Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Open Source Heretic

[es] :: Advocacy :: The Open Source Heretic

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15037 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 16:36 - pre 230 meseci
Citat:
mulaz: @Sundance
Usporedi Sve plate svih M$ programera.. se ukupno... i pare koje Bill Gates zaradi..

i sad pogledaj kkoliko ima tih programera.. i Bill Gates samo jedan :)


Bill Gates ne radi to što radi radi para. On je više od 30 000 000 000 dolara dao u dobrotvorne svrhe, a svojim potmcima će ostaviti (bar tako on kaže) oko 1% svog sadašnjeg bogatstva.

Citat:
sta se vise isplati? :)


Bill Gates nije do te pozicije došao preko noći. A vjeruj mi, kodirao je bar prvih 10 god :)
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 20:20 - pre 230 meseci
Sad se već pomalo gubim u diskusiji... mnogi su već počeli da koriste neke ekonomske fraze, vjerovatno da zbune protivnika.

Evo za Sundance-a, nekoliko primjera iz mog iskustva, iako mislim da idemo off topic.
- Jednom sam htio da napravim image fajl diskete. Prerovim čitav Internet i nađem samo programe koje treba krekovati da bi radili. Na kraju nađem jedini besplatan - rawritewin (pod GPL licencom). Kasnije saznam da se to na linuksu može obaviti pomoću jedne komande.
- Drugi put sam htio da napravim backup MBR-a, za svaki slučaj, pošto sam petljao sa particionisanjem. Hajde nađi program koji to radi... Nema teorije. Na linuksu je to opet jedna jednostavna komanda.
- Ako sam dobro upoznat, tek od Win XP, se može promijeniti IP adresa na interfejsu bez restarta.
- Ako sam dobro upoznat, na Win se ne može ograničiti IP adresa sa koje se pristupa nekom dijeljenom folderu.
- Kako se na Win XP gase oni dosadni balončići koji se pojavljuju kod sata? I dosadni Wizardi?
- Učitavanje nekih 60 MB podataka u MySQL na Win traje satima, dok na Linux-u, na istoj konfiguraciji, manje od minut. Zašto? Ne znam, niti me zanima.

Sjetio bih se još toga...

Ako FOSS nema budućnosti, uništiće ga konkurencija, nestaće sa tržišta i otići u istoriju, kao i komunizam. Jednostavno. Niko nije isforsirao FOSS kao vještačku konkurenciju. Nastao je iz ničega i postoji. Šta će biti u budućnosti, vrijeme će pokazati.

Kažete da se na GPL ne može zaraditi. Ja citiram Ivana i kažem da IBM i RedHat zarađuju na GPL.
Kažete da je to pljačka GPL programera. Ja ponovo pitam zašto to vama smeta, ako ne smeta GPL programerima?

I idemo u krug...
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 21:08 - pre 230 meseci
Citat:
Not now, John!: Evo za Sundance-a, nekoliko primjera iz mog iskustva, iako mislim da idemo off topic.


Ne idemo offtopic sve dok argumetiramo svoje tvrdnje. Da vidimo ke imaš za nas :)

Citat:
- Jednom sam htio da napravim image fajl diskete. Prerovim čitav Internet i nađem samo programe koje treba krekovati da bi radili. Na kraju nađem jedini besplatan - rawritewin (pod GPL licencom). Kasnije saznam da se to na linuksu može obaviti pomoću jedne komande.


Hm, nemam disketni pogon, niti želim to arhaično smeće od medija imati kad su prazni CD/DVD bagatella :)

Ako se ne varam, dotični se program (rawrite.exe, ili rawritewin.exe) nalazi na većini instalacijskih medija linux distribucija, kako bi spržio boot disketu ?

Dakle, program postoji, problem je rješiv, samo što ga ti nisi znao dugo vremena riješit pa sad tu svoje frustracije nad nama iskaljuješ :>

Citat:
- Drugi put sam htio da napravim backup MBR-a, za svaki slučaj, pošto sam petljao sa particionisanjem. Hajde nađi program koji to radi... Nema teorije. Na linuksu je to opet jedna jednostavna komanda.


