Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozije u Londonu ??

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44677 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 23:45 - pre 228 meseci
Citat:
lancia88: Tesko da sve to ide bas zajedno ali je ocito da su teroristi oznacili Englesku kao vinovnika nekih svojih nevolja radi kojih su odlucili da poubijaju neke njihove civile. Razlika izmedju ubijanja civila na ovaj nacin i ubijanja civila vidjenih u Iraku, Afganistanu, u SRJ i na mnogim drugim mestima gde je civilizacija civilizovano ureivala svoje tekovine bombama ili recimo u Izraelu jeste u tome da u pomenutim drzavama u vreme njihovog bombardovanja a donekle na taj nacin i Izraela, postoji realna mogucnost za tako necim sto omogucuje pravovremen mere i postupke da se zrtve umanje dok u slucaju koji se desio u Londonu nemamo takve mogucnosti, sve je bez najave.


Ne slazem se sa ovim. Engleska i USA su u ratu sa "teroristima". Oni su im ga objavili. Oni znaju kako "teroristi"ratuju i ne mogu da se pravdaju da su napadi neocekivani. Uz to, i sami "teroristi" svakodnevno najavljuju svoje napade, samo sto ne kazu i gde ce da napadnu.

Ono sto je mene zabrinulo dans, to je da su teroristi i pored 11. septembra i pore spanskog metroa i pored silnog pojacanja obezbedjena, tako lako i neopazeno uspeli da izvedu operaciju prilicno velikog obima, koja uopste nije dala tako veliki destruktivan efekat kakav je mogla da da. Tri koordinisane eksplozije u londonskom metrou su mogle da imaju mnogo katastrofalniji rezultat.

Ja razmisljam o tome sta bi bilo da su teroristi ozbiljniji? Da su korsitili mnogo jaci eksploziv, da su minirali vise tacaka i to na mestima koja nisu tako lako pristupacna.

Mein ovo smao izgleda kaoakcija da se obicnim ljudima stavi do znanja koliko je terorizam nadmocan, cak i nad drzavama kakve su SAD i Engleska i koliko su ljudi u stvari nezaticeni i izlozeni.

Najvaznja stvar koju trube na CNN i BBC je da nema panike. Panika ce da zavlada kada se Englezi butu zapitali kako je uopste moglo da dodje do ovako necega, pored tolikih mera bezbednosti.

Englezi bi rebali da stave prst na celo i razmisle, kakvi bi efekti bilida su ove bombe koje su ekplodirale bile prljave, radioaktivne bombe, koje ne sma danije tesko napraviti, nego sepouzdano zna da teroristi Alkaide ne samo da imaju znanje da ih naprave, vec im je i repromaterijal dostupan.

Citat:

Ipak, terorizam kao fenomen uvek tretira uzrocno-posledicnu komponentu u svojoj primeni sto ga uopste ne opravdava ali ukazuje na mogucnosti za suprotstavljanje istom.


Upravo to je sustina. Dok Ameri i Englezi na terorizam ne budu gledali kao naposledice svojih postupaka, nece se sa njim izboriti. Prvi Bler, pre nego sto izadje pred kamere, treba da se seti da su njegove ruke do lakata u krvi danasnjih nevinih zrtava.


[Ovu poruku je menjao broker dana 08.07.2005. u 00:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 23:50 - pre 228 meseci
Lancia@ E, to se zove retrospektiva citavih PET strana rasprava i komentara, razlaganja na sitne razlomke jedne teroristicke zavrzlame u Londonu, kojoj ruku na srce mogu sasvim ravnodusno da pridjem sa strane nezavisnog slusaoca ili ti posmatraca(verovatno dobro potkovanog "krvoprolicem" u sopstvenoj drzavi u proteklih deceniju i par godinica).

