Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Parking servis zavrzlama

elitemadzone.org :: MadZone :: Parking servis zavrzlama

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 22367 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

akifrcaki
andrijana

Član broj: 148490
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 16:10 - pre 147 meseci
@Nemanja Jakovljevic

ok Nemanja bahatost snosi posledicu "kaznu" ali propisanu zakonom znaci stoji 3.000 ili 5.000 sta parking servis ima sa tim odvozi... naplacuje uslugu... ti placas kaznu za bahatost i kraj
verujem da je svako ovde platio prekrsajnu kaznu za neku svoju bahatost ali nije nekom javnom preduzecu
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 16:16 - pre 147 meseci
Ti si bahato parkirao i grad je morao da unajmi drugu firmu koja ce da ukloni tvoje vozilo jer ti nisi bio tu da to sam uradis.
A racun za to ispostave tebi - necu valjda ja (iz poreza) da placam tvoju bahatost?
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

akifrcaki
andrijana

Član broj: 148490
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 19:38 - pre 147 meseci


lol
Nemanja@
Vredjas moju inteligenciju sa svojim @#%$# komentarima koji nemaju veze sa vezom,a kamoli sa poljoprivredom i zelenim planom.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 19:47 - pre 147 meseci
Da ti pojasnim:

Ti parkiras vozilo nepropisno na trotoar npr - i zbog toga ne moze tata da prodje sa detetom u kolicima.
Dolazi cika saobracajni policajac, napise ti kaznu odmah, jer ti nisi u vozilu (po novom zakonu je tako - nema vise 15 minuta).
Po nalogu saobracajnog policajca (mada ima mogucnosti to da bude i komunalna inspekcija i sl. zavisi od prekrsaja) vozilo firme X (totalno je nebitno to sto je u ovom slucaju JP "Parking servis") uklanja tvoje vozilo koje smeta ostalom, civilizovanom, narodu.
Civilizovani narod postuje zakon, ne pravi gluposti, i ne zeli da se iz njegovog dzepa finansira idiotluk nekog majmuna, i stoga se racun za uklanjanje nepropisno parkiranog vozila ispostavlja vlasniku vozila. Kao uostalom i u drugim slucajevima kada drzava mora da preduzme nesto sto je pojedinac morao sam da uradi.

Dakle - kazna za prekrsaj je jedno - to ti je naplaceno koliko je definisano u zakonu - a USLUGA odnosenja vozila je nesto drugo. Cenu te usluge ne odredjuje nikakav zakon nego firma izvrsilac. To moze da bude 1 dinar a moze da bude i 100 000 dinara.

Ako ti ni sada nije jasno - onda bolje da ne diskutujemo o tvojoj inteligenciji...
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

akifrcaki
andrijana

Član broj: 148490
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 20:08 - pre 147 meseci

O čoveče

Uhvatio si se za kolica "ko pijan za plot" kao da ih niko nema samo ih Nemanja Jakovljević tera .... napravi temu mlade mame i njihova kolica!

hmmm DUREX rulz!!

 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 20:11 - pre 147 meseci
Nauci da citas.
Ja sam ih jedan jedini put pomenuo u ovoj temi.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

akifrcaki
andrijana

Član broj: 148490
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 20:29 - pre 147 meseci
kvalifikovati nekog da je "majmun ,bahat....." ,a samo zato sto gledaš na svoj problem.
Rode ja nemam problema 1x sam platio takvu kaznu jer sam žurio,a imam dozvolu 25 g. I da znas takav problem je od kad znam za Beograd (44). Izgurao sam dvoje kolica i bunio se kao i ti.
I dokle smo došli cene zapadne ifrastuktura ista da ni deca do škole ne mogu trotoarom.
Na zapadu nisu ništa manje kazne aili je organizovano da imaš gde da parkiraš i da prođeš.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 20:49 - pre 147 meseci
Koristi vise gradski prevoz.
Uzgred, nije prirodno a ni Beograd nije projektovan da moze cela Srbija da se uglavi u njega.
Isto - imaj u vidu da npr. London naplacuje i sam ulazak u centar. Isto treba uraditi i u Beogradu.

Kvalifikujem nekoga tim recima zato sto to i jeste.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama01.02.2012. u 21:48 - pre 147 meseci
Citat:
akifrcaki:  Rode ja nemam problema 1x sam platio takvu kaznu jer sam žurio


Pa svi prekrsaji koji se naprave u ovom gradu su upravo iz tog razloga. Po principu "ja sam pametan a svi ostali su budale".

Kako rece jedan moj kolega: "Zaustavnu traku na autoputu koriste vozila policije, hitne pomoci, vatrogasci... i svi ostali koji zure..." :)
 
Odgovor na temu

akifrcaki
andrijana

Član broj: 148490
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama02.02.2012. u 11:38 - pre 147 meseci
Citat:
Nemanja Jakovljevic

Kvalifikujem nekoga tim recima zato sto to i jeste.