Ima jedan, dobiješ ga sa svim win u zadnjih 15 god, zove se debug.com :)

Probaj ovo:


DEBUG MBR.DAT
A
MOV DX,9000
MOV ES,DX
XOR BX,BX
MOV CX,0001
MOV DX,0080
MOV AX,0201
INT 13
INT 20
<enter>
G
R CX
:200
W 9000:00
MBR.DAT
Q


nema teorije, ke? :>

A recimo ako znaš primitivnu extenziju makroasemblera zvanu "C", možeš u < 10 min napisati program/skriptu koji će čitati prvih 512B (tj. 1 sektor) sa "/Device/HarddiskVolume1" preko CreateFileA() ili whatever čitati i pumpati u datoteku/stdout.

A ke će ti uostalom to "MBR bekapiranje" ? Ah da, mora da instaliraš puno distribucija pa svaka pregazi onu prošlu............

Citat:
- Ako sam dobro upoznat, tek od Win XP, se može promijeniti IP adresa na interfejsu bez restarta.


Restartom kompa ili restartom interfejsa? :)

Nekako mislim da si u krivu u oba slučaja :)

Citat:
- Ako sam dobro upoznat, na Win se ne može ograničiti IP adresa sa koje se pristupa nekom dijeljenom folderu.


Ne razumijem u kojim bi scenarijima takvo nešto bilo korisno?

Zar nije 100 puta lakše podesiti ACL nad tim direktorijem? :)

Citat:
- Kako se na Win XP gase oni dosadni balončići koji se pojavljuju kod sata? I dosadni Wizardi?


Imaš ključeve u registryu za to, ali velika većina preferira fancy utils tipa XP Manager kojima to uradiš u par klikova mišem.

Citat:
- Učitavanje nekih 60 MB podataka u MySQL na Win traje satima, dok na Linux-u, na istoj konfiguraciji, manje od minut. Zašto?


Hmmm.....može biti zbog XY razloga, možda si ga loše podesio, možda win port mysql-a ne iskorištava asinkroni I/O koji NT kernel pruža kroz I/O completion portove i sl, i Apache 2.0 je radio brže na win nego na linuxu pod istim opterećenjem, kad su ga prepisali kroz AcceptEx() i sl. API-je.

Citat:
Ne znam, niti me zanima.


Ovo je KATASTROFALNO pogrešan stav. Svoje neznanje i nestručnost ne možeš pravdati nedostacima platforme koju koristiš. Znam ja da je dd više 31337 od debug.com, ali što je tu je.

Citat:
Kažete da se na GPL ne može zaraditi. Ja citiram Ivana i kažem da IBM i RedHat zarađuju na GPL.


Ne kažemo da se ne može, nego ne može zaraditi onaj crv na dnu hranidbenog lanca koji radi za spomenute mastodonte :)

Citat:
Kažete da je to pljačka GPL programera. Ja ponovo pitam zašto to vama smeta, ako ne smeta GPL programerima?


Pa GPL direktno obara cijenu svim programerima, neovisno o platformi. Što prije shvate direktne konsekvence svojih robovskih usluga, možda shvate da GPL nije tako super stvar.

Citat:
I idemo u krug...


Circulus viciosus :-)
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 21:37 - pre 230 meseci
Citat:
možda win port mysql-a ne iskorištava asinkroni I/O koji NT kernel pruža kroz I/O completion portove i sl,

Na kraju da zaključimo... Win 9x/ME je s*****, a jedino NT familija može da parira linuksu. Moguće, nemam velikog iskustva sa NT familijom, ja sam samo običan kućni korisnik računara.

Evo još par bisera. Ovaj mi je najbolji:
"If you change file name, file may become unusable. Do you want to change file name?"

Srpska lokalizacija je prilično loša, UTF-8 podrška je polovična. Na linuksu narežem fajlove na CD sa našim slovima, na WinME su ti fajlovi nečitljivi, a na XP su čitljivi, ali imaju čudne neke nazive.
Nije preporučljivo koristiti naše znakove u fajlovima, pošto je pitanje na kojoj Win platformi će oni biti čitljivi.
Ranije sam se bavio lokalizacijom i hex editom locale.nls fajla na WinME zaključim da podrška za Srpski jezik (latinica) postoji, ali je nećete naći u Regional Settings. (http://www.ambra.rs.ba/)
Mislim da je glupost integrisati GUI u OS, ako želite da vam računar radi kao Web server, router i sl. Samo bez veze zauzima memoriju.

