Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji skuter kupiti do 50cc?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Koji skuter kupiti do 50cc?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 471940 | Odgovora: 432 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?23.04.2006. u 11:59 - pre 218 meseci
Očigledno si kupio skuter prema izgledu.
Takođe mislim da imaš veću potrošnju baš zbog te veće dizne jer je ona, čini mi se, namenjena za kombinaciju motora sa rezonantnim auspuhom (dovodi više vazduha pa je potrebno još goriva). A ako si ga "kidao" u prvih 500km (svojstveno mlađem naraštaju) onda mislim da si pogrešio jer si ipak trebao da ga voziš na blažim režimima zbog perioda razrađivanja i trajnosti.
Ja imam Super9 i još mu nisam poskidao blokade (što je gre'ota, priznaćete) čisto zbog razrađivanja, a sad sam na 700km.
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?24.04.2006. u 11:36 - pre 218 meseci
Zdravo Zokish ! Drago mi je da si mi brzo repliicirao. Super 9 je sjajan skuter.Mnogo mi se sviodje i odradjen je bash bash. Ja sam ipak ona starija generacija pa mi je malo bio prebudzen izgledom za moje godine ( 42 heheehhe). Sto se tice razradjivanja rekli su mi da mogu da vozim lepo bez skidanja trece blokade i isao je oko 60. Veruj mi da nisam mogao da izdrzim jer sam bio odusevljen motorom. Do sada sam se muchio , ali bukvalno sa glupim Tomosom automatikom i njegovom kvarovima i kad sam seo na ovo bio sam raspamecen promenom. Hvala ti za komentar u vezi dizne u karburatoru i voleo bih kad bi jos nesto vise pojedinosti cuo o toj stavci jer i ja mislim da bi mozda trebalo naci manju diznu , ali , naravno , vecu od originalne.Voleo bih da cujem tudje iskustva po pitanju brzine i potrosnje.

Cujemo se, Cao
 
Odgovor na temu

FIFI-DREX
fifi drex
Vrbas

Član broj: 98121
Poruke: 4
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?13.06.2006. u 17:47 - pre 216 meseci
Posto i ja ocu da kupim skuter ali sam bio zainteresovan za Sprinta ali sada sam ovde ugledao Kymco Vitality-ja pa bih vas pitao za cenu i za neke njegove karakteristike i koliko ide kmh?

Poz!
 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?17.06.2006. u 01:07 - pre 216 meseci
Fifi majstore, ja sam prezadovoljan.Presao sam oko 2500 km.Ne znam sta da ti kazem.Nemam mnogo iskustva sa skuterima da bih mogao da ti poredim ovaj sa jos nekim, ali skuter je velik , masivan , tezak oko 100 kila, stabilan , ja ga vozim brzo i obaram u krivini ko veliki. Meni se strasno i dopao i ma sta drugi sada rekli , mislim da je to jedan od nejlepshih skutera. Naravno , govorim o odnosu detalja sto je strasno vazno kada je dizajn bilo cega u pitanju. Po meni to je jedan elegantan skuter sa sportskom notom. Krasi ga veliki far kao i masivan niklovani izduv . A sto se tice brzine , ja imam 80 kila i mene vuche 75 na sat sa skinutim blokadam na auspuh cevi i promenjenom prstenu na varijatoru ( prenosu) koji dobijes uz motor i promenjenom diznom ( sa 0,75 na 0,85).Posto ga voze masovno kurirske sluzbe po Beogradu , mislim da je to pravi izbor za pare koje se daju i za ono sto pruza. Sa cetvrtinom gasa ides 60 ladno. Neki mi kazu da im ide i 85 na sat sto ja nisam uspeo. Mozda sam ga malo zeznuo jer ga nisam razradjivao prvih 1000 km vec sam ga odma kidao i skinuo blokadu sa auspuha vec posle 600 km (isao do tada max 65 na sat).Vratio sam mu diznu 0,75 i isto mi ide kao sa 0,85 ali dosta manje troshi.Trosio mi je od 3,7 do 3,9 litara na 100 km, a sada trosi od 3 do 3,2 litra. Vitality kosta 1590 evra a sada je mozda 1650 sto mu i jeste bila cena pre vansezonskog pojeftinjenja. I molim te , nemoj da kupujesh tog Sprinta. Ovaj skuter dobro radi i ozbiljno izgleda.Vec od njih italijani uzimaju mashine i stavljaju u svoje skutere.Tako , ako te nesto jos zanima slobodno pitaj. Cao
 
