Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji skuter kupiti do 50cc?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Koji skuter kupiti do 50cc?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 471957 | Odgovora: 432 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?14.06.2007. u 06:47 - pre 204 meseci
Pozdrav,

autolpedja, imas na tastaturi uglavnoms a desne strane znake interpukcije (, . ; : ? itd) pa vidi da ih upotrebljavas jer tesko citamo ovako napisano, kao nekadasnji telegrami samo bez reci STOP na kraju recenice....

Inace, sve sto pises je verovatno na bazi licnih iskustava, verovatno na tome pocivaju i te sale. Danas je relativno tesko kupiti skuter koji u potpunosti valja, posebno sa navedenim budzetskim ogranicenjem. U ovo se uklapaju i polovni skuteri, od italijanskih, preko francuskih pa sve do japanskih. Kinezi jesu generalno nesto losiji od proseka ovako izvedenog (novi Kinez Vs. polovni bilo koji) ali pruzaju prednost da su novi, imaju garanciju i onaj dizajn kakav je dizajner i osmislio. Ne moras juriti retrovizor ili migavac vec u startu po oglasima, radnjama ili pijacama. Znas tacnu kilometrazu koja je predjena i sta je sve radjeno na motoru, tj. nista nije radjeno jer je nov. Kineski skuteri su se masovno pojavili na domacem trzistu tek pre dve godine i jos uvek nema objektivnih i uporedivih iskustava o njihovoj sveukupnoj izdrzljivosti iz cega bismo mogli i zaokruziti poredjenje. Ipak, cak i da im je vek trajanja ogranicen na svega 5 sezona recimo, svojom cenom "reciklaze" kompenzuju to itekako dobro - ako opdvojis 40 dinara dnevno, ili 1200 mesecno, imas ponovo nov skuter posle tog roka. Uz te uslove, ko bi jos vozio skuter star 5 godina kada moze kupiti potpuno nov skuter? Naravno, ovo je racunica izvedena samo za ovakvo budzetsko ogranicenje (900 eura) a ima i jeftinijih opcija.

Da probamo da izvedemo tu racunicu na nekom Japanci, Francuzu ili Italijanu od par hiljada eura? Oni sigurno mogu da izvuku 5 sezona ali cemo sestu najverovatnije voziti isto to, samo bez jednog retrovizora dok je drugi izlepljen izolirkom, bez jednog migavca a sa jednim zadnjim neuparenim, sa malko odlomljenim parcetom vizira, sedistem koje se rasilo na par mesta, cudnim zvukom motora, neusaglasenim paljenjem lampice za ulje ili prespojenim crklim uloskom brave za paljenje....naravno, jer smo za 5 sezona uspeli ustedeti samo za novog Kineza, jelte ;)
 
Odgovor na temu

savva
out there

Član broj: 146858
Poruke: 8
194.106.187.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?14.06.2007. u 10:21 - pre 204 meseci
za 900 evra, kinez je mozda najbolji izbor.Ionako planiram da ga vozim do oktobra,pa onda u garazu do marta/aprila sledece godine.bar ima garanciju i niko ga nije vozio pre mene,a svi znamo kako se voze skuteri do 50ccm(pun gas-kocnica) Ima li iskustava sa SPRINT SPORT-om,malo je skuplji od sprinta (obicnog),koja je najveca razlika,osim u boji i nalepnicama,i malo vecim tockovima. Lancia88 odgovori,ako nije problem.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?14.06.2007. u 11:10 - pre 204 meseci
Pozdrav,

zao mi je, nemam licna iskustva sa navedenim modelima. Uopsteno, skutere uglavnom testiram, retko ih vozim iz drugih razloga a vec neko vreme nijedan od motora iz mog moto-parka nije iz te kategorije...ustvari, sve su chopperi sada kad bolje razmislim :)
 
Odgovor na temu

Arrow
Arrow Sat Team
Beograd

Član broj: 2774
Poruke: 704
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?14.06.2007. u 14:24 - pre 204 meseci
Evo ako mi dozvolite, imao sam iskustava sa Baotian skuterima, od pre 1-1,5 godine.

