutabilan) i tako to... kao svaki filozof.
Zasto bi pisali onolike knjige, ako su mogli da sve smeste na 2 lista papira (da su radili kao ti)?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko23.05.2005. u 23:13 - pre 230 meseci
Ako pod kvalitetom podrazumevas samo ono sto je dobro (ili uglavnom dobro), a pod kvantitetom samo ono sto je lose(ili uglavnom lose), onda si vec unapred uspostavio odnos izmedju pojma kvaliteta i pojma kvantiteta. Prirodno je da ti se onda cini da je ono dobro bitnije. To ti je usadjeno. Nije to nauka, a nije ni filozofija. Nema smisla takve stvari dokazivati, a ni obarati. To su poslovice namenjene obrazovanju, a ne temeljne istine.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko24.05.2005. u 00:36 - pre 230 meseci
Glupost.

Kako može da se donese takav zaključak kad je to u potpunosti subjektivna stvar? Nekome je važnije KOLIKO, a nekome je važnije KAKO. A i to varira u zavisnosti od situacije. Takve stvari ne možeš generalizovati - ako postoji samo jedan izuzetak od tog tvog "pravila", cela tvrdnja pada u vodu.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Toyo

Član broj: 45193
Poruke: 227
*.kovnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko24.05.2005. u 00:41 - pre 230 meseci
Ako postoji jedan izuzetak, onda to potvrdjuje pravilo.

Eh ta filozofija (svaka joj cast), ume da posvadja i najbolje drugare...
 
Odgovor na temu

Manonegra
Toronto

Član broj: 38193
Poruke: 44
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko24.05.2005. u 00:45 - pre 230 meseci
Oprostite, mozda glupo zvuci, ali pade mi na pamet onaj vic:'Brena je Brena, al' dvaput je dvaput!'....Sta je starije koka ili jaje? Moglo bi se ovako u nedogled...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Oborite mi teoriju - Bitnije je kako a ne koliko

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14938 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.