Odgovor na temu

FIFI-DREX
fifi drex
Vrbas

Član broj: 98121
Poruke: 4
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?17.06.2006. u 15:50 - pre 216 meseci
Neznam brate taj skuter je veoma dobar ali je barem za mene skup, jer sam ja racunao na sprinta od 950e a ne od duplo vise.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
*.PPPoE-692.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?19.06.2006. u 09:41 - pre 216 meseci
evo ja kupila Kimco Agility 50 za 1190 eura pa mislim da ti je pametnije skupiti još koju paru jer sam vlasnik i sprinta i mislim da je 950 eura previše za taj motor

lani se sprint mogao kupiti za 600 - 650 eura i za te pare motor vrijediali mislim da je stvarno previše 950 eura
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?19.06.2006. u 09:47 - pre 216 meseci
Slazem se sa tobom Nibleri u potpunosti... SPRINT ne vredi te pare...
A zasto ne uzmes nov automatic?! Sada je na snizenju, cini mi se da je nov novcijat oko 650e ako se ne varam?!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

grotto

Član broj: 94132
Poruke: 1
212.200.25.*



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?19.06.2006. u 11:46 - pre 216 meseci
Da li neko zna nesto o Moto Zeta skuterima,trenutno kod nas je aktivan model Rally 50,kosta 935 E i Italijan je?
http://www.motozeta.com/Dettag...;IdProdotto=4&M1=3&M2=
4T,vazdusno hladjenje,abs disikovi na oba tocka....itd
Pitam se da li vredi?
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.sezampro.yu.



+12 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?19.06.2006. u 22:49 - pre 216 meseci

Danas videh u jednoj prodavnici neke kineske skutere od 50cc.Nisam zapamtio marku,uglavnom kostaju 900 evra i za te pare pristojno izgledaju.E sad sto se kvaliteta tice???
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
*.PPPoE-1127.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?20.06.2006. u 09:25 - pre 216 meseci
ako je taj kinez tipa sprint boutani ili ti ga zonyang nije vrijedan tih para već je spomenuto

 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?22.06.2006. u 10:21 - pre 216 meseci
FIFI brate , i meni se tresla ruka ko budali dok sam brojao 140 hiljada dinara, ali razmisli ; od 950 eura do 1600 imas samo 2 mesecne plate razlike !!!!!!! Kupi bre motorce za kojim ce da se okrecu i koji ce da ti bude siguran, bar sigurniji mnogo od tog Sprinta, a znash i sam kako je zajebato na dva tocka i koliko znaci stabilnost. Kymco Vitality je dugacak , verovao ili ne 1,80 !Video sam Sprinta i ne bi ga kupio u zivotu jer bi to smatrao bacanjem para. Mozes da se raspitas koliko kosta Peugeot Vivacity, on se mnogo isto vozi po gradu. Nije los izgledom , ali ne znam kakav je kvalitetom. Manji je od ovog Vitalitija i sigurno i laksi. Narvno , vidis da ti ne spominjem , s razlogom , Gileru , Apriliju i ostale "trkache" jer su oni dosta skuplji i odlicni naravno. ali i dosta laksi i manji po mom misljenju, da bi se iz njih izvukao maximum u performansama. Njihov izgled i dizajn su takodje remek delo , ali su sa veoma naglasenim sportskim crtama. Kad sam se vec raspricao , mislim da je Gilera runner tu nasla sjajan kompromis u linijama, formi oklopa , fara i ukupne mase dok se Peugeot svojski potrudio da unisti novog speed fight-a.

Sem ovog , zeleo bi da se javi neko ko ima dosta iskustva sa skuterima , sa odrzavanjem i sa forama koje bi trebalo da se znaju. Zanima me , takodje, da li se neko igrao tegovima na varijatoru i oprugom. Koliko vam trose skuteri i koje je najbolje ulje i koliko vam traje litar ulja i da li se trajanje , tj potrosnja ulja menja kupovinom kvalitetnijih ulja koja kostaju oko 1250 dinara /lit. ja sam nekoliko x sipao Seleniju , full sintetic i kosta 850 dinara i traje mi malo jace od 1000 km. Da li cu dobiti manju potrosnju ulja , kako mi kaze onaj momak iz servisa ako kupim Iponn ili neko drugo od onih skupljih jer mi rece da moze da mi ta litra traje i 1800 km usta malo sumnjam.

Zelim ti da nabavish pare i da iza tebe sedi neka plavusica , ali ne na Sprintu jer bi izgledali ko dva slonceta na biciklu :)))



[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nntom dana 22.06.2006. u 11:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

GuarD
marko mitic
beograd

Član broj: 99133
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?22.06.2006. u 12:52 - pre 216 meseci
pozdrav svima...........