Dakle, sve sto kazem iza toga stojim.

Kupio sam u to vreme nov i povoljan skuter Baotian 50ccm, model BT 49 QT-7, crvene boje.
Nov, pristojno je radio i nije imalo nije bilo nikakvih pa ni najmanjih problema sa njim.

Dosta je udoban, daleko udobniji od keeway-a i slicnih koje sam probao, motor se dosta manje cuje jer se 4T masina.
Prilicno je veliki za 50ccm, pa 2 sedi na njemu bez vecih problema. Tacnije mene od 95kg i suprugu od 65kg je vukao.
Jedva ali je vukao. Zaboravite na uzbrdicu sa 2 takve osobe. Da bi krenuli trebalo je da se "pedalira" malo. Ali je kretao i isao.
Ne vise od 20km/h na vecoj uzbrdici (od stankom trznog centra na B.Brdu uzbrdo recimo).
Vec posle 200km predjenih skuter je stao sam od sebe, pa sam ga gurao nekih 3,5 km sto po ravnom sto po uzbrdici da bih stigao do servisa koji je na srecu bio u mom kraju. Prvi bes.

Drugi bes: skuter je prilicno ne-startan. Keeway trzne kad das gas, ovaj je prilicno lenj.

Treci bes: posle nekih 30 minuta voznje, staza kosutnjak, kada se krene na uzbrdo pored Hajducke cesme,
sam sam na motoru, jedva 20km/h ide. Trce psi zamnom i stizu me i grizu nogavice. Uzas. Gas ne reaguje nista.
Kako izadjemo na ravno - sve je ok. Ponovo 50km/h bez problema.
Taj fenomen mi se REDOVNO desavao. Milsim da nas je bilo 2 na motoru da bi ga gurali uzbrdo.

Prilicno iritiran ovom pojavom otisao sam kod uvoznika i prodavca, jer servis nije nista mogao da uradi.
Vrlo prijateljski su mi dali drugi skuter da probam, ali rezultat je bio jos gori.
Ispostavilo se da je onaj moj skuter bio jedan od brzih. Bummer.
Svejedno, meni je neprihvatljiv bio.

Uz doplatu sam zamenio za model od 125ccm. Takodje Baotian.
Dosao kuci, posle 15 km, ne radi sirena.
Otisao u servis, oni sredili, posle par dana. Imali su kao guzvu, jer skutere rade tek kad nemaju drugog posla.
Sledece nedelje stop svetlo non-stop sija.
Opet servis. Opet cekanje. Ok. sredjeno.
Posle 200km pukla je sajla za kilometar sat.
Odgovor iz servisa je: vozi tako, nemamo rezervnih delova.
Na moju nervozu sredili su i to. Sada cajger skace ko magarac, ali kilometraza radi. Tu uslugu su mi naplatili !!!!
Obrazlozenje je bilo da je sajla potrosni materijal i da se placa njena zamena kao i sam deo (sajla). GRRRRR !!!! (oko 1200 dinara).
Ok ako sam platio, hocu da mi se namesti da radi kako treba a ne ovako blesavo.
Resenje je bilo da ja zovem uvoznika da kupim sajlu kod njega pa da dodjem u servis da mi oni zamene.
Akumulator je crkao posle 4 meseca. Novih nije bilo tada. Sada ih ima oko 30 eura su.
Zadnje stop svetlo i dalje stalno gori.

Dakle moje iskustvo je bilo sa uvoznikom IZUZETNO dobro, ali servis je bio UZAS.
Nikada nisam vise otisao kod njih u servis. Ako sve vec moram da platim idem bar gde ne moram da nauljim bulju da me ne bi ..... razumete?

Prvi servis na 277km su mi naplatili prvi put oko 3000 dinara (na prvom skuteru). Na drugom sam sve sam odradio.


