Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jamie zawinski swtiches to os/x

[es] :: Advocacy :: jamie zawinski swtiches to os/x

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7268 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon jamie zawinski swtiches to os/x12.06.2005. u 17:53 - pre 230 meseci
have fun...

http://jwz.livejournal.com/490051.html
http://jwz.livejournal.com/494040.html
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x12.06.2005. u 21:19 - pre 230 meseci
Pročitao sam ovo pre neki dan i moram priznati da mi je baš bilo simpatično. :))

Inače, stvarno, kada se neko poslednji put zapitao ovakvo pitanje oko zvučne kartice?? Ja mislim da je kod mene bilo 1995 kada sam kupovao SB16 ili tako nešto. :))
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x12.06.2005. u 21:25 - pre 230 meseci
Citat:
I also got to stop using the crapware known as Mozilla Sunbird; now I can use iCal, which Just Works (for example, the alarms actually go off, and it doesn't periodically shit a WAV file into my .ics file.)


hehehe, dobar alarm :) A pre par meseci kada sam zamerio što na Linuxu ne radi dobro mešanje zvukova iz više aplikacija, neki mi linuxovac ovde reče: "Ma kome to treba?"

A pazi komentara:

Citat:
I'm actually surprised that you lasted this long with Linux. You haven't hit the really scary part yet: other stuff works too.


:)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x12.06.2005. u 21:34 - pre 230 meseci
Meni je ovaj deo ipak najjaci ;-)

Citat:

I plugged a mouse with three buttons and a wheel into the Mac, and it just worked without me having to read the man page on xorg.conf or anything. Oh frabjous day.


:-)

Ja se zaista nadam da ce Apple konacno shvatiti poruku i ponuditi svoj OS na svim x86 platformama. Tako ce konacno postojati komercijalni desktop-grade BSD sistem, ciji je desktop deo standardizovan i komercijalno odrzavan.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x12.06.2005. u 21:47 - pre 230 meseci
A ko će onda da kupuje Mac?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x12.06.2005. u 21:51 - pre 230 meseci
Hehe, pa uvek ce Mac imati svoje fanove - makar to bio i fino dizajniran PC... dovoljno umetnika, naucnika i... naravno bogate dece - voli tu masinu ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.etf.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x12.06.2005. u 22:38 - pre 230 meseci
Baš me zanima kako bi se OS X ponašao na domaćim krpljenim konfiguracijama (Kol'ko memorija? Uuu...mnogo, daj neku jeftiniju...ploču neku isto, ne uklapa mi se u 500 evra).
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 00:02 - pre 230 meseci
Citat:
henrik: Baš me zanima kako bi se OS X ponašao na domaćim krpljenim konfiguracijama (Kol'ko memorija? Uuu...mnogo, daj neku jeftiniju...ploču neku isto, ne uklapa mi se u 500 evra).


Zašto bi neko i želeo da instalira OSX na takvoj krpljenoj konfiguraciji? Ljudi koji to rade sebi traže problem na svakom koraku i samo je pitanje vremena kada će bilo koji OS da poludi od dž hardvera.

A komentari na "vest" su super. Mislim da je čitava ta priča oko Linuxa na desktopu mnogo bre hypeovana. Možda momci koji prave te razne DE-ove i sl. imaju još da rade.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 00:12 - pre 230 meseci
Ma oni su krenuli od potpuno pogresne filozofije nije da jos imaju da rade.
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 00:18 - pre 230 meseci
Ćao drugari,

nego samo želim da čujem šta je problem sa "multi-zvukovima" u Linuxu? Konfiguracija scrolla? Interesting... Koje godine je to bilo? Šta neko se igra sa "linux from skreč"

Ja sam pre 2 dana instalirao Ubuntu na jedan računar i za 30min sam imo sistem sa svim mogućim đžiđžama, samo sam morao instalirati još xmms i flash plugin i to sam radio sa dve komande...

(ruku na srce, mora se prvo podesiti apt-get izvori)
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 00:41 - pre 230 meseci
Wow, super. Baš ti zavidim. Eto, ja sam imao malih problema sa tim Ubuntom, nekako nikako nije hteo da se konektuje iako imam normalan ext. modem prikačen na njega koji savršeno radi iz XP-a...i KDE-a, što je najluđe. Osim ako to nije KDE na Vector Linux-u, pošto onda nešto neće, odnosno hoće ali jako sporo. I tako u nedogled...