Jeste sarkasticno ali sta da se radi. Ovaj deo komentara Lanci-e moram da iznesem koji samo pokazuje sarkasticnom metodom koliko je pojedincima vise stalo do drugih umesto sebe samih i svojih bliznjih:
Citat:
I onaj bezobrazluk sa cunamijem, sram ih bilo da tako malo izdvoje za cunami a pretrgnu se sa rasipanjem u vezi poplava u vlastitoj zemlji,


Sve ostalo je vec receno o terorizmu i svako novo misljenje bi bilo ponavljanje vec iznetih!
 
Odgovor na temu

JimRainor
Novi Sad

Član broj: 26018
Poruke: 264
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 00:12 - pre 228 meseci
Bre ova tema ne stoji ni citav dan a vec ima duplo vise pregleda od madzone pravilnika koji stoji vise od pola godine!

[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 08.07.2005. u 01:13 GMT+1]
We've arranged a global civilization in which the most crucial elements profoundly
depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no
one understands science and technology. This is a prescription for disaster.

Carl Sagan
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 00:27 - pre 228 meseci
Citat:
JimRainor: Bre ova tema ne stoji ni citav dan a vec ima duplo vise pregleda od madzone pravilnika koji stoji vise od pola godine!


Ma ja sam za to da se pravilnik izmeni i da se doda sledeća tačka:

Zabranjeno je raspravljanje o tehničkim, a posebno informatičkim temama, osim eventualnog ponavljanja pitanja na koja je odgovoreno bar 5 (pet) puta u poslednja tri meseca na ES-u. Sa druge strane, sve rasprave o politici, religiji, seksu i "Bijelom Dugmetu" se podstiču, posebno ako na njima ima ličnih uvreda ili vređanja nečijih političkih, nacionalnih ili verskih ubeđenja. Od moderatora se posebno očekuje da učestvuju na ovakvim temama i da dolivaju ulje na vatru da rasprava ne bi postala dosadna.

Ili da postavim ovo na forum "Predlozi i Pitanja"?


[Ovu poruku je menjao Dragi Tata dana 08.07.2005. u 01:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 00:44 - pre 228 meseci
Ko se maca lati od maca i gine, vazilo za nas vazi i za njih...

broker: word!
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 00:49 - pre 228 meseci
Citat:
S_Kid: Ko se maca lati od maca i gine, vazilo za nas vazi i za njih...


As simple as that.
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 00:58 - pre 228 meseci
Pa dobro,prodje i taj dan,pa sta bi??? Mi isto zivimo kao i juce. Englezi sve vise mrze strance(proverite na njihovim chatovima),a mi brinemo kako su njihovi potreseni i izmuceni putnici u dabldekereu! Ma dajte ljudi,jos jednom kazem nije me briga jer nema nikakav efekat i znacaj u mom zivotu. E sad bi neko reako ima! A kakav majke ti? Teze cemo dobijati vize? pa nismo ih dobijali lako ni dosada. Borba sa teroristima se prenosi na siroko polje? pa i dosad je bilo "siroko" kad se radi o Srbiji. ekonomski? pa ko mi nabroji vise od deset firmi koje iz Srbije izvoze u UK placam veceru. Mozda ce nas englezi posmatrati drugacije? pa nece,mi smo bili i ostali stranci i jeftina radna snaga za njih.
E sad ce cika Simon da sedne lepo u svoju foteljicu i da gleda CNN i borbu Engleza i terorista.Eh sad razumem kako su oni uzivali kad su gledali live snimak borbi kod nas.Nije lose nije lose.pijes pivce i gledas super snimke,a ne kvasis gace:))Predlog: ajd da otvorimo kladionu da vidimo ko ce da pobedi,dobri ili losi momci.Vi birate ko je ko.I da damo hendikep na izgradnju minareta pored bakingema.Ih da nas vidi samo cika W.Hil.....
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 01:08 - pre 228 meseci
E, sad je dosta. Nema više političkih rasprava, samo ono što je usko vezano za ovaj tragičan događaj. Drugim rečima - poruke poput ove koju je upravo postovao simonzec će se brisati.
Svako upoređivanje sa drugim zločinima (kao npr. bombardovanje SRJ '99), svaka poruka tipa "who cares" i sl. će se brisati.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.17.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 01:34 - pre 228 meseci
Negoooo , jel' zna neko kad će najnovije vesti ??
fanzo.org
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 02:23 - pre 228 meseci
Citat:
CONFIQ:e Fuzz, mislio sam da si jako pametniji...
U metafori sam ti pokušao reći da se ne petljaš u izraelsko-palestinski konflikt zato što očigledno nemaš pojma šta se dešava i nikako nije relevantno ovom topiku a ti non-stop se vraćaš na tu temu. Ako hoćeš da pričaš o tome možemo da otvorimo novu temu i spreman sam da ti objasnjavam kolko hoćeš!