Inace skuter je za te pare dobar. I sve te sitnice ako imate dobrog druga koji se bar malo razume u motore su smesne.
Veci problem su srafovi koji rdjaju i oblajznu posle 2 srafljenja. I plastika koja treba da se sklopi kako treba, nekim cudnim molitvama :)

Ali zato kosta 1/2 cene drugih "boljih" skutera. I nize.

Pre sam vozio Pezo Rapido. Ni on nije bio nesto mnogo kvalitetniji ali je bio dosta startniji od adekvatnog 50ccm modela.
PA onda nekig kineza, novog kupljenog. Sto sam se sa njim izvozao to je bilo cudo. Nikad nista nije pravio problema, a bio je prost, kao oni stariji modeli, ako razumete.

Danas vozim Baotian 125ccm, i sluzi me fino. Sada sam 80% stvari sam naucio da uradim na njemu i eto, nemam problema, a ako imam, sam to sredim.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

bozamc
Nis

Član broj: 135902
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?28.06.2007. u 02:26 - pre 203 meseci
Ocoravih se po raznim forumima i sajtovima u nadi da cu kao kompletni laik saznati nesto vise o skuterima, u principu svi kazu ne kineze, ali ni oni nisu losi kad nemas lovu.
E sad ovako, trazih, trazih i nadam se nadjoh, ali to sto ja nadjoh kod nas se slabo pominje. Austrijski skuteri GENERIC (koliko su austrijski necu da zalazim, ako neko zna neka kaze), konkretno model XOR, 50ccm, dvotaktni, disk/dobos, vazdusno hladjenje, odlicno izgleda, 1300eur sa 2 god. garancije.
Opet napominjem da kao totalni pocetnik u celoj prici znam jako malo o skuterima, ali se ovi GENERIC bas slabo pominju kod nas iako proizvodjac kaze da je XOR jedan od najprodavanijih skutera u klasi.
Svaka pomoc je dobrodosla, pozdrav
Boza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

markosvaba

Član broj: 140302
Poruke: 54
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?29.06.2007. u 22:36 - pre 203 meseci
Evo ti moja mala pomoc moj drug ima taj skuter kako on kaze njemu radi odlicno posle predjenih 1000km skinuo je prvu blokadu i mene od 90kg i njega od 70 vuce lagano 75km/h
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
217.26.69.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?29.06.2007. u 23:11 - pre 203 meseci
Koju prvu blokadu?
Gde se to nalazi?
Kako se skida?
Gde su ostale i koliko ih ima?
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

jonniebravo
Bgd

Član broj: 20601
Poruke: 162
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?29.06.2007. u 23:15 - pre 203 meseci
Tema je poprimila na obimu pa nisam citao nista pre , zato postujem ovaj link, unapred se izvinjavam ako je vec neko to uradio:

http://www.elitemadzone.org/t221532-Skuterom-od-kubika-na-more

eto vam skutera.

 
Odgovor na temu

markosvaba

Član broj: 140302
Poruke: 54
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2007. u 10:06 - pre 203 meseci
Koliko znam ima 3 blokade e sada imas na auspuhu i ne znam tacko gde jos.A skidanje hmm...
Pa nebi ti preporucio da skidas sam odneses gde si ga kupio i posle predjenih 1000km oni ti skinu
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2007. u 10:53 - pre 203 meseci
Jedna blokada je na auspuhu u vidu sajbne koja smanjuje protok, druga su "tegovi" na centrigugalnim varijatoru, ako je drugaciji varijator, onda nema blokade, a treca je na paljenju, cesto se ne koristi, a eventualna cetvrta (ili treca kod nekih) je na karburatoru, ogranicavanje sajle za gas, ili kakogod, ogranicavanje "otvaranja" karburatora..

Poz.
 