Samo mala ilustracija. Nekako mi je jako čudno što svaka Linux "desktop distribucija" koju sam do sada probao ima neke probleme koji me na kraju nateraju da se vratim na XP. Zaista mi je jako drago što tebi Ubuntu lepo radi i meni je, osim problema koje sam naveo a ima ih još, lepo radio, ali neki ljudi jednostavno žele da ne misle. I Zawinski sigurno nije izmislio problem koji ga je naterao da pređe na Mac.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.etf.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 00:55 - pre 230 meseci
Mac i postoji zbog toga. Određeni ljudi su spremni da plate određenu veliku cifru da bi ih sačekao sistem koji ti poručuje "sedi i radi posao". Nema zajebancija. Dok se tinejdžeri zabavljaju konfigurisanjem i kompajliranjem kernela, postoje i neki koje zanima zarađivanje para od zanata kojim vladaju, a koji zahteva ready-steady OS.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 01:16 - pre 230 meseci
Citat:
dr ZiDoo:
Ja sam pre 2 dana instalirao Ubuntu na jedan računar i za 30min sam imo sistem sa svim mogućim đžiđžama, samo sam morao instalirati još xmms i flash plugin i to sam radio sa dve komande...

(ruku na srce, mora se prvo podesiti apt-get izvori)


poenta je sto je ovde rec o jamie zawinsky-u, samo pogledaj njegov CV i skontaces da njegove reference idu mnogo dalje od xscreensaver-a. elem, za one koji nisu upoznati, kljucne reci su mosaic, netscape, mozilla, xemacs, etc. covek je prosto dosao do tacke kada se naprosto smorio stalnim podesavanjima trivijalnih stvari koje te konstantno blokiraju da zapravo radis nesto pametnije.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 08:10 - pre 230 meseci
Citat:
caboom: poenta je sto je ovde rec o jamie zawinsky-u, samo pogledaj njegov CV i skontaces da njegove reference idu mnogo dalje od xscreensaver-a. elem, za one koji nisu upoznati, kljucne reci su mosaic, netscape, mozilla, xemacs, etc. covek je prosto dosao do tacke kada se naprosto smorio stalnim podesavanjima trivijalnih stvari koje te konstantno blokiraju da zapravo radis nesto pametnije.



Ovaj......veoma mi je poznato ko je Jamie Zawinski...svakako covek za respect.
Ali nije mi tu jasno o kakvom je tu stalnom podesavanju rec?
Mislim...jednom podesis i vozi...nije da moras sad svaki dan das se drkas sa time.
A i kad podesis, bekap /etc dir-a i kasnije cak i ako reinstaliras vratis sve u roku od....koliko...5 sekundi.

Ajde neko da mi pojasni kakva su to stalna podesavanja i prckanja koja te sprecavaju da se bavis necim pametnim?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 13:18 - pre 230 meseci
Citat:
axez: A i kad podesis, bekap /etc dir-a i kasnije cak i ako reinstaliras vratis sve u roku od....koliko...5 sekundi.


Trivia: Kad si zadnji put editirao nešto u /etc?

Ali bez laganja molim :)
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 14:27 - pre 230 meseci
Citat:
axez: Ovaj......veoma mi je poznato ko je Jamie Zawinski...svakako covek za respect.
Ali nije mi tu jasno o kakvom je tu stalnom podesavanju rec?
Mislim...jednom podesis i vozi...nije da moras sad svaki dan das se drkas sa time.
A i kad podesis, bekap /etc dir-a i kasnije cak i ako reinstaliras vratis sve u roku od....koliko...5 sekundi.

Ajde neko da mi pojasni kakva su to stalna podesavanja i prckanja koja te sprecavaju da se bavis necim pametnim?


npr. zamenis biblioteku xyz verzije 0.2.131 verzijom 0.2.135 i to utice na biblioteku yzx u verziji 0.3.12314, sto ce mozda biti ispravljeno sa verzijom 0.3.12315pre3... nikada nisi imao problema sa npr. freetype-om i slicnim bibliotekama?
nikada ti se nije desilo da kupis neko parce hw-a koje je navodno podrzano, a ispostavlja se da ne radi, ili da ti rusi kernel? ne nervira te sound system sa svim mogucim mixer-ima koji zapravo ne rade kako bi trebalo? ako je odgovor ne, ti si veoma srecan i skroman covek... ili naprosto imas mnogo vremena. ja stvarno ne mogu da priustim da stalno gubim toliko vremena na problemima koji se ponavljaju, prvi put je bilo interesantno - why not, naucis nesto novo, drugi put, ok nije problem, jos uvek sam mladi entuzijasta ... cek, cek, proslo je N godina i >> nista << se nije promenilo.

da citiram jedan od komentara:

Citat:

"What year is it again?"

On planet Linux, it is 1994. On planet Linux it is ALWAYS 1994.

And anyone who disagrees can be SENT BACK TO THE WINDOWS GULAG!

That way everyone can go back to agreeing about how user friendly and compatible and functional Linux is now and how the only reason Windows users don't migrate is because they're all stupid.

 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 15:17 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Trivia: Kad si zadnji put editirao nešto u /etc?