Jednostavna stvar se desava, Palestinski narod je tamo ziveo preko 4000 godina pre
nego sto su Jevreji proterani iz egipta. Velikodusno su prihvaceni pa su se opustili...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 02:29 - pre 228 meseci
@Byte
A zasto ako smem da pitam? Jel zato sto se necije misljenje ne poklapa sa tvojim?! Pa nece ti biti ni prvi, a verujem, ni poslednji put da zakljucas takvu temu. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ako ti se necije misljenje ne svidja ti ga ne uvazis i gotovo, a ne zakljucavas temu. Vidi se da su ti idoli bas ovi koje stalno velicas.

Da kazem i svoje misljenje.

Citat:
Jeste, pricajte samo gluposti, cinili su samo zlo vekovima, to zlo ce im se i vratiti.

Good point.

@lancia88
Svaka ti cast! Najbolji post u celoj glupoj temi. Zaboravio si samo [irony] tagove. :-)


Kao sto je neko vec rekao, oni su morali da budu svesni da su u ratu sa prakticno pola sveta, a u ratu obicno stradaju obe strane. Ili su oni mislili da samo oni smeju da ubijaju na svakom koraku i da niko ne sme da im vrati?! hmm...Zanimljivo. Cudan neki rat su zamisljali da vode. I da li tamo gde oni ratuju nema nevinih zrtava i sve ide po protokolu? Ma da. Morali su da ocekuju da im se ovako nesto desi. Da se razumemo, ja ne podnosim sve te teroriste i bandite, ali takodje ne podnosim Engleze, koji su takodje banditi. Zao mi je tih nevinih zrtava i to nikako nije dobro. Ali ponavljam, morali su da znaju da ce se ovo desiti, i da ce se jos desavati, posle sveg zla koje su svetu ucinili. Pitam se samo kada na red nemci dolaze.

@Ivan Dimkovic
Ovo sto pricas za Cunami je blago receno zalosno.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 03:16 - pre 228 meseci
@ Confiq

Ajde otvori novu temu, objasni mi sta se desava....
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.mobtel.com.



+968 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 07:02 - pre 228 meseci
Ranije mi je bilo žao svega i svačega. Danas nije.
Od žaljenja nema selameta. Ukoliko se saosećaš sa nekim u nevolji, jedina prava stvar je da mu ponudiš pomoć i pomogneš. Šta ima da žalim? Hoće li onom rastrgnutom nesretniku u subwayu biti od toga lakše... ili njegovim bližnjim, možda? Sumnjam.

Slično i sa osudama.

Lično smatram da Britanija nikada i nije umela da vodi svoju spoljnu politiku kako valja. Dal' zbog teritorijalne izolovanosti il' zbog nečeg drugog stvarno ne znam. Pazi, radi se o ex-najvećoj imperijalističkoj sili na svetu. Zločine koji su oni radili po svojim kolonijama u Africi/Indiji/Wherever niko ne može ni da pojmi. Sa sve čajem u pet popodne.