Ma, ima gomila toga što mi kod Win smeta zbog čega je rad na Lin daleko komforniji.

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 21:39 - pre 230 meseci
Citat:

Kažete da se na GPL ne može zaraditi. Ja citiram Ivana i kažem da IBM i RedHat zarađuju na GPL.


Ne znam zasto neces da shvatis poentu - poenta je da GPL programer ne moze da zaradi na softveru kojeg on sam pise, vec zaradjuje neko ko najmanje veze ima sa razvojem tog programa i ko, sve su sanse, ni ne zna ko je taj GPL programer..

To je srz problematike GPL-a - nefer odnos prema onima koji upravo prave taj softver i degradacija ljudi koji su zapravo direktno odgovorni sto taj softver postoji.

Moje pitanje jos stoji - hoce li se vec jednom ovde javiti neko iz firme koja zaradjuje na prodaji GPL softvera ?!

Citat:

Kažete da je to pljačka GPL programera. Ja ponovo pitam zašto to vama smeta, ako ne smeta GPL programerima?


Ko je rekao da to meni nesto smeta? Ja to pricam jer ovde ima i mladjih ljudi koji treba da pocnu da se bave IT industrijom, pa bi bilo lepo da mogu da procitaju sve argumente pre nego sto odluce kako da se postave u svetu oko njih.

A ne samo trabunjanja o "slobodi", "elitizmu" i "zlim korporacijama" - i postanu hrckovi upravo tih korporacija, a da toga nisu ni svesni.

Citat:

Evo još par bisera. Ovaj mi je najbolji:
"If you change file name, file may become unusable. Do you want to change file name?"


Sta je ovde biser - Windows je namenjen obicnim ljudima, i jasno je da ako promene ekstenziju mozda nece biti u stanju da izvrse neke akcije nad fajlom - i vrlo je moguce da vecina ljudi nije svesna toga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 21:43 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Moje pitanje jos stoji - hoce li se vec jednom ovde javiti neko iz firme koja zaradjuje na prodaji GPL softvera ?!


nece.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 21:45 - pre 230 meseci
@Not now...

Citat:

- Jednom sam htio da napravim image fajl diskete. Prerovim čitav Internet i nađem samo programe koje treba krekovati da bi radili. Na kraju nađem jedini besplatan - rawritewin (pod GPL licencom). Kasnije saznam da se to na linuksu može obaviti pomoću jedne komande.


A ceo Internet si pretrazio... elem, da probamo... google - jedan query FREE FLOPPY IMAGE CREATOR, aaaa... vidi vidi - rezultat na prvoj strani:

http://www.google.com/search?h...+image+creator&btnG=Search

http://www.woundedmoon.org/win32/floppyimage.html - Totalno FREE, no strings attached :-)

A za tvoje MBR muke... pa ajd malo da pogledamo sta microsoft dokumentacija kaze:

http://www.microsoft.com/resou...reskit/en-us/prkd_tro_kvfn.asp

Citat:

DiskProbe is a sector editor tool for Windows XP Professional that allows users who are members of the Administrators group to directly edit, save, and copy data on a physical hard disk. With careful use of DiskProbe, you can replace the master boot record (MBR), repair damaged partition table information, and repair or replace damaged boot sectors or other file system data. You can also use DiskProbe to save MBRs and boot sectors as backup binary files in case the original sectors become damaged by viruses, human error, hardware problems, power outages, or similar events. Unless you are familiar with using DiskProbe, try other troubleshooting tools, such as Recovery Console, before using DiskProbe.


Samo treba da odes na MS sajt i vidis sta ti predlazu. Cak je lepo smesten u sekciju:

Citat:

Welcome > Part VI System Troubleshooting > Ch 27 Troubleshooting Disks and File Systems > Maintenance and Troubleshooting Tools


Bas tamo gde bi svako normalan trazio savet. Uzgred - jasno je da ovo mozes koristiti i za pravljenje image-a malih drajvova - pa ti cak ne treba ni eksterni freeware tool.