Ali bez laganja molim :)



Pre neki dan...nesto sam petljao oko kucne mreze, nothin fancy...mrzelo me da pokrecem netconfig


Citat:
caboom:
npr. zamenis biblioteku xyz verzije 0.2.131 verzijom 0.2.135 i to utice na biblioteku yzx u verziji 0.3.12314, sto ce mozda biti ispravljeno sa verzijom 0.3.12315pre3... nikada nisi imao problema sa npr. freetype-om i slicnim bibliotekama?



Bilo nekad davno...doduse nisam ni znao sta radim tada.
Sad sam stalno na current ( Slack je u pitanju ) i nikakvih problema nema.....sve je kopmpajlirano bas kako treba.


Citat:
caboom: nikada ti se nije desilo da kupis neko parce hw-a koje je navodno podrzano, a ispostavlja se da ne radi, ili da ti rusi kernel? ne nervira te sound system sa svim mogucim mixer-ima koji zapravo ne rade kako bi trebalo? ako je odgovor ne, ti si veoma srecan i skroman covek... ili naprosto imas mnogo vremena.


Ne, ne i ne...jebiga......sve fercera.
A i podesio sam bog te pita kada....sad samo radi.
A i vremena sad imam malo vise zato sto ne moram iznova sve da podesavam.
Eventualno reinstaliram nVidia drajvere s vremena na vreme a i to je automatizovano.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 15:42 - pre 230 meseci
Citat:
axez:Bilo nekad davno...doduse nisam ni znao sta radim tada.
Sad sam stalno na current ( Slack je u pitanju ) i nikakvih problema nema.....sve je kopmpajlirano bas kako treba.


recimo da si to uradio u poslednjih mesec dana, morao bi da editujes manje-vise sve sto koristi freetype, zato sto je sada obavezno ukljucivanje odr. makroa... ako si developer, it happens all the time.

Citat:

Ne, ne i ne...jebiga......sve fercera.
A i podesio sam bog te pita kada....sad samo radi.
A i vremena sad imam malo vise zato sto ne moram iznova sve da podesavam.
Eventualno reinstaliram nVidia drajvere s vremena na vreme a i to je automatizovano.


ok, dakle u pitanju je jedan racunar kojem se ne menja konfiguracija?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 16:04 - pre 230 meseci
Citat:
axez: Pre neki dan...nesto sam petljao oko kucne mreze, nothin fancy...mrzelo me da pokrecem netconfig


xaxa, a što bi sa onim, podesiš jednom i vozi? :>

Citat:
Bilo nekad davno...doduse nisam ni znao sta radim tada.
Sad sam stalno na current ( Slack je u pitanju ) i nikakvih problema nema.....sve je kopmpajlirano bas kako treba.


Mda...još kad bi bilo i istina.....Slack je dependency hell po pitanju paketa, pogotovo kad ih nemaš već .tgz.

Citat:
Eventualno reinstaliram nVidia drajvere s vremena na vreme a i to je automatizovano.


A šta je sa ATI-jem? :)

Zadnji put kad sam se ja igrao sa kupusarom, cijelo popodne mi je trebalo da konačno proradi....šta mi je ono trebalo, source kernela, pa neko kompajliranje drivera, pa insmod i moli boga da se X digne...i tek iz n-og pokušaja proradilo, kasnije kad je došao 10.1 već predkompajlirani modul nije radio, nije mi se dalo više zajebavat...sad pičim generičke drivere, jebga, tužno je to na planetu Linux :>
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: jamie zawinski swtiches to os/x13.06.2005. u 19:50 - pre 230 meseci
Citat:
caboom
recimo da si to uradio u poslednjih mesec dana, morao bi da editujes manje-vise sve sto koristi freetype, zato sto je sada obavezno ukljucivanje odr. makroa... ako si developer, it happens all the time.



Oh...da li se to razlikuje od drugih platformi ako si developer na njima?
Ako zivis na bleeding edge verzijama i jos razvijas na njima to je za ocekivati, zar ne.


Citat:
caboom: ok, dakle u pitanju je jedan racunar kojem se ne menja konfiguracija?



U pitanju su 3 racunara, i da, ne menja se nesto konfiguracija.
I sad mi reci da se u svakoj bogovetnoj firmi svakodnevno menjaju konfiguracije.

Citat:
Sundance:
xaxa, a što bi sa onim, podesiš jednom i vozi? :>


Pa vozim dok ne odlucim da promenim nesto....

Citat:
Sundance:

Mda...još kad bi bilo i istina.....Slack je dependency hell po pitanju paketa, pogotovo kad ih nemaš već .tgz.


Hmm, yeah right..Slack sasvim fino radi i apdejtuje se.
Drzim mirror ftp stabla kod sebe na hdd-u tako da imam sve dependencies na dohvat ruke.


Citat:
Sundance: A šta je sa ATI-jem? :)



Pa ne znam...pitaj nekog ko vozi Ati...ja imam nVidiu i skroz sam zadovoljan sa njihovim drajverima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: jamie zawinski swtiches to os/x

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7268 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.