@Byte:
Nema politike a diskutuje se o terorizmu?! Ajde da pričamo o pčelama ili motorima sa unutrašnjim sagorevanjem.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 07:03 - pre 228 meseci
Postoje dve odvojene aritmetike (ili racunovodstva) - jedno je covek prema coveku,
a drugo je grupa prema grupi. Nikako ih ne treba mesati.

Nevinih ljudi u Londonu mi je zao, bez razlike, kao sto mi je zao i nasih jadnika koji su
stradavali u bombardovanjima. Mali obican covek je isti svugde.

Sto se ove druge aritmetike tice, poznavaoci smatraju da iza oko 90% sukoba u svetu
u poslednjih 200 godina stoje upravo Englezi i njihova politika. Gde god su dolazili,
podsticali su sukobe, i udarali temelje trajnim neprijateljstvima plemena, susednih
naroda, i otvarali dugotrajne rane.

Sto se tice reakcije, podseticu vas da su se za uspesnu akciju nasih specijalaca na
Pristinskom grebenu koji su sravnili celo jedno odelenje SAS-ovaca 'junacki osvetili' tako
sto su Siptarima ostavili britanske uniforme, u kojima su ovi u prvim danima po okoncanju
rata izresetali jedno 10-15 srpskih ratara koji su u sred podneva sedeli na njivi na
pauzi i veselo odpozdravljali 'vojsci koja je trebalo da ih stiti'.

Verovatno mozemo ocekivati vrlo surovu i bridecu reakciju prema arapskom svetu.
Pitanje je samo kada, kako, i koliko.

Sto se humanitarne pomoci tice, podseticu vas na organizaciju 'Nasa Srbija' koja
izuzetno korektno i uredno vodi evidenciju o sirocadi u Srbiji i pomaze im vec nekoliko
godina. Za ljude koji vode administraciju (bar americki ogranak) znam da su izuzetno
cestiti i plemeniti i da im se moze potpuno verovati.
Jedan dolar ili jedan evro znaci jedan bezbrizniji dan zivota za mnogu decu a i citave
porodice. Ko moze i zeli, neka im pomogne prilogom.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 07:23 - pre 228 meseci
Citat:
milanche: Za ljude koji vode administraciju (bar americki ogranak) znam da su izuzetno cestiti i plemeniti i da im se moze potpuno verovati.


LOL!
 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 07:48 - pre 228 meseci
"Ko seje vetar,znjece oluju".Ili:"Roditelji jedu kiselo grozdje,a deci trnu zubi"...Tacno je da stradaju,uglavnom, civili u ovakvim akcijama.Tacno je da su mnogi gradjani-civili,dizali glas (razuma)protiv bombardovanja zlocinacke NATO-koalicije 1999.nad nama,nesto kasnije protv Iraka(i Irackih civila),ali ne zaboravimo da su mnogi civili produzili mandat Toniju Bleeeeeru,i da nije niko ,u toj medjunarodnoj ,civilizovanoj ,demokratskoj zajednici pokrenuo krivicni postupak ,pred Medjunarodnim sudom u Den Haag protiv njega i njemu slicnih.Ne onaj sa "ogranicenim trajanjem i za ciljnu grupu ".Pa,niko,imalo razuman,nece ni u sebi ,a kamoli naglas,da da podrsku bilo kakvom i bilo cijem "milosrdnom ubijanju"."Ne cini drugom ono sto neces da se tebi cini..."Al` sta to ,u sustini ,sve vredi pricati i pisati ,ako oni kod kojih je sila i vatrena moc u rukama,o tome ne razmisljaju kada su u supremaciji.Ako i tada razmisljaju?!Kod nas se kaze :"...Sta moze pop,to ne moze djakon...".,a, kod njih,na zapadu,kazu :"...sta moze Jupiter,to ne moze vo...".Sta da se radi kada "...sila Boga nemoli,ali i Bog silu (i nasilje) nevoli...".
 