Pitam se dal je bilo lakse doci do ovoga ili raspitivati se po linux mailing listama ili kod lokalnog guru-a ;-)

E - ono kao, ja nisam admin niti zaposlen u IT-departmentu, i ovim gore se uopste ne bavim u svoje slobodno vreme (ozbiljno, poslednji MBR fix sam radio pre jedno 5 godina) - pa opet mogu da nadjem sve sto mi treba za 15 sekundi uz upotrebu 2-3 kljucne reci na googletu.

Beat that.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 22:17 - pre 230 meseci
Citat:
Not now, John!: Na kraju da zaključimo... Win 9x/ME je s*****, a jedino NT familija može da parira linuksu.


win 9x/Me serija i jest s*****, ali moraš razumijeti kontekst u kojem se ona razvijala, a to je 100%-tna kompatibilnost sa MS-DOS i 16-bitnim win programima.

NT serija je nezavisno se paralelno razvijala.

A linux u razdoblju 95-99 bolje ti je da ne spominješ. Tek je sa 2.5 serijom počeo dobivati _naznake_ preemptive-a. Ovo je tek u zadnjih par godina počelo ga se stavljati na velike SMP konfiguracije i propagirati kao kvazi hard real-time OS.

Citat:
Moguće, nemam velikog iskustva sa NT familijom, ja sam samo običan kućni korisnik računara.


Ako nisi znao winXP su desktop OS i bazirani su na NT kernelu.

Citat:
Evo još par bisera. Ovaj mi je najbolji:
"If you change file name, file may become unusable. Do you want to change file name?"


Ako nisi znao, asocijacija programa sa tipom datoteka se na win vrši preko ekstenzije.

Citat:
Srpska lokalizacija je prilično loša,


Dunno, nisam upoznat sa lokalizacijskim detaljima, cimer mi koristi Croatian Language Pack i za win i za Office i radi super.

Nekako baš sumnjam da linux ima bolju lokalizaciju na srpski od wina.

Citat:
UTF-8 podrška je polovična.


Nope, laž, FUD. NT kernel je 100% UNICODE kompatibilan, svaki win32 API koji prima ASCIIZ parametar poziva svoju "wide" verziju, recimo MojApiA() -> MojApiW(), svi kernel-mode API-ji stringovne parametre primaju preko UNICODE_STRING strukture, svi filenames se expandiraju u tzv. NT path koji je također UNICODE_STRING prije nego se sa njim išta ozbiljnije radi. Sve ovo će ti potvrdit ijedan win32 programer je u životu napisao nešto kompleksnije od Hello World.

A .NET da i ne spominjem :-)

Citat:
Na linuksu narežem fajlove na CD sa našim slovima, na WinME su ti fajlovi nečitljivi, a na XP su čitljivi, ali imaju čudne neke nazive.


Poznato je da win9x serija samo parcijalno implementira UNICODE nativno. Nemam baš iskustva sa rezanjem fajlova sa dijakritičkim znakovima na win9x, možda netko drugi zna nešto više o tome :)

Citat:
Nije preporučljivo koristiti naše znakove u fajlovima, pošto je pitanje na kojoj Win platformi će oni biti čitljivi.


Na bilo kojoj izašloj u zadnjih 5 god hoće, te bilo kojim NT-baziranim win.

Citat:
Ranije sam se bavio lokalizacijom i hex editom locale.nls fajla na WinME zaključim da podrška za Srpski jezik (latinica) postoji, ali je nećete naći u Regional Settings. (http://www.ambra.rs.ba/)


Mislim, dokle to pozivanje na win9x? :)

Citat:
Mislim da je glupost integrisati GUI u OS


Ja mislim da je puno gluplje pričati gluposti bez ikakvih argumenata.

win32 subsystem je prabačen u kernel-mode nakon što su se ostala dva (POSIX i OS/2) pokazali komercijalno neuspješnim, i nakon što je win 3.x požnjeo jako dobre rezultate na tržištu, i to čak ne odmah, u NT 3.5x se koristio tzv. fast LPC i GDI i USER je bio full u user-mode, tek sa 4.0 je prebačen u kernel kao win32k.sys pošto je tako imao puno bolje performanse.