Odgovor na temu

markosvaba

Član broj: 140302
Poruke: 54
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2007. u 11:01 - pre 203 meseci
E ovako toliko ste me namamili da kupim skuter da ne znam ni sam vise sta da kupim
E ovako budzet mi je 1200eura
Ne znam sta da kupim nebi vozio ko lood kao moj drug 70-75 nego oko 30 cisto zajebancija
E ne znam sta da kupim?Da li bi neko preporucio nestom npr v-click je oko 1100 a ne znam sta bi vi preporucili
Mene interesuje da ima ako moze vodeno hladjenje
 
Odgovor na temu

savva
out there

Član broj: 146858
Poruke: 8
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2007. u 14:30 - pre 203 meseci
ja sam se odlucio za sprint max,900 evrica,treba da ga pokupim u ponedeljak.Koliko kosta registracija za skuter od 50ccm,treba li tehnicki pregled i sl. kao kod kola????
 
Odgovor na temu

markosvaba

Član broj: 140302
Poruke: 54
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2007. u 14:49 - pre 203 meseci
Jel valja sprint sport?U cemu je razlika izmedju max i sport osim sto je sport brzi
 
Odgovor na temu

Leonardo_89

Član broj: 150098
Poruke: 5
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2007. u 14:53 - pre 203 meseci
e jel vazi jos uvek ona varijanta za sprint motore da kad se kupe dva da se dobijaju jeftinije ?
 
Odgovor na temu

ticma
MUP R Srbije
Novi Sad

Član broj: 8049
Poruke: 444
*.eunet.yu.

Sajt: www.piaggio.co.rs


Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?30.06.2007. u 14:59 - pre 203 meseci
Moras uraditi tehnicki pregled, skoro kao za kola, platiti taksu, saobraćajnu i tablicu, (u NS ne treba osiguranje) i sve košta oko 2200 din.
www.piaggio.co.rs * Piaggio Free & Liberty scooter- tehnicka uputstva, slike, sastavljanje, tuning, oglasi, forum *
www.placevi.iz.rs --prodaja placeva u okolini Novog Sada--
 
Odgovor na temu

savva
out there

Član broj: 146858
Poruke: 8
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?01.07.2007. u 22:04 - pre 203 meseci
Max malo veci od sprint sporta(max-1730mm,sport 1650mm duzine),sto se tice brzine nisam siguran mislim da je max sporiji za oko 5km/h kada su skinute blokade.
 
Odgovor na temu

markosvaba

Član broj: 140302
Poruke: 54
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?02.07.2007. u 23:37 - pre 203 meseci
jER MOZE neko da mi kaze koliko kosta generic xor nov u beogradu
 
Odgovor na temu

bozamc
Nis

Član broj: 135902
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?06.07.2007. u 22:34 - pre 203 meseci
1315 eur.
Boza
 
Odgovor na temu

speedfight2
Nadarevic Mirza
Cazin

Član broj: 150909
Poruke: 1
91.191.23.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?07.07.2007. u 15:27 - pre 203 meseci
Jooooj kupite sebi Peugeot speedfight2 IRON-X,,skuter boli glava.....lijep izgled,preformanse sa blokadama nisu bas nesto ali kad ih otklonite sve tri kao sto sam i ja nakon 2500km ide oko 110/115 km/h a uz to moze da vuce cetvoricu ljudi uz nekakvu strancugu a kamoli kad si sam.....ja ga nisam na servis nikako vozio i nije mi se kvario a preso sam 8000 km...skuter je dobar a vi sad kako god...pozzzz
 
Odgovor na temu

Velisavljev

Član broj: 151710
Poruke: 1
195.252.78.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?17.07.2007. u 12:41 - pre 203 meseci
PoZz,da vas pitam zelim da kupim Apriliu SR 50 R, pa me interesuje kakav je to motor posto sam cuo da je mnogo dobar?!Interesuje me jos da li ima obrtaje i koliko moze da ide kada se skine blokada?I ako neko zna da li ima aprilia centar u Beogradu? Hvala....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Koji skuter kupiti do 50cc?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 471957 | Odgovora: 432 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.