>Nemanja pošto vređaš bez povoda razmisli:
DA TI JE TATA ZNAO ZA DUREX u to vreme
da li bi manje bilo budala u ovom j$#%$#$^ Beogradu

SVE MI OVO LICI NA RASPRAVU ŽUTIH KAKO OPRAVDATI NEZAKONITU NAPLATU
nego na probleme Beograda

AKO IMAŠ AUTO POS...E NA NJEGA I KUPI BUS+ PA SE VOZI

NEARGUMENTOVANO KVALIFIKOVANJE BEZ I JEDNOG PITANJA O SITUACIJI KOJA JE DOVELA DO TAKVOG MOG MIŠLJENJA

1. DA JE TU PARKIRANO U ULUCI NAJMANJE 20 AUTOMOBILA NA TROTOARU U SVAKO DOBA DANA
2. DA SAM SAMO JA ODVEZEN
3. DA OD 20 AUTOMOBILA NI 1 NIJE ISPOD 12.000 E ,A MOJ OD 2.500 SMETA KOLICIMA I PEŠACIMA
4. DA PORED SVEGA PLAĆAM I ZA TAKVE BAHATE RETARDE KOJIMA JE TATA OOMOGUĆIO DA PRAVE PREKRŠAJE I NE BUDU KAŽNJENI
5. ŠTA VIŠE REĆI IMA IH I OVDE !!

KRAJ.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama02.02.2012. u 12:04 - pre 147 meseci
@akifrcaki

Ja da se spustam na tvoj nivo sa vredjanjem - ne pada mi na pamet.
Obicno tako prosti ljudi izgovore uvrede na racun drugih, koje zapravo misle o sebi.

U mnogo zemalja imas ZAKONITU naplatu pomeranja vozila - a da ne govorimo koliko kazne mogu biti skuplje.

Sto se tice mog prevoznog sredstva - da u Beogradu kad sam koristim auto. Ali nisam od onih koji zacrtaju auto i samo auto i drze se istog ko pijani plota. Odmeri se u odnosu na stvarne potrebe da li treba ici autom ili ne negde. Neretko ga ostavim i van zona i garaza i onda prepesacim potreban deo, predjem most, uzmem kartu za bus za jednu - dve stanice. A to je i dalje znatno jeftinije nego placati parking/kaznu.

Nauci da se ponasas na forumima. Nauci pravila foruma na kojima ucestvujes.

Mene apsolutno ne zanima tvoja situacija. To sto su drugi prekrsili zakon tebe ne oslobadja krivice ni u kakvom slucaju.
To sto niko drugi nije odnesen - puka slucajnost. Nije problem sto su tebe odneli - problem je sto nisu i njih. Ja bih da sam na mestu gradonacelnika umesto pauka koristio tenk. I samo predjem preko svih vozila redom - a onda nalozim vlasnicima da uklone vozilo (ostatka) ili prinudno uklanjanje uz ispostavu racuna vlasnikom.
Ti nisi platio ni za koga drugog - nego samo za svoj prekrsaj.

Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.sbb.rs.



+120 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama02.02.2012. u 13:43 - pre 147 meseci
Citat:
akifrcaki: ...

1. DA JE TU PARKIRANO U ULUCI NAJMANJE 20 AUTOMOBILA NA TROTOARU U SVAKO DOBA DANA
2. DA SAM SAMO JA ODVEZEN
3. DA OD 20 AUTOMOBILA NI 1 NIJE ISPOD 12.000 E ,A MOJ OD 2.500 SMETA KOLICIMA I PEŠACIMA
4. DA PORED SVEGA PLAĆAM I ZA TAKVE BAHATE RETARDE KOJIMA JE TATA OOMOGUĆIO DA PRAVE PREKRŠAJE I NE BUDU KAŽNJENI
5. ŠTA VIŠE REĆI IMA IH I OVDE !!

...


sarkazam> zaradi za auto od preko 12k e i nema problema
elem,
Odnet si zato sto si napravio prekršaj i nema nikakve veze da li je bilo 2 ili 22 automobila.
To je totalno nebitno, tebe su pokupili, druge nisu i šta sada?
Opravdanje tipa jesam pogrešio ali i drugi su, su debilna i tačka.

Stavka 4. mi nije jasna, kako plaćaš?
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama02.02.2012. u 14:21 - pre 147 meseci
Citat:
noreniou: sarkazam> zaradi za auto od preko 12k e i nema problema
elem,
Odnet si zato sto si napravio prekršaj i nema nikakve veze da li je bilo 2 ili 22 automobila.
To je totalno nebitno, tebe su pokupili, druge nisu i šta sada?
Opravdanje tipa jesam pogrešio ali i drugi su, su debilna i tačka.