Mislim danas reći da je glupo praviti OS sa integriranim grafičkim primitivima jest vrhunac bezobrazluka. Ako ti je problem platiti dodatni RAM modul od 64MB onda bolje ti je koristi linux :)

Citat:
ako želite da vam računar radi kao Web server, router i sl. Samo bez veze zauzima memoriju.


Da, čitavih 1-3 MB.

Citat:
Ma, ima gomila toga što mi kod Win smeta zbog čega je rad na Lin daleko komforniji.


Pa ti eto koristi linux kad ti je komforniji :)

Samo nemoj pričati kako win ne može ovo ili ono zato jer ti ne znaš, ili da ne valja ovo ili ono zato jer ne znaš čemu služi.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 22:35 - pre 230 meseci
Evo, < 1.5MB za win32k.sys, u nekom strogo-CLI okolišu vjerojatno sve strpano u PAGEFILE.SYS


kd>!memusage
...

Usage Summary (in Kb):
Control Valid Standby Dirty Shared Locked PageTables name
<cut>
82c9c680 1408 0 0 0 0 0 mapped_file( win32k.sys )
<cut>
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The Open Source Heretic03.06.2005. u 23:06 - pre 230 meseci
Citat:
Visual Studio Express Edition 2005 ce kostati $49.95... dosta ljudi mesecno vise potrosi za cigarete ;-)

Ovde kutija cigareta ~ $9 :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 02:08 - pre 230 meseci
Citat:
Ne znam zasto neces da shvatis poentu - poenta je da GPL programer ne moze da zaradi na softveru kojeg on sam pise, vec zaradjuje neko ko najmanje veze ima sa razvojem tog programa i ko, sve su sanse, ni ne zna ko je taj GPL programer..

To je srz problematike GPL-a - nefer odnos prema onima koji upravo prave taj softver i degradacija ljudi koji su zapravo direktno odgovorni sto taj softver postoji.

Moje pitanje jos stoji - hoce li se vec jednom ovde javiti neko iz firme koja zaradjuje na prodaji GPL softvera ?!

Ivane, vrtimo se stalno oko iste stvari. Zar tvoje posljednje pitanje iz ovog citata uopšte ima smisla, ako se GPL softver ne prodaje. Neko lovi ribu, neko skuplja markice, a neko programira iz hobija. Da li GPL programer uopšte želi da zaradi na softveru koji piše? Da li će neko ko želi da zaradi na svom programu uopšte izabrati GPL za svoj program? Ko ga prisiljava?
Ne znam čemu sva ova rasprava. Ako neko želi da zaradi na svom softveru i ako misli da je GPL nefer, neka ne koristi GPL biblioteke, i neka ne izdaje svoj softver pod GPL-om. U čemu je problem?
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 02:35 - pre 230 meseci
Problem je u tome što GPL dovodi do toga da ljudi razmišljaju:

"Ako je OS i gomila programa besplatno, zašto bih ja ikad kupio neki sw"

te do bolesnih varijacija na temu:

Citat:
A non-free library that runs on free operating systems acts as a trap for free software developers. The library's attractive features are the bait; if you use the library, you fall into the trap, because your program cannot usefully be part of a free operating system. (Strictly speaking, we could include your program, but it won't run with the library missing.) Even worse, if a program that uses the proprietary library becomes popular, it can lure other unsuspecting programmers into the trap.


http://www.gnu.org/gnu/thegnuproject.html
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 09:32 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Problem je u tome što GPL dovodi do toga da ljudi razmišljaju:
"Ako je OS i gomila programa besplatno, zašto bih ja ikad kupio neki sw"

A to je, dakle. Strah da ćete izgubiti mušterije...

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 09:40 - pre 230 meseci
Nije to nikakav strah, vec normalna diskusija na temu inferiornosti GPL modela u modernoj kompaniji koja prodaje softver i refleksije na razmisljanje Larry McVoy-a, koje se sasvim poklapa sa stavovima nekolicine ljudi na ovom forumu.

Naravno, veliki RMS nije ni zamislio GPL kao platformu za prodaju softvera, posto genij' misli da je softver nesto apstraktno, javno dobro - da se svakako moze naplacivati setovanje MySQL-a i Apache-a, ali prodaja softvera - nikako.