Imam 15 godina i htio bi da kupim neki skuter za sebe najverovatnije polovan koji ce se kreca ti do 1000eura....
E sad takodje tu ima i jos jedan problem rodijtelji kao i svaki roditelji su panicni....A mene interesuje da li zaista mogu da budu tokliko opasni skuteri od 50ccm?
P.S hitno je
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?22.06.2006. u 13:26 - pre 216 meseci
Velika većina polovnih skutera ima skinute blokade i teraju preko 60km/h k'o od šale. Znači, mali točkovi, velika brzina, lagani & mlađani vozač i panični roditelji su kombinacija za obostranu sekiraciju. Aki si ti sinko uverio roditelje i sebe odgovornim ponašanjem po pitanju svoje i tuđe bezbednosti u saobraćaju a i šire onda je moguć pristup skuteru. Naravno sa vraćenim blokadama.
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?22.06.2006. u 15:07 - pre 216 meseci
Pozdrav,

inace, bez obzira na tacnost sustine u prethodnom postu, blokade ipak sluze motoru da se razradi pravilno, ne bezbednosti u saobracaju. Relativno malo nesreca se desava sa preko 60km/h, uglavnom se desava na manjim brzinama i uglavnom su te i pogubnije.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
*.PPPoE-70.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?23.06.2006. u 21:37 - pre 216 meseci
Citat:
GuarD: pozdrav svima...........

Imam 15 godina i htio bi da kupim neki skuter za sebe najverovatnije polovan koji ce se kreca ti do 1000eura....
E sad takodje tu ima i jos jedan problem rodijtelji kao i svaki roditelji su panicni....A mene interesuje da li zaista mogu da budu tokliko opasni skuteri od 50ccm?
P.S hitno je



zar se uopšte smije voziti skuter sa 15 godina?!?!?!?!!?!?!

mislim da se za skuter do 50 kubika mora imati položen vozački a preko posebno za motore a samim tim moraš imati 18 godina


@nntom kolko sam skontala kupio si nov motor pa me zanima da li je još pod garancijom?
zašto onda eprkati oko njega?

ja sam svoj Kymco Agiliti preuzela prije par dana i za cijenu od 1200 eura sam zadovoljna prvim utiscima

jedino što smo odmah uočili da je alnaser isti kao i kod sprinta (kod nas im je to mana) ali se nadam da je kvalitetom bolji a ako ništa drugo ima 2 godine garancije pa će valjda biti sve u redu

 
Odgovor na temu

nntom
Beograd

Član broj: 89312
Poruke: 103
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: ndeco-lampe.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?25.06.2006. u 10:54 - pre 216 meseci
[ NIBLERI] ,
zelim ti da se lepo vozish na tvom novom Agilitiju, a sto se tice mog prchkanja , znash, ja vozim auto 18 godina, motor vozim 20 i sve odrzavam SAM ! A kada neko sam sve radi,razume se u motore, radi generalnu na kolima(odrzavanje izrazeno u dinarima=0) , a da ne spominjem motore i uz to ne veruje bash majstorima , onda , morash priznati da mi je tesko da sedim skrstenih ruku. Nesto jednostavno mora da se cheprka :))))
Tvoj Agility je sladak mororcic, mislio sam cak i njega da uzmem, ali kad sam ga video uzivo ( posle slika na netu) nisu mi se svidela neka resenja i odustao sam , a kao drugo , on je cetvorotaktan, a to znaci da je sporiji , lenj, (manje troshi!), skuplje odrzavanje(?). A opet, kolko vidim , i ti si malo cheprkala po alnaseru i videla ono sto ja nisam , a to je da je isti alnaser kao u Sprinta:)))) Jos jednom , zelim ti da se slatko i bezbedno vozish na tvom skuterchetu :)))))))