Odgovor na temu

zabac_kermit
Žabac Kermit
Muppet land

Član broj: 22851
Poruke: 107
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 08:01 - pre 228 meseci
Znači svi su zločinci osim nas.Neki ljudi su ubili u naše ime u Srebrenici 8000 civila.Mi se ne razlikujemo mnogo od NATO-a.I mi smo zločinci i treba da se molimo da nam oproste za sve što smo učinili nažao drugima.Zločinci se moraju identifikovati jer ako se kriju iza naroda onda narod ispašta ni kriv ni dužan.Svako treba da osudi svoje i tada je moguće doći do pomirenja između nacija.
Neka tvoje besede budu odmerene na kantaru da bi bile korisne onima koji će ih čuti.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
82.117.206.*



+10255 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 08:05 - pre 228 meseci
Ajde, držaću se teme.

Jeste li zapazili onu, toliko čestu laž u poslednje vreme: (parafraziram)

Al kaida je preuzela odgovornost, time što se oglasila na jednom arapskom sajtu. I onda sledi snimak monitora na kome je neki dokument napisan arapskim pismom.

Alo ljudi !? Koji sajt ? Ima li taj sajt URL ? Ako ima zašto ga ne objave !? Možda neko od nas zna arapski ! Ali ne. Ta, tako lako i tečno izgovorena laž prođe, i onda svi "znaju" da je to Al Kaida.

Samo znalci znaju da "Al Kaida" kao organizacija - ne postoji. Postoji "Al Kaida" kao pokret, kao ideja, kao borba, kao sinonim i slogan. Dakle, ne postoji osoba koja bi nekakav podatak mogla da objavi na nekakvom sajtu.

Uostalom UK je u ratu zar ne ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 08:39 - pre 228 meseci
Citat:

Ivan Dimkovic
Ovo sto pricas za Cunami je blago receno zalosno.


Kao sto je Lancia88 vrlo dobro primetio - verovatno je i kolicna pomoci za selo Jasa Tomic isto "blago receno zalosno", jel da. Ne moras cak i napolje da gledas, postoji i svoje dvoriste.

I onaj sto je rekao da se tripujem sa pricom o hendikepiranoj zeni kojoj niko od cca. 10 sluzbenika i bar 20 ljudi koji sede nece da pomogne.. jbg, sitne stvari mnogo govore nego ova globalno-politicka razglabanja bez veze sa zivotom - nisam ja nigde rekao da negde nekog treba kriviti za to, jednostavno su 15 godina haosa i bezumlja pod Slobom ucinili da prosecni stanovnik SCG bude takav kakav jeste, na zalost. No, bice bolje valjda, sto pre to bolje - pa ces i ti skontati sta nije ok.

Tu ti je i odgovor zasto je nekom lakse da mrzi, da se podruguje i da misli da je globalna zrtva - nema krivice, jednostavno sticaj losih okolnosti... no glupo bi bilo to ne primetiti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??08.07.2005. u 09:00 - pre 228 meseci
Citat:
Darko, sto devalvira onako Nemce iz IISR, ni manje ni vise nego za 50%??!! To ja zovem devalvacijom, sa 100 Srba za jednog Nemca devalviramo ih na 50 "komada" a to je ranije bilo za jednog ranjenog...c,c,c...


Ja se najiskrenije izvinjavam svima koje sam uvredio...

Potpuno sam propustio da završim navođenje istorijskih činjenica.

Dakle, 50 Srba za jednog ranjenog, a 100 Srba za jednog mrtvog Nemca.

Što je verovatno, najcrnji mrak nečije nadmenosti, agresivnosti i samodovoljnosti.

Nažalost, na nas ovdašnje je teško ostaviti utisak bilo kakvim tragičnim cunamijima, zemljotresima, bombardovanjima, tajfunima, brodolomima, avionskim nesrećama...

Imamo svoje nesreće sasvim dovoljno...

Jos jednom se izvinjavam...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44677 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.