Dakle, jos se niko ovde nije javio kao programer koji zaradjuje i zivi od GPL softvera... ;-) Hocu da vidim nekog kome GPL development placa rucak, stan, rate za kola i stvari za decu... hajde...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 10:17 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Dakle, jos se niko ovde nije javio kao programer koji zaradjuje i zivi od GPL softvera... ;-) Hocu da vidim nekog kome GPL development placa rucak, stan, rate za kola i stvari za decu... hajde...

Dok čekaš, odgovori koji bi programer, koji kreće u IT biznis (za koga ti toliko strahuješ da ne "postane hrčak"...) i koji želi da zaradi na svom programiranju, izabrao GPL za svoj program?

GPL nije ni namijenjen za prodaju "u modernim kompanijama koje prodaju softver" i nije namijenjen za sticanje profita.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 10:24 - pre 230 meseci
Citat:
GPL nije ni namijenjen za prodaju "u modernim kompanijama koje prodaju softver" i nije namijenjen za sticanje profita.


Kako nije kad velike kompanije sticu profit?
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 10:34 - pre 230 meseci
Citat:
Walker: Kako nije kad velike kompanije sticu profit?

I opet u krug. Ako misliš na IBM, RedHat na koji način oni to prodaju GPL softver, ako ja taj softver uvijek mogu skinuti besplatno sa Interneta? Ti kada kupiš distribuciju, ne plaćaš softver, već lijepo odštampane CD-ove, lijepo odštampano uputstvo i tehničku podršku. Ako nemaš para, onda skini Fedoru sa Interneta, uputstvo u elektronskom obliku i štampaj kod kuće, a teh. podršku traži po forumima.

I sada slijedi zaključak:
Kada želiš Win XP, moraš da platiš teh. podršku (koju možda nikad nećeš koristiti) - neviđena sloboda.
Kada želiš Fedoru, možeš (ne moraš) platiti teh. podršku - sistem za izrobljavanje hrčaka i lažna sloboda.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 10:54 - pre 230 meseci
Citat:

Kada želiš Win XP, moraš da platiš teh. podršku (koju možda nikad nećeš koristiti) - neviđena sloboda.
Kada želiš Fedoru, možeš (ne moraš) platiti teh. podršku - sistem za izrobljavanje hrčaka i lažna sloboda.


Molim? O cemu ti pricas - za resavanje tvojih nemogucih problema oko 'nepostojeceg freeware disk imagera koga nema nigde na internetu' i MBR backupa koji 'je nemoguc sa osnovnim XP alatima' sam koristio:

1 - Google, i to samo jednom sa jednom najlogicnijom kombinacijom ('free', 'floppy', 'image', 'creator')

2 - Microsoft Sajt

3 - 1 minut svog slobodnog vremena

I nasao elegantno resenje za sve.

ccc...

Citat:

GPL nije ni namijenjen za prodaju "u modernim kompanijama koje prodaju softver" i nije namijenjen za sticanje profita.


Pa ne moras da "stices profit" - da li ima nekog da moze da prezivi pisuci GPL programe, dakle.. struja, voda, hrana, smestaj - ne pricam o zgrtanju miliona $$$, nego o najprostijem - zivotu od toga.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.110.EUnet.yu.



Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 11:08 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: DiskProbe...

Citat:
Ivan Dimkovic: Samo treba da odes na MS sajt i vidis sta ti predlazu.

A pre toga samo da pretrazi instalacioni WinXP direktorijum X:\SUPPORT\TOOLS u kome ce naci i ovaj DiskProbe i jos gomilu korisnih programcica.
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: The Open Source Heretic04.06.2005. u 12:07 - pre 230 meseci
Citat:
NotNowJohn:
Na kraju da zaključimo... Win 9x/ME je s*****, a jedino NT familija može da parira linuksu. Moguće, nemam velikog iskustva sa NT familijom, ja sam samo običan kućni korisnik računara.


Al' si ga sročio, svaka ti čast. Kako si napisao, ispade da je Linux "toliko superioran da NT nekako uspeva da mu parira". Mislim, probaj da se baviš politikom, dobro bi ti išlo. Bože, Bože, šta ja sve ovde neću da pročitam.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: The Open Source Heretic

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15037 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.