Stavka 4. mi nije jasna, kako plaćaš?


To da je trebao da plati je tacno, ali boldovano nikako nije tacno. Naime, postoji nesto sto se zove da zakon vazi za sve. Naravno, to ne mo ze biti ispunjeno 100% ali se mora teziti tome. Tako da, ako je prica tacna, tj da je tamo bilo 20-ak vozila i da su sva podjednako smetala onda je prilicna svinjarija da odnesu samo jedno.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama02.02.2012. u 14:26 - pre 147 meseci
A ti si negde video pauk vozilo koje odjednom moze da odnese 20 vozila?!?!?!?!?!?!?
 
Odgovor na temu

akifrcaki
andrijana

Član broj: 148490
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama02.02.2012. u 20:33 - pre 147 meseci
Ljudi udaljili smo se od onoga što je bitno , a samo zbog komentara pojedinaca.
Nije bitno dal je 20-50 automobila jer svako plaća za svoje grehe.
Stvar je u tom naduvavanju cena u odnosu na prekršaj od strane JKP"Parking Servis" bez pravne osnove u odnosu na cenovnik
... bilo bi mi razumnije da je kazna 8.000 ,a odvoz 2.000 nego da dotiram neki javni servis koji ima izmišljene cene , a pritom im je objašnjenje da cena varira u odnosu na prekršaj.
Jer postavljaju se prosta pitanja:
1. ko me kažnjava po zakonu?
2. dali to može sutra neko drugo javno preduzeće da mi uradi?
3. jer ako ostavim "biciklu" vezanu za banderu - dali će mi disrtribucija naplatiti to uz kaznu?

Jer sutra nedaj bože da Žurite dete da odvezete kod lekara, a nemate mesta da parkirate nećete ići 3km dalje da bi bilo po propisu TO JE SIGURNO
 
Odgovor na temu

akifrcaki
andrijana

Član broj: 148490
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama02.02.2012. u 20:50 - pre 147 meseci
UMALO DA ZABORAVIM
DECO KUPITE
BUS+ A U BUSU -
pa nećete razmišljati o JKP"mafija servisu" -
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama04.02.2012. u 16:39 - pre 147 meseci
Akifrcaki je relativno u pravu. Ne može cena odvoženja vozila da varira shodno učinjenom prekršaju. Parking Servis ne treba da se meša u to kakav je prekršaj napravljen, nego samo u to koliko mu je "teško" da prenese vozilo.

Inače, ja sam u vremenu kad je ova tema započeta, bio pristalica toga da parking treba da se plaća u centru. Međutim, u poslednje vreme je Parking Servis postao mnogo bahata firma koja namerno ukida regularna parking mesta u ulicama na periferiju u kojima nema nikada posebne gužve, i uvodi ova mesta koja se plaćaju. Takođe, Parking Servis je recimo kod Doma Zdravlja Zvezdara, napravio dvospratni montažni parking na mestu na kome je bio besplatni parking, a onda je u toj ulici ukinuo zelenu zonu u ulici u kojoj je bilo moguće do tada parkirati, prepravio ulicu tako što je ulicu suzio na manje od 3m a trotoar proširio na više od 3m (!) iako tu pešaka ima koliko i na mesecu, i naravno stavio stubiće da bi tu onemogućio bilo kakvo parkiranje.

Dakle, da li to deluje kao nešto što se radi u interesu građana, ili u cilju punjenja sopstvenih džepova?

[Ovu poruku je menjao pisac dana 04.02.2012. u 17:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama04.02.2012. u 18:01 - pre 147 meseci
Video sam to i nadaju se naplati zbog pijace,
a naročito dobroj naplati zbog doma zdravlja,
jer zdravlje nema cenu

Eeee da mi je Revizorska licenca na 2 dana .....
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama11.12.2019. u 21:58 - pre 52 meseci
Moze li neko da mi objasni?

Veceras oko 18.45 11.12. parkiram u prvoj zoni (Kraljevo). Saljem poruku preko "parking manijak" aplikacije, a stize mi meni nepoznat odgovor:

"Za vozilo KVxxxxx izdata je posebna karta broj xxxxx koja vazi do 14.09h 12.12. 2019."
Nikakav iznos novca, nista.....

Zna li neko u cemu je "kvaka" ?
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9443
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Parking servis zavrzlama12.12.2019. u 08:10 - pre 52 meseci
Već ti je napisana "kazna" tj. dnevna karta. Pa da se ne bi trošio za plaćanje po satu.

Uzged, ako nisi znao, nema tu aplikacija nikakve veze. Ona ti samo pomogne da ti generiše SMS poruku, koju ti sam pošalješ. Ništa više.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Parking servis zavrzlama

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 22367 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.