[ GuarD ]
tj Marko , voziti motor daleko je od zajebancije...Eto , Zokish ti je lepo odgovorio , a ti malo razmisli kako ces ubediti roditelje da ti dozvole tako nesto u tim tvojim , nazovi godinama. Ako se vec resish da ga kupish i roditelji ti daju zeleno, onda ti savetujem da uzmesh sto tezi skuter, upravo zbog stabilnosti.Da li da skines blokade veoma je diskutabilno a svoje misljenje ti je dao i [ Lancia88 ].Ja mislim da je 40 na sat prilicno bedno , a uz to nije bezbedno. Nekada treba jednostavno "bezati" od problematicnih situacija, a to znaci da nece bas svaki vozach da te shalje da vozish po shahtovima, staklu i kamencicima pored ivicnjaka.Zatim , treba da se naucis lepom ponasanju u saobracaju , a ti treba da si pristojniji od ostalih jer si na tom komarcu i ne treba da provocirash one shmekere u automobilima.Ja neki dan preticem kolonu sasvim polako , a dvojica bizgova u starom Kadetu iz suprotnog pravca koji imaju mesta kolko oces zavrnuse volanom na kratko prema meni , kao da me uplashe. Imas strasno mnogo ljubomornih pacenika i to je ono cega treba najvise da se plashish. Strasno ih nervira kad na semaforu dodjes niotkuda ispred njih , a oni su recimo cekali 15 minuta u koloni od 100 metara.Zatim dolaze kamencici ,pesak,otvaranje vrata na kolima u koloni na semaforu ili parkiranog automobila, a najpodmuklije je "belo" , a to su ti pesacki prelazi i pogotovo oni sa slojem plastike, oni trajni....... I jos mnogo toga. Pamet u glavu, shlem na glavu i trebalo bi da bude sve u redu... :))))))) cao mali



 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?25.06.2006. u 14:10 - pre 216 meseci
Citat:
zar se uopšte smije voziti skuter sa 15 godina?!?!?!?!!?!?!

mislim da se za skuter do 50 kubika mora imati položen vozački a preko posebno za motore a samim tim moraš imati 18 godina


Ne znam da li se nešto drastično menjalo prethodnih godina, ali još je u staroj SFRJ važilo da sa 14 godina možeš da voziš 50ccm i 50km/h, uz položen ispit o poznavanju saobraćajnih propisa, a da ti je za sve preko toga potrebna A kategorija i najmanje 16 godina, odnosno, za motore preko 125ccm, navršenih 18 godina.

I, ako već imaš B kategoriju, možeš da voziš 50ccm.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
*.PPPoE-232.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?26.06.2006. u 00:13 - pre 216 meseci
@nntom hvala na ljepim željama

za sada sam na Agylitiju primjetila da je dosta tvrđi na rupama za razliku od Sprinta ali je puno startniji i čini mi se i brži mada majstor kaže da ima blokade

može ići preko 50 km/h ali nismo ispitali koliko pošto se motor tek razrađuje pa nastojimo da ga pripazimo do 1000 km
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?26.06.2006. u 00:38 - pre 216 meseci
Kad vec pricate o bezbednosti na skuteru, nemam nikakva iskustva sa tim, ali me
uvek nerviraju kad se provlace na semaforu, a ja moram da cekam :). Dok nisam
od jednog lika cuo da ni skuterasima nije bas sve tako lepo i jednostavno u saobracaju,
cak sam ih i mrzeo. :)
Inace bih zabranio voznju bio kakvog motora, skutera i slicno do 21. godine mladosti
jer cak i na najgoroj krsini od kola imas kilo lima ispred i iza tebe pa i ako se spucas u bagrem
imas vise sansi da prezivis nego na skuteru. A i ako te sa 21 ne prodje ludilo za motorom,
onda nece nikad, tako da ti nema leka nego da si uzmes motor. :P

Btw, za 1200e moze da se uzme Yugo k'o casa da bude i jos da ti pretekne para.
Iako Yugo nije auto, i brzi je i sigurniji od skutera.

Boze, o sigurnosti vam prica idiot koji je godinu dana vozio auto kome je hvatala
samo prednja leva kocnica, pa nije morao da skrece u levo kad je malo klizavije nego
samo na kocnicu, a krsina sama - automatski - skrece de mu gazda kaze.

Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koji skuter kupiti do 50cc?26.06.2006. u 08:09 - pre 216 meseci
Pozdrav,

pa i ako se ne provuce na semaforu, moras da cekas onda u istoj onoj guzvi i njega da krene, uz ogranicenje vozila koje ima ispred sebe sa njegovom startnoscu, ume da bude prilicno iritirajuce ono pocetno zanosenje, naglo kocenje (jer je startniji od vozila ispred sebe) i sve propratne manifestacije vezane za kretanje skutera u samoj koloni. Mnogo, mnogo opasnije nego da je prvi na semaforu i krene na cistu ulicu svom svojom "snagom".

Inace, sedi slobodno danas u bilo koji Yugo od 1200 eura, ukljuciv i kabrio i odmah ces editovati svoj post u delu u kome poredis Yugica i dvotockasa ;)


....a za one tvrdokornije, uvek mogu da pokusaju da udju, recimo, na Adu sa Yugom...:)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Koji skuter kupiti do 50cc?
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 471940 | Odgovora